Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pazo

    tag

    válasz Proky #8 üzenetére

    szeva. ugyan én nem vagyok guru, de szvsz ha játékra kellene a gép, akkor az első alapból kiesett. én igazából a harmadikat ajánlanám - bár most meg kéne néznem, hogy az x700 vagy az x1100 a jobb - de nekem az amd-k bejöttek eddig. egyedüli baja a turionos gépnek az a monitor. nekem is crystalBrightos van, és utólag inkább egy ''matt'' képernyőset vennek, mert néha zavaró tud lenni, hogy tükröződik, de egy kis félhomályban már veri a normál noti moncsikat, mert nagyon jó a látószöge és a kép is rajta...

    na jó megnéztem az usanotinál és a 2. mellett teszem le a voksom. bár az a 64 mega videómemória talán kevés.

    hááát, ha most vennék, akkor én lehet hogy őt venném: [[link]]

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz liquidmoon #182 üzenetére

    elég zavaró tud lenni néha, hogy magadat is látod a képernyőn, de teljes mértékben egyetértek a többiekkel, hogy nagyon szép a kép. amikor úgy rendesen süt a nap, akkor nem is tudom besötétítés nélkül használni, mert nem nagyon lehet látni mi van a képernyőn. kinn a szabadban ugyanez a helyzet, ott ha megtalálod azt a helyzetet, ahol a legkevesebb a tükröződés, akkor lehet használni (de napszemüveg használata így is javallott :) ). a rálátás minden oldalról és majdnem minden szögből tökéletes, vertikálisan kicsit torzulnak a színek. este zavaró, hogy ennyire erős a fehér rajta, de mivel amúgysem látnék semmit az íróasztalon lámpa nélkül azt felkapcsolva már nagyon jó. a 15,4-es méret pedig valami fergetegesen jó. olyan érzésem van, mint ha egy 17-es monitor előtt ülnék. sőt!

    [Szerkesztve]

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    sziasztok,
    van egy asipre 5024wmli-m és ramot akarok bele venni, 2x1gb-t. ddr megy bele. honnan lehet azt tudni, hogy egy panel notiba való vagy sem, mert időnként látom odaírva a depo.hu-n, hogy noti, de csak nagyon kevéshez, és azt meg hihetetlennek tartom, hogy csak ilyen kevés tétel legyen nekem jó. kell valami extrára odafigyelni ilyeneknél? még nem tudom, hogy neten redeljem vagy boltban vegyem, mert debrecenben elég kicsi az árverseny, szal árban jobban járnék a nettel, csak fenttartásaim vannak, hogy mennyire nyűgös hibás rammal szaladgáltatni a futárt... :F szal valaki kiokosítana? nagyon köszi
    bye

    ui: most látom, hogy a depón az összes ddr közül csak egyetlen, éppen egy gigás panel való notiba, ha azt nézem, hogy külön oda is van írva. na ilyenkor mi van???

    [Szerkesztve]

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz ChME #684 üzenetére

    aha, megtaláltam:
    ''256/512 MB DDR333 memória alapkiépítésben, 2 GB-ig
    bővítheto kettő soDIMM modullal''
    szal eddig csupa rosszat néztem, mert nem elég, hogy csak ddr és nem ddr-2, még ráadásul 333mhz. így még jobban szűkült a kör :O

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz ChME #686 üzenetére

    sziasztok,

    na erre varrjon gombot valaki. memóriát szeretnék bővíteni az acer aspire 5024 wmli notimban. az alaplap elvileg 333-as ddr-t támogat. megkérdeztem az usanotit meg az acer.hu-n kinn lévő két szervízt, hogy szerintük milyen ram kell bele? 333-as vagy 400-as? melyiket érdemes venni:

    usanoti:
    ''Az alaplap a 333-as memóriát támogatja, a 400-al valószínűleg el sem indul.
    A 400-as ritkább, ezért drágább is, érzékelhető különbség pedig nincs a
    működésben, ezért nem javaslom.
    A Kingston 1GB 333 memória 28.000Ft+ÁFA áron kapható üzletünkben.
    ''

