Hirdetés
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Képen feszít az Amazon szörnyen gyors Gravitonja
- 240 Hz-et ígérő, ultraszéles okosmonitor jött az LG gondozásában
- Egy kis ráncfelvarrást kaptak a Gigabyte AERO X16 sorozatú noteszgépei
- Kiegészítette a korábbi Arc meghajtóját az Intel
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- OLED TV topic
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Projektor topic
- Hetes vagy ötös? Összecsap a Ryzen 7 AI a Core Ultra 5-tel
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- TCL LCD és LED TV-k
- Vezetékes FÜLhallgatók
-
19100 - 19001
21853 - 21801 21800 - 21701 21700 - 21601 21600 - 21501 21500 - 21401 21400 - 21301 21300 - 21201 21200 - 21101 21100 - 21001 21000 - 20901 20900 - 20801 20800 - 20701 20700 - 20601 20600 - 20501 20500 - 20401 20400 - 20301 20300 - 20201 20200 - 20101 20100 - 20001 20000 - 19901 19900 - 19801 19800 - 19701 19700 - 19601 19600 - 19501 19500 - 19401 19400 - 19301 19300 - 19201 19200 - 19101 19100 - 19001 19000 - 18901 18900 - 18801 18800 - 18701 18700 - 18601 18600 - 18501 18500 - 18401 18400 - 18301 18300 - 18201 18200 - 18101 18100 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:19 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
ledgeri
nagyúr
Melyik a legjobb módszer 1 lanport külön hálóra korlátozására és annak az internetre engedésére a 4-ből? RT-AC65P, és egy tv menne ki netre csak.
-
nimmrody
tag
-
vargalex
Topikgazda
Sziasztok
Arra van e lehetoseg, hogy pontos oldal url-t lassak adblock dns report alatt?
Ne csak az alap dns url-t..
Pl ha a gyerek felnott tartalmakat kezdene el nezni videot akkor arra van e lehetoseg csekkolni mikbe is maszkalna bele pontosan.. ilyet nem listaz ki sajnos.
Vagy egyeb modszer is erdekelne mivel ez lenne a cel pontosan latni mit neznek....
Pontos URL-t csak packet snifferrel (akár folyamatos tcpdump), vagy proxy használatával fogsz szerintem látni. Ugyanis DNS kérésnél ugye csak a domain név esik be a szerverre...
-
varaki
csendes tag
Alternatív frontendek esetleg? Évek óta nem láttam szerencsére a jutyúb hivatalos felületét 🙂
Piped:
- https://piped.video/
- https://piped.kavin.rocksInvidious:
- https://yewtu.beAndroidra meg esetleg NewPipe vagy Libretube appokat ajánlom.
A routeren pedig adblock kiegészítő helyett upstream dns szerverként controld-t használok az oisd full 3rd party variánssal: https://controld.com/free-dns
-
nimmrody
tag
Sziasztok
Arra van e lehetoseg, hogy pontos oldal url-t lassak adblock dns report alatt?
Ne csak az alap dns url-t..
Pl ha a gyerek felnott tartalmakat kezdene el nezni videot akkor arra van e lehetoseg csekkolni mikbe is maszkalna bele pontosan.. ilyet nem listaz ki sajnos.
Vagy egyeb modszer is erdekelne mivel ez lenne a cel pontosan latni mit neznek....
-
kiborg
aktív tag
az a helyzet, hogy az a kiegészítő fut firefoxon is.
hmmm... és hogy kell fox alá felrakni ?
Közben megtaláltam:
https://github.com/0x48piraj/fadblock
köszi szépen. -
UberMutant
őstag
az a helyzet, hogy az a kiegészítő fut firefoxon is.
-
kiborg
aktív tag
felesleges próbálkoznod, a routeren futó adblock többé nem állítja meg a youtube reklámokat.
vagy használsz windows-os chrome beépülőt (fadblock) vagy előfizetsz.Köszi. Ez is egy infó, bár nem örülök neki.
A Chrome sajnos nem járható út,mert proxit használok böngészéshez és a Chrome a win hálózati beállításait használná,amit nem lehet átállítani, míg a FF-nak van saját proxi beállítása. -
UberMutant
őstag
Ez a főoldala.Elvileg fut. Én az adguardot adtam pluszban hozzá, a többi alap volt.

Viszont a log: (két félkövérrel kiemelt Operation not permitted nem tetszik)
Sat Nov 4 18:23:19 2023 user.info adblock-4.1.5[1876]: backup directory '/tmp/adblock-Backup' created
Sat Nov 4 18:23:19 2023 user.info adblock-4.1.5[1876]: adblock instance started ::: action: start, priority: 0, pid: 1876
Sat Nov 4 18:23:19 2023 user.info adblock-4.1.5[1876]: download of 'adaway' failed, url: https://raw.githubusercontent.com/AdAway/adaway.github.io/master/hosts.txt, rule: /^127\.0\.0\.1[[:space:]]+([[:alnum:]_-]{1,63}\.)+[[:alpha:]]+([[:space:]]|$)/{print tolower($2)}, categories: -, rc: 4, log: Downloading 'https://raw.githubusercontent.com/AdAway/adaway.github.io/master/hosts.txt' Failed to send request: Operation not permitted
Sat Nov 4 18:23:24 2023 user.info adblock-4.1.5[1876]: download of 'adguard' failed, url: https://adguardteam.github.io/AdGuardSDNSFilter/Filters/filter.txt, rule: BEGIN{FS="[/|^|\r]"}/^\|\|([[:alnum:]_-]{1,63}\.)+[[:alpha:]]+[\/\^\r]+$/{print tolower($3)}, categories: -, rc: 4, log: Downloading 'https://adguardteam.github.io/AdGuardSDNSFilter/Filters/filter.txt' Failed to send request: Operation not permitted
Sat Nov 4 18:24:33 2023 user.info adblock-4.1.5[1876]: blocklist with overall 4747 blocked domains loaded successfully (Xiaomi Redmi Router AX6S, OpenWrt 22.03.2 r19803-9a599fee93)
Sat Nov 4 18:24:57 2023 user.info adblock-4.1.5[4703]: Please enable the 'DNS Report' option to use the reporting feature
Sat Nov 4 18:31:17 2023 user.info adblock-4.1.5[5891]: Please enable the 'DNS Report' option to use the reporting feature
Sat Nov 4 18:31:30 2023 user.info adblock-4.1.5[5991]: Please enable the 'DNS Report' option to use the reporting feature
Sat Nov 4 18:36:45 2023 user.info adblock-4.1.5[6531]: adblock instance started ::: action: reload, priority: 0, pid: 6531
Sat Nov 4 18:37:05 2023 user.info adblock-4.1.5[6531]: blocklist with overall 89776 blocked domains loaded successfully (Xiaomi Redmi Router AX6S, OpenWrt 22.03.2 r19803-9a599fee93)Ennyi infó elég ? Ha más kell, akkor kicsit szájbarágósan lécci, az angol tudásom és az infós tudásom sem biztos, hogy elég a dologhoz.köszi
felesleges próbálkoznod, a routeren futó adblock többé nem állítja meg a youtube reklámokat.
vagy használsz windows-os chrome beépülőt (fadblock) vagy előfizetsz. -
kutga
félisten
Hölgyek/Urak!
Xiaomi Mi Router 3G-t használunk itthon, OpenWrt 22.03.0 fut rajta, és azt vettem észre, hogy a 2,4 GHz wifi egy idő után elérhetetlenné válik, az eszközeim nem tudnak rá csatlakozni.
Ha újraindítom az adaptert, utána működik megint, de most reggel pl. megint elment, hogy tudnám kideríteni, hogy mi a hiba?
Az 5 GHz hálózattal nincs ilyen gond, de van egy csomó régebbi eszköz, ami csak 2,4-et tud.
-
vargalex
Topikgazda
A reklámok is videók, úgyhogy igen. (Azt hiszem sima statikus/GIF reklámok nincsenek.)
Lehet, hogy nem próbáltad mostanság a YouTube-ot blokkolók vagy Premium nélkül.
Akár reklámal indul, félbeszakít vagy 10 percenként, aztán reklámmal zárul.
Bekeményítettek, mert csökken a bevételük (szívogatja el a TickTock, stb). Egyrészt több a reklám, másrészt panaszkodik a blokkolókra.
Én végső esetben yt-downloader MPC-HC kiegészítővel fogom használni, vagy sehogy, de fizetni tuti nem fogok, mert úgymond "háttértévézés" szerűen használom (elindítom, aztán közben netezgetek / babrálgatok, és néha nézek rá, ha grafikont/táblázatot mutatnak, vagy visszatekerek, ha érdekes volt valami pár percig). Ha minden ilyen hülyeségre előfizetne az ember, az simán elvinne egy magyar minimálbért.Tudom, hogy egyre durvább lett, mivel nem olyan régen van prémium előfizetés. Erre esett a választás (családi), mert igy mindenki megkapja a zenei szolgáltatást is.
-
janos666
nagyúr
A reklámok is videók, úgyhogy igen. (Azt hiszem sima statikus/GIF reklámok nincsenek.)
Lehet, hogy nem próbáltad mostanság a YouTube-ot blokkolók vagy Premium nélkül.
Akár reklámal indul, félbeszakít vagy 10 percenként, aztán reklámmal zárul.
Bekeményítettek, mert csökken a bevételük (szívogatja el a TickTock, stb). Egyrészt több a reklám, másrészt panaszkodik a blokkolókra.
Én végső esetben yt-downloader MPC-HC kiegészítővel fogom használni, vagy sehogy, de fizetni tuti nem fogok, mert úgymond "háttértévézés" szerűen használom (elindítom, aztán közben netezgetek / babrálgatok, és néha nézek rá, ha grafikont/táblázatot mutatnak, vagy visszatekerek, ha érdekes volt valami pár percig). Ha minden ilyen hülyeségre előfizetne az ember, az simán elvinne egy magyar minimálbért. -
kiborg
aktív tag
Én nem tudom
De ez akkor nem jó hír, hiába küzdök. -
vargalex
Topikgazda
A Youtube reklámok nem magáról a Youtube-ról jönnek? Mert akkor azokat semmilyen DNS alapú blokkoló nem tudja megfogni. (Prémiumom van, így nem tudok nyilatkozni, illetve előtte is túléltem a reklámokat, soha nem próbáltam kiegészítővel/egyébbel kikerülni őket).
-
xabolcs
őstag
-
kiborg
aktív tag
Az lehet-e baj,hogy a coreutils és a coreutils-sort nincs fent ?
Azokat fel kell raknom ugye ?
(a curl-nál is van pár,ami not installed, de gondolom szükséges,azért jelzi, ugye ?)
-
xabolcs
őstag
Ez a főoldala.Elvileg fut. Én az adguardot adtam pluszban hozzá, a többi alap volt.

Viszont a log: (két félkövérrel kiemelt Operation not permitted nem tetszik)
Sat Nov 4 18:23:19 2023 user.info adblock-4.1.5[1876]: backup directory '/tmp/adblock-Backup' created
Sat Nov 4 18:23:19 2023 user.info adblock-4.1.5[1876]: adblock instance started ::: action: start, priority: 0, pid: 1876
Sat Nov 4 18:23:19 2023 user.info adblock-4.1.5[1876]: download of 'adaway' failed, url: https://raw.githubusercontent.com/AdAway/adaway.github.io/master/hosts.txt, rule: /^127\.0\.0\.1[[:space:]]+([[:alnum:]_-]{1,63}\.)+[[:alpha:]]+([[:space:]]|$)/{print tolower($2)}, categories: -, rc: 4, log: Downloading 'https://raw.githubusercontent.com/AdAway/adaway.github.io/master/hosts.txt' Failed to send request: Operation not permitted
Sat Nov 4 18:23:24 2023 user.info adblock-4.1.5[1876]: download of 'adguard' failed, url: https://adguardteam.github.io/AdGuardSDNSFilter/Filters/filter.txt, rule: BEGIN{FS="[/|^|\r]"}/^\|\|([[:alnum:]_-]{1,63}\.)+[[:alpha:]]+[\/\^\r]+$/{print tolower($3)}, categories: -, rc: 4, log: Downloading 'https://adguardteam.github.io/AdGuardSDNSFilter/Filters/filter.txt' Failed to send request: Operation not permitted
Sat Nov 4 18:24:33 2023 user.info adblock-4.1.5[1876]: blocklist with overall 4747 blocked domains loaded successfully (Xiaomi Redmi Router AX6S, OpenWrt 22.03.2 r19803-9a599fee93)
Sat Nov 4 18:24:57 2023 user.info adblock-4.1.5[4703]: Please enable the 'DNS Report' option to use the reporting feature
Sat Nov 4 18:31:17 2023 user.info adblock-4.1.5[5891]: Please enable the 'DNS Report' option to use the reporting feature
Sat Nov 4 18:31:30 2023 user.info adblock-4.1.5[5991]: Please enable the 'DNS Report' option to use the reporting feature
Sat Nov 4 18:36:45 2023 user.info adblock-4.1.5[6531]: adblock instance started ::: action: reload, priority: 0, pid: 6531
Sat Nov 4 18:37:05 2023 user.info adblock-4.1.5[6531]: blocklist with overall 89776 blocked domains loaded successfully (Xiaomi Redmi Router AX6S, OpenWrt 22.03.2 r19803-9a599fee93)Ennyi infó elég ? Ha más kell, akkor kicsit szájbarágósan lécci, az angol tudásom és az infós tudásom sem biztos, hogy elég a dologhoz.köszi
A domainek szamabol azt mondanam, hogy mukodik, de a naplo meg pont azt mondja, hogy a letoltessel van baja.

Letolto alkalmazasnak mot talalt meg? Ja latom uclient-fetch.
Telepitsd a curl-t, hatha azzal mukodni fog! -
kiborg
aktív tag
Ez a főoldala.Elvileg fut. Én az adguardot adtam pluszban hozzá, a többi alap volt.

