Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsotie

    tag

    Újratelepítetem a rendszert és megint a színkezeléssel vannak problémáim. Szeretném ha valaki leírná, hogy mi is pontosan a teendőm. A helyzet a következő:
    Van egy Canon 350D fényképezőgépem, RAW-ban fotózok. A C1 progival rakom át a képeket jpg-be vagy tif-be. A progiban be lehet állítnai a kamera és a monitor profilját is. A kamera rendben is van, a monitorét pedig a hozzá tartozó profilból kellen ugye beállítani? De a progi csak windows monitorbeállítását teszi be, azaz van nekem egy LG Flatron 775FT monitorom, ha az van a wondowsban beállítva akkor azt. A monitorhoz is több profilom van, ugyanaz a gamma, de más a színhőmérséklet. Tudom, hogy a 6500K-t kellene használni, mi van ha a 9300K profilt használom. Persze a monitoron is ugyanazt állítom be.
    A másik kérdés, hogy ha fent van at Adobe Gamma, akkor szükségem van-e külön színprofilra a monitorhoz?
    Szóval a C1-ből Adobe RGB profillal menten el a képet.
    Most jön a Photoshop. Milyen színprofilt állítsak be RGB-hez?
    Adobe RGB vagy sRGB vagy Monitor RGB-ami ugye LG775FT vagy LG775FT?
    Ha monitor RGB van beállítva, akkor egy kép megnyításakor mit válasszak, hogy az embedde d profilt, vagy convertálja Monitor RGB profilba (megjegyzem ez a kettő kb. ugyanazt a színeket adja), vagy ne legyen color manage.
    Kész a kép. Nyomtatnám az IP4200 nyomtatóval, itt ugye a nyomtató saját profilját válasszam, mert lehetne az Adobe RGB-t is?
    Vagy egyszerűen tulparázom a dolgot.
    Előre is köszönök minden választ!

    u.i.: a fényképezőben is lehet sRGB-t és Adobe RGB-t választani, de itt az sRGB jobb színeket ad, nekem legalábbis ugy tűnik.

    [Szerkesztve]

    486DX2 - 66, S3 Trio 1MB, 20MB WD, Win 3.11

Új hozzászólás Aktív témák