Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fasyrt

    őstag

    válasz róland #3 üzenetére

    Van 0,25-ös lencse is? :F Nem is tudtam. Az már tényleg olyan, hogy látsz nélküle is...

    Jah igen, rajtam felkeléstől lefekvésig van... :U Baj?

    Sz2.: És boccs a 2 hsz-ért 5percen belül. :B

    Sz3.: Winner: Akkor boldog szülinapot! :) Jasszer meg mennyi? (Jöhet privátban is... :D)

    [Szerkesztve]

  • concret_hp

    addikt

    válasz róland #242 üzenetére

    A lencséket aránylag drágán vetted, mert az én új -1 +0,25cyl és -0,5 +0,25cyl lencséim mindenféle bevonattal 5.900,- Ft/db áron beszerezhetők. (Amúgy Essilor CrysalAlizé lencsék.)

    hát ehhez nem értek, majd ha legközelebb csináltatnom kell (remélem nem mostanában) alaposan körülnézek

    HA zavar a szemüveg, szédülsz benne, akkor vagy rossz volt a szemvizsgálatod (orvos megnézte, vagy csak számítógépes vizsgálat volt?), vagy az optikus csiszolta be rosszul a lencsét. (Megjegyzem, a számítógépes szemvizsgálatom 1,5 dioptriát tévedett a valósághoz képest.) Vidd el másik optikushoz a szemüveged, hogy nézze meg, s ha rossz a csiszolás, akkor reklamálj a készítőjénél.

    mind2 volt és mind2vel ugyanaz jött ki, és ami van az nem zavar, de valami olyan volt, hogy amennyis kellett volna azzal a látótér szélén ugráltak a párhuzamos vonalak, mintha 1 görbe lencsén néznék át, szóval az a lényeg, hogy valami olyan van hogy valami nem pont merőleges a szememben, és emiatt nem lehet 1,5 (v 1,25 nemtom) hanem csak 1, és ennél nincs ez a hatás.

    vagy fullba vagy sehogy :D

  • ALI_G

    veterán

    válasz róland #243 üzenetére

    A lencsék annyira lent vannak? Régen még a lencse is vagyon volt, ha kértél rá vmi ''extrát'', ezek meg már most alapból benne vannak, ahogy mondták nekem. Az ofotértra gondolhatsz, mert ott van egy rakás akciós keres, meg mindenre van most akciójuk. Fél évi lencsét vettem 16-ért, havi kihordású. Ez most megint vmi új, mert amit hordtam, nem gyártják. Ez tán jobb, UV szűrő van benne, aztán kitudja mennyira parasztvakítás. Kontaktlencsében UV szűrő, wow. :D
    Az egyetlen keret ami bejöt, 50 ropi volt, és még nem is az a hűha kategória. Hétfőn megyek vissza. Azzal a keret témával nem tudom mi lesz.

    Ha máshol veszek keretet, és ott csináltatom meg a lencsét, akkor nem fogják nagyon húzni a szájukat?

  • Ariadne

    őstag

    válasz róland #244 üzenetére

    A fúrt lencsés kereteknek van pár hatalmas hátrányuk, az optikusom mondta. Óvatosan kell felvenni és letenni, nem feküdhetsz le benne (''elszundítottam a tévé előtt''), csak olyannak való, aki állandóan hordja. Ugyanis nagyon könnyen, egy erősebb mozdulatra is elrepedhet az üveg, és akkor mese nincs, cserélni kell mindkét lencsét... És csak az egészen enyhe dioptriákat bírja, tehát ahol vékony a lencse. Ez alapján szvsz inkább a hagyományos...

    Nagyobb dioptriáknál nagyon megugranak a lencse árak, épp múlt héten csináltattam új szemüveget a -7,5-emre, kicsit vékonyítottan volt 30.000 a kettő. És ennél még van drágább... Mindez bejáratott, kifejezetten jó árú üzletben, vidéken (Bp sokkal horribilisebb árak vannak, főleg a keretek, no meg személytelen kiszolgálás.). Nem véletlenül nyitottam magamnak önkéntes egészségpénztári számlát, így a barátommal együtt 100k körüli számla (két szemüveg plusz 3 havi lencse) ''csak'' 70.000 lesz végül. Borzasztóan sok így is...

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Hunci

    aktív tag

    válasz róland #263 üzenetére

    Szép elegáns keret úgynézem megadtad a módját .
    Francia lencse , s ahogy nézem maga a keret i francia :R

    WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

  • Hunci

    aktív tag

    válasz róland #265 üzenetére

    Én csak a desing ról gondoltam hogy francia .
    Nekik vannak ilyen Crazy vonalvezetéseik :DDD
    Az hogy az Essilor dominál a piacon az egyrtelmű .
    A Zeiss sajnos mostanában csak vádaskodik , s ezzel próbálja a vásárlókat meggyőzni , de sajnos ez bőven kevés bármihezis .
    PL: nézd meg a francia cég kiadta a Kappa szriájú lencsecsiszolót , s nyert valami neves díjat .
    Erre nem ezt tette hogy megállt , hanem fogta s továbbfejlesztette azt ami megvolt neki , s kiadott egy újabb csiszológépet , ami már a fúrást is megcsinálja neked :)
    Ez a nemmindegy .

    A HOYA nem japán
    Előbb MOM ( Magyar Optikai Művek ) majd Buchmann , most HOYA a neve , de ez egy magyar cég :R
    Ja s az hogy nem jó a emberek szemére :DDD .
    Noss .
    A minősége gyengébb --> olcsóbb
    Lehet ezt akarta mondani az optikus :R

    WoW account eladó 4 izmos 80-as karival , dual speccel ... csere is érdekel

Új hozzászólás Aktív témák