Hirdetés

2019. augusztus 25., vasárnap

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-01-12 15:58:43

PROHARDVER!

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#24751) HoTaZo válasza tikshow (#24749) üzenetére

HoTaZo
(őstag)

Az adatmennyiségeket azért irtam le, hogy legyen valamilyen rálátásotok, mihez adtok tanácsot. Lesz, amekkora lesz, csak bírja a gép és a program.

Reméltem, hogy anyit mondotok: "150 MB felett fullhd, 40 rétegen felül, idovonallal? Inkább ne, mert..."
Vagy: "500MB alatt, 200 reteggel stb. meg se kottyan neki..."

Ti biztosan feszegettétek már a program határait.
De, hogy ne csak a magamét hajtsam, a psd fájlt meg tudom benne nyitni a munka folytatásához? Mert már van egy animációm, amire ráment egy éjszakám és csöppet morcos leszek, ha feleslegesen.
Van-e próba verziója ennek a AE-nek, ami nem hagy vízjelet vagy más nyomot?

BonFire: nézegettem, hogy mi mindent tud és elhiszem, hogy ez a célnak megfelelő lenne, de mivel még nem használtam és PS- ben kezdtem el, úgy gondoltam, hogy abban is fejezem be.
De mindkettőtöket megnyugtatandó, nyitott gondolkodású vagyok és szívesen hallgatok a tapasztaltabbakra s ha a fenti kérdéseimre is pozitív jellegű választ tudtok adni, akkor én is meggyőzhető vagyok, főleg, ha szebb eredményt vagy könnyebb munkafolyamatot eredményez.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#24752) BonFire válasza HoTaZo (#24751) üzenetére

BonFire
(addikt)

Az AE minden további nélkül kezeli a PSD-fájlokat. Akár úgy is importálhatod, hogy a rétegeket megőrizze neked.

AE-ben az együtt kezelendő rétegeket csoportosíthatod, egy úgynevezett előkompozíciót csinálsz belőle, majd a sok-sok előkompozícióból (amelyek egyenként tartalmazhatnak tetszőleges számú réteget és a hozzájuk tartozó effekteket) csinálhatsz egy végleges kompozíciót, amelyben globálisan mozgathatod, animálhatod, variálhatod őket. Mindezt valós időben.

Példa. Szeretnéd animálni a tablóképeket egyesével, majd végül szeretnéd az egészet 3D-sé tenni. Ilyenkor az összes meganimált cuccot berakod egy előkompozícióba, bekapcsolod rajta a 3D objektum ikont, pakolsz rá egy kamerát, amelyet megmozgatsz, és az egész egyetlen 3D-s kompozícióvá válik. Amelyben játszhatsz a fókusszal, mélységélességgel, mindennel.

És az egész összességében nem fogja úgy leterhelni a gépet, mintha PS-ben csinálnád sokkal bonyolultabban.

(Én annak idején basszusgitárral játszottam fel gitárriffeket. Egyszerű volt, csak fele tempóban kellett játszani, majd az egészet a duplájára gyorsítani. Így a hangmagasság és a tempó is helyére került. Mégsem volt benne dög, mert gitár helyett basszusgitárt használtam. De kényszermegoldás volt. Ps-ben animálni ugyanilyen kényszermegoldás. Olyan, mintha baltával akarnál krumplit hámozni.)

Igen, természetesen van teljes értékűen használható harmincnapos próbaváltozata.

[ Szerkesztve ]

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24753) *Ropi* válasza HoTaZo (#24743) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

A PS tudja (most pl. egy 1+ GB méretű psd-vel dolgozom), viszont a géped 2 GB RAM-ja bármihez szűk keresztmetszet (legalább 8 GB RAM kellene, de ahhoz oprendszert is cserélned kell - 64 Bitesre -, hogy kezelni tudja a 4 GB feletti részét).

Ezt csak azért írtam le, hogy az eredeti kérdésed is meg legyen válaszolva. :)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#24754) BonFire válasza *Ropi* (#24753) üzenetére

BonFire
(addikt)

Ja, hát RAM AE-hez is kell bőven. Főleg a valós idejű előnézethez. Akkor sztornó.

