Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fotonhámozó

    senior tag

    Hátha valakinek segíteni fog: tegnap hosszú idő után ismét panorámát szerettem volna összefűzni Camera RAW-val (16 db RAW képből). Korábban nem volt vele gondom, most viszont állandóan memóriahiányra panaszkodott a program, amikor a .dng panot el szerettem volna menteni (az előnézeti képet jól megcsinálta). Régebben 24 Rawból is simán ment az összefűzés. Most 2 képet sem tudtam stackelni (Win 7 64 bit, 16 Gb Ram, 1 terás, majdnem üres scratch disc). Neten utánakeresve egyértelmű, hogy nem egyedi hibáról van szó, de bevált megoldást nem írnak sehol. Alap dolgok nem működtek (átmeneti tár ürítése, használt memóriaterület megnövelése, reboot stb.). Végül PS-ban a beállításoknál a Preferences/Performance/Cache Levels-t felemeltem a maximális 8-ra, így már el tudtam menteni az összefűzött .dng-t. Fórumkommentek alapján ez sem egy tuti megoldás, nem mindenkinél működik. Egy próbát azért megér, ha hasonló nehézségbe ütközöl. Jártatok már így?

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

Új hozzászólás Aktív témák