Hirdetés
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- Autós kamerák
- 3D nyomtatás
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- Vezetékes FEJhallgatók
- Steam Deck
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
-
PROHARDVER!
OpenWrt topic
Új hozzászólás Aktív témák
-
attilam
őstag
válasz
E.Kaufmann #20753 üzenetére
Egyikhez sem csatlakozott. Csak a logokban ezt láttam wireguardon keresztül, de nem tudom hogy ennek lehet-e bármi köze hozzá. Egyelőre nem találtam a bűnös eszközt MAC alapján, de lehet ha lesz időm teszek még egy próbát valamikor a hét vége felé.
A 149-es csatorna direkt, csináltam egy lefedettségi tesztet és ez alapján választottam ki. Eddig működött, az update után kezdte megadni magát. De a képen látszik, hogy egyik AP sem aktív, azaz nincs jel, vagy kapcsolat. Se az 5, se a 2.4Ghz.
-
attilam
őstag
válasz
E.Kaufmann #20751 üzenetére
Semmi sem. Csak újraindítás segít rajta. Ezt is wireguardon keresztül értem csak el:
[link] -
attilam
őstag
válasz
ArthurShelby #20749 üzenetére
Köszi, este megnézem. Az is lehet, hogy ez független a problémától, és nem ezért történik hogy nem tud csatlakozni az AP-hez, de egyelőre ennyit találtam.
-
attilam
őstag
Sziasztok! Sajnos rossz vége lett nálam a 24.10-es upgradenek.
Frissítés után sokszor előállt az a helyzet, hogy nem tudott csatlakozni az AP-hez. Csak reboot segített. Így aztán muszáj volt egy gyári firmware-re visszatérnem egyelőre, mivel munkára is használom.
A router Asus RT-AX53U.A logokban ezt láttam floodolva, egy csomó soron keresztül:
daemon.notice hostapd: send_auth_reply: send failedmajd 1-1 sor
daemon.info hostapd: phy-ap0: STA 7c:f6:66:8d:b5:1c IEEE 802.11: deauthenticatedés kezdődik újra és újra.
Csináltam egy hard resetet, hogy ne használja az előző verzió beállításait, majd friss indítás után megnéztem a logokat, és ugyanez fogadott.
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a probléma?
Most sajnos nem tudok mást megnézni, mert a gyárira vissza kellett állnom, de ha lesz időm majd szívesen kísérletezek vele, hátha valahogy sikerül megoldani.Köszönöm.
-
attilam
őstag
válasz
vargalex #19058 üzenetére
Köszönöm a választ, ma is tanultam valamit. Ez már azt hiszem meghaladja a képességeimet. Legalábbis egyelőre nem foglalkoztam VLAN-okkal.
A multicast-okat talán át lehet vinni valahogy, legalábbis régebben wireguard-on keresztül is sikerült az smcrouted nevű alkalmazással régi OpenWRT-n (újabbakon már nem, mert cserélték az iptables-t, az nftrules-ba meg nem tudtam TTL inc-et megadni, és emiatt nem érkeztek meg az adatok). De hogy mondjuk ez VLAN-ok között működik-e azt nem tudom, de biztos valahogy össze lehet mókolni, csak már tényleg az a kérdés, hogy megéri-e az erőforrást ebbe beletenni, vagy egyszerűen akkor az RPI-ből intézem ezt.
-
attilam
őstag
Köszönöm a segítséget a privát DNS csatolóhoz kapcsolásához. Tökéletesen működik.
Még 1 kérdésem lenne, amit szeretnék valahogy megoldani a router-en keresztül, de valamiért még nem sikerült:Van egy TV ami kábellel van összekötve a routerrel. Ugyanígy egy RPI is kábellel.
Az RPI-n futtatok egy miniDLNA szervert, és szépen meg is jelenik a TV-n a tartalom.Viszont ezt időszakokra bontva szeretném korlátozni, hogy mikor látszódjon ez a TV-n és mikor nem. Eddig ezt csak úgy tudtam megoldani, hogy az RPI-n állítottam be tűzfalszabályt, viszont sokkal kényelmesebb lenne OpenWRT-ből vezérelni. Sajnos eddig bármit próbáltam, nem tudtam elérni, hogy ne jelenjen meg a tartalom a TV-n. Köszönöm előre is segítséget.
