Hirdetés
- Milyen videókártyát?
- Apple asztali gépek
- Végre véglegesek az AV2 kodek specifikációi
- Projektor topic
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- Milyen monitort vegyek?
- Vezetékes FEJhallgatók
-
18300 - 18201
21853 - 20001 20000 - 19901 19900 - 19801 19800 - 19701 19700 - 19601 19600 - 19501 19500 - 19401 19400 - 19301 19300 - 19201 19200 - 19101 19100 - 19001 19000 - 18901 18900 - 18801 18800 - 18701 18700 - 18601 18600 - 18501 18500 - 18401 18400 - 18301 18300 - 18201 18200 - 18101 18100 - 18001 18000 - 17901 17900 - 17801 17800 - 17701 17700 - 17601 17600 - 17501 17500 - 17401 17400 - 17301 17300 - 17201 17200 - 17101 17100 - 17001 17000 - 16901 16900 - 16801 16800 - 16701 16700 - 16601 16600 - 16501 16500 - 16401 16400 - 16301 16300 - 16201 16200 - 16101 16100 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:19 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kenderice
senior tag
Sziasztok.
Feltettem erre a gargoyle-ra transmissiont.
Az a gondom, hogy megy 1-2 percet a letöltés, majd "leállítva" státuszba kerül.
A már letöltött és seed-elés alatt álló torrentek is leállnak.Sehol nem találok semmi rossz beállítást a konfigban.
Valaki találkozott már ilyen hibával? -
adika4444
veterán
Köszi! Ki is próbáltam, elképesztően jól megy, hozza a DIGI a 800+ Mbps-t lefelé alacsony CPU-használat mellett. Régebben teszteltem, talán a 21-es főverzióval, de azzal valahogy nem értem el közel sem ilyen értékeket. Remélem sokáig marad még az MT7621 support
van már amúgy valami további chip amin működik a HW offload? -
Kenderice
senior tag
Hát végül is megtaláltam a megoldást a gargoyle fórumon.
Az opkg.conf fájlban átírtam a repo-kat http-t https-re, így már lát minden plugint.
Fel is tettem a transmission-t, de hiába van beállítva a letöltési mappa, nem tud oda tölteni.A /tmp/share_home/filmek vagy valami hasonló nevű mappába (nincs most előttem) csatolta fel a megosztásokat de hiába adom meg a transmissionban az elérési utat, nem tud oda letölteni.Jogot kell adni a transmissionnak is, hogy írni tudjon oda?Most jutott eszembe, hogy ezt a mappát csak olvashatónak állítottam be, lehet ezért nem tud oda írni.
Majd megadom neki az admin elérési útját, mert azt RW-ben csatolta fel.
Lehet miközben leírtam, rá is jöttem a megoldásra.
Majd otthon kipróbálom.
Úgyhogy ez a gond most talonban van...
Azért köszi. -
vargalex
Topikgazda
Sziasztok.
Hát hagytam a fenébe magát az openwrt-t, viszont találtam egy másikat ami openwrt alapú, a neve Gargoyle.Hát ezzel piszokegyszerű volt beállítani SMB, CIFS, FTP megosztásokat.
Egy gondom van vele csak.
Mégpedig, hogy nincs semmilyen torrent kliens a tárolóban, ahonnan telepíteni tudnám.Manuálisan, külső forrásból hogyan lehet feltenni egy transmissiont?
Az opkg.conf-hoz hozzáadhatod az OpenWrt repo-kat is, hiszen a gargoyle is egy OpenWrt.
-
noorbertt
őstag
Sziasztok.
Hát hagytam a fenébe magát az openwrt-t, viszont találtam egy másikat ami openwrt alapú, a neve Gargoyle.Hát ezzel piszokegyszerű volt beállítani SMB, CIFS, FTP megosztásokat.
Egy gondom van vele csak.
Mégpedig, hogy nincs semmilyen torrent kliens a tárolóban, ahonnan telepíteni tudnám.Manuálisan, külső forrásból hogyan lehet feltenni egy transmissiont?
Docker?
-
Kenderice
senior tag
Sziasztok.
Hát hagytam a fenébe magát az openwrt-t, viszont találtam egy másikat ami openwrt alapú, a neve Gargoyle.Hát ezzel piszokegyszerű volt beállítani SMB, CIFS, FTP megosztásokat.
Egy gondom van vele csak.
Mégpedig, hogy nincs semmilyen torrent kliens a tárolóban, ahonnan telepíteni tudnám.Manuálisan, külső forrásból hogyan lehet feltenni egy transmissiont?
-
corvin1984
tag
Elszaporodtak otthon a wifi-s eszkozok, igy elkezdtem kicsit atalakitani az otthoni halozatot. Asus eszkozeim vannak, egyik sem mai darab, de amire lehetett felraktam vagy a Freshtomatot vagy az OpenWRT-t. Kell adnom guest wifi-t, azt szepen sikerult szegregalnom, viszont itt nem allnek meg es szegregalnam az IoT-s eszkozoket is. Itt jon a buktato, mert van ket Asus eszkoz, amit nem tudok kiokositani, egy rt-ac87u es egy rp-n12. Ezeket szeretnem lecserelni olyan eszkozre, ami viszi az openwrt-t, chip alapjan remelhetoleg meg egy darabig tamogatott lesz es alapvetoen stabil. Tudnatok tanacsot adni milyen eszkozt lenne erdemes most venni?
-
Gh0sT
addikt
Miért nem csinálsz két szervert és két kliens profilt? Mindig ahhoz kapcsolódsz, amelyikhez akarsz, pl windows kliensben ez egyszerű. A konfigurálásról és az alapokról van egy logout írásom.
Sikerült megoldanom két interface-szel a routerben, hogy egyszer az egyik, egyszer a másik VLAN-hoz kapcsolódjak. Tűzfal szabályok szépen működnek is, elvileg minden ok.
Viszont ilyenkor milyen IP címet oszt ki nekem a router? Nem látom magam felkapcsolódva, illetve látom egy régi IP címmel. -
xabolcs
őstag
-
adika4444
veterán
Nem használok traffic shaping-ot, így akkor ha jól értem nem lehet ezzel probléma.
Amit írtál IPv6-ra is vonatkozik?
-
xabolcs
őstag
Ha van lehetoseged hasznalni a platform altal tamogatott hw offloadot, akkor minden problema nelkul tudni fogja natolni a gigabitet.
Ha nincs lehetoseged, mert pl. traffic shaping-elsz, akkor marad a par szaz mbit/s -
adika4444
veterán
Hali!
Van egy EdgeRouter ER-X eszközöm. A benne lévő, MT7621-es chipset-tel milyen NAT-olási és routolási eredményeket lehet elérni manapság? Ki tudom vele hozni IPv4 és IPv6 esetében a gigabitet, vagy megáll néhány száz Mbps-nél?
Köszi!
-
xabolcs
őstag
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék, tegnap felraktam a 22.03-as verziót egy FritzBox 7360 v2 rotuerre. Szeretném a transmission-t használni rajta, de elfakktam az usb mountolást, így a belső memóriába kezdte meg a letöltést amit szépen tele is tömött így most a disk space 98% foglalt. Próbáltam SSH alól törölni, de valahogy nem jön össze. A transmisson-ben a letöltési mappának ezt adtam meg: /mnt/sda1 (De ez a mount nem jött létre...) Hogyan tudnám kitörölni most ami a belsőbe került?Nehany ellenorzes utan ("df -h /mnt/sda1" - tenyleg nem sikerult a mountolas, "ls -l /mnt/sda1" - mik vannak az adott helyen") torold ki a sokat foglalo konyvtarakat.
A "du -sh /mnt/sda1/*" parancsot lefuttatva, majd az ott szereplo konyvtarakkal kiegeszitve es ujrafuttatva megtalalhatod, hogy mi foglal sokat: azt kitorolheted az "rm -rfv /az/odavezeto/eleresi/ut" paranccsal (persze csak ha beirtad a pontos eleresi utat).
Vagy ha szeretned elolrol kezdeni a router konfiguralasat, akkor batran hasznald a "firstboot" parancsot!
-
garga pista
őstag
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék, tegnap felraktam a 22.03-as verziót egy FritzBox 7360 v2 rotuerre. Szeretném a transmission-t használni rajta, de elfakktam az usb mountolást, így a belső memóriába kezdte meg a letöltést amit szépen tele is tömött így most a disk space 98% foglalt. Próbáltam SSH alól törölni, de valahogy nem jön össze. A transmisson-ben a letöltési mappának ezt adtam meg: /mnt/sda1 (De ez a mount nem jött létre...) Hogyan tudnám kitörölni most ami a belsőbe került? -
Gh0sT
addikt
Köszi, de úgy tűnik, hogy még annak a beállítása sem megy, hogy mobilról tesztelni tudjam.
Az Androidos Wireguard kliens nem túl bőbeszédű, hogy mi a hiba. Igazából azt sem tudom, hogy vajon kifelé nyitva van-e az 51280-as port.
Wifin ha a router IP címét adom meg mint endpoint, akkor tudnom kellene csatlakozni?Csak sikerült kapcsolódni...
Sokat segített volna, ha nem írom el a portot.
-
Gh0sT
addikt
Miért nem csinálsz két szervert és két kliens profilt? Mindig ahhoz kapcsolódsz, amelyikhez akarsz, pl windows kliensben ez egyszerű. A konfigurálásról és az alapokról van egy logout írásom.
Köszi, de úgy tűnik, hogy még annak a beállítása sem megy, hogy mobilról tesztelni tudjam.
Az Androidos Wireguard kliens nem túl bőbeszédű, hogy mi a hiba. Igazából azt sem tudom, hogy vajon kifelé nyitva van-e az 51280-as port.
Wifin ha a router IP címét adom meg mint endpoint, akkor tudnom kellene csatlakozni? -
stopperos
senior tag
Sziasztok!
VPN szervert szeretnék konfigolni a routeremre, de nem vagyok tisztában a lehetőségekkel.
Wireguardot néztem ki, valószínűleg fel is tudom rakni, viszont azt nem tudom, hogy VLAN-os környezetben megoldható-e az alábbi.Adott az itthoni egyszerűsített hálózat két VLAN-nal:
- MUNKA
- KAMERAMegoldható valahogyan hogy egyszer az egyik, egyszer a másik VLAN-ra "kapcsolódjak" fel kívülről? Érzésre valami tűzfal szabályt kellene beállítani, vagy külön interfészeket is létre kell hozni? Nem nagyon találtam erre leírást sehol, vagy csak rosszul kerestem...
Köszönöm!
Miért nem csinálsz két szervert és két kliens profilt? Mindig ahhoz kapcsolódsz, amelyikhez akarsz, pl windows kliensben ez egyszerű. A konfigurálásról és az alapokról van egy logout írásom.
-
Gh0sT
addikt
Sziasztok!
VPN szervert szeretnék konfigolni a routeremre, de nem vagyok tisztában a lehetőségekkel.
Wireguardot néztem ki, valószínűleg fel is tudom rakni, viszont azt nem tudom, hogy VLAN-os környezetben megoldható-e az alábbi.Adott az itthoni egyszerűsített hálózat két VLAN-nal:
- MUNKA
- KAMERAMegoldható valahogyan hogy egyszer az egyik, egyszer a másik VLAN-ra "kapcsolódjak" fel kívülről? Érzésre valami tűzfal szabályt kellene beállítani, vagy külön interfészeket is létre kell hozni? Nem nagyon találtam erre leírást sehol, vagy csak rosszul kerestem...