    ec-co:
    ''Nem lesz probléma a 400-as ramokkal sem.
    Az 1 GB DDR notebook ram ára 27.820-Ft + ÁFA /db
    ''

    rikvest:
    ''Ez a legnagyobb modul, ami rendelhető a készülékhez:
    KN.51202.028 SODIMM.512MB.DDR-333.INF 34.100 Ft + ÁFA / db
    Bővítési munkadíj: 2.400 Ft + ÁFA
    ''

    na most akkor mi van??? nekem nagyon úgy tűnik, hogy mindenki azt ajánlja, amije éppen van (bár az usanoti nem javasolja, szal ő korrektnek tűnik), de hogy nekem mi lenne a legjobb arra magasról ... megkérdeztem egy debreceni boltot is, ők hasonlót mondtak mint az ec-co, persze magasabb áron, és azt is, hogy amennyiben azért nem menne a gép, mert a ram nem bele való (kompatibilitási probléma), nekik nem áll módjukban azt kicserélni. erre kérdem én: de az előbb még azt mondtad, hogy menni fog. erre ő: igen. de ha esetleg nem, akkor nem áll módunkban kicserélni. erre én: ba..meg (persze csak gondoltam) :W :W :F

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz ChME #726 üzenetére

    hááát. egyre jobban nem tudom mi legyen. jelenleg arra gondoltam, hogy lebeszélem az usanotival, hogy küldjék el a két darab gigás panelt, és ha valami gáz lenne felmegyek pestre géppel együtt, végigpróbálgatjuk a kívánatot és ami jó lesz, az marad. ők tűnnek a legmegbízhatóbbnak és segítőkésznek is. a noti is tőlük van, és eddig csak pozitív tapasztalataim vannak. egyedül ez a nem-kompatibilitás esetén való nem csere ami aggaszt. de majd meglátjuk... :F

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz cock #788 üzenetére

    jaja, én is a sempront választanám, de az aksija elég tré. egyébként nem hinném hogy powerpointozni nem lenne elég a celeron is. sőt az talán emiatt jobb választás is lenne, mert inteles a vga-ja is, szal valószínű alig melegszik.

    ha a képet a projektoron nézed vetítés közben, akkor teljesen felesleges a 15,4'', mert a proj mindenképp csordítja 4:3-as képarányra, sőt amúgy is. szal hiába jobb rajta mindent csinálni, itt ez az előny pont nem jön ki. sőt, az aspire 3103nLM ben a ram 4gb-ig bővíthető, hátha később ez még jól jön.

    szal összességében mégis csak a sempron. gyorsabb lesz, jobban melegszik, gagyi az aksija, de ez hálóról senkit nem zavar, a kép csak 15'', de a vetítésnél nem látsz többet egy 15,4''-esen sem. nézd meg még az usanotinál is, hátha olcsóbb.

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz Chili7 #789 üzenetére

    az aksija a gáz, nem a proci eszik sokat. leglábbis a leírás szerint [link]

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    sziasztok,
    egy aspire 5024wlmi-m van. mostanában egyre jobban zavar, hogy időnként rájön a hűtési kedv és akár órákig is folymatosan megy a hűtés, pedig csak pl mint most is egy acrobat reader meg a firefox megy az előtérben. a háttérben meg ''semmi'', szal semmi vírusírtás, tömörítés, csak a szokásos sok rendszer cucc. windows xp sp2-m van. még minden drájver gyári, a synaptics-ot kivéve. speedswitch-csel dynamic switch-en van a teljesítmény. van valakinek ötlete mitől melegedik ennyire a gép, vagy mi hiteti el vele hogy mennie kell a ventinek? egyébként nem a nagy hajszárítós fokozaton megy, csak azon a kis szolídon, de mégis csak megy, pedig szerintem nem kéne...
    köszi
    pazo

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz Pazo #1540 üzenetére

    most állt vissza a szinte nem is megy állapotra a venti. szerintem legalább egy órát pörgött közepes teljesítményen :F :F :F