-
attilam
őstag
Köszönöm ezt megnézem. Amúgy a gyerek mobilját raktam a guest hálózatra, mert így kicsit elszeparálom a többi eszköztől, nem kell mindenféle vírustól tartani. Ki tudja mi van a telefonján.
Amúgy a telefonján is beállítottam a privát DNS-t és ez működik is, tehát elvileg annak is elégnek kell lennie. Megnézem a DHCP option-t, mert lehet akkor ennyi lesz a megoldás. Max még a tűzfalban be tudok állítani egy guest -> wan 53-as port reject szabályt, akkor elvileg ha jól gondolom wifin keresztül ezt nem lehet megkerülni. -
attilam
őstag
Sziasztok!
Egy egyszerű problémát szeretnék megoldani OpenWRT alatt, de valahogy nem akar össze jönni. A lényeg, hogy van egy vendéghálózatom az interface-nél: guest néven, és a guest wifin keresztül ide kap. Minden ok, de azt szeretném, hogy aki ehhez a hálózathoz kapcsolódik, annak egyedi DNS szolgáltató legyen beállítva: azaz ne érjen el pornográf , vagy rosszindulatú oldalakat. Az interface-nél meg lehet adni a DNS-t, de ide hiába írom be az IP címet, mégsem veszi valahogy figyelembe a rendszer. Van valakinek erre jó gyakorlata? Köszönöm. -
attilam
őstag
Sziasztok!
Szeretnék megoldani egy rejtélyt, de nem jövök rá, hogy hol a hiba.
Friss OpenWRT telepítés. WIFI AP-k beállítva. Ennyi egyelőre.Jönne a vendéghálózat a hivatalos OpenWRT leírás alapján UCI parancsokkal:
Forrás: [OpenWrt Wiki] Guest Wi-Fi basicsStep by step végignéztem, hogy hol nyekken meg az internetkapcsolatom:
Egész pontosan a DHCP beállításnál hasal el:# Configure DHCP
uci -q delete dhcp.guest
uci del_list dhcp.@dnsmasq[0].interface=br-guest
uci add_list dhcp.@dnsmasq[0].interface=br-guest
uci set dhcp.guest="dhcp"
uci set dhcp.guest.interface="guest"
uci set dhcp.guest.start="100"
uci set dhcp.guest.limit="150"
uci set dhcp.guest.leasetime="1h"
uci set dhcp.guest.netmask="255.255.255.0"
uci commit dhcp
/etc/init.d/dnsmasq restart
Ennyi, és az internetnek annyi + nem is lehet többet wireless kapcsolódni a routerhez.
Visszaállítva ok:
uci -q delete dhcp.guest
uci del_list dhcp.@dnsmasq[0].interface=br-guest
uci commit dhcp
/etc/init.d/dnsmasq restart
Nem tudom hol lehet a hiba, elvégre ez a hivatalos oldal alapján történt, és úgy emlékszem már működött eddig hiba nélkül.Így a vendéghálózat beállításánál kihagytam ezt a részt, és a LUCI-ból állítottam be utána a DHCP-t.
A cat /etc/config/dhcp aljára így ez a sor került:
config dhcp 'guest'
option interface 'guest'
option start '100'
option limit '150'
option leasetime '12h'
option netmask '255.255.255.0'
De ezzel megy minden szépen. még akkor is ha újraindítom a dnsmasq-t. Nem látok sok különbséget (A 12h és 1h lease time-tól eltekintve, de az nem érdekes, mert nem ezen múlik a dolog).
Szeretném megfejteni ezt, ha valaki tudja mi lehet a baj.
Köszönöm előre is. -
attilam
őstag
Sziasztok! Egy érdekes kérdésem lenne.