Viszont a log: (két félkövérrel kiemelt Operation not permitted nem tetszik)
Sat Nov 4 18:23:19 2023 user.info adblock-4.1.5[1876]: backup directory '/tmp/adblock-Backup' created
Sat Nov 4 18:23:19 2023 user.info adblock-4.1.5[1876]: adblock instance started ::: action: start, priority: 0, pid: 1876
Sat Nov 4 18:23:19 2023 user.info adblock-4.1.5[1876]: download of 'adaway' failed, url: https://raw.githubusercontent.com/AdAway/adaway.github.io/master/hosts.txt, rule: /^127\.0\.0\.1[[:space:]]+([[:alnum:]_-]{1,63}\.)+[[:alpha:]]+([[:space:]]|$)/{print tolower($2)}, categories: -, rc: 4, log: Downloading 'https://raw.githubusercontent.com/AdAway/adaway.github.io/master/hosts.txt' Failed to send request: Operation not permitted
Sat Nov 4 18:23:24 2023 user.info adblock-4.1.5[1876]: download of 'adguard' failed, url: https://adguardteam.github.io/AdGuardSDNSFilter/Filters/filter.txt, rule: BEGIN{FS="[/|^|\r]"}/^\|\|([[:alnum:]_-]{1,63}\.)+[[:alpha:]]+[\/\^\r]+$/{print tolower($3)}, categories: -, rc: 4, log: Downloading 'https://adguardteam.github.io/AdGuardSDNSFilter/Filters/filter.txt' Failed to send request: Operation not permitted
Sat Nov 4 18:24:33 2023 user.info adblock-4.1.5[1876]: blocklist with overall 4747 blocked domains loaded successfully (Xiaomi Redmi Router AX6S, OpenWrt 22.03.2 r19803-9a599fee93)
Sat Nov 4 18:24:57 2023 user.info adblock-4.1.5[4703]: Please enable the 'DNS Report' option to use the reporting feature
Sat Nov 4 18:31:17 2023 user.info adblock-4.1.5[5891]: Please enable the 'DNS Report' option to use the reporting feature
Sat Nov 4 18:31:30 2023 user.info adblock-4.1.5[5991]: Please enable the 'DNS Report' option to use the reporting feature
Sat Nov 4 18:36:45 2023 user.info adblock-4.1.5[6531]: adblock instance started ::: action: reload, priority: 0, pid: 6531
Sat Nov 4 18:37:05 2023 user.info adblock-4.1.5[6531]: blocklist with overall 89776 blocked domains loaded successfully (Xiaomi Redmi Router AX6S, OpenWrt 22.03.2 r19803-9a599fee93)Ennyi infó elég ? Ha más kell, akkor kicsit szájbarágósan lécci, az angol tudásom és az infós tudásom sem biztos, hogy elég a dologhoz.köszi
-
xabolcs
őstag
Fut? Talalt maganak letolto klienst? Nullanal tobb hostot blokkol?
Van annyi "szolgaltatas", amik kozul valaszthat az ember. Egyik se szedi ki?
Amikor ilyen DNS alapu reklamblokkolast csinalsz, akkor az egyes allitgatasok kozt torold a geped DNS gyorsitotarat! -
kiborg
aktív tag
Nekem ez van a router (nem OpenWRT) dnsmasq-jához: [link], de inkább azért, hogy mobiltelefonokon se nagyon legyenek reklámok (egy böngésző plugin jóval több mindent tud tiltani, mint egy IP/URL alapú blacklist a router-en).
A PC-men van uBlockOrigin a Chrome-hoz (mobil verzión nincs rá lehetőség, csak pár más mobil böngészővel), és feldobálta a reklámszűrő figyelmeztetést a YouTube úgy egy héten át. Aztán nemrég valamiért abbahagyta, és működik. Nem tudom, hogy az uBlockOrigin frissült, vagy a Google adta fel, hogy úgysem fizettem elő, mikor pár napra teljesen letiltott már (akkor egyszerűen átugrottam a tartalék FireFox-ba, amiben nincs semmi plugin).Akkor azt ne is várjam, hogy a router ki tudja szedni a YT-os reklámokat ?
Felraktam az adblock-ot és hozzá a luci felületet és elvileg a magyar nyelvet(ami gyakorlatilag semmi), de igazán nem vettem észre semmi változást
YT ugyanúgy adja a kezdő reklámot
-
janos666
nagyúr
Sziasztok!
Eddig AdBlockPlust használtam Firefox-al, de most bekeményített a Youtube a reklámokkal kapcsolatban.
Xiaomi AX3200-as routert használok OpenWRT-vel.
Lehetséges-e átadni a routernek a reklámok szűrését ? Ha igen, mi a neve ? Ezt detektálja-e a youtube (vagy valami más)?
Válaszokat előre is köszönöm.Nekem ez van a router (nem OpenWRT) dnsmasq-jához: [link], de inkább azért, hogy mobiltelefonokon se nagyon legyenek reklámok (egy böngésző plugin jóval több mindent tud tiltani, mint egy IP/URL alapú blacklist a router-en).
A PC-men van uBlockOrigin a Chrome-hoz (mobil verzión nincs rá lehetőség, csak pár más mobil böngészővel), és feldobálta a reklámszűrő figyelmeztetést a YouTube úgy egy héten át. Aztán nemrég valamiért abbahagyta, és működik. Nem tudom, hogy az uBlockOrigin frissült, vagy a Google adta fel, hogy úgysem fizettem elő, mikor pár napra teljesen letiltott már (akkor egyszerűen átugrottam a tartalék FireFox-ba, amiben nincs semmi plugin). -
kiborg
aktív tag
AX3200-ra en az adblock-ot vagy az adblock-fast-ot javaslom az Ad blocking oldalrol.
Erdemes esszel X-elgetni a hasznalando oldalakat, hogy ne rogyjon meg a router!
Köszi. Valahol van némi magyar doksi esetleg a kezeléséhez, beállításához ?
Nekem bőven elég ha a YT-t reklámmentesíti, a többit meg intézi a gépen a ABP. -
xabolcs
őstag
Sziasztok!
Eddig AdBlockPlust használtam Firefox-al, de most bekeményített a Youtube a reklámokkal kapcsolatban.
Xiaomi AX3200-as routert használok OpenWRT-vel.
Lehetséges-e átadni a routernek a reklámok szűrését ? Ha igen, mi a neve ? Ezt detektálja-e a youtube (vagy valami más)?
Válaszokat előre is köszönöm.AX3200-ra en az adblock-ot vagy az adblock-fast-ot javaslom az Ad blocking oldalrol.
Erdemes esszel X-elgetni a hasznalando oldalakat, hogy ne rogyjon meg a router!
-
kiborg
aktív tag
Sziasztok!
Eddig AdBlockPlust használtam Firefox-al, de most bekeményített a Youtube a reklámokkal kapcsolatban.
Xiaomi AX3200-as routert használok OpenWRT-vel.
Lehetséges-e átadni a routernek a reklámok szűrését ? Ha igen, mi a neve ? Ezt detektálja-e a youtube (vagy valami más)?
Válaszokat előre is köszönöm. -
xabolcs
őstag
-
Kenderice
senior tag
-
wwenigma
Jómunkásember
-
xabolcs
őstag
-
Kenderice
senior tag
Üdv.
X86 rendszeren futó openwrt esetében milyen terminál parancs listázza ki a hardverinfókat?
Az alaplap típusát kéne megtudni. -
xabolcs
őstag
Megertelek, nalam is csak OpenWrt fut.
Soros portos hozzaferes mindenkeppen jo lenne, de ha tenyleg kompatibilis a ket particio, akkor mtd-vel felirva a sysupgrade fajlt, mukodnie kellene.
-
kutga
félisten
A Padavan nem tudja a dedikalt guest wifit?
Maskepp kerdezve: milyen relevans valtozast varsz attol, hogy OpenWrt fut a vason es nem Padavan?Ahogy nezem a v6-ot, csak nem hivatalos tamogatas van hozza: IcedShake/openwrt-19.07-tl-wr840n-v6.x
Hogy hogyan tudnad feltenni az jo kerdes.
En eloszor a particiokat neznem ossze, hogy kompatibilis-e a Padavan-os az OpenWrt-ssel, a TFTP recovery-t kerulnem.
Soros port hozzaferesed mindenekeppen legyen, de egy csip olvaso-iro se hatrany!
Igazából csak megszokás miatt, igyekszem most az otthoni eszközöket egységesíteni. Szerintem a Padavan is tudja a guest wifit, talán még a gyártói fw is.
-
xabolcs
őstag
A Padavan nem tudja a dedikalt guest wifit?
Maskepp kerdezve: milyen relevans valtozast varsz attol, hogy OpenWrt fut a vason es nem Padavan?Ahogy nezem a v6-ot, csak nem hivatalos tamogatas van hozza: IcedShake/openwrt-19.07-tl-wr840n-v6.x
Hogy hogyan tudnad feltenni az jo kerdes.
En eloszor a particiokat neznem ossze, hogy kompatibilis-e a Padavan-os az OpenWrt-ssel, a TFTP recovery-t kerulnem.
Soros port hozzaferesed mindenekeppen legyen, de egy csip olvaso-iro se hatrany!
-
kutga
félisten
-
janos666
nagyúr
I. Miért látom ezt ˇ a top listán, ha így van beállítva az időszinkronizáció LuCi-ban?
/usr/sbin/ntpclient -i 600 -s -l -D -p 123 -h 0.openwrt.pool.ntp.org
(A DHCP szerver is 192.168.1.11-et hirdet. A RouterOS AP-k el is fogadja tőle és működik.)
A LuCi esetleg valamilyen más ntp klienst konfigurál? (Ez egy custom build forrásból.)II. A másik, hogy (ugyan ezzel a custom build-el) segfault-ol a DAWN.
(Amúgy kell ez manapság bármire azon kívül, ha szeretném látni a listáját LuCi-ban?)III. Leforgattam a hAP AC^2-kön már futóéból kiindulva átszabott .config-al SXT Lite 5 r2-re is az OpenWRT-t (csak átállítottam a target-et, és kicseréltem az ath10-et ath9-re, de kb. ennyi), de nem éledt fel a ramdisk-ről boot-olva.
Eleve másképp nézett ki a pxserver log. AC2-kön kiírta, hogy küldi az initramfs file-t, aztán feléledt a kütyü. Itt pedig csak spam-elte, hogy kéri tőle a kütyü a bootp-t és ACK-zza, de a filenév elő sem jött a log-ban. Előbb-utóbb leállt a pxserver-ben a sok bootp sor spam, de nem értem el az OpenWRT-t, viszont a RouterOS sem jött vissza, amíg nem áramtalanítottam (a "try-ethernet-once-then-nand" beállítással bootolni szokott a RouterOS, ha nem talál bootp-t).
Ez egy kényes oszlopon van, úgyhogy a serial log olvasás kizárt (ha boot-olna az OpenWRT ramdinsk, még akkor is hezitálnék, hogy merem-e flash-elni is, de ki azért ki akarom próbálni, mert ROS-al van egy rakat radardetect minden csatornán).Mondjuk kicsit zavarban vagyok afelől, hogy pontosan mi is a target és a CPU arch.
A AR9344 CPU elvileg mips 74k, de a .config-ban ezt látom:CONFIG_DEFAULT_TARGET_OPTIMIZATION="-Os -pipe -mno-branch-likely -mips32r2 -mtune=24kc"
Én ezt felülbíráltam azzal, hogy-O2 -pipe -mtune=74kc
Talán ettől nem boot-ol? (Bár ahogy értem, az mtune-tól még futnia kéne máson is.) -
wwenigma
Jómunkásember
iwinfo wl0 assoclistiwinfo wl1 assoclist
Utolsó snapshoton fixen max 150MBps volt nem több. Routeren néztem mindkét esetben.woodworm: 18.06 (AX3600 gyári 1.1.19CN firmware) és utolsó snapshot
-
woodworm
veterán
Még egy érdekesség, új OpenWRT-re egy eszköz (teló) max 150Mbps-mal csatlakozott, most a régire viszont 200Mbps-os linksebességet látok azaz a 40MHz-es sávszélt kihasználja 2,4G-n.