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#24755) *Ropi* válasza BonFire (#24754) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Mert ugye RamBo' sosem elég. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24756) HoTaZo válasza *Ropi* (#24753) üzenetére

HoTaZo
(őstag)

Köszönöm a tájékoztatást! :R Tehát a programnak nem gond, de a gépem lehet, hogy korlátolt ehhez a projekthez.
Ez egy 3-4mp-es szakasz 0,1-es késleltetéssel, 42 képkocka, 1(képkeretek)+4(váltakozó háttér) és a 42 (mozgó emberek) réteg, ami hízik minden egyes hozzáadott személy képeivel. Ami a megfelelő megjelenés esetén egyesítek a fő 42 réteggel.
Lehet, hogy szétkapom és csak a képkeretekben mozgó emberekkel terhelem a gépet, aztán ha már 1-1 rétegen tudom mozgatni az összes személyt, akkor veszek nagy levegőt a mozgó háttérhez való csatoláskor.

Van egy 4GB RAM-os gép is itthon, de az munkára van és csak egy GT710-es GPU van benne. Meg azon nincs PS se.

Szerk:
BonFire
Ez a proba verzió tetszetős, meg a példáid is kíváncsivá tesznek. Jobb lenne több RAM, de egyelőre ennyivel kell beérnem.
Köszönöm neked is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#24757) *Ropi* válasza HoTaZo (#24756) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

"...de a gépem lehet, hogy korlátolt ehhez a projekthez."

Nem lehet, hanem biztos. :K

Mi lenne, ha a másik gépből átpakolnád a RAM-ot ebbe a vasba?

(#24758) HoTaZo válasza *Ropi* (#24757) üzenetére

HoTaZo
(őstag)

Őszintén? Ez meg eszembe se jutott. Már az volt a fejemben, hogy a másik gépre teszem fel az AE próbaidősét és azon fejezem be, hogy ne kelljen baltával hámoznom, de ott meg a 710-es gpu lehet korlát. Habár a 6800-as se egy atomvillanás. Nem tudom, hogy melyik jobb, nem értek ehhez.

(#24759) *Ropi* válasza HoTaZo (#24758) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Az ATI/AMD híresen rossz driveres kompatibilitást tud felmutatni az Adobe programokkal, szóval akkor inkább az nVidia kártyával állj neki, ha nem akarsz lépten-nyomon fagyást a GPU hardveres gyorsítástól!

(#24760) HoTaZo válasza *Ropi* (#24759) üzenetére

HoTaZo
(őstag)

Mind a két gép nVidia Intel kombó.
Azóta már átköltöztettem a projektet a 4GB RAM-os gépre. Húztam rá egy próbaidős PS- t. Túl vagyok a projekt felén. Nagyon abba az ibrányba halad, mint amit elterveztem.

Meglepő módon, kedvezően alakul a fájlméret is.
Semmi fagyas, semmi görcs. :DD

(#24761) *Ropi* válasza HoTaZo (#24760) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Szerencsés vagy. :K

(#24762) ViZion válasza *Ropi* (#24759) üzenetére

ViZion
(félisten)

Elég rég AMD VGA-m van, nem volt vele gond. Ha volt is, az játékokban, de sokszor csak elég volt korábbi verziót felrakni, amíg jött a javítás. Még úgy 5 éve volt pár drivere, ami felülírta a szintén AMD-s AHCI drivert, csak az én chipsetemet az nem támogatta, nekem a legacy kellett. Rájöttem, h ott nem fain, AHCI elől pipa ki, kész. Havonta kiadott driverek miatt lett ez az urban legend, h rosszak, és volt pár játék, ahol gondok voltak (12.9 -nél), illetve erre vulkánra váltáskor is volt hiszti, de köv. hónapban már jó lett.