Szerintetek hogy gyorsabb a wireguard kapcsolat, vagy van-e különbség a két módszer között:1. Mobil és OpenWRT közötti kapcsolat. Minden kapcsolat a routeren keresztül routingolva. Így kvázi a helyi hálózatba csatlakozik az eszköz, nyilván másik subnet címet, de elérem a RaspberryPI kilens-t is és onnan tudok mondjuk ftp-vel fájlokat másolni.
2. Mobil és a RaspberryPI közötti közvetlen wireguard kapcsolat. Az OpenWRT csak a tűzfalbeállításokon kereszül port forwardon keresztül továbbítja az adatokat a RPI-nek (tehát itt az RPI a célpont és nem a router mint az első pont esetében). Csak a két kliens közötti kapcsolat van routingolva, tehát az internet és minden egyéb a mobilszolgáltató és a router feladata. Így is lehet csatlakozni a RPI-hez és mondjuk ftp-vel fájlokat másolni.
Csak a kérdés, hogy melyik a gyorsabb. Vagy nincs számottevő különbség és nem érdemes a 2. ponttal foglalkozni, vagy csak speciális esetekben.
Köszönöm.
-
attilam
őstag
válasz
vargalex #17602 üzenetére
Végülis megoldottam egyszerűen:
A RPI-re telepítettem a firewalld-t, és kapott a TV egy külön zónát, ahol nincs engedélyezve a minildna. Alapból a public-ba van minden, ott engedélyeztem a szolgáltatásokat. A cron pedig szépen beteszi minden reggel 6-kor a TV IP-jét a TV zónába, majd 9-kor kiveszi onnan.
Lehet nem túl elegáns megoldás, de működik.
Köszi a segítséget. -
attilam
őstag
Sziasztok! Szülői időkorlát beállításában tud valaki segíteni?
A lényeg, hogy a TV-n ne legyen semmilyen kapcsolat 06:00-12:00-ig.
A trafic rule-ban beállítottam MAC alapján, hogy a lan -> wan irány itt blokkolva legyen, ez jól is működik (nincs youtube, netflix).
Viszont van egy Raspberry PI is a rendszerben, ahonnan minidlna-n keresztül elérhető néhány videó a TV-ről. (Amúgy mindkettő kábellel van összekötve a routerrel ha ez számít).
Azt viszont nem tudom megoldani sehogy sem, hogy a TV ne lássa a RPI-t. Ugye mindkettő a LAN hálózaton van, de hiába állítom itt be a trafic rule-t nem csinál semmit, ugyanúgy látszódik az eszköz.Köszönöm az ötleteket.
-
attilam
őstag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni SQM beállításhoz.
Egész eddig rosszul csináltam, mert az interface-nek a br-lan-t adtam meg, és csodálkoztam, hogy a 300 kbit-es DL speed mellet mért csak 2 Mb/s-el tudok letölteni. Mondjuk mindegyik eszközt tudtam megfelelően használni.
Tegnap rájöttem a hibára, és átállítottam wan-ra, egyből közel 10-12 Mb/s-re megugrott a letöltési sebesség.
Viszont a kérdésem az lenne, hogy milyen qos beállítást célszerű használnom (cake, piece of cake, vagy valami mást)?
A lényeg az, hogy van egy RPI-m azon megy a transmission éjjel nappal, és attól tartok, hogy mivel ott rengeteg a kapcsolat esetleg lefoglalja a sávszélesség nagy részét, és így a többi eszköznek nem jut. Tehát valami eszközönkénti izoláció kellene, csak azt nem tudom, hogy pl. a piece of cake ezt alapból tudja-e, vagy kell-e valami speciális beállítás.
Sajnos csak érdeklődő kezdő vagyok, de hátha nektek van jó beállításotok.
A másik kérdésem, hogy az overhead-et érdemes-e beállítani, és ha igen mire, és mit érek el vele? Sima kábeles vodafonos (régi UPC) internet előfizetésem van 300mbit le és kb 20 mbit fel sebességgel.Köszönöm!
-
attilam
őstag
Sziasztok!
Egy egyszerű feladatot szeretnék megoldani OpenWRT-be, ha valakinek van erre ötlete azt megköszönném.