config wifi-device 'wifi1'option type 'qcawificfg80211'option macaddr '**:**:**:**:**:**'option hwmode '11ng'option htmode 'HT40'option disabled '0'option txbf '3'option channel 'auto'option autoch '2'option bw '40'option txpwr 'dbm20'option ax '0'config wifi-ifaceoption device 'wifi1'option ifname 'wl1'option network 'lan'option mode 'ap'option wpsdevicename 'XiaoMiRouter'option disabled '0'option ssid '*****'option encryption 'mixed-psk'option key '*****'option hidden '0'option macfilter 'deny'option noscan '1'option wmm '1'Mi a régi és új openwrt? Szerintem ez nem a különböző csatornaszélesség, hanem a nem szabványos qam moduláció miatt van.
-
vargalex
Topikgazda
Még egy érdekesség, új OpenWRT-re egy eszköz (teló) max 150Mbps-mal csatlakozott, most a régire viszont 200Mbps-os linksebességet látok azaz a 40MHz-es sávszélt kihasználja 2,4G-n.
config wifi-device 'wifi1'option type 'qcawificfg80211'option macaddr '**:**:**:**:**:**'option hwmode '11ng'option htmode 'HT40'option disabled '0'option txbf '3'option channel 'auto'option autoch '2'option bw '40'option txpwr 'dbm20'option ax '0'config wifi-ifaceoption device 'wifi1'option ifname 'wl1'option network 'lan'option mode 'ap'option wpsdevicename 'XiaoMiRouter'option disabled '0'option ssid '*****'option encryption 'mixed-psk'option key '*****'option hidden '0'option macfilter 'deny'option noscan '1'option wmm '1'Hol nézed a linksebességet? Mert a routeren nézve (illetve linuxon, de szerintem androidon is) folyamatosan változik...
-
wwenigma
Jómunkásember
Van egy AX3600-am, gyári 1.1.19-es kínai firmware-rel szeretném használni ami még valami 18.06 snapshotnak azonosítja magát. 5GHz-es részre csatlakoztatnám az alábbi eszközöket:
CLIENT_MAC PHY SECU RSSI NOISE SNR RX_RATE TX_RATE Elméleti sávszélxxxxxxxxxx n WPA2PSK -43dBm -96 dBm 53 144.0 MBit/s 144.0 MBit/s 40MHZ - NOKxxxxxxxxxx ac WPA2PSK -36dBm -96 dBm 60 433.3 MBit/s 433.3 MBit/s 80MHz - OKzzzzzzzzzz ax WPA2PSK -60dBm -96 dBm 36 2402.0 MBit/s 2402.0 MBit/s 160MHz - OKAz N-es eszközt egyszerűen nem tudom megoldani hogy 40MHz-en menjen, ha opciókban az
option bw '40'-et megadom akkor minden eszköz csak annyin csatlakozik. Valaki nem tud valami workaroundot rá?
nvram countrycode + iw reg állítgatással is próbálkoztam de akkor meg összef0sta magát az 5G rész.... -.-/etc/config/wireless
config wifi-device 'wifi0'option type 'qcawificfg80211'option macaddr '**:**:**:**:**:**'option hwmode '11axa'option htmode 'HT80'option disabled '0'option txbf '3'option ax '1'option channel 'auto'option autoch '2'option txpwr 'dbm21'config wifi-ifaceoption device 'wifi0'option ifname 'wl0'option network 'lan'option mode 'ap'option wpsdevicename 'XiaoMiRouter'option channel_block_list '52,56,60,64'option miwifi_mesh '0'option disabled '0'option ssid ''********''option sae '1'option sae_password '********'option hidden '0'option encryption 'psk2+ccmp'option key '********'option ieee80211w '1'option macfilter 'deny'option wmm '1'option noscan '1'Még egy érdekesség, új OpenWRT-re egy eszköz (teló) max 150Mbps-mal csatlakozott, most a régire viszont 200Mbps-os linksebességet látok azaz a 40MHz-es sávszélt kihasználja 2,4G-n.
config wifi-device 'wifi1'option type 'qcawificfg80211'option macaddr '**:**:**:**:**:**'option hwmode '11ng'option htmode 'HT40'option disabled '0'option txbf '3'option channel 'auto'option autoch '2'option bw '40'option txpwr 'dbm20'option ax '0'config wifi-ifaceoption device 'wifi1'option ifname 'wl1'option network 'lan'option mode 'ap'option wpsdevicename 'XiaoMiRouter'option disabled '0'option ssid '*****'option encryption 'mixed-psk'option key '*****'option hidden '0'option macfilter 'deny'option noscan '1'option wmm '1' -
wwenigma
Jómunkásember
Van egy AX3600-am, gyári 1.1.19-es kínai firmware-rel szeretném használni ami még valami 18.06 snapshotnak azonosítja magát. 5GHz-es részre csatlakoztatnám az alábbi eszközöket:
CLIENT_MAC PHY SECU RSSI NOISE SNR RX_RATE TX_RATE Elméleti sávszélxxxxxxxxxx n WPA2PSK -43dBm -96 dBm 53 144.0 MBit/s 144.0 MBit/s 40MHZ - NOKxxxxxxxxxx ac WPA2PSK -36dBm -96 dBm 60 433.3 MBit/s 433.3 MBit/s 80MHz - OKzzzzzzzzzz ax WPA2PSK -60dBm -96 dBm 36 2402.0 MBit/s 2402.0 MBit/s 160MHz - OKAz N-es eszközt egyszerűen nem tudom megoldani hogy 40MHz-en menjen, ha opciókban az
option bw '40'-et megadom akkor minden eszköz csak annyin csatlakozik. Valaki nem tud valami workaroundot rá?
nvram countrycode + iw reg állítgatással is próbálkoztam de akkor meg összef0sta magát az 5G rész.... -.-/etc/config/wireless
config wifi-device 'wifi0'option type 'qcawificfg80211'option macaddr '**:**:**:**:**:**'option hwmode '11axa'option htmode 'HT80'option disabled '0'option txbf '3'option ax '1'option channel 'auto'option autoch '2'option txpwr 'dbm21'config wifi-ifaceoption device 'wifi0'option ifname 'wl0'option network 'lan'option mode 'ap'option wpsdevicename 'XiaoMiRouter'option channel_block_list '52,56,60,64'option miwifi_mesh '0'option disabled '0'option ssid ''********''option sae '1'option sae_password '********'option hidden '0'option encryption 'psk2+ccmp'option key '********'option ieee80211w '1'option macfilter 'deny'option wmm '1'option noscan '1' -
attilam
őstag
Köszönöm a választ, ma is tanultam valamit. Ez már azt hiszem meghaladja a képességeimet. Legalábbis egyelőre nem foglalkoztam VLAN-okkal.
A multicast-okat talán át lehet vinni valahogy, legalábbis régebben wireguard-on keresztül is sikerült az smcrouted nevű alkalmazással régi OpenWRT-n (újabbakon már nem, mert cserélték az iptables-t, az nftrules-ba meg nem tudtam TTL inc-et megadni, és emiatt nem érkeztek meg az adatok). De hogy mondjuk ez VLAN-ok között működik-e azt nem tudom, de biztos valahogy össze lehet mókolni, csak már tényleg az a kérdés, hogy megéri-e az erőforrást ebbe beletenni, vagy egyszerűen akkor az RPI-ből intézem ezt.
-
vargalex
Topikgazda
Hali!
Asus RT65P-re szeretném felrakni az openwrt. Viszont a leírás alapján nekem nem tiszta. Valaki tudna ebben segíteni? Köszönöm
Mi a kérdés? A wikiben szépen le van írva, hogy 3 módszerrel tudod felrakni: tftp, ssh, serial console.
-
FuRiONight
addikt
Hali!
Asus RT65P-re szeretném felrakni az openwrt. Viszont a leírás alapján nekem nem tiszta. Valaki tudna ebben segíteni? Köszönöm
-
vargalex
Topikgazda
Köszönöm a segítséget a privát DNS csatolóhoz kapcsolásához. Tökéletesen működik.
Még 1 kérdésem lenne, amit szeretnék valahogy megoldani a router-en keresztül, de valamiért még nem sikerült:Van egy TV ami kábellel van összekötve a routerrel. Ugyanígy egy RPI is kábellel.
Az RPI-n futtatok egy miniDLNA szervert, és szépen meg is jelenik a TV-n a tartalom.Viszont ezt időszakokra bontva szeretném korlátozni, hogy mikor látszódjon ez a TV-n és mikor nem. Eddig ezt csak úgy tudtam megoldani, hogy az RPI-n állítottam be tűzfalszabályt, viszont sokkal kényelmesebb lenne OpenWRT-ből vezérelni. Sajnos eddig bármit próbáltam, nem tudtam elérni, hogy ne jelenjen meg a tartalom a TV-n. Köszönöm előre is segítséget.
Ehhez külön VLAN-ba kellene tenned az RPi-t és a TV-t, amin viszont nem biztos, hogy a DLNA multicast üzenetei. Egyébként egy VLAN-ba (vagy az egyszerűség kedvéért Network-be) tartozó eszközök között nincs tűzfal a routeren. Ezért nem sikerült tiltanod.
-
attilam
őstag
Köszönöm a segítséget a privát DNS csatolóhoz kapcsolásához. Tökéletesen működik.
Még 1 kérdésem lenne, amit szeretnék valahogy megoldani a router-en keresztül, de valamiért még nem sikerült:Van egy TV ami kábellel van összekötve a routerrel. Ugyanígy egy RPI is kábellel.
Az RPI-n futtatok egy miniDLNA szervert, és szépen meg is jelenik a TV-n a tartalom.Viszont ezt időszakokra bontva szeretném korlátozni, hogy mikor látszódjon ez a TV-n és mikor nem. Eddig ezt csak úgy tudtam megoldani, hogy az RPI-n állítottam be tűzfalszabályt, viszont sokkal kényelmesebb lenne OpenWRT-ből vezérelni. Sajnos eddig bármit próbáltam, nem tudtam elérni, hogy ne jelenjen meg a tartalom a TV-n. Köszönöm előre is segítséget.
-
corvin1984
tag
Udv!
Volt vegre idom es kiszerveztem az iot eszkozoket kulon vlan-ba es szepen lassan minden kezd osszeallni egy dolgot leszamitva. Van egy 10 eves Samsung "Smart" Tv-m, ami hiaba kap IP-t nem csatlakozik az internetre, sot a helyi halon sem erek el vele semmit, hiaba latom, hogy a dora vegigment hiba nelkul. Tcpdump es a net bongeszese, smcroute es ssdp konfiguralasa utan sem kerek minden. Sikerult barkinek vlan mogott internetet varazsolni Samsung Tv-re? Elore is koszonom
-
attilam
őstag
Amit a DHCP/RDNSS ad a kliensnek, azt én inkább csak egyfajta "ajánlásnak" mondanám. Mi a helyzet, ha az adott guest kliensen átállítják a DNS-t (nehezített pályán DoT-ra vagy DoH-ra)?
Néhány Android eszközön tapasztaltam, hogy ezt alapból csinálták (simán a gugli dns-t használták direktben, nem ment a helyi névfeloldás)...
Abszolút laikus vagyok a témában, amit eddig beállítottam guest hálózatokat, azoknál inkább a helyi hálót "védem", illetve sávszél farigcsálás megy, nem Internet szűrés.Köszönöm ezt megnézem. Amúgy a gyerek mobilját raktam a guest hálózatra, mert így kicsit elszeparálom a többi eszköztől, nem kell mindenféle vírustól tartani. Ki tudja mi van a telefonján.

