Hirdetés

Aktív témák

  • roPHka

    senior tag

    tudom, IQ fájter topik ez is, csak érdeklődés szintjén.
    mi baja lehet akkor egy alaplap+proci párosnak, abban az esetben, ha a biosban belövöm a procit 1.7Ghz-re, aztán újraindul a gép, és megy a proci, majd amikor kikapcsolom, és vissza azt írja ki, hogy CPU Not Compatible, és please recheck soft menu vagy ilyesmit, és a procit 1.4Ghz-re állítja vissza.
    azt nem néztem, hogy ilyenkor az összes beállítás változott-e vagy csak maga a proci órajele, de néha csinál ilyet. ha visszaállítom, hibátlanul müxik. aztán fogom kikapcsolom. lehet hogy újra hibátlan lesz, de akkor a következő bekapcskor csinálja ugyanezt.
    én elemre gondolok, lehet nem tévedek, de nem tudom pontosan, lehet ilyenkor más baja valaminek? amúgy windows hibátlanul feltelepítődött, a gép is megy frankón, egyelőre úgy tünik semmi gond vele, ezt az egy apróságot leszámítva.
    elemcsere holnap vagy holnapután történik a srácnak, remélem az segít, ha nem akkor mi lehet a gondja-baja a cumónak, csak mert garit vállaltam rá, és jó lenne tudni, hogy ha nem elemprobléma akkor mire számíthatok.
    amikor összepakoltam neki, akkor is csinált ilyet 1x, de nem figyeltem fel rá, mert utána pár bekapcs és újraindítás erejéig nem jelentkeztek a problémák, csak közben rámszólt mail-ben, hogy ez a gondja

    [Szerkesztve]

  • Male

    nagyúr

    válasz roPHka #1 üzenetére

    Nem állítgatott el valamit a SoftMenu-ben? (ott lehet húzni elvileg)
    Ha minden sebességet, szorzót, fesz értéket Auto-ra állít, akkor is csinálja?
    1.4GHz-re nem tudja visszavenni a procit, mert fix a szorzó (már ha nem az Inteltől kapott egy tesztpéldányt :) )

  • roPHka

    senior tag

    nem állított át semmit, mert amikor összeraktam neki, akkor 1x nekem is kiírta ezt, csak én nem foglalkoztam vele, visszaállítottam a biosban és kész, azt hittem 1x-i jelenséggel állunk szemben :) nekem utána többet nem csinálta, a srác pedig tuti nem állította 1.4-re, csak visszaállította 1.4-ről 1.7-re
    remélem egyik alkatrész sem hibás, és csak elemmel van a gáz, vagy nem tudom, de könnyen lehessen ''javítani'' a problémát. mondom, amúgy a géppel semmi gond nincs, winxp hibátlanul fut rajta, hibátlanul fel is telepítette, stb...


    [Szerkesztve]

  • Male

    nagyúr

    válasz roPHka #3 üzenetére

    Ha 1.4-en hagyod, akkor megy? Ha igen, akkor hagyd úgy, akkor is 1.7-en fog menni, csak 1.4-et ír ki.

    Ilyennel én még egy BX-es Abit alaplapnál találkoztam, ami max 8-as szorzót ismert, és beleraktam egy 9.5-ös szorzójú procit. Ha 8-ra állítottam és a figyelmeztetést kikapcsoltam (a BIOS-ban lehet állítani, hogy figyelmeztessen e a rossz beállításokra), akkor tökéletesen működött. A szorzó valójában 9.5 volt, mivel szorzózáras a proci, de a BIOS 8-ról tudott.

    Esetleg egy BIOS frissítést is ki lehet próbálni. Ha viszont csak az a gond, hogy induláskor 1.4GHz-et ír ki, akkor inkább hagyd úgy.

    Az jutott még eszembe, hogy esetleg a procival lehet valami, mert a P4-ek visszaveszik a tempót, ha túlmelegszenek (azthiszem pont a szorzót csökkentik). Lehet, hogy már bootoláskor visszaáll 14-es szorzóra, és az alaplap már így ismeri fel. Ehhez azt kéne megnézni, hogy amikor 1.4-esként indul, akkor valójában mennyin megy (olyan progival, ami a pillanatnyi órajelet ki tudja írni). Ha valóban 1.4-esként, akkor nézd meg a hűtőt először, hogy rajta van e a procin rendesen. Ha igen, akkor biztos, hogy a procival van valami (Persze ha egy Intel Secret vagy Intel Engineering Sample felirat van rajta, akor lehet az alaplap is a gond -> ilyenkor a procit kellően drágán el fogod tudni adni).

    [Szerkesztve]

  • roPHka

    senior tag

    válasz Male #4 üzenetére

    ok köszi a segítséget. remélem, hogy egy elemcsere megoldja a problémám :)
    nincs kedvem sokat macerálni a cuccal, mivel a srác egy picit távolabb lakik tőlem, és hozzá elég nehéz lenne eljutni, és sajna a gépekhez ő meg nem ért igazán, na de majd elválik mi a gond.
    lehet valami hibás, bár nem hiszem, mert mindkét alkatrészt használtan vettem itt, és az illetőknek tökéletesen működött, meg mondom, amúgy megy minden jól, csak ez a gond, de egy pár nap múlva eldől mi a bibije...még1x köszi :)

Aktív témák