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz nesa #1542 üzenetére

    biztos nincs, mert én nem állítottam ilyet és eddig nem is találtam. hol lehet ezt az opciót fellelni. nekem nincs a géphez gyári acer energiagazdálkodás-progi, ezért használom a speed switchet, ott viszont nincs ilyen lehetőség.

    más: tegnap kikacsoláskor amikor rányomtam a power-gombra figyelmes lettem egy halkan szóló kis rezonációs hangra, ami eddig nem volt. a ventillátor rezget valamit, méghozzá a kijelzővel összefüggésben, mert ahogy a kijelzőt mozgatom a hang eltűnik, és az lcd bizonyos állásaiban előjön... :O :O :O

    mi jöhet még? :( :F :O :W

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz danníí #1546 üzenetére

    szeva,

    szerintem (ha egy darab panel van jelenleg a gépedben, akkor mindenképp) a jelenleg is bennelévő márkát és típust preferáld. én nem rég bővítettem az 5024-esemet. samsung 2 db 256-os ddr333 volt benne. azokat kivettük és belepróbáltunk az usanotinál két 1024-es kingston panelt, de meg sem nyekkent a gép. aztán kipróbáltuk az egy gyári samsung panel és egy bolti kingston párosítást, a bios ugyan felismerte, de az xp még bootolásnál megfagyott. végül két samsung panelt vettem a mobilx-nél ugyanazért az árért, viszont csak 1 éves garival, szemben a kingston élettartamig szóló jótállásával. ez van.

    szal összességében a gyárilag benne lévő az ideális választás.

    remélem nem mondtam hülyeséget, bár ha igen úgyis leosztanak a többiek :DDD

    bye

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz danníí #1549 üzenetére

    nem tudom. én eget verő gyorsulást vártam a géptől, elvégre 512-t cseréltem 2048-ra, de nem olyan feltűnő a változás. a lapozófájlt is az ideális méretűre állítottam (a fizikai memória 1,5 szerese minimum ajánlott :F ) de mint mondtam nem vág hanyadt a változás. gyorsabb-gyorsabb, de egyenlőre nem érzek nagy különbséget. majd lassan összeszedek valami jó kis játékot, hátha ott észreveszem. nomeg nemsoká vége a vizsgaidőszaknak és amikor újra programozni kell a notin hátha előjön az a sok belefeccolt pénz.

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    válasz Chili7 #1553 üzenetére

    én nem használtam őket, az elsőt épp most dúrtam le a gépről, mert hellett a hely a rendszermeghajtón, a másodikat meg nem ismerem. nekem xp professional van a gépen és én a gyári cd-ről tettem fel ezeket a cuccokat. feltelepítettem az oprendszert, nagyon csúnyán nézett ki a gép, gyári cd be, és az autorun menüjében nekem van olyan, hgy 'drivers and utilities' meüpont. na itt soronként végigkattingatva tettem fel minden drivert és az nti-t is.
    ha még megvan a gyári cd nézd meg, mert rajta kell lennie.

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

  • Pazo

    tag

    hello,

    mar reg jartam erre, szal nem kovettem a forum esemenyeit, most nincs idom, de ha lesz vissza fogom olvasni a kimaradt reszeket... firefoxszal rakerestem a modellre a beszelgeteseitekben es nem talaltam... szal az erdekelne, hogy tudtok e valamit az aspire 5672nWLMi modellrol. a baratnom szeretne notit venni es mivel nekem acerem van (aspire 5024WLMi), es semmi gondom nem volt meg vele (kopp-kopp) mindenkepp ezt a markat preferalom. a konfiguracio [link] kicsit talan sok egy olyan felhasznalonak, aki gyakorlatilag csak netezni, zenet hallgatni es filmet nezni fog rajta, de ki tudja, talan idonkent en is ele kerulok majd es nem lenne hatrany ha lehetne rajta zuzni valami normalis gamet is :DDD

    szal a velemenyek erdekelnenek... esetleg mas opciok...

    thx
    pazo

    I'll tell you just how stupid Life Insurance is. You're sitting across from a guy. He's betting you you're gonna live, you're betting him you're gonna die! And you're hoping he wins!

Új hozzászólás Aktív témák