A lakásban lévő TV internethozzáférését szeretném szabályozni. Csak on/off érdekelne, időkorlát az opcionális, viszont szeretném minél egyszerűbben (kapcsolóval vagy script-el) megoldani.
Köszönöm az ötleteket. -
attilam
őstag
Sziasztok! Bocsánat a hülye kérdésért, de látom, hogy azért kb. havonta mindig érkezik egy új release az OpenWRT-ből, most ugye a 21.02-es branchből az -rc3, de gondolom hamarosan kész lesz a végleges is. Aztán utána is lesznek majd .1 .2 .3 stb.
Amikor ezeket telepítem, akkor a beállítások általában megmaradnak, de a telepített szoftverek nem. Erre mondjuk írtam egy rövid scriptet ami megcsinálja, és úgy nem felejtek el semmit.
A kérdésem csak az lenne, hogy itt van-e értelme így a frissítéseknek, vagy ha csak a csomagokat frissítem, akkor is ugyanazt kapom? Tehát pl. nekem az -rc2 rendszer van fent, de ha felfrissítek minden csomagot akkor az azonos lesz az -rc3 rendszerrel?
Köszönöm a választ! -
attilam
őstag
válasz
ArthurShelby #16572 üzenetére
Nekem ez jött be:
[link] -
attilam
őstag
Sziasztok. Felraktam az rc2-t a DIR878-as routeremre + mindent bekonfiguráltam újra, mert tegnap cserélték a modem-et egy díjcsomagváltás miatt, és bár szólt az OpenWRT, hogy frissíti magát, de mondom nem árt ha kezdjük a legelején.
Félve állítottam be a végén a vendég hozzáférést. Kíváncsi leszek, hogy megnyekken-e a hálózat, de saját eszközről egyelőre nem merek rácsatlakozni, hátha múltkor a statikusra állított IP kiosztások miatt zavarodott meg (bár a wireguard is hasonló elven megy külön csatolóval és ott nem volt gond eddig). Remélem itt sem lesz semmi. -
attilam
őstag
válasz
vargalex #16529 üzenetére
Eddig szerencsére, lassan 1 hete minden jó a Dir-878A1 Snapshot-tal. Egyszer kellett updatelni, mert kellett egy plusz csomag, de gyorsan visszaraktam a beállításokat és minden szépen ment. Azóta már összeírtam, hogy mikre van szükségem így egy update esetén csak elindítok egy scriptet és kész is minden. A vendég netet egyelőre nem merem kipróbálni, mert onnantól kezdődtek a galibák. Azért a véglegest várom már, de egyelőre elégedett vagyok.
Az eth0 itt valóban nem jó az SQM-hez, amióta WAN-ra állítottam remekül teszi a dolgát. Full terhelés mellett (letöltés több szálon majdnem max. sebességgel) is tudtam szakadás nélkül konferenciahívást tartani megosztással, úgy hogy még a mobilról is ment a net rendesen.
-
attilam
őstag
válasz
UnSkilleD #16527 üzenetére
Szerintem azért a SoC nem lehet gyenge.
De lehet beállítási issue, de kezdjük az eljén:
Meg kell adnom egy interface-t: Az alap eth1 nem létezik. Van viszont eth0 helyette.
Eddig erre állítottam, és valami történt mert a sávszélesség leesett rendesen.
Most megnéztem az interface-k alatt, hogy mi tartozik a WAN-hoz, és csak egyszerűen ennyi hogy wan. Ez igaz a WAN6-ra is.
Ha beállítom erre a csatolót, akkor a sávszélesség rendben van.Az
ifstatus wan | grep -e l3_device
kimenete is csak annyi, hogy "l3_device": "wan".
Lehet, hogy erre kellene állítanom, és az eth0 beállítás kavart be a vezetékes kapcsolatokba?A sebességteszt felmérés az rendben volt, be is tudtam ezek alapján állítani a sebességeket, kapott még egy 44-es overhead-et, és kb. ennyi a beállítás.
-
attilam
őstag
Bocsánat az újabb láma kérdésekért. (Megj: Guest wifi nélkül szépen muzsikál a Snapshot a routeren
. Egyelőre.)