Köszönöm!
-
vargalex
Topikgazda
Nem tudom pontosan hogy másoltad, de ha nem partíció szinten, akkor a read only nem mehetett át.
-
sonar
addikt
csak még egy jó tanács ha további kontroll-t szeretnél akkor nézz rá a Google family link -re
ezzel a képernyő előtt töltött időt is lehet szabályozni, meg kontrolálni, hogy mit telepíthet a gyerek a telefonjára. -
Kenderice
senior tag
A HDD sentinel 100/100 -nak látja.
Nem lehet, hogy amikor átmásoltam a pendrive-ról a fájlrendszert akkor lett valami hiba?
Vagy ha esetleg a pendrive-on RO volt a root filerendszer, azt úgy másolta át a HDD-re?Annyire nem értek ehhez...
-
vargalex
Topikgazda
Igen, szabályosan, terminálból poweroff paranccsal.
Elindítás után ismét read-only módban van a fájlrendszer, így semmilyen beállítást nem tud elmenteni és nem tudok telepíteni rá semmit.
Mindig ki kell adnom a "mount -o remount,rw /" parancsot, hogy dolgozni tudjak rajta.A lemez, amin a rendszer van 5 partícióra osztott.
Van a boot, a kernel, a root, az adat és a swap.Ilyenkor érdemes egy dmesg kimenetet nézni, hogy nincs-e filerendszer hiba, nem azért csatolja-e read only-ként a partíciót. Esetleg ellenőrizni a Smart adatokat.
-
Kenderice
senior tag
Igen, szabályosan, terminálból poweroff paranccsal.
Elindítás után ismét read-only módban van a fájlrendszer, így semmilyen beállítást nem tud elmenteni és nem tudok telepíteni rá semmit.
Mindig ki kell adnom a "mount -o remount,rw /" parancsot, hogy dolgozni tudjak rajta.A lemez, amin a rendszer van 5 partícióra osztott.
Van a boot, a kernel, a root, az adat és a swap. -
kiborg
aktív tag
-
zumike
tag
Üdv,
ez kell neked:
https://openwrt.org/docs/guide-user/firewall/fw3_configurations/fw3_parent_controls
Time restriction of internet access -
zumike
tag
Sziasztok,
egy megerősítést szeretnék csak kérni, vlan wifihez elég a wpad-basic is. -
kiborg
aktív tag
Sziasztok!
Egy telelfonnak van hozzáférése a wifihez, viszont én szeretném kontrollálni, hogy mikor is wifizhet. Hol és hogy tudom beállítani, hogy használhatja-e a wifit ? Vgay letiltani, vagy hogyan lehet megoldani. Köszönöm. -
netcore
tag
Elvileg a LuCI nagyjából az összes olyan helyen, ahol host-ot lehet megadni (IP címet, MAC címet, host nevet), így pl. a tűzfal szabályoknál/port forward-oknál a getHostHints hívást használja, ami a rendszer számára ismert hostok listájával tér vissza. Paraccsorban:
ubus call luci-rpc getHostHintsezt értem, de én olyan felületet szeretnék amin egy kattintással tudok tiltani/engedni netet az 1-1 hostnak, a luci felületen belül
-
vargalex
Topikgazda
Elvileg a LuCI nagyjából az összes olyan helyen, ahol host-ot lehet megadni (IP címet, MAC címet, host nevet), így pl. a tűzfal szabályoknál/port forward-oknál a getHostHints hívást használja, ami a rendszer számára ismert hostok listájával tér vissza. Paraccsorban:
ubus call luci-rpc getHostHints -
netcore
tag
Létezik olyan app openwrt alá ami kilistázza az összes hálózatra csatlakozott ezközt és ott egyből lehet kitiltani a netről mint a gyári fw alatt(saomi ax3600)?
a arp-scan --interface br-lan --localnet mutat mindent de csak terminálban és egyszerűbb lenne webes felülete -
vargalex
Topikgazda
Értem én, hogy ilyen sebességre képes (nekem is bőven elég lenne az AX3200), de felesleges vele terhelni, ha ott van úgyis egy szerver.
-
vargalex
Topikgazda
Szabályosan állítod le a gépet, vagy csak használat közben kikapcsolod/reseteled? Esetleg nem hibás a HDD/SSD (nem tudom mire raktad a rendszert)?
-
noorbertt
őstag
-
Kenderice
senior tag
Úgy, hogy nem tudok telepíteni semmit mert read-only filesystem hibát dob.
A root partíció csak olvasható lesz egyik pillanatról a másikra.
A "mount -o remount, rw /" paranccsal meg tudom csinálni, aztán kis idő múlva megint csak olvasható lesz... -
tlac
nagyúr
-
Kenderice
senior tag
Szia!
Nem biztos, hogy teljes választ tudok adni. Normál linux telepítés esetén is védett a fájlrendszer. Normál user nem molyolhat bele csak úgy a fájlrendszerbe. Erre való a sudo. Ha a parancsodat ógy kezded hogy az első parancs ez hogy sudo , akkor a mögé írt parancsot kiskutya módjára végrehajtja , ha nincs más akadálya, de először kéri a jelszó beírását. Figyelmeztet is , hogy vigyázz arra hogy mit csinálsz. A sudo su esetetén pedig abban a menetben végig root leszel. Bekavarhat a squashfs is. Ezt majd inkább vargalex vagy suste vagy krealon, vagy más potens kollégá tudná megmondani.nincs sudo parancs
-
Kenderice
senior tag
Ha ez a gép NAT-ol és a WAN-nak konfigurált interface-ba van csatlakoztatva a kábel, te pedig az 1043ND-n lógó eszközről próbálod elérni, akkor az nem fog menni, mert WAN irányból nincs engedélyezve semmilyen kapcsolat. Most egyelőre LAN-ba csatlakoztasd, majd úgy indítsd el a gépet. Akkor alapból nem indítja a DHCP szervert sem...