Amúgy a telefonján is beállítottam a privát DNS-t és ez működik is, tehát elvileg annak is elégnek kell lennie. Megnézem a DHCP option-t, mert lehet akkor ennyi lesz a megoldás. Max még a tűzfalban be tudok állítani egy guest -> wan 53-as port reject szabályt, akkor elvileg ha jól gondolom wifin keresztül ezt nem lehet megkerülni. -
vargalex
Topikgazda
Ilyesmire gondolok (de még szebb lenne LuCi-ban 3D grafikon formában, vagy akár 3.5D waterfall grafikonként). Mi a csomag neve, ami hasonló?
-
Geth
veterán
Sziasztok!
Egy egyszerű problémát szeretnék megoldani OpenWRT alatt, de valahogy nem akar össze jönni. A lényeg, hogy van egy vendéghálózatom az interface-nél: guest néven, és a guest wifin keresztül ide kap. Minden ok, de azt szeretném, hogy aki ehhez a hálózathoz kapcsolódik, annak egyedi DNS szolgáltató legyen beállítva: azaz ne érjen el pornográf , vagy rosszindulatú oldalakat. Az interface-nél meg lehet adni a DNS-t, de ide hiába írom be az IP címet, mégsem veszi valahogy figyelembe a rendszer. Van valakinek erre jó gyakorlata? Köszönöm.Amit a DHCP/RDNSS ad a kliensnek, azt én inkább csak egyfajta "ajánlásnak" mondanám. Mi a helyzet, ha az adott guest kliensen átállítják a DNS-t (nehezített pályán DoT-ra vagy DoH-ra)?
Néhány Android eszközön tapasztaltam, hogy ezt alapból csinálták (simán a gugli dns-t használták direktben, nem ment a helyi névfeloldás)...
Abszolút laikus vagyok a témában, amit eddig beállítottam guest hálózatokat, azoknál inkább a helyi hálót "védem", illetve sávszél farigcsálás megy, nem Internet szűrés. -
janos666
nagyúr
Ilyesmire gondolok (de még szebb lenne LuCi-ban 3D grafikon formában, vagy akár 3.5D waterfall grafikonként). Mi a csomag neve, ami hasonló?
-
kutga
félisten
-
xabolcs
őstag
Sziasztok!
Egy egyszerű problémát szeretnék megoldani OpenWRT alatt, de valahogy nem akar össze jönni. A lényeg, hogy van egy vendéghálózatom az interface-nél: guest néven, és a guest wifin keresztül ide kap. Minden ok, de azt szeretném, hogy aki ehhez a hálózathoz kapcsolódik, annak egyedi DNS szolgáltató legyen beállítva: azaz ne érjen el pornográf , vagy rosszindulatú oldalakat. Az interface-nél meg lehet adni a DNS-t, de ide hiába írom be az IP címet, mégsem veszi valahogy figyelembe a rendszer. Van valakinek erre jó gyakorlata? Köszönöm.Ahogy kutga irta, az jo lehet, ertelemszeruen annyi kiegeszitessel, hogy a guest halozatod DHCP beallitasait kell tekergetni.
-
kutga
félisten
Sziasztok!
Egy egyszerű problémát szeretnék megoldani OpenWRT alatt, de valahogy nem akar össze jönni. A lényeg, hogy van egy vendéghálózatom az interface-nél: guest néven, és a guest wifin keresztül ide kap. Minden ok, de azt szeretném, hogy aki ehhez a hálózathoz kapcsolódik, annak egyedi DNS szolgáltató legyen beállítva: azaz ne érjen el pornográf , vagy rosszindulatú oldalakat. Az interface-nél meg lehet adni a DNS-t, de ide hiába írom be az IP címet, mégsem veszi valahogy figyelembe a rendszer. Van valakinek erre jó gyakorlata? Köszönöm.Ha az interface-nél adod meg a DNS-t, az az adott interface-re vonatkozik. Ha azt szeretnéd, hogy az interface-re csatlakozó kliensek használják az egyedi DNS szolgáltató címét, azt a DHCP szerver beállításaiban kell megtenned.
Luci >> Network >> Interfaces >> LAN >> DHCP Server >> Advanced Settings >> kattints a + jelre a DHCP-Options résznél, írj be egy 6-ost, és utána vesszővel a DNS szolgáltató címét.
-
attilam
őstag
Sziasztok!
Egy egyszerű problémát szeretnék megoldani OpenWRT alatt, de valahogy nem akar össze jönni. A lényeg, hogy van egy vendéghálózatom az interface-nél: guest néven, és a guest wifin keresztül ide kap. Minden ok, de azt szeretném, hogy aki ehhez a hálózathoz kapcsolódik, annak egyedi DNS szolgáltató legyen beállítva: azaz ne érjen el pornográf , vagy rosszindulatú oldalakat. Az interface-nél meg lehet adni a DNS-t, de ide hiába írom be az IP címet, mégsem veszi valahogy figyelembe a rendszer. Van valakinek erre jó gyakorlata? Köszönöm. -
xabolcs
őstag
Nekem jó a 4.0.0.-tól felfelé bármi. A snapshot-ra vagy a 23.05.0-ra a frissítést meg lehet csinálni a beállítások meghagyásával vagy ez már csak teljes újratelepítéssel lehetséges a 19.07.3-ról?
Teljes ujratelepites.
-
losslessonly
csendes tag
Ahogy nezem a packages repository-t, frissitened kell SNAPSHOT--ra, vagy a frissen megjelent 23.05.0-ra.
Ezekben jelenleg Transmission 4.0.3 van. Az pont nem jo?Nekem jó a 4.0.0.-tól felfelé bármi. A snapshot-ra vagy a 23.05.0-ra a frissítést meg lehet csinálni a beállítások meghagyásával vagy ez már csak teljes újratelepítéssel lehetséges a 19.07.3-ról?
-
xabolcs
őstag
Sziasztok!
Dlink D860L B1 routeren OpenWrt 19.07.3 rendszer fut, transmission 2.94 verzióval.
Létezik Openwrt alá Transmission 4.0.4 vagy 4.0.2? Ha igen, hogyan tudnám frissíteni?
Ha lehetséges a frissítés, pár lépésben le tudja írni nekem valaki? Köszönöm.Ahogy nezem a packages repository-t, frissitened kell SNAPSHOT--ra, vagy a frissen megjelent 23.05.0-ra.
Ezekben jelenleg Transmission 4.0.3 van. Az pont nem jo? -
vargalex
Topikgazda
Persze, van felderítés és természetesen a hidden SSID-val rendelkező AP-kat is mutatja (persze csak a csatornát és a BSSID-t).
-
losslessonly
csendes tag
Sziasztok!
Dlink D860L B1 routeren OpenWrt 19.07.3 rendszer fut, transmission 2.94 verzióval.
Létezik Openwrt alá Transmission 4.0.4 vagy 4.0.2? Ha igen, hogyan tudnám frissíteni?
Ha lehetséges a frissítés, pár lépésben le tudja írni nekem valaki? Köszönöm. -
janos666
nagyúr
Attól, hogy nem látsz rajta SSID-t, nem jelenti, hogy üres. Van, aki valamiért szereti elrejteni az SSID-t, vagy eleve valami nem szabványos protokollt használ.
Vagy spektrum analízist toltál? -> Tényleg, ilyet lehet OpenWRT-vel? -
Blasius
tag
Sziasztok
Most egy olyan problémába futottam bele hogy a wifi kapcsolaton "túl jó". Ez az azt értem hogy az "iwinfo wlan1 assoclist" eléggé jó számokat ír ki a kapcsolat sebességét illetően: rx 6 mbit/s, tx 65 mbit/s, mcs6 20mHz, expected throughput 22 mbit/s. Ennek ellenére a pingek elhalnak vagy nagyon lassúak, a hálózat is a kliensen nehezen/nem elérhető. Csak egy kliens problémás, a többi ok.Arra gondolok hogy túlságosan ambiciózus sebességek választódnak valahogy. Szerintem ha kisebb lenne a sebesség nagyobb lenne a stabilitás. Hogyan tudnám ennek a kliensnek a sebességét korlátozni? Illetve az összeset lekorlátozni, azt is kipróbálnám. A wifi kapcsolati sebességet kellene korlátozni, nem pedig az adatátviteli sebességet (qos). Esetleg ha más ötlet van azt is szívesen kipróbálnám.
Üdv
Hmm, úgy látszik hogy egy csatornaváltás megoldotta a problémát. Pedig állítom hogy az eredeti csatorna tűnt ránézésre a legtisztábbnak.
-
Blasius
tag
Sziasztok
Most egy olyan problémába futottam bele hogy a wifi kapcsolaton "túl jó". Ez az azt értem hogy az "iwinfo wlan1 assoclist" eléggé jó számokat ír ki a kapcsolat sebességét illetően: rx 6 mbit/s, tx 65 mbit/s, mcs6 20mHz, expected throughput 22 mbit/s. Ennek ellenére a pingek elhalnak vagy nagyon lassúak, a hálózat is a kliensen nehezen/nem elérhető. Csak egy kliens problémás, a többi ok.Arra gondolok hogy túlságosan ambiciózus sebességek választódnak valahogy. Szerintem ha kisebb lenne a sebesség nagyobb lenne a stabilitás. Hogyan tudnám ennek a kliensnek a sebességét korlátozni? Illetve az összeset lekorlátozni, azt is kipróbálnám. A wifi kapcsolati sebességet kellene korlátozni, nem pedig az adatátviteli sebességet (qos). Esetleg ha más ötlet van azt is szívesen kipróbálnám.
Üdv
-
szabeska
addikt
Pedig jo lenne ha meg tudnad valaszolni vargalex kerdeset!

Szamit neked az, hogy a kliens eszkozon is megjelenjen a CF DNS? Nem eleg annyi, hogy tudod, hogy a router azt hasznalja es minden kliens eszkoz pedig a routert?
Mi kulonbseget sejtesz akozott, hogy a kliens eszkozon a router IP-je jelenik meg a hasznalando DNS szolgaltatasnal, vagy hogy az 1.1.1.1?Ha olyan az eszkozod, akkor ugysem azt hasznalja amit a routerrel mondasz neki, hanem amit o szeretne.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Nem, nem számít, jogos
Akkor a WAN-nál állítom majd be
Milyen különbséget sejtek? Semmilyet, csak nem tudtam, mik az előnyök-hátrányok, még most is csak sejtem
Meg olvastam valahol, hogy ilyenkor a router funkcionál dns szerverként, és alapvetően nem ez az ő dolga, vagy mi. -
vargalex
Topikgazda
Pl itt van ez a reddit poszt, csak nem tudom, mi a különbség...
Ezek alapján nekem a másodok opció kellene...?Én az első opciót használnám (illetve használom is). Ugyanis nekem kell, hogy menjen a belső névfeloldás is, az eszközeim pedig teljesen jó, ha a routert kapják DNS szervernek. Ő majd továbbítja a kérést a WAN-nál beállított külső DNS szerver felé, ha még nem cache-elte a választ.
-
vargalex
Topikgazda
Pedig jo lenne ha meg tudnad valaszolni vargalex kerdeset!

Szamit neked az, hogy a kliens eszkozon is megjelenjen a CF DNS? Nem eleg annyi, hogy tudod, hogy a router azt hasznalja es minden kliens eszkoz pedig a routert?
Mi kulonbseget sejtesz akozott, hogy a kliens eszkozon a router IP-je jelenik meg a hasznalando DNS szolgaltatasnal, vagy hogy az 1.1.1.1?Ha olyan az eszkozod, akkor ugysem azt hasznalja amit a routerrel mondasz neki, hanem amit o szeretne.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Az utolsó bekezdésben írt kivédésére a kifelé címzett DNS kéréseket el kell dobni, vagy forwardolni kell a routernek.

-
xabolcs
őstag
Pl itt van ez a reddit poszt, csak nem tudom, mi a különbség...
Ezek alapján nekem a másodok opció kellene...?Pedig jo lenne ha meg tudnad valaszolni vargalex kerdeset!

Szamit neked az, hogy a kliens eszkozon is megjelenjen a CF DNS? Nem eleg annyi, hogy tudod, hogy a router azt hasznalja es minden kliens eszkoz pedig a routert?
Mi kulonbseget sejtesz akozott, hogy a kliens eszkozon a router IP-je jelenik meg a hasznalando DNS szolgaltatasnal, vagy hogy az 1.1.1.1?Ha olyan az eszkozod, akkor ugysem azt hasznalja amit a routerrel mondasz neki, hanem amit o szeretne.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
szabeska
addikt
Ez jó kérdés
Jelenleg a LAN-nál adtam meg a 2 DNS címet, így viszont pl a tv, és az erősítő is a 192.168.1.1-et mutatja dns szervernek. Mondjuk nem tudom, lehet hogy az Asus gyári fw-jével is ugyanez volt a helyzet, hiába adtam meg elsődlegesnek az 1.1.1.1-et ott is, nem néztem sosem. Láma vagyok ehhez, csak annyi kell hogy ne a vodafone dns-e legyen az elsődleges, semmi extra.Pl itt van ez a reddit poszt, csak nem tudom, mi a különbség...
Ezek alapján nekem a másodok opció kellene...? -
szabeska
addikt
A kérdés az, hogy az elég neked, ha minden eszköz a routert szólítja meg és a router használja a szolgáltatói DNS helyett a cloudflare DNS szervereket, vagy azt szeretnéd, hogy a kliensek is azt használják? Nyilván utóbbi esetben viszont nincs helyi névfeloldás.
Előbbi esetben viszont elég a WAN interface-nál a DNS szervereket beállítani.Ez jó kérdés
Jelenleg a LAN-nál adtam meg a 2 DNS címet, így viszont pl a tv, és az erősítő is a 192.168.1.1-et mutatja dns szervernek. Mondjuk nem tudom, lehet hogy az Asus gyári fw-jével is ugyanez volt a helyzet, hiába adtam meg elsődlegesnek az 1.1.1.1-et ott is, nem néztem sosem. Láma vagyok ehhez, csak annyi kell hogy ne a vodafone dns-e legyen az elsődleges, semmi extra. -
vargalex
Topikgazda
A kérdés az, hogy az elég neked, ha minden eszköz a routert szólítja meg és a router használja a szolgáltatói DNS helyett a cloudflare DNS szervereket, vagy azt szeretnéd, hogy a kliensek is azt használják? Nyilván utóbbi esetben viszont nincs helyi névfeloldás.
Előbbi esetben viszont elég a WAN interface-nál a DNS szervereket beállítani. -
dane
senior tag
Sziasztok,
egy 4g/lte modemet szeretnék használni OpenWRT alatt, de elakadtam a beállításokkal. Minden szükséges csomagot előtelepítettem.
Az eszköz elérhető:
root@OpenWrt:~# ls -l /dev/cdc-wdm0crw------- 1 root root 180, 176 Oct 8 21:30 /dev/cdc-wdm0Az interface-t is létrehoztam, a wdm0-t ki lehet választani device-ként.
A probléma ott van hogy nem tudom az usb-modeswitch -et használni.
root@OpenWrt:~# cat /sys/kernel/debug/usb/devicesT: Bus=01 Lev=01 Prnt=01 Port=00 Cnt=01 Dev#= 2 Spd=480 MxCh= 0D: Ver= 2.01 Cls=00(>ifc ) Sub=00 Prot=00 MxPS=64 #Cfgs= 1P: Vendor=2001 ProdID=7e35 Rev= 2.28S: Manufacturer=Mobile ConnectS: Product=Mobile ConnectS: SerialNumber=0123456789ABCDEFC:* #Ifs= 6 Cfg#= 1 Atr=80 MxPwr=500mAI:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=ff(vend.) Sub=ff Prot=ff Driver=optionE: Ad=81(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0msE: Ad=01(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0msI:* If#= 1 Alt= 0 #EPs= 3 Cls=ff(vend.) Sub=00 Prot=00 Driver=optionE: Ad=83(I) Atr=03(Int.) MxPS= 10 Ivl=32msE: Ad=82(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512Ivl=0msE: Ad=02(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0msI:* If#= 2 Alt= 0 #EPs= 3 Cls=ff(vend.) Sub=00 Prot=00 Driver=optionE: Ad=85(I) Atr=03(Int.) MxPS= 10 Ivl=32msE: Ad=84(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0msE: Ad=03(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0msI:* If#= 3 Alt= 0 #EPs= 3 Cls=ff(vend.) Sub=00 Prot=00 Driver=optionE: Ad=87(I) Atr=03(Int.) MxPS= 10 Ivl=32msE: Ad=86(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0msE: Ad=04(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0msI:* If#= 4 Alt= 0 #EPs= 3 Cls=ff(vend.) Sub=ff Prot=ff Driver=qmi_wwanE: Ad=89(I) Atr=03(Int.) MxPS= 8 Ivl=32msE: Ad=88(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0msE: Ad=05(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0msI:* If#= 5 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=08(stor.) Sub=06 Prot=50 Driver=usb-storageE: Ad=8a(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0msE: Ad=06(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=125usValamit a
If#= 4-es sorral kellene csinálnom gondolom. Tudnátok ezzel kapcsolatban segíteni? -
szabeska
addikt
Barátkozunk, egyelőre a cloudflare dns-ét szeretném beállítani, de több helyen is be lehet, google is mindenfélét ír. Csak annyi a célom, hogy 1.1.1.1 és 1.0.0.1 fusson minden eszközön ami a routerre csatlakozik, ezt hogyan tudom megtenni?