Viszont felmerült két kérdésem:
Van egy Raspberry PI 3 gépem, amit kábellel kötöttem össze a routerrel (a wifi része a gépnek halott, de így ingyen kaptam legalább). Szóval ezen futtattam a Transmission-t, és este néztem, hogy 3 torrentnél is összesen max 1 Mbyte/sec volt sebesség.
Próbából letiltottam a luci-sqm-app-ot és egyből 6-7 Mbyte-ra ugrott fel (gyorsabb nem lesz a jelenlegi netemmel). Más elvileg nem ment, tehát itt nem kellett volna a sávszélességet visszavenni.
Az eredeti router firmware-nél itt volt egy QOS fül, és ott drag-and-drop módszerrel lehett prorizálni a hostokat. Itt nincs valami hasonló lehetőség?
Ja és hogy miért kellene QOS vagy SQM: Miközben mondjuk a család Netflix-szet néz én szeretnék dolgozni a szobából és nem odakiabálni, hogy kapcsolják ki, mert az egész sávszélességet elhasználják.A másik gondom, az hogy a TV vezeték nélkül csatlakozik a routerre, viszont a Raspberry-n indítottam egy MiniDLNA szervert. Ez szépen megy is, de néha észrevettem, hogy megszakad, elakad az adattovábbítás és ilyenkor perceket lehet várni, hogy valami történjen. Erre is hatással lehet az SQM app? Mert ez tisztán LAN kommunikáció, és az SQM az eth0 csatolóra (WAN) lett állítva.
Mindenesetre jövő héttől átszerződtem egy másik csomagra így a 100Mbit letöltés felmegy majd 300-ra, remélem ez is segít majd a dolgokon.
Köszönöm a kommenteket előre is!
-
attilam
őstag
Bocs még 1 kérdés:
A snapshot release-k mennyire stabilak?
Illetve tudom, hogy alapesetben nem, csak nem tudom hogy fejlesztik az OpenWRT-t. Mivel 21.02rc1 után vagyunk innentől főleg javítások vannak ezekben vagy a roadmaphoz szükséges fejlesztések (DSA, stb.), vagy nincsenek ilyen megkötések és továbbra is bleeding edge? -
-
attilam
őstag
válasz
vargalex #16513 üzenetére
Az a baj, hogy sajnos már nem tudom. Rákerestem a log-okra, és akkor kutakodtam is a neten, hogy mi lehet a baj, és ha jól emlékszem inkább a wpad-ra hozták ki a hibát, de lehet tévútra kerültem. Ha lesz majd időm esetleg felrakom még1x és akkor lementem a log-ot ha előjön a hiba.
A gondom az volt, hogy egyszer csak megszűnt a net, az AP-hez szépen csatlakozott minden, de pl. a 192.168.1.1 már nem volt pingelhető: host unreachable hibával. Így itt már esélyem sem volt a logokat összegyűjteni, és a router újraindítása után sem szűnt meg. Az érdekes, hogy csak a reflash és a pár perce készült biztonsági mentés visszaállítása oldotta meg. Utána kapcsoltam ki teljesen az IPv6-ot mindenhol, és egy darabig jól ment, aztán a TV dobta el a netet, és az IP-jét már nem tudtam pingelni. Ott a többi eszköz még ment, így elértem a Luci-t, és ott láttam DHCP request bejegyzést, de aztán ennyi. A feleségem nem volt elégedett, hogy nem megy a TV és gyorsan kellett lépni valamit, úgyhogy sok mindennel nem próbálkoztam. Biztonsági mentésem van a beállításokról, ha valamiben tudnál segíteni, akkor szívesen elküldöm, mert nagyon tetszik az OpenWRT csak így nem tudom használni sajnos. -
attilam
őstag
Továbbra is jelentkezett a probléma a OpenWRT alatt: Úgy tűnik egyes eszközök nem kapnak vagy fogadnak új IP címet a DHCP-től és elérhetetlenné válnak. A neten keresgélve azért nem egyedi probléma, és remélhetőleg javítják majd, de mivel a router nekem nem játékeszköz ezért most parkolópályára került az OpenWRT. Ezt nagyon sajnálom, mert nagyon szimpatikus rendszer.