nV is patcheli szorgosan, csak a játékokhoz kiadott frissítésre hivatkozik, jobb a marketingje. De ott meg telepíteni kell a gaming appot, létrehoz egy felhasználót, etc... nem szerettem, átmenetileg volt tavaly nV karim fél évig. De amúgy mindkettővel elégedett vagyok, komoly para sehol nem volt. Az a winfos betegsége, h VGA cserénél DDU-t kell tolni, mert nem szedi le rendesen.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24763) *Ropi* válasza ViZion (#24762) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Tapasztalatból mondom, hogy ahány ügyfélnél piros VGA volt a gépben ott mindig volt valami gond a HW gyorsítással. Elég gyorsan meguntam a driverek keresgélésével való időveszteséget és zöld kártyákat kaptak a gépeikbe - azóta semmi probléma. :)

[ Szerkesztve ]

(#24764) Tomdriver válasza *Ropi* (#24763) üzenetére

Tomdriver
(senior tag)

Akkor azoknál a usereknél más gond is lehetett mert amióta az eszemet tudom piros kártyát használok (na jó, volt egy-két kitérő) és semmi gondom hardvergyorsítással az említett progiknál sem. :)
Viszont újabban zöld oldalon is voltak driver problémák - szóval nem lehet ezt így általánosítani.

[ Szerkesztve ]

(#24765) *Ropi* válasza Tomdriver (#24764) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Amikor szűz oprendszerre (persze naprakészre frissítve) teszem a legfrissebb drivert és kifagy a legális Adobe CC ha be van kapcsolva a HW gyorsítás, azt kinek a számlájára írjuk? Majd VGA csere után működött ahogy kell.

(#24766) HoTaZo válasza *Ropi* (#24761) üzenetére

HoTaZo
(őstag)

Ez nem szerencse, hanem tudatosság, kérlekszépen!
:D

Hülyéskedek. Így adódott eddigi két gépemnél. Elsőnél, olyan valaki állította össze a gépem, akinek szakértelmében megbíztam. Másodiknál, inkább még nem kísérleteztem. De itt is még csak az vezérelt, hogy 2 monitort tudjak használni, s akkor mar inkább 710, mint 210.
Bocs a hosszú OFF-ért!

(#24767) HoTaZo

HoTaZo
(őstag)

De, hogy Photoshop is legyen...
A PS csak 7 napos próbaidős? Az AE pedig 30? Pedig regisztráltam.
Meg ebben a 2017-es CC-ben lehet a kezelőfelületet világosabb szürkére, hagyományosabbra váltani?

(#24768) Creepy válasza HoTaZo (#24767) üzenetére

Creepy
(tag)

A színét csak a teljes verzióban lehet át váltani nem?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/160984078@N08/

(#24769) Tomdriver válasza *Ropi* (#24765) üzenetére

Tomdriver
(senior tag)

Szerintem ez meddő vita és nagyon off itt... :( Aki valamiben fan az nem fogja látni saját oldalán az orbitális hibákat sem, másikén meg csak azt keresi.
Vannak AMD-nek problémái a driverekkel nem vitatom, de nálam valamiért nem jelentkezett egy sem, és ez igaz az említett alkalmazásokra is. De nem csak én vagyok kivétel. Ezért írtam, hogy emiatt nem kell a pirosakat lehúzni, mert bocs, de ennek nagyon olyan szaga volt. :)

(#24770) tikshow válasza HoTaZo (#24767) üzenetére

tikshow
(addikt)

Preferences - Interface - Color theme

30napos a trial mindenre, lehet már korábban fent volt. Egyébként havi 12 euro.

(#24771) Creepy válasza tikshow (#24770) üzenetére

Creepy
(tag)

Ezt viszont én sem tudtam. :B Köszi.

(#24772) indigo válasza HoTaZo (#24767) üzenetére

indigo
(tag)

Vagy Shift + F1/F2.

(#24773) HoTaZo válasza tikshow (#24770) üzenetére

HoTaZo
(őstag)

Magyar nyelvűt használok, de indigo kolléga módszere rögtön bejött. Köszönöm mindkettőtöknek! :R

Nem tudom, hogy volt-e már rajta, mert boltból használtan vettem, csupasz HDD-vel még a Win7-et is nekem kellett feltennem. Én is 30 napról tudtam, ezért furcsállom. Van magyar nyelvű support, ahol tudok ezután érdeklődni?

Szerk: kis utánajárást követően kiderült, hogy már csak 7 nap régebben volt 30 nap. :(((

[ Szerkesztve ]

(#24774) *Ropi* válasza Tomdriver (#24769) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Nem vagyok a pirosak ellen, mert az összes szerverünkben piros kártyát használok - csak nem ilyen célfeladatra. :) Egyébként tényleg ne offoljuk szét a topikot: be is fejeztem. :)

(#24775) Vesa

Vesa
(addikt)

Ma azzal lepett meg a CC, hogy nem hajlandó elindulni. Még feláll a GUI, aztán "Stopped working" és ki is dob.
Bármit csinálok, ez van. 2 éves install, eddig nem volt gond. Minden más megy...kivéve az LR-t. Az is ezt csinálja.

(#24776) HoTaZo

HoTaZo
(őstag)

Sziasztok!
A projektemben a 4 háttérkép szépen megy át 5 kocka átfedéssel egymásba.
Volt egy retusálandó terület az egyikben. Rétegmaszk, megjelenítendő rész a réteg alatt, áttűnés, majd rétegek egyesítése után az érintett kép átúszása eltűnt az idővonal kockáiból.
Van otletetek, hogy ezt miként tudom orvosolni?

(#24777) fartfun válasza Dluinet (#24571) üzenetére

fartfun
(tag)

Köszönöm szépen!

(#24778) Dugos

Dugos
(tag)

Sziasztok!

Lehet valamilyen beállítással úgy változtatni fényességet, kontrasztot, bármilyen színkorrekciót csinálni úgy, hogy azt csak az aktív rétegen tegye a program? Csak azért kérdezem, mert pl. tudom hogy a gimp tudja, nehezen tudom elképzelni, hogy a ps ne tudná. :U

Köszönöm, D.

(#24779) Dluinet válasza Dugos (#24778) üzenetére

Dluinet
(veterán)

sőt

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24780) Dugos válasza Dluinet (#24779) üzenetére

Dugos
(tag)

azaz? :))

igen, rosszul fogalmaztam. Azt is szeretném tudni, hogyan kell :D

[ Szerkesztve ]

(#24781) Vesa válasza Dugos (#24778) üzenetére

Vesa
(addikt)

Természetesen...

(#24782) BonFire válasza Dugos (#24778) üzenetére

BonFire
(addikt)

Ha destruktív módon dolgozol, akkor mindenképpen csak az aktív réteg fogja elszenvedni. Amennyiben korrekciós rétegekkel dolgozol, azokra rámaszkolod.

(#24783) Dugos válasza BonFire (#24782) üzenetére

Dugos
(tag)

Á, értem már!

Köszönöm!

(#24784) *Ropi*

*Ropi*
(Topikgazda)

Érdekes lesz ez a mobilos Photoshop. :)

(#24785) DonTuros válasza *Ropi* (#24784) üzenetére

DonTuros
(tag)

Számomra eszméletlen :)

http://www.500px.com/akosturosofficial

(#24786) ViZion válasza *Ropi* (#24784) üzenetére

ViZion
(félisten)

hááát, elég kemény, ha ezeket tudja és ilyen jól. De már korábban is láttuk, h a csodaeffektek 99%-ban csak a demo képekkel működnek így, az IRL képekkel (zajos, bemozdult, etc...) nem tudom mit tenne. Mert a demo képeket nem egy szutyok telóval lőtte, arra fogadni mernék... Nem, nem Adobe lenne az első, aki ezt megcsinálja... :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24787) *Ropi* válasza ViZion (#24786) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Nyugtával dicsérjük a napot. :K

(#24788) Vesa válasza *Ropi* (#24784) üzenetére

Vesa
(addikt)

Értelmetlen...ráadásul, semmi köze a photoshop-hoz. Ez egy szimpla photo FX program, amit mancika is tud kezelni mert csak ikonokra kell bökdösni. Néha nem értem az Adobe-t már. Egy rendes GUI scale-t nem klépesek írni 10éve, de erre a hülyeségre meg van erőforrás...

(#24789) Creepy válasza Vesa (#24788) üzenetére

Creepy
(tag)

Igaz! Telefonon ne várjunk oly nagy tudást a PS-ban. De csak elvileg a "selfisek" miatt csinálják a programot. Némelyik ember, már a telefon alap képbeállításoknál is olyan hülye effekteket szoktak belevarázsolni egy viszonylag jó képbe, hogy a hajam égnek áll! Azt mondják, hogy majd nem lehet elcseszni a beállításokat. Hát majd meglátjuk. :U

[ Szerkesztve ]

(#24790) batai15

batai15
(veterán)

sziasztok! Nagyon olcsón tudok nyomtattatni, nagy méretű dolgokat is.
Az ok amiért ide írtam mert ilyet szeretnék csináltatni :
[link]
Neten forrásokat nem találtam ehhez, így képekből szeretnék magam készíteni(esetleg ha valaki tud forrást hozzá akkor az is jó) tudna esetleg segíteni valaki ebben? Köszönöm!

"A tűzoltó nem azért rohan be az égő házba, mert rettenthetetlen, hanem mert az elhivatottsága erősebb a félelménél". John C. Maxwell*******

(#24791) *Ropi* válasza Vesa (#24788) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Persze, mert ez az Eyecandy, amit egy piaci kofa is tud kezelni - rászoktatják, hátha megveszi a rendes PS-t is, netán még több Adobe terméket. Na jó, csak vicceltem. :))

(#24792) HoTaZo

HoTaZo
(őstag)

Sziasztok!
Kíváncsiságból megnyitottam a lejárt próbaidős PS-t, de hagyott dolgozgatni benne. Se vízjel se mentés blokkolás. Ez, hogy van ilyenkor?

(#24793) *Ropi* válasza HoTaZo (#24792) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Havonta 1x ellenőrzi a licenszt: amíg nem jár le a ciklusa addig szerencséd van. :)

(#24794) HoTaZo válasza *Ropi* (#24793) üzenetére

HoTaZo
(őstag)

Ja vagy úgy! Mert chaten is elmagyarázta egy kapcsolat tartó, hogy már csak egy hét a próba idő, régebben volt egy hónap. Akkor úgy pontosabb, hogy akár egy hónap próbaidő is lehetséges. :D
Köszi, az infót! :R

(#24795) rii

rii
(nagyúr)

sziasztok

kicsit off, elnézést érte, csak fontos lenne ...

CC-vel, illetve OSX-el dolgozik valaki?
melóhelyen a CC-m kilépett, így a munkatársam által csinált anyagot nem tudom konvertálni, a belépési adatok nincsenek meg. (rendszergazda meg ki lett rugva .... de amúgyis mindig lesz.rt minket ... pont ezért ... )

munkatársam gépén a Keychain-ba meg lehet valahol nézni?

előre is köszönöm!

"A valóságot figyelmen kívül hagyhatjuk, de nem hagyhatjuk figyelmen kívül a valóság figyelmen kívül hagyásának következményeit." - (Ayn Rand)

(#24796) rii válasza rii (#24795) üzenetére

rii
(nagyúr)

mármint a Creative Cloud belépési adatok kellenének ...

"A valóságot figyelmen kívül hagyhatjuk, de nem hagyhatjuk figyelmen kívül a valóság figyelmen kívül hagyásának következményeit." - (Ayn Rand)

(#24797) otto14

otto14
(senior tag)

Sziasztok! Valaki ki tudja venni a satírozást erről a képről? [link] Csak a felső rész fontos, valamint kicsit sietős a dolog, ha valaki meg tudná csinálni, azzal sokat segítene :R

asd

(#24798) ViZion válasza otto14 (#24797) üzenetére

ViZion
(félisten)

Nem értem mire gondolsz. A tapétát mögötte, vagy az elhomályosított számokat, szövegeket tegyük olvashatóvá? Az első megoldható, a második nem.

(#24799) Met válasza ViZion (#24798) üzenetére

Met
(veterán)

Nyilván az elmaszatolást akarja olvashatóvá tenni.
Ahhoz le kellene tölteni a Photoshop CSI Edition-t :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24800) Creepy válasza otto14 (#24797) üzenetére

Creepy
(tag)

Akkor te most a cezúra részét szeretnéd eltávolítani? Mert én semmiféle maszatolást nem látok a képen. :N

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Adobe Photoshop (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.