Asszem nem szenvedek egyelőre tovább vele.
Megint read-only módba került a root partíció és nem tudom úgy megjavítani, ahogy korábban csináltam. -
yodee_
őstag
A VPN már csak "tartalék" mióta átálltam a wireguardra teljesen. Bőven elég a hAP ac2. VPN-en 100-120mbit, wireguard-on 220-240mbit. Majd egyszer szeretnék egy PC alapú routert, de csak akkor ha már eléhető áron lesznek a 2,5-5-10G interfészek.
-
vargalex
Topikgazda
Amúgy szabad tudni miért nyugdíjazod a mikrotiket? Mert ha az maradna, akkor a pc-re mehetne ubuntu. NAS célokra sokkal jobb mint az openwrt. Nekem is így van. A mikrotik szépen viszi az 1000/1000 netet, vpn + wireguard szerver. A NAS funkciókat (samba,ftp, dlna, web, torrent) pedig a pc látja el.
Én mondjuk ilyen felállásban a VPN szervert is a szerverre tenném. A route-olás ott is beállítható. Nálam is a home szerveren (Arch linux-al) van OpenVPN, a teljes LAN-t elérem.
Nagyon kezdőnek pedig vannak kifejezetten NAS distro-k... -
yodee_
őstag
Amúgy szabad tudni miért nyugdíjazod a mikrotiket? Mert ha az maradna, akkor a pc-re mehetne ubuntu. NAS célokra sokkal jobb mint az openwrt. Nekem is így van. A mikrotik szépen viszi az 1000/1000 netet, vpn + wireguard szerver. A NAS funkciókat (samba,ftp, dlna, web, torrent) pedig a pc látja el.
-
Kenderice
senior tag
-
yodee_
őstag
Ami a 1043-mal van összedugva az most gyakorlatilag a WAN port, amin kap egy IP-t a mikrotiktől.
A WAN port most DHCP client módban megy.A másik port megy a notiba.
Működik minden, net van, sebesség is jó.
De csak a lan porton érem el a luci-t és az SSH-t, WAN felől nem.Máshogy nem tudom állítgatni egyelőre. Már úgy értem, hogy élesben.
Majd ha működik rendesen minden, akkor cserélem le erre a mikit.Még FTP megosztásokat is kell csinálnom a vsftpd-vel vagy 6 userrel.
Ez szépen meg van keverve
-
vargalex
Topikgazda
Ha ez a gép NAT-ol és a WAN-nak konfigurált interface-ba van csatlakoztatva a kábel, te pedig az 1043ND-n lógó eszközről próbálod elérni, akkor az nem fog menni, mert WAN irányból nincs engedélyezve semmilyen kapcsolat. Most egyelőre LAN-ba csatlakoztasd, majd úgy indítsd el a gépet. Akkor alapból nem indítja a DHCP szervert sem...
-
Kenderice
senior tag
-
Kenderice
senior tag
Ami a 1043-mal van összedugva az most gyakorlatilag a WAN port, amin kap egy IP-t a mikrotiktől.
A WAN port most DHCP client módban megy.A másik port megy a notiba.
Működik minden, net van, sebesség is jó.
De csak a lan porton érem el a luci-t és az SSH-t, WAN felől nem.Máshogy nem tudom állítgatni egyelőre. Már úgy értem, hogy élesben.
Majd ha működik rendesen minden, akkor cserélem le erre a mikit.Még FTP megosztásokat is kell csinálnom a vsftpd-vel vagy 6 userrel.
-
Rick4
félisten
-
yodee_
őstag
És ezen amit most próbálsz bekonfigolni kikapcsoltad a DHCP-t? Illetve azon a porton amit használsz a 1043ra kötve csináltál DHCP kliens kapcsolatot?
-
Kenderice
senior tag
Valamit kerestem anno és akkor találkoztam a dologgal én is. Itt említenek valamit
Kenderice
Akkor megint ott vagy mint az elején? Van egy fő routered és van ez a PC openwrt-vel? Melyik a DHCP?Van a fő router egy mikrotik hap ac2, ez ad mindennek IP-t.
Ezen lóg switch módban egy tplink 1043ND és ezen lóg minden eszköz, mlg az is, amit most próbálok meg bekonfigoni. -
yodee_
őstag
Valamit kerestem anno és akkor találkoztam a dologgal én is. Itt említenek valamit
Kenderice
Akkor megint ott vagy mint az elején? Van egy fő routered és van ez a PC openwrt-vel? Melyik a DHCP? -
Kenderice
senior tag
Remélem nem egyfelhasználós, mert erre még jön egy csomó ftp megosztás vagy 6 felhasználóval...
-
tlac
nagyúr
De amúgy én úgy tudom hogy alapvetően az openwrt egyfelhasználós rendszer tehát ez nem fog menni így. Javítsatok ha tévedek!
samba-t nem tudom, de a transmission is külön user-rel fut
-
Kenderice
senior tag
Valami gáz van a hálózattal.
Csak akkor érem el a gépet, ha közvetlen rá csatlakozok kábellal.
Ha azon a routeren keresztül csatlakozok rá, amibe a másik kábel be van dugva, akkor a luci visszautasítja a kapcsolatot. -
yodee_
őstag
Ez a tartalma:
config samba
<------>option workgroup 'WORKGROUP'
<------>option charset 'UTF-8'
<------>option description 'OpenWRT'config sambashare
<------>option name 'film'
<------>option path '/mnt/sdb1/Torrent'
<------>option users 'sambauser'
<------>option create_mask '0666'
<------>option dir_mask '0777'
<------>option read_only 'no'
<------>option guest_ok 'no'config sambashare
<------>option name 'zene'
<------>option path '/mnt/sdb1/zene/'
<------>option users 'sambauser'
<------>option create_mask '0666'
<------>option dir_mask '0777'
<------>option read_only 'no'
<------>option guest_ok 'no'Létrehoztam egy sambauser felhasználót és adtam neki jelszót is.
Valószínű a sambauser-nek nincs hozzáférése a /mnt mappához. De amúgy én úgy tudom hogy alapvetően az openwrt egyfelhasználós rendszer tehát ez nem fog menni így. Javítsatok ha tévedek!
-
Kenderice
senior tag
Ez a tartalma:
config samba
<------>option workgroup 'WORKGROUP'
<------>option charset 'UTF-8'
<------>option description 'OpenWRT'config sambashare
<------>option name 'film'
<------>option path '/mnt/sdb1/Torrent'
<------>option users 'sambauser'
<------>option create_mask '0666'
<------>option dir_mask '0777'
<------>option read_only 'no'
<------>option guest_ok 'no'config sambashare
<------>option name 'zene'
<------>option path '/mnt/sdb1/zene/'
<------>option users 'sambauser'
<------>option create_mask '0666'
<------>option dir_mask '0777'
<------>option read_only 'no'
<------>option guest_ok 'no'Létrehoztam egy sambauser felhasználót és adtam neki jelszót is.
-
csixy
addikt
Érdekes volt hallgatni valakit, hogy ki lehet egy nick mögött.
A kedvencem az volt, ahogy hallani lehetett a billentyű leütéseket is, kicsit személyesebb lett az egész.
Köszönet a videóért!Köszönöm. Tudom, hogy nem egy nagy dolog, de akkor úgy éreztem, hogy ezt bevállalhatom és talán segít a kollégának a továbblépésben.
-
yodee_
őstag
Milyen név/jelszóval próbáltad? guest/guest nem jó? Akkor nem jó a security level. Mutatnál egy /etc/config/samba4 fájlt?
-
Kenderice
senior tag
Azonos a munkacsoport.
Próbáltam windows-zal, androidos telefonnal, linuxos set top box-szal, de nem látszik sehol a samba megosztás.
Hiába írtam be a gép címét, arra sem csinál semmit.
Illetve bekéri a felhasználónevet/jelszót, de nem tud csatlakozni. -
yodee_
őstag
Szia!
Nem biztos, hogy teljes választ tudok adni. Normál linux telepítés esetén is védett a fájlrendszer. Normál user nem molyolhat bele csak úgy a fájlrendszerbe. Erre való a sudo. Ha a parancsodat ógy kezded hogy az első parancs ez hogy sudo , akkor a mögé írt parancsot kiskutya módjára végrehajtja , ha nincs más akadálya, de először kéri a jelszó beírását. Figyelmeztet is , hogy vigyázz arra hogy mit csinálsz. A sudo su esetetén pedig abban a menetben végig root leszel. Bekavarhat a squashfs is. Ezt majd inkább vargalex vagy suste vagy krealon, vagy más potens kollégá tudná megmondani.Szerintem itt mivel az alap felhasználó a root, nincs jelentősége a sudo su-nak.
-
csixy
addikt
Szia!
Nem biztos, hogy teljes választ tudok adni. Normál linux telepítés esetén is védett a fájlrendszer. Normál user nem molyolhat bele csak úgy a fájlrendszerbe. Erre való a sudo. Ha a parancsodat ógy kezded hogy az első parancs ez hogy sudo , akkor a mögé írt parancsot kiskutya módjára végrehajtja , ha nincs más akadálya, de először kéri a jelszó beírását. Figyelmeztet is , hogy vigyázz arra hogy mit csinálsz. A sudo su esetetén pedig abban a menetben végig root leszel. Bekavarhat a squashfs is. Ezt majd inkább vargalex vagy suste vagy krealon, vagy más potens kollégá tudná megmondani. -
yodee_
őstag
Ez is megoldódott.
Most a samba-val küszködök.
be van állítva minden, megosztások, jelszó és egy gép sem látja az SMB megosztásokat.
Az smbstatus parancsnak ki kellene listázni a megosztott mappákat?
Mert nem látok semmit.
Vagy van valami teszt arra, hogy mennek-e rendesen a megosztások?Azonos munkacsoportban vannak? A windowsnak vannak ilyen hülyeségei... Esetleg próbáld meg IP alapján megnyitni. Sajátgépben a címsorba \\*.*.*.*
-
Kenderice
senior tag
Ez is megoldódott.
Most a samba-val küszködök.
be van állítva minden, megosztások, jelszó és egy gép sem látja az SMB megosztásokat.
Az smbstatus parancsnak ki kellene listázni a megosztott mappákat?
Mert nem látok semmit.
Vagy van valami teszt arra, hogy mennek-e rendesen a megosztások? -
Kenderice
senior tag
-
ArthurShelby
addikt
Szia Kenderice
[Itt egy link]a Gparteddel való partícionálásról GPT partíciós tábájú lemez készítésre. Használd egészséggel. Gondolom, hogy ezután már a felcsatolt eszközödről a megfelelő partíciókba a tartalmakat be tudod másolgatni.
Hajrá!Érdekes volt hallgatni valakit, hogy ki lehet egy nick mögött.
A kedvencem az volt, ahogy hallani lehetett a billentyű leütéseket is, kicsit személyesebb lett az egész.
Köszönet a videóért! -
csixy
addikt
-
Rick4
félisten
Szia Kenderice
[Itt egy link]a Gparteddel való partícionálásról GPT partíciós tábájú lemez készítésre. Használd egészséggel. Gondolom, hogy ezután már a felcsatolt eszközödről a megfelelő partíciókba a tartalmakat be tudod másolgatni.
Hajrá!Nagyon komoly, le a kalappal!
-
csixy
addikt
Akkor a live pendrájvod bootját az UEFI mód sorából indítsd, mert úgy lesz az igazi.
-
Kenderice
senior tag
-
csixy
addikt
-
Kenderice
senior tag
-
csixy
addikt
Azért a videót töltsd le, és nézd meg, .... ha te is úgy gondolod.
-
Kenderice
senior tag
Szia Kenderice
[Itt egy link]a Gparteddel való partícionálásról GPT partíciós tábájú lemez készítésre. Használd egészséggel. Gondolom, hogy ezután már a felcsatolt eszközödről a megfelelő partíciókba a tartalmakat be tudod másolgatni.
Hajrá!Használom, max. átméretezésre.
Van egy pendrive-om, amin az van. Amikor kell, előveszem.
Néha elveszek a linuxban mert sok dolgot csak terminálból, parancsokkal lehet megtenni de tanulok, próbálok utánanézni mindennek.
Főleg így télen, bezárva, amikor nem tudok kertészkedni. -
csixy
addikt
Szia Kenderice
[Itt egy link]a Gparteddel való partícionálásról GPT partíciós tábájú lemez készítésre. Használd egészséggel. Gondolom, hogy ezután már a felcsatolt eszközödről a megfelelő partíciókba a tartalmakat be tudod másolgatni.
Hajrá! -
Kenderice
senior tag
-
Rick4
félisten
-
csixy
addikt
-
Kenderice
senior tag
Van itthon sok kábel, (molex-2SATA is), lehet gyártok egy Y elosztót.
Molex-et levágom róla, ezt a kicsit meg ráteszem... -
Rick4
félisten
-
Kenderice
senior tag
-
tlac
nagyúr
-
Kenderice
senior tag
-
Kenderice
senior tag
-
yodee_
őstag
Ezek alapján a partícionálás egyszerűbb
Csináltam egy batch-t, lefuttatom, reboot és kész is
-
tlac
nagyúr
ahogy én csináltam
-luci-ból backup a config fájlokra
-aztán systemrescuecd-ről indítottam a gépet
-backup mindenről (efi, rootfs partíció)
-töröltem minden fájlt és feltettem az újakat
-openwrt indítása, config fájlok visszaállítása, csomagok telepítése -
yodee_
őstag
Tulajdonképpen akkor mount-olom az új verziójú képfájlt és a tartalmát felülírom a rendszeren?
-
tlac
nagyúr
igen, törlöd a fájlokat a partíciókon és felmásolod az telepítő img cuccait
kb. ez kell, hogy kinyerd az img-ből:losetup -P -f --show openwrt-22.03.3-x86-64-generic-ext4-combined-efi.imgmount /dev/loop0p1 /mnt/EFI/mount /dev/loop0p2 /mnt/rootfs/ -
yodee_
őstag
-
vargalex
Topikgazda
Az alaplapnak és a táp csatlakozóinak nem sok köze van egymáshoz. Bár, ha jól értem, ez egy brand gép, annak illene.
-
tlac
nagyúr
arra tudsz venni elosztót, vagy ha van sima molex még, akkor abból is lehet csinálni sata-t
-
Kenderice
senior tag
Köszi, de megoldottam (hiába) az egyenesen a HDD-re történő ISO kiírást.
Azért hiába mert igaz, hogy 2 SATA port az alaplapon, SATA power csatlakozó csak egy van (teljesen illogikus), így csak egy HDD-t tudok beletenni.
Emiatt marad a rendszer USB-n... -
tlac
nagyúr
-
tlac
nagyúr
persze, sok mindent lehet, nekem kényelmesebb és egyértelműbb volt, ahogy én oldottam meg
-
vargalex
Topikgazda
igen, csak az efi-s verziónál ezzel egy kicsit hibás partíciósémát kapsz
a gpt-nek a disk végén is van egy bejegyzése, az img dd-zésével ez nem lesz jóaztán ezt a megoldást csak egyszer tudod megcsinálni, a legközelebbi frissítésnél nem írhatod felül a vinyót ha van már extra partíció
(plusz, csak apróság, de én így az efi és a rendszerpartíciót a vinyó végére tudtam tenni, az a leglassabb és oda nem kell sebesség)
DD-zés után a megfelelő tool-okkat át tudod helyezni a backup header-t és partíciós táblát a megfelelő tool-okkal...
Arra külön figyelmeztet is a wiki, hogy ez a megoldás extra partíció esetén egy frissítésnél már nem jó, de nem is ez volt most a cél. -
tlac
nagyúr
Nem látom, hogy az általad írt módszer mennyivel egyszerűbb.
Ugyanis, mit is ír a wiki arról, hogy hogyan telepítsd belső meghajtóra:1. USB-ről boot-olsz (ez pipa)
2. Állapítsd meg dmesg-ből (vagy lsblk-val a telepítése után) a cél eszközt
3. Letöltöd (vagy letöltöd PC-re és felmásolod pl.scp-n) az x86 img-t, kicsomagolod és felírod az eszközre (nyilván itt az lsblk már elhagyható, hiszen az a 2. pontban már megvolt). Ráadásul ez a módszer már teljesen ismerős az USB-re írás miatt (ha pl. linux alatt csinálta a topictárs).
4. Kikapcsolod a gépet, kihúzod az USB-t, bekapcsolod a gépet és boot-olsz a belső meghajtórólEzután már csak opcionális lehetőség az, hogy:
- átméretezed a root partíciót (szerintem teljesen felesleges, az adatokat nem itt kell tárolni, a telepítendő csomagoknak pedig bőven elég a 104 MB körüli root partíció)
- új partíciót adsz hozzá mondjuk az adatoknak (ez az értelmesebb, ha ugyan azt a disket akarod adattárolásra is használni)igen, csak az efi-s verziónál ezzel egy kicsit hibás partíciósémát kapsz
a gpt-nek a disk végén is van egy bejegyzése, az img dd-zésével ez nem lesz jóaztán ezt a megoldást csak egyszer tudod megcsinálni, a legközelebbi frissítésnél nem írhatod felül a vinyót ha van már extra partíció
(plusz, csak apróság, de én így az efi és a rendszerpartíciót a vinyó végére tudtam tenni, az a leglassabb és oda nem kell sebesség)
-
Kenderice
senior tag
Na, a sebesség része megoldódott, a jelenlegi routerem szarakodott.
Hol gigabitet tudtam vele mérni, hol csak 100 megabitet. -
Kenderice
senior tag
a gpt az nem külön partíció, hanem partícióséma
az foglalja magába a többit
szerintem ez neked most a régi mbr-es lehet a dos szó alapjánlesd meg a pendrive szerkezetét és jobban meg fogod érteni
az efi az őrült nagy, oda nem kell több, mint amit írtam, ott csak a kernel és a grub lesz
az ext4-re, amiről az openwrt fut, oda elég kb. 100-300 mb, attól függ mennyit mindent telepítesz majdAkkor ezt nem értem.
A cfdisk-kel amikor csinálom a partíciókat, akkor a típusnál lehet vagy 50 félét kiválasztani, a GPT csak az egyik a sok közül... -
Kenderice
senior tag
A dmesg kimenetben látszik:
root@OpenWrt:~# dmesg | grep eth
[ 6.091038] e1000 0000:00:03.0 eth0: (PCI:33MHz:32-bit) 08:00:27:37:c7:e8
[ 6.091491] e1000 0000:00:03.0 eth0: Intel(R) PRO/1000 Network Connection
[ 6.501914] e1000 0000:00:08.0 eth1: (PCI:33MHz:32-bit) 08:00:27:51:75:a9
[ 6.503574] e1000 0000:00:08.0 eth1: Intel(R) PRO/1000 Network Connection
[ 7.866075] 8021q: adding VLAN 0 to HW filter on device eth0
[ 7.866454] br-mng: port 1(eth0) entered blocking state
[ 7.866727] br-mng: port 1(eth0) entered disabled state
[ 7.867380] device eth0 entered promiscuous mode
[ 7.875379] 8021q: adding VLAN 0 to HW filter on device eth1
[ 9.960190] e1000: eth1 NIC Link is Up 1000 Mbps Full Duplex, Flow Control: RX
[ 9.963747] e1000: eth0 NIC Link is Up 1000 Mbps Full Duplex, Flow Control: RX
[ 9.966646] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): eth1: link becomes ready
[ 9.968595] br-mng: port 1(eth0) entered blocking state
[ 9.970059] br-mng: port 1(eth0) entered forwarding state#18195 Kenderice: a linkelt wiki oldalt olvastad a HDD-re telepítésről??? Ha nem megy OpenWrt alól, akkor vedd ki a HDD-t (vagy boot-olj egy live linuxot USB-ről és írd úgy a HDD-re az image-t, ahogy a pendrive-ra tetted...
Nekem mindkét eth portra azt ïrja ez a parancs, hogy 1Gbps/Full - flow control rx/tx.
Mégsem tudok 100 megabitnél nagyobb sebességet kihozni belőle semmilyen irányban.
A net digi 1000/300.Az a hdd-s leírás túl bonyolult, majd a rufus-sal egyenesen a hdd-re írom az ISO-t ha be tudom állítani rendesen a rendszert, hogy legyen ténylegesen gigabit a sebesség.
Más.
Külső HDD-t (ex4) rátéve fel tudom csatolni azt, de samba megosztást nem tudok a hdd-n megcsinálni a luci-n belül a Services - network shares menüben, mert alul az ADD gombra nem csinál semmit. -
vargalex
Topikgazda
Nem látom, hogy az általad írt módszer mennyivel egyszerűbb.
Ugyanis, mit is ír a wiki arról, hogy hogyan telepítsd belső meghajtóra:1. USB-ről boot-olsz (ez pipa)
2. Állapítsd meg dmesg-ből (vagy lsblk-val a telepítése után) a cél eszközt
3. Letöltöd (vagy letöltöd PC-re és felmásolod pl.scp-n) az x86 img-t, kicsomagolod és felírod az eszközre (nyilván itt az lsblk már elhagyható, hiszen az a 2. pontban már megvolt). Ráadásul ez a módszer már teljesen ismerős az USB-re írás miatt (ha pl. linux alatt csinálta a topictárs).
4. Kikapcsolod a gépet, kihúzod az USB-t, bekapcsolod a gépet és boot-olsz a belső meghajtórólEzután már csak opcionális lehetőség az, hogy:
- átméretezed a root partíciót (szerintem teljesen felesleges, az adatokat nem itt kell tárolni, a telepítendő csomagoknak pedig bőven elég a 104 MB körüli root partíció)
- új partíciót adsz hozzá mondjuk az adatoknak (ez az értelmesebb, ha ugyan azt a disket akarod adattárolásra is használni) -
tlac
nagyúr
A dmesg kimenetben látszik:
root@OpenWrt:~# dmesg | grep eth
[ 6.091038] e1000 0000:00:03.0 eth0: (PCI:33MHz:32-bit) 08:00:27:37:c7:e8
[ 6.091491] e1000 0000:00:03.0 eth0: Intel(R) PRO/1000 Network Connection
[ 6.501914] e1000 0000:00:08.0 eth1: (PCI:33MHz:32-bit) 08:00:27:51:75:a9
[ 6.503574] e1000 0000:00:08.0 eth1: Intel(R) PRO/1000 Network Connection
[ 7.866075] 8021q: adding VLAN 0 to HW filter on device eth0
[ 7.866454] br-mng: port 1(eth0) entered blocking state
[ 7.866727] br-mng: port 1(eth0) entered disabled state
[ 7.867380] device eth0 entered promiscuous mode
[ 7.875379] 8021q: adding VLAN 0 to HW filter on device eth1
[ 9.960190] e1000: eth1 NIC Link is Up 1000 Mbps Full Duplex, Flow Control: RX
[ 9.963747] e1000: eth0 NIC Link is Up 1000 Mbps Full Duplex, Flow Control: RX
[ 9.966646] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): eth1: link becomes ready
[ 9.968595] br-mng: port 1(eth0) entered blocking state
[ 9.970059] br-mng: port 1(eth0) entered forwarding state#18195 Kenderice: a linkelt wiki oldalt olvastad a HDD-re telepítésről??? Ha nem megy OpenWrt alól, akkor vedd ki a HDD-t (vagy boot-olj egy live linuxot USB-ről és írd úgy a HDD-re az image-t, ahogy a pendrive-ra tetted...
nem annyira jó az a wiki oldal, rettenet hosszú, nem pontos és nagyon el van bonyolítva
nem véletlenül írtam egy manuálisabb megoldást, az sokkal univerzálisabb
-
vargalex
Topikgazda
A dmesg kimenetben látszik:
root@OpenWrt:~# dmesg | grep eth
[ 6.091038] e1000 0000:00:03.0 eth0: (PCI:33MHz:32-bit) 08:00:27:37:c7:e8
[ 6.091491] e1000 0000:00:03.0 eth0: Intel(R) PRO/1000 Network Connection
[ 6.501914] e1000 0000:00:08.0 eth1: (PCI:33MHz:32-bit) 08:00:27:51:75:a9
[ 6.503574] e1000 0000:00:08.0 eth1: Intel(R) PRO/1000 Network Connection
[ 7.866075] 8021q: adding VLAN 0 to HW filter on device eth0
[ 7.866454] br-mng: port 1(eth0) entered blocking state
[ 7.866727] br-mng: port 1(eth0) entered disabled state
[ 7.867380] device eth0 entered promiscuous mode
[ 7.875379] 8021q: adding VLAN 0 to HW filter on device eth1
[ 9.960190] e1000: eth1 NIC Link is Up 1000 Mbps Full Duplex, Flow Control: RX
[ 9.963747] e1000: eth0 NIC Link is Up 1000 Mbps Full Duplex, Flow Control: RX
[ 9.966646] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_CHANGE): eth1: link becomes ready
[ 9.968595] br-mng: port 1(eth0) entered blocking state
[ 9.970059] br-mng: port 1(eth0) entered forwarding state#18195 Kenderice: a linkelt wiki oldalt olvastad a HDD-re telepítésről??? Ha nem megy OpenWrt alól, akkor vedd ki a HDD-t (vagy boot-olj egy live linuxot USB-ről és írd úgy a HDD-re az image-t, ahogy a pendrive-ra tetted...
-
tlac
nagyúr
a gpt az nem külön partíció, hanem partícióséma
az foglalja magába a többit
szerintem ez neked most a régi mbr-es lehet a dos szó alapjánlesd meg a pendrive szerkezetét és jobban meg fogod érteni
az efi az őrült nagy, oda nem kell több, mint amit írtam, ott csak a kernel és a grub lesz
az ext4-re, amiről az openwrt fut, oda elég kb. 100-300 mb, attól függ mennyit mindent telepítesz majd
Új hozzászólás Aktív témák
-
18300 - 18201
21853 - 20001 20000 - 19901 19900 - 19801 19800 - 19701 19700 - 19601 19600 - 19501 19500 - 19401 19400 - 19301 19300 - 19201 19200 - 19101 19100 - 19001 19000 - 18901 18900 - 18801 18800 - 18701 18700 - 18601 18600 - 18501 18500 - 18401 18400 - 18301 18300 - 18201 18200 - 18101 18100 - 18001 18000 - 17901 17900 - 17801 17800 - 17701 17700 - 17601 17600 - 17501 17500 - 17401 17400 - 17301 17300 - 17201 17200 - 17101 17100 - 17001 17000 - 16901 16900 - 16801 16800 - 16701 16700 - 16601 16600 - 16501 16500 - 16401 16400 - 16301 16300 - 16201 16200 - 16101 16100 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- Milyen videókártyát?
- Torrent meghívó kunyeráló
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Apple asztali gépek
- Windows 10
- Linux kezdőknek
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Végre véglegesek az AV2 kodek specifikációi
- Projektor topic
- További aktív témák...
- Lenovo T470s 14" FHD, i5 6300U, 8GB RAM, 256GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- HP P5Q58AA Thunderbolt 3 Dock (akár 2x4K felbontás)
- BESZÁMÍTÁS! Microsoft Xbox One S 500GB HDD játékkonzol extra kontrollerrel garanciával hibátlan
- BESZÁMÍTÁS! Acer Nitro Lite 16 NL16-71G notebook - Ultra 5 210H 16GB DDR5 512GB SSD RTX 4050 W11
- Apple iPad 2025 (A16) 128GB & 256GB Wi-fi / 5G Bontatlan Összes Szín / 27% áfás ár
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
van már amúgy valami további chip amin működik a HW offload?
ezzel a képernyő előtt töltött időt is lehet szabályozni, meg kontrolálni, hogy mit telepíthet a gyerek a telefonjára.
Hajrá!