Így úgy gondoltam megnézem a DD-WRT-t. A menürendszere nekem illogikus és nem átlátható. Elkezdtem szépen beállítani mindent, aztán a WireGuard-hoz értem. Létrehoztam egy új tunnelt a leírás alapján, erre az összes gépről elment az internet hozzáférés. Utána letiltottam, erre megjavult. Körülnéztem a menüben, de semmi, szépen le is van választva a tunnel neve a bridgelt interface-ktől. Factory reset és próba újra: Ugyanaz. Illetve néha megmagyarázhatatlanul belassult, pedig a QOS-t is szépen belőttem. Szóval nekem a DD-Wrt nem túl szimpatikus.
Így került vissza most a gyári FW, és türelmetlenül várom az OpenWRT 21.02rc2-t. Hátha azzal jó lesz minden.
(Dlink Dir878 A1 router-ről van szó)
-
attilam
őstag
Köszönöm. Bár ahogy néztem a DD-WRT meg béta állapotú. Attól függetlenül lehet jó. Mindenesetre már lassan 2 napja nem jött elő a hiba, de meglátjuk majd. Én szívesebben maradnék az OpenWRT-nél, mert sikerült mindent bekonfigurálni, viszont ha megint előjön a hiba akkor nem lesz más választásom.
Letiltottam az IPv6-ot, mert szerintem az kavarhatott bele esetleg a dolgokba. Viszont ha megint előjön akkor megpróbálom más gépről elérni a router-t (mert amúgy más gépről legutóbb az ment, csak az internet szűnt meg teljesen), aztán ránézek a logokra. -
attilam
őstag
Sziasztok!
Van egy D-Link Dir-878-as routerem. Erre raktam fel az OpenWRT 21.02-rc1 verziót (régebbi stabil verzió nincs erre a routerre, snapshop-ot meg nem akartam).
Mindent sikerült is szépen beállítani ami nekem szükséges: SQM, Wireguard (DLNA multicast-tal), guest wifi, dual band, egy port forward a Raspberry PI-re, kb. ennyi másra nincs is szükségem egyelőre.Szépen ment is minden, majd egyik pillanatról a másikra megszűnt az internetkapcsolatom. A router-t sem tudtam pingelni, de ez minden előjel nélkül történt. Újraindítás nem segített, se a gépen se a router-en, csak egy dolog, csináltam egy factory resetet, alkalmazások újra fel, és a konfig fájl visszatöltése. Tehát ugyanaz az állapot megy ami az internetkapcsolat megszűnése előtt volt. Bár valahogy mindig a guest wifi hozzáadása után jelentkezett, de configból visszatöltöttem azt is.
Most letiltottam az IPv6-ot mindenhol, a wifi channel-eket auto-ra állítottam, és az 5Ghz AP-t 20 Mhz-re a 80-ról, hátha ezek közül okozza valami a problémát, és várok.Valaki járt már így, esetleg valami ötlet hogy mit nézzek meg?
Gyári firmware-re nem szívesen térnék vissza, főleg a Wireguard miatt, és azzal problémás volt egy-egy eszközön a net, mert néha újra kellett kapcsolódni, hogy legyen net, bár ilyen globális probléma nem volt vele.
Köszönöm.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Grand Theft Auto GTA Vice City PC
- World of Warcraft (WoW) Díszdobozok
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- ESET termékek hivatalos forgalmazója / NOD32 / Internet Security / Android / Server / Mail / stb.
- Beszámítás! Lenovo Thinkpad P15 Gen1 15 FHD notebook - i7 10850H 16GB RAM 512GB SSD Quadro T1000 W11
- Apple iPhone 14Pro 128GB Kártyafüggetlen, 1 év garancia
- ÁRCSÖKKENTÉS Dell Latitude E6320 notebook eladó
- HATALMAS AKCIÓK! GARANCIA, SZÁMLA - Windows 10 11, Office 2016 2019 2021,2024, vírusírtók, VPN
- Apple iPhone 14 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest