Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blackmate

    senior tag

    válasz Sianis #42 üzenetére

    No, megmondom őszintén vártam már egy bennfentest is :P a témában. Hogy én se menjek messzire voilá a példa: [link] /gondolom ismerős :)/

    Itt az utolsó példa:
    6. Normalizálja az alábbi sémát BCNF-ig: R(A,B,C,D,E) ahol A → B, A → C, B → A, B → C, C → D, D → E.

    Miért van az, hogy a BCNF-nél az R1-es reláció megengedi, hogy A benne legyen? Ugyanis a 3NF-nél tök tiszta, hogy nem lehet benne, hiszen A → B, azaz tranzitív függőség lenne egy reláción belül.

    Ha tisztán a BCNF definícióját vesszük, akkor a 4 relációból álló 3NF-es formulára is teljesül. Nem? Hisz' ott is Minden függőség jelöl kulcsból indul ki.

    Szóval azt akarom én valahogy beleverni a kis fejembe, hogy mi a különbség a 3NF meg a BCNF között. Ugyanis nem nagyon érzem. Mentségemre legyen szólva, hogy a linken is, és a könyv példái között is (ami egyébként feltűnően hasonló) ez az egyetlen egy példa van, ahol a 3NF különbözik a BCNF-től.

    Az egyébként véletlen, hogy ennél a példánál az 1NF=2NF-fel (mivel a kulcs nem összetett), és így a 3NF != BCNF-fel?
    Mert a többi példában mind összetett kulcs van, és ott egyenlő a 3-as és a Boyce-Codd normál forma.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák