Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fifi_addict

    tag

    válasz liksoft #27 üzenetére

    Mindkettőtöknek köszi, már próbálkozom is... :R:R:R

    ...........................???

  • Freddy TNT

    őstag

    válasz liksoft #27 üzenetére

    Szia Liksoft !

    Először is szeretném megköszönni, hogy segítettetek, bár sajnos nem tudtam elolvasni :)
    Bocs, hogy egy kicsit OFF-olok,de azt mondtad érdekel a véleményem:

    Először is k***** drága volt. Ezt úgy érzem le kellett szögeznem :D :((

    Az összeakadás az integrált Nvidia hálókarival volt. Jelenleg a másik integráltat használom....kicsit luxus egy gigabites hálókarit 512/128-as internetre használni, de hát ez van :U Máshogy nem megy a szekér,mert biosban hiába állítgattam nem ment. Összeakadt még a hangkártyával is,de azt cserélgetéssel kiküszöböltem.

    Olyan nagy dolgokat nem vártam ettől a karitól, de titkon reméltem, hogy legalább 10MB/s -el javulni fog, na meg a random acces is kissé lejjebb megy......

    És íme az eredmények :
    Silicon image :
    Random acces: 14.2
    CPU 12%
    Average read 82.6Mb/s
    (serial ATA 150, TCQ & NCQ nincs)
    Blokkméret: 4kb

    Promise :
    random acces 14.3
    CPU 7%
    Average read 78.2%
    (Serial ATA 300 <vezérlő és vincsik is!> TCQ & NCQ enabled)
    Blokkméret 128 kb

    - legfrissebb bios a Promise kártyán
    - legfrissebb driver

    Az idegeimet szétszedte a RAID-be fűzés is, ugyanis a könyv szerint csak be kell lépni a biosába, autodetect ....után ok,ok,ok....stb és kész is. Ehez képest át kell állítani a vincsiket ''Spare'' módba vagy mi a fenébe, mert addig azt mondja, hogy nincs elég vincsim.
    NA meg a tonnányi idegeskedésről, hardverütközésről és a 4 órányi másolgatásról már ne is beszéljünk... :(

    :U :F :(( :((( :O kb ilyen fejeket vágtam, miután megkaptam az első eredményt.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák