Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keeperv85

    nagyúr

    válasz BonFire #24425 üzenetére

    Szerencsére nincs 42 térkép, csak 42 db szöveges fájlra oszlik majd a fordítás. Meglehetősen változatosak, van ami 8-10 sor, a másik véglet ami ~6500...

    Térképből 9 db adott, ebből van olyan, ami újragondolása az előzőnek és elképzelhető, hogy csak egy-egy verziót használ fel belőle adott esetben a játék majd. Odáig még sajnos nem jutottam el, hogy ezt újra megnézzem, mivel kissé kaotikus a "tesztfázis", ugyanis a cucc úgy néz ki, hogy van egy nagy ~7GB-os fájl, ehhez van egy ki-be csomagoló, ebből lesznek kisebb fájlok, amikbe offzip-elve még kisebb fájlok vannak. Térképileg dds textúrák. A szövegek is ilyen kisebb fájlokban vannak, csak azok konténer fájlok, egymás után van 8-10-20... 60 fájl, mindig a végén az utolsó a "szöveges", ezt ki kell hexában vágni (Perl-ben írtam scriptet, ami levágta...), van hozzá script ami txt-be és vissza konvertálja, utána vissza kell tenni hexában a konténerbe, azt vissza packzip-elni, aztán azt még vissza a nagy fájlba. Na itt lehet tesztelni: egyszer egy játék alatt, ugyanis a cucc autosaves ráadásul: ahol végigértél, nem tudod újra megnézni, csak ha nulláról kezded... Ezért folyamat fut az OBS alatta és nézem vissza a kész részeket, nem nyelt-e valamit el a motor, ékezet stb-stb.

    Nem azért írtam, hogy valaki nekiveselkedjen, ha már én belevágtam ebbe az őrületbe. Már látom most átnézve amúgy őket, hogy van ahol a háttér még véletlen sem látszik, szóval újrarajzolás lesz ennek a vége, amivel senki idejét nem akarom rabolni, csak iránymutatásért érkeztem elsősorban. Privátban már jelezte egyik fórumtársunk, hogy ő megpróbálná, ezért itt hagyom a letöltési linket is (nyilván neki is elküldöm), végül is csodaszép grafikus feladat kerekedik ebből, ami talán nem zavarja a topic közösségét, mint téma, de mint ahogy írtam is: senkitől sem várom el, hogy vesse bele magát, mielőtt félreértés adódna! :N

    Emitt vannak a fájlok, dds + png-be exportálva a párjai, ha valaki gyakorolni vágyakozik mégis... :B

    [link]

Új hozzászólás Aktív témák