-
xabolcs
őstag
Masik rendszer ... miert kellene hasonlitania?
Amikor sok-sok evvel ezelott talalkoztam az OpenWrt feluletevel, akkor azzal a lendulettel ment vissza a DD-WRT. Pont ilyen erzes fogott el engem is.
Azota viszont nemhogy megszoktam, de meg is szerettem. Kitartas, minden kezdet nehez!
-
szabeska
addikt
-
xabolcs
őstag
-
szabeska
addikt
-
xabolcs
őstag
-
szabeska
addikt
Sziasztok.
AC57u-ra hogyan kell feltenni az openwrt-t? Most csinálok először ilyet, de millió videó és leírás után sem megy, pedig csak pár lépés lenne...

-
vargalex
Topikgazda
Valami fura és komoly bug-ba futottam. Hozzáadtam a WLAN_IoT interfészeket ugyan úgy, mint a korábbiakat (egyelőre csak LAN-ra bridge-elve, semmi VLAN), és azóta mindkét AP elérhetetlen a web interfészen és ssh-n is, viszont az új SSID-khez is tudok csatlakozni.
Próbáltam áramtalanítani őket, de nem változott semmi. Ebből szerintem már csak nyomógombos reset-el jövök vissza (ami gáz, mert patch-elnem kellett kézzel hostap beállító script-et is az eszközön a /lib mappában, és nem forrásból forgattam ezekre).Szerk.: Ah! Meg vannak. Más IP címet kaptak a DHCP szervertől. De hogy miért...?
Szerintem valamiért változott a MAC address...
-
janos666
nagyúr
Valami fura és komoly bug-ba futottam. Hozzáadtam a WLAN_IoT interfészeket ugyan úgy, mint a korábbiakat (egyelőre csak LAN-ra bridge-elve, semmi VLAN), és azóta mindkét AP elérhetetlen a web interfészen és ssh-n is, viszont az új SSID-khez is tudok csatlakozni.
Próbáltam áramtalanítani őket, de nem változott semmi. Ebből szerintem már csak nyomógombos reset-el jövök vissza (ami gáz, mert patch-elnem kellett kézzel hostap beállító script-et is az eszközön a /lib mappában, és nem forrásból forgattam ezekre).Szerk.: Ah! Meg vannak. Más IP címet kaptak a DHCP szervertől. De hogy miért...?
-
janos666
nagyúr
Szerintem (mondjuk soha nem próbáltam, így csak elméletben), 1 kábel is elég. Csak azt a portot a routeren és az AP-n is be kell tenni 2 VLAN-ba (tag-elten). Majd a 2 SSID-t a két külön VLAN TAG-elt port-al birge-elni az AP-n.
De úgy tűnik, hogy van egyszerűbb megoldás is.
Kösz, ez elsőre tényleg egyszerűnek tűnik.
Viszont a "dumb AP" nálam azt jelenti, hogy a Firewall/DHCP/DNS/stb nem fut, vagy még csak telepítve sincs az AP-re, illetve nincs WAN interfész se, minden csak össze van bridge-elve. Tehát ezt igazából talán tovább tartana beállítani és az AP CPU/RAM terhelését növelné, nem a router-ét (ami egy x86 gép, szóval ott halál elenyésző bármi).A másik megoldás akkor szétszedni egy (vagy akár több) ethernet interfészt a router-en és az AP-(ke)n is két VLAN interfészre: _main és _IoT.
Az AP-(ke)n hozzáadni egy(-egy) új WLAN_IoT interfészt a rádió(k)hoz. A régi WLAN megy a VLAN_main-re, WLAN_IoT a VLAN_IoT-re bridge-be. Semmi Firewall/DHCP/DNS...Router oldalon a VLAN_main megy a régi LAN bridge-bre, ha több VLAN_IoT is van, akkor ezek mennek egy új bridge-be (előrelátóan akkor is, ha egyelőre egy csak egy szál VLAN_IoT megy rá, mert ki tudja, hogy sikeresen lefedi-e a ház összes IoT eszközét egy AP/rádió 2.4GHz-en "legacy B" módban, főleg, hogy a padlástér egyik sarkára tervezem, hogy az 5GHz a kertet fedje).
Annyi kérdés marad, hogy mi kezeli router oldalon a br_IoT-t, mert jelenleg stateless tűzfalszabály NAT-ol amiatt, hogy a belső hálózatról is elérhető legyen a gép a WAN címekkel is (így meg lehet adni fixen mindennek egy aha.ddns.net címet, és működik kint is, bent is). Erre talán van más megoldás is, de ez volt a legegyszerűbb, hogy:-A POSTROUTING -j MASQUERADE
Amíg benne volt az-i br0, addig bentről nem működött az aha.ddns.net címzés. Bár tudom, hogy a fentitől valami elegánsabbal kellett volna megoldani. Amíg ez a fenti opció él, addig végül is NAT-olni fog a router mindenhonnan mindenhova, ahová kell. Egyedül egy új tűzfalszabály kéne, hogy pl. 192.168.2.0/24-ből nem érhető el más, csak a WAN.
Valami ilyesmi ezekhez?-A INPUT -i br_IoT -j REJECT-A FORWARD -s 192.168.2.0/24 -i br_IoT -j ACCEPTMondjuk lehet, hogy inkább a router-en fogok IoT-ket DHCP-vel ellátni, mert egyszerűbb, mint két dnsmasq-ot futtatni a router-en (miután megnéztem, nem tudok egyetlen dnsmasq folyamattal egyszerre két LAN-t is ellátni, ha nem ugyan abban a tartományban vannak).
Sőt, lehet, hogy hagyom őket ugyan abban a tartományban, mint a br0, és azt a két eszközt külön kezelem, tehát pl. kizárólag ennyit szúrok be:-A INPUT -i br_IoT -j REJECTés kész. Gondolom már így sem lesz elérhető a br0 a br_IoT-ről akkor sem, ha mind192.168.1.0/24, vagy ebben tévedek?De még rugalmasabb lehetne, ha a WLAN_main a fizikai interfésszel lenne bridge-elve router-en és AP-n is, és csak egy szál VLAN lenne, ami a router-en és AP-n is a WLAN_IoT-re bridge-el. Így akkor is működne a WLAN_main, ha ezt a tartalék AP-t átviszem bármi más tetszőleges helyre (jelenleg erre használom). Ez így működne?
-
Archttila
veterán
Az "Otthoni hálózat és internet megosztás" topic-ban több kérdést kaptam, mint választ.
Ha akarok egy új AP-t, amin van két SSID (az egyik csak 2GHz, a másik csak 5GHz-en):
- egy elszeparált link a buta "okoseszközöknek" (amiknek rövid jelszó / WEP kell)
- egy, ami az elsődleges LAN-t szórja
Akkor 1 vagy 2 kábelt kell húznom a router és a WiFi AP közé? (Az AP-n OpenWRT fut.)
Minél kevesebb újdonság nélkül akarom összehozni, lehetőleg a leg alapabb dolgokkal (iptables, bridge config, stb, nem mindenféle x-level tunneling, ha nem muszáj).Abba a topikba az ilyen gentoo, meg nincs asztali kornyezet fogalmak emlegetese felesleges es demoralizalo
akkor inkabb mar Reddit...
Szereny velemenyem szerint ma egyetlen magyar linux/unix portalon sem lehet WM-ekrol diskuralni. Ordogtol valo, vagy jon a minek az, miert zivatod magad, en is probaltam de visszaraktam inkabb a Gnomeot... (amit azota 4x ujrahuztam)
-
vargalex
Topikgazda
Az "Otthoni hálózat és internet megosztás" topic-ban több kérdést kaptam, mint választ.
Ha akarok egy új AP-t, amin van két SSID (az egyik csak 2GHz, a másik csak 5GHz-en):
- egy elszeparált link a buta "okoseszközöknek" (amiknek rövid jelszó / WEP kell)
- egy, ami az elsődleges LAN-t szórja
Akkor 1 vagy 2 kábelt kell húznom a router és a WiFi AP közé? (Az AP-n OpenWRT fut.)
Minél kevesebb újdonság nélkül akarom összehozni, lehetőleg a leg alapabb dolgokkal (iptables, bridge config, stb, nem mindenféle x-level tunneling, ha nem muszáj).Szerintem (mondjuk soha nem próbáltam, így csak elméletben), 1 kábel is elég. Csak azt a portot a routeren és az AP-n is be kell tenni 2 VLAN-ba (tag-elten). Majd a 2 SSID-t a két külön VLAN TAG-elt port-al birge-elni az AP-n.
De úgy tűnik, hogy van egyszerűbb megoldás is.
-
janos666
nagyúr
Az "Otthoni hálózat és internet megosztás" topic-ban több kérdést kaptam, mint választ.
Ha akarok egy új AP-t, amin van két SSID (az egyik csak 2GHz, a másik csak 5GHz-en):
- egy elszeparált link a buta "okoseszközöknek" (amiknek rövid jelszó / WEP kell)
- egy, ami az elsődleges LAN-t szórja
Akkor 1 vagy 2 kábelt kell húznom a router és a WiFi AP közé? (Az AP-n OpenWRT fut.)
Minél kevesebb újdonság nélkül akarom összehozni, lehetőleg a leg alapabb dolgokkal (iptables, bridge config, stb, nem mindenféle x-level tunneling, ha nem muszáj). -
vargalex
Topikgazda
Webes felületen összevonható a két interface, hasonlóan az alábbi képhez (ez egy 841nD-ről készült):

Itt jelen esetben azt mutatja, hogy Disabled, holott nem, de ez részletkérdés. Ennél a modellnél az egész Status fül gyakorlatilag tök üres, se ip-k, se mac addressek, se Wifi adatok, semmi, ettől persze még működik.
Igen, erről beszélek. Arra van készítve, hogy van WAN interface, csak legfeljebb bridge-elve van a LAN-hoz. Az általam adott config-ban nem ez történik... Valójában jól mutatja, mert a WAN interface tényleg Disabled (illetve nincs is).
-
Tamy
őstag
Az, hogy a felület úgy mutatja, gondolom a Gargoyle miatt van. Biztosan úgy készítették el, mint általában a gyári felületeteket, hogy mindenképpen van WAN és LAN interface. A LuCI ilyen szempontból általánosra van készítve, nem feltételez semmilyen interface jelenlétet, a config-ból dolgozik.
Webes felületen összevonható a két interface, hasonlóan az alábbi képhez (ez egy 841nD-ről készült):

Itt jelen esetben azt mutatja, hogy Disabled, holott nem, de ez részletkérdés. Ennél a modellnél az egész Status fül gyakorlatilag tök üres, se ip-k, se mac addressek, se Wifi adatok, semmi, ettől persze még működik.
-
vargalex
Topikgazda
Az, hogy a felület úgy mutatja, gondolom a Gargoyle miatt van. Biztosan úgy készítették el, mint általában a gyári felületeteket, hogy mindenképpen van WAN és LAN interface. A LuCI ilyen szempontból általánosra van készítve, nem feltételez semmilyen interface jelenlétet, a config-ból dolgozik.
-
Tamy
őstag
Az elsőt néztem csak, azzal jó lett. Webes felületen azt mutatja, hogy a wan port ki van kapcsolva, nem pedig azt, hogy a lan-hoz van rendelve, de persze valójában rendben működik, biztos ami biztos, mind az 5 portot végigpróbáltam.
-
vargalex
Topikgazda
-
Tamy
őstag
Szia!
Elsőre én ennyit tennék:
config interface 'loopback'
option device 'lo'
option proto 'static'
option ipaddr '127.0.0.1'
option netmask '255.0.0.0'
config globals 'globals'
option ula_prefix 'fd::/48'
config device 'brlan_dev'
option name 'br-lan'
option type 'bridge'
list ports 'eth0.1'
config interface 'lan'
option device 'br-lan'
option proto 'static'
option netmask '255.255.255.0'
option ipaddr '192.168.4.247'
option ip6assign '128'
option ip6ifaceid '::0'
option dns '192.168.4.253 '
option gateway '192.168.4.253'
config switch
option name 'switch1'
option reset '1'
option enable_vlan '1'
config switch_vlan
option device 'switch1'
option vlan '1'
option ports '0 1 2 3 4 6t'Bár, igazából kikapcsolható a teljes vlan funkcionalitás és a br-lan device is felesleges, a lan interface-nak odaadható a teljes eth0. Azaz akár ez is működhet:
config interface 'loopback'
option device 'lo'
option proto 'static'
option ipaddr '127.0.0.1'
option netmask '255.0.0.0'
config globals 'globals'
option ula_prefix 'fd::/48'
config interface 'lan'
option device 'eth0'
option proto 'static'
option netmask '255.255.255.0'
option ipaddr '192.168.4.247'
option ip6assign '128'
option ip6ifaceid '::0'
option dns '192.168.4.253 '
option gateway '192.168.4.253'
config switch
option name 'switch1'
option reset '1'
option enable_vlan '0'Köszönöm, így jó lett. A 2 vlan szerepét alapból nem értettem (mármint az én esetemben), de másik (ugyanígy beállított) routerek konfigját megnézve ott is így volt.
-
vargalex
Topikgazda
Sziasztok!
Hozzájutottam egy TP-Link Archer C2 AC750 v1.1 routerhez, ráraktam a legfrisebb, 1.14-es Gargoyle fw-t. Csak AP-nak lesz használva, dhcp kikapcsolva, wan a lan-hoz rendelve, sok ilyet csináltam már, de itt valami csalafintaság van. Amint végzek a beállításokkal lanon egyáltalán nincs többé net, dhcp-n a szervertől megkapom a helyes adatokat, de se ping semerre, se a routert nem érem el weben (mást se), se ssh-n. Ugyanakkor wifin keresztül elérem mind ssh-n, mind weben. A Status fül gyakorlatilag tök üres, se ip, se mac címek (ezek a beállítás előtt is üresek voltak). Ezek nélkül mondjuk megvagyok. Kicsit keresgélve ezt találtam, valószínű ez okozza a keveredést. A leírás alapján töröltem a switch0 részt, annyiban javult a helyzet, hogy wifin kapcsolódva kilátok a netre, de madzagon továbbra sem érem el se a routert, se a netet. Tűzfal elvileg nem játszik, valamiért máshogy kezeli a wifit, mint a többi lan portot, de a network configban én nem látom az okát.
Itt a teljes network konfigom, ha más kell, felrakom azt is.
config interface 'loopback'option device 'lo'option proto 'static'option ipaddr '127.0.0.1'option netmask '255.0.0.0'config globals 'globals'option ula_prefix 'fd::/48'config device 'brlan_dev'option name 'br-lan'option type 'bridge'list ports 'eth0.1'list ports 'eth0.2'config interface 'lan'option device 'br-lan'option proto 'static'option netmask '255.255.255.0'option ipaddr '192.168.4.247'option ip6assign '128'option ip6ifaceid '::0'option dns '192.168.4.253 'option gateway '192.168.4.253'config device 'wan_eth0_2_dev'option name 'eth0.2'option macaddr 'f4:'config interface 'wan6'option device 'eth0.2'option proto 'none'config switchoption name 'switch0'option reset '1'option enable_vlan '0'config switchoption name 'switch1'option reset '1'option enable_vlan '1'config switch_vlanoption device 'switch1'option vlan '1'option ports '1 2 3 4 6t'config switch_vlanoption device 'switch1'option vlan '2'option ports '0 6t'Szia!
Elsőre én ennyit tennék:
config interface 'loopback'
option device 'lo'
option proto 'static'
option ipaddr '127.0.0.1'
option netmask '255.0.0.0'
config globals 'globals'
option ula_prefix 'fd::/48'
config device 'brlan_dev'
option name 'br-lan'
option type 'bridge'
list ports 'eth0.1'
config interface 'lan'
option device 'br-lan'
option proto 'static'
option netmask '255.255.255.0'
option ipaddr '192.168.4.247'
option ip6assign '128'
option ip6ifaceid '::0'
option dns '192.168.4.253 '
option gateway '192.168.4.253'
config switch
option name 'switch1'
option reset '1'
option enable_vlan '1'
config switch_vlan
option device 'switch1'
option vlan '1'
option ports '0 1 2 3 4 6t'Bár, igazából kikapcsolható a teljes vlan funkcionalitás és a br-lan device is felesleges, a lan interface-nak odaadható a teljes eth0. Azaz akár ez is működhet:
config interface 'loopback'
option device 'lo'
option proto 'static'
option ipaddr '127.0.0.1'
option netmask '255.0.0.0'
config globals 'globals'
option ula_prefix 'fd::/48'
config interface 'lan'
option device 'eth0'
option proto 'static'
option netmask '255.255.255.0'
option ipaddr '192.168.4.247'
option ip6assign '128'
option ip6ifaceid '::0'
option dns '192.168.4.253 '
option gateway '192.168.4.253'
config switch
option name 'switch1'
option reset '1'
option enable_vlan '0' -
Tamy
őstag
Sajnos nem jutottam előrébb. Próbáltam összeállítani egy olyan mentést, amit összefésültem az openfnord mentésével, de azt nem ette meg a router. Kézzel felmásoltam amit szükségesnek gondoltam, de a wireless konfig teljesen más, megbolondul tőle, webes felületen mindenféle nemlétező interface, nemlétező beállításai jelennek meg, így azt ki kellett hagynom. Egyébiránt bármit próbáltam ugyanaz lett a végeredmény, a router csak wifiről érhető el. Van mentésem többek között egy jól működő Archer C20-ról is, próbáltam az alapján is a beállításokat, de nem értem el eredményt.
-
Tamy
őstag
Szia!
Jo, hogy megtalaltad azt az "FS#3879 - Incorrect switch config for TP-Link Archer C2 AC750 (#8871)" bejelentest.
Nincs kedved a 19.07-es OpenWrt-t (... alapiu Gargoyle-t) hasznalni inkabb? Ahogy olvasom, ott meg mukodott a dolog.
Persze azt is lehet, hogy felteszed a 22.03-as OpenWrt-bol az utolsot es visszatoltod openfnord menteset, majd atkonfiguralod a sajat halozatodra.
Gargoyle-t nem találtam régebbit erre a vasra, Luci-t meg nem szeretem, ezért használok Gargoyle-t mindenhol, ahol csak lehet. A mentést holnap kipróbálom, csak át kell néznem előtte, mi az ami Gargoyle alatt más.
-
xabolcs
őstag
Sziasztok!
Hozzájutottam egy TP-Link Archer C2 AC750 v1.1 routerhez, ráraktam a legfrisebb, 1.14-es Gargoyle fw-t. Csak AP-nak lesz használva, dhcp kikapcsolva, wan a lan-hoz rendelve, sok ilyet csináltam már, de itt valami csalafintaság van. Amint végzek a beállításokkal lanon egyáltalán nincs többé net, dhcp-n a szervertől megkapom a helyes adatokat, de se ping semerre, se a routert nem érem el weben (mást se), se ssh-n. Ugyanakkor wifin keresztül elérem mind ssh-n, mind weben. A Status fül gyakorlatilag tök üres, se ip, se mac címek (ezek a beállítás előtt is üresek voltak). Ezek nélkül mondjuk megvagyok. Kicsit keresgélve ezt találtam, valószínű ez okozza a keveredést. A leírás alapján töröltem a switch0 részt, annyiban javult a helyzet, hogy wifin kapcsolódva kilátok a netre, de madzagon továbbra sem érem el se a routert, se a netet. Tűzfal elvileg nem játszik, valamiért máshogy kezeli a wifit, mint a többi lan portot, de a network configban én nem látom az okát.
Itt a teljes network konfigom, ha más kell, felrakom azt is.
config interface 'loopback'option device 'lo'option proto 'static'option ipaddr '127.0.0.1'option netmask '255.0.0.0'config globals 'globals'option ula_prefix 'fd::/48'config device 'brlan_dev'option name 'br-lan'option type 'bridge'list ports 'eth0.1'list ports 'eth0.2'config interface 'lan'option device 'br-lan'option proto 'static'option netmask '255.255.255.0'option ipaddr '192.168.4.247'option ip6assign '128'option ip6ifaceid '::0'option dns '192.168.4.253 'option gateway '192.168.4.253'config device 'wan_eth0_2_dev'option name 'eth0.2'option macaddr 'f4:'config interface 'wan6'option device 'eth0.2'option proto 'none'config switchoption name 'switch0'option reset '1'option enable_vlan '0'config switchoption name 'switch1'option reset '1'option enable_vlan '1'config switch_vlanoption device 'switch1'option vlan '1'option ports '1 2 3 4 6t'config switch_vlanoption device 'switch1'option vlan '2'option ports '0 6t'Szia!
Jo, hogy megtalaltad azt az "FS#3879 - Incorrect switch config for TP-Link Archer C2 AC750 (#8871)" bejelentest.
Nincs kedved a 19.07-es OpenWrt-t (... alapiu Gargoyle-t) hasznalni inkabb? Ahogy olvasom, ott meg mukodott a dolog.
Persze azt is lehet, hogy felteszed a 22.03-as OpenWrt-bol az utolsot es visszatoltod openfnord menteset, majd atkonfiguralod a sajat halozatodra.
-
Tamy
őstag
-
efemm
aktív tag
A 253 stimmel, a space nem tudom hogy került bele, de nem hinném, hogy az a gond,. Eleve az csak a routerre vonatkozik, mivel ő csak AP, így a rácsatkakozott eszközöket nem befolyásolja. Illetve a routert ip-vel próbáltam elérni.
Mód.: a space szerintem azért kerül bele, mert csak egy dns szervert állítok be neki, meg kellene néznem egy másikon, de gondolom annál is benne van.
br_lan portja jó? Nálam például eth1.1
Firewall beállítások? -
Tamy
őstag
A 253 stimmel, a space nem tudom hogy került bele, de nem hinném, hogy az a gond,. Eleve az csak a routerre vonatkozik, mivel ő csak AP, így a rácsatkakozott eszközöket nem befolyásolja. Illetve a routert ip-vel próbáltam elérni.
Mód.: a space szerintem azért kerül bele, mert csak egy dns szervert állítok be neki, meg kellene néznem egy másikon, de gondolom annál is benne van.
-
efemm
aktív tag
Sziasztok!
Hozzájutottam egy TP-Link Archer C2 AC750 v1.1 routerhez, ráraktam a legfrisebb, 1.14-es Gargoyle fw-t. Csak AP-nak lesz használva, dhcp kikapcsolva, wan a lan-hoz rendelve, sok ilyet csináltam már, de itt valami csalafintaság van. Amint végzek a beállításokkal lanon egyáltalán nincs többé net, dhcp-n a szervertől megkapom a helyes adatokat, de se ping semerre, se a routert nem érem el weben (mást se), se ssh-n. Ugyanakkor wifin keresztül elérem mind ssh-n, mind weben. A Status fül gyakorlatilag tök üres, se ip, se mac címek (ezek a beállítás előtt is üresek voltak). Ezek nélkül mondjuk megvagyok. Kicsit keresgélve ezt találtam, valószínű ez okozza a keveredést. A leírás alapján töröltem a switch0 részt, annyiban javult a helyzet, hogy wifin kapcsolódva kilátok a netre, de madzagon továbbra sem érem el se a routert, se a netet. Tűzfal elvileg nem játszik, valamiért máshogy kezeli a wifit, mint a többi lan portot, de a network configban én nem látom az okát.
Itt a teljes network konfigom, ha más kell, felrakom azt is.
config interface 'loopback'option device 'lo'option proto 'static'option ipaddr '127.0.0.1'option netmask '255.0.0.0'config globals 'globals'option ula_prefix 'fd::/48'config device 'brlan_dev'option name 'br-lan'option type 'bridge'list ports 'eth0.1'list ports 'eth0.2'config interface 'lan'option device 'br-lan'option proto 'static'option netmask '255.255.255.0'option ipaddr '192.168.4.247'option ip6assign '128'option ip6ifaceid '::0'option dns '192.168.4.253 'option gateway '192.168.4.253'config device 'wan_eth0_2_dev'option name 'eth0.2'option macaddr 'f4:'config interface 'wan6'option device 'eth0.2'option proto 'none'config switchoption name 'switch0'option reset '1'option enable_vlan '0'config switchoption name 'switch1'option reset '1'option enable_vlan '1'config switch_vlanoption device 'switch1'option vlan '1'option ports '1 2 3 4 6t'config switch_vlanoption device 'switch1'option vlan '2'option ports '0 6t'>>
option gateway '192.168.4.253'
.254 szokott lenni a vége, de lehet, hogy nálad nem az utolsó ip cím a rotuer, hanem másik
>>option dns '192.168.4.253 '
az a space nem tetszik a végén, de lehet, hogy nem gond
Vagy más a probléma. -
Tamy
őstag
Sziasztok!
Hozzájutottam egy TP-Link Archer C2 AC750 v1.1 routerhez, ráraktam a legfrisebb, 1.14-es Gargoyle fw-t. Csak AP-nak lesz használva, dhcp kikapcsolva, wan a lan-hoz rendelve, sok ilyet csináltam már, de itt valami csalafintaság van. Amint végzek a beállításokkal lanon egyáltalán nincs többé net, dhcp-n a szervertől megkapom a helyes adatokat, de se ping semerre, se a routert nem érem el weben (mást se), se ssh-n. Ugyanakkor wifin keresztül elérem mind ssh-n, mind weben. A Status fül gyakorlatilag tök üres, se ip, se mac címek (ezek a beállítás előtt is üresek voltak). Ezek nélkül mondjuk megvagyok. Kicsit keresgélve ezt találtam, valószínű ez okozza a keveredést. A leírás alapján töröltem a switch0 részt, annyiban javult a helyzet, hogy wifin kapcsolódva kilátok a netre, de madzagon továbbra sem érem el se a routert, se a netet. Tűzfal elvileg nem játszik, valamiért máshogy kezeli a wifit, mint a többi lan portot, de a network configban én nem látom az okát.
Itt a teljes network konfigom, ha más kell, felrakom azt is.
config interface 'loopback'option device 'lo'option proto 'static'option ipaddr '127.0.0.1'option netmask '255.0.0.0'config globals 'globals'option ula_prefix 'fd::/48'config device 'brlan_dev'option name 'br-lan'option type 'bridge'list ports 'eth0.1'list ports 'eth0.2'config interface 'lan'option device 'br-lan'option proto 'static'option netmask '255.255.255.0'option ipaddr '192.168.4.247'option ip6assign '128'option ip6ifaceid '::0'option dns '192.168.4.253 'option gateway '192.168.4.253'config device 'wan_eth0_2_dev'option name 'eth0.2'option macaddr 'f4:'config interface 'wan6'option device 'eth0.2'option proto 'none'config switchoption name 'switch0'option reset '1'option enable_vlan '0'config switchoption name 'switch1'option reset '1'option enable_vlan '1'config switch_vlanoption device 'switch1'option vlan '1'option ports '1 2 3 4 6t'config switch_vlanoption device 'switch1'option vlan '2'option ports '0 6t' -
kutga
félisten
Van valami ajánlott beállítás, vagy kísérletezzek vele? A hardver elég erős hozzá? Van mellette MIR3G is, arról megy a wifi, az is el tudná vinni talán.
-
vargalex
Topikgazda
Hölgyek/Urak!
Openwrt alá melyik a legkevesebb erőforrást igénylő torrent kliens? Egy régi Asus AC51U routert fognék be torrent letöltésre, asszem 16/64-es, elsőre 22.03.2 ment rá és transmission, kis túlzással elfogadható a sebessége, de egy idő után, nagyobb anyagoknál (~60GB) elhasal a kliens, nem érem el a webes felületen sem.
Az se lenne rossz, ha magát a transmissiont állítanám be szerényebb beállításokkal, vagy régebbi openwrt-t tennék rá, gondolom kevés neki a router memóriája, viszont ezt a routert másra nem akarom használni.
A transmission lesz szerintem a nyerő, csak vissza kell fogni a szálak számát, sebességet, stb. Persze lehet tenni egy próbát az rtorrent-el is, csak ott külön kell webes felület (hozzá web szerver, php, stb.) és bonyolultabb a beállítása.
-
kutga
félisten
Hölgyek/Urak!
Openwrt alá melyik a legkevesebb erőforrást igénylő torrent kliens? Egy régi Asus AC51U routert fognék be torrent letöltésre, asszem 16/64-es, elsőre 22.03.2 ment rá és transmission, kis túlzással elfogadható a sebessége, de egy idő után, nagyobb anyagoknál (~60GB) elhasal a kliens, nem érem el a webes felületen sem.
Az se lenne rossz, ha magát a transmissiont állítanám be szerényebb beállításokkal, vagy régebbi openwrt-t tennék rá, gondolom kevés neki a router memóriája, viszont ezt a routert másra nem akarom használni.
Új hozzászólás Aktív témák
-
19100 - 19001
21853 - 21801 21800 - 21701 21700 - 21601 21600 - 21501 21500 - 21401 21400 - 21301 21300 - 21201 21200 - 21101 21100 - 21001 21000 - 20901 20900 - 20801 20800 - 20701 20700 - 20601 20600 - 20501 20500 - 20401 20400 - 20301 20300 - 20201 20200 - 20101 20100 - 20001 20000 - 19901 19900 - 19801 19800 - 19701 19700 - 19601 19600 - 19501 19500 - 19401 19400 - 19301 19300 - 19201 19200 - 19101 19100 - 19001 19000 - 18901 18900 - 18801 18800 - 18701 18700 - 18601 18600 - 18501 18500 - 18401 18400 - 18301 18300 - 18201 18200 - 18101 18100 - 18001 18000 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Hearthstone: Heroes of Warcraft - free online CCG
- MW2 - MW3 játékosok baráti köre
- Napelem
- Samsung Galaxy Watch8 és Watch8 Classic – lelkes hiperaktivitás
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Bittorrent topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Milyen légkondit a lakásba?
- OLED TV topic
- További aktív témák...
- SzoftverPremium.hu
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- Microsoft és egyéb dobozos és OEM szoftverek
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Azonnali kézbesítés az év bármely pillanatában
- 27% - ASUS TUF Gaming Z690-PLUS WIFI D4 Alaplap
- ÚJ Lenovo Legion Pro 7 - Intel Core U9 275HX, 64GB, 2TB, RTX 5080(16GB), OLED 240Hz
- Lenovo ThinkPad E14 Gen 5 13.gen FHD+ FÓLIÁS TÖRÉSGARANCIÁVAL!
- Dobozos, ÚJ! Lenovo LOQ 17IRX10 RTX 5060 i7-13700HX 32GB DDR5 1TB SSD 165Hz Garancia 2027.10,
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
De ez akkor nem jó hír, hiába küzdök.




nvram countrycode + iw reg állítgatással is próbálkoztam de akkor meg összef0sta magát az 5G rész.... -.-


Milyen különbséget sejtek? Semmilyet, csak nem tudtam, mik az előnyök-hátrányok, még most is csak sejtem
Ezek alapján nekem a másodok opció kellene...?
Lehet felesleges volt feltenni
Akkor most megismerkedem az újdonsággal


