Hirdetés
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Képen feszít az Amazon szörnyen gyors Gravitonja
- 240 Hz-et ígérő, ultraszéles okosmonitor jött az LG gondozásában
- Egy kis ráncfelvarrást kaptak a Gigabyte AERO X16 sorozatú noteszgépei
- Kiegészítette a korábbi Arc meghajtóját az Intel
- Fujifilm X
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- Milyen monitort vegyek?
- Nem szereti a Linuxot az NVIDIA RTX Spark
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Milyen videókártyát?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Autóhifi
- TCL LCD és LED TV-k
-
17800 - 17701
21853 - 20001 20000 - 19901 19900 - 19801 19800 - 19701 19700 - 19601 19600 - 19501 19500 - 19401 19400 - 19301 19300 - 19201 19200 - 19101 19100 - 19001 19000 - 18901 18900 - 18801 18800 - 18701 18700 - 18601 18600 - 18501 18500 - 18401 18400 - 18301 18300 - 18201 18200 - 18101 18100 - 18001 18000 - 17901 17900 - 17801 17800 - 17701 17700 - 17601 17600 - 17501 17500 - 17401 17400 - 17301 17300 - 17201 17200 - 17101 17100 - 17001 17000 - 16901 16900 - 16801 16800 - 16701 16700 - 16601 16600 - 16501 16500 - 16401 16400 - 16301 16300 - 16201 16200 - 16101 16100 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:19 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Jofi81
őstag
Köszi, a frissítés megvolt, hogy sikeresen-e, az majd kiderül. Tegnap este már nem volt időm megnézni, hogy tudok-e hozzá csatlakozni. Csak erre az egy alkalomra kellett így megoldani, úgy akarom továbbadni, hogy friss, érintetlen rendszer legyen rajta.
-
kpityu2
addikt
Igen, nagyon úgy tűnik. Akkor már csak az a kérdés, hogy miért. Eddig ez volt a fő routerem, de elköltöztünk és már nincs rá szükségem, ezért szeretném frissíteni és odaadni valakinek. A lényeg, hogy most a telekomos router mögött van. Az IP címét átírtam 192.168.1.1-ről 192.168.1.2-re. a DHCP servernél bepipáltam, hogy "Ignore interface". A kábel egy laptopban volt, ami kapott internetet, most a router LAN portjára van kötve. Mi hiányozhat még?
Esetleg próbáld meg hogy wifivel kapcsolódsz a fő routeredre WWAN-on keresztül sima kliensként.
-
Headless
őstag
Igen, nagyon úgy tűnik. Akkor már csak az a kérdés, hogy miért. Eddig ez volt a fő routerem, de elköltöztünk és már nincs rá szükségem, ezért szeretném frissíteni és odaadni valakinek. A lényeg, hogy most a telekomos router mögött van. Az IP címét átírtam 192.168.1.1-ről 192.168.1.2-re. a DHCP servernél bepipáltam, hogy "Ignore interface". A kábel egy laptopban volt, ami kapott internetet, most a router LAN portjára van kötve. Mi hiányozhat még?
Ha mindenképp így akarod elérni, akkor default gateway és dns cím a lan interfészen, de egyszerűbb ha simán wan portba dugod dhcp kéréssel és te meg erre csatlakozol, addig amíg frissítesz bőven elegendő így és resetelheted is az eszközt akkor is menni fog ugyanígy.
-
Jofi81
őstag
Igen, nagyon úgy tűnik. Akkor már csak az a kérdés, hogy miért. Eddig ez volt a fő routerem, de elköltöztünk és már nincs rá szükségem, ezért szeretném frissíteni és odaadni valakinek. A lényeg, hogy most a telekomos router mögött van. Az IP címét átírtam 192.168.1.1-ről 192.168.1.2-re. a DHCP servernél bepipáltam, hogy "Ignore interface". A kábel egy laptopban volt, ami kapott internetet, most a router LAN portjára van kötve. Mi hiányozhat még?
Oké, megvan, az IPv4 gateway-nél be kellett állítani a 192.168.1.1-et.
-
Jofi81
őstag
Igen, nagyon úgy tűnik. Akkor már csak az a kérdés, hogy miért. Eddig ez volt a fő routerem, de elköltöztünk és már nincs rá szükségem, ezért szeretném frissíteni és odaadni valakinek. A lényeg, hogy most a telekomos router mögött van. Az IP címét átírtam 192.168.1.1-ről 192.168.1.2-re. a DHCP servernél bepipáltam, hogy "Ignore interface". A kábel egy laptopban volt, ami kapott internetet, most a router LAN portjára van kötve. Mi hiányozhat még?
-
Lenry
félisten
-
Jofi81
őstag
-
Lenry
félisten
Sziasztok!
Szeretném upgrade-elni a Xiaomi Mi Router 3G v2 routeremet 18.01-ről 22.03-ra. LuCI alatt nem megy, a következő hibaüzenetet kapom:
The uploaded image file does not contain a supported format. Make sure that you choose the generic image format for your platform.
Ez rendben is van, láttam, hogy közvetlenül nem lehet, úgyhogy megpróbáltam (volna) SSH alól is sysupgrade -F-fel. Eddig viszont nem jutok el, mert nem tudom letölteni a fájlt:
wget: unable to resolve host address 'downloads.openwrt.org'
Mi lehet ennek az oka és mi lehet a megoldás?
A hibaüzenet arra utal, hogy nincs DNS névfeloldás. Net van?
ping 8.8.8.8parancs mi ad vissza? -
Jofi81
őstag
Sziasztok!
Szeretném upgrade-elni a Xiaomi Mi Router 3G v2 routeremet 18.01-ről 22.03-ra. LuCI alatt nem megy, a következő hibaüzenetet kapom:
The uploaded image file does not contain a supported format. Make sure that you choose the generic image format for your platform.
Ez rendben is van, láttam, hogy közvetlenül nem lehet, úgyhogy megpróbáltam (volna) SSH alól is sysupgrade -F-fel. Eddig viszont nem jutok el, mert nem tudom letölteni a fájlt:
wget: unable to resolve host address 'downloads.openwrt.org'
Mi lehet ennek az oka és mi lehet a megoldás?
-
Archttila
veterán
Log-ba se latok semmi furcsasagot, max ilyeneket
Mon Sep 19 09:09:34 2022 daemon.err odhcpd[1695]: Failed to send to ff02::1%lan@br-lan (Network unreachable)Mon Sep 19 09:09:50 2022 daemon.err odhcpd[1695]: Failed to send to ff02::1%lan@br-lan (Network unreachable)Mon Sep 19 09:10:06 2022 daemon.err odhcpd[1695]: Failed to send to ff02::1%lan@br-lan (Network unreachable)Mon Sep 19 09:10:22 2022 daemon.err odhcpd[1695]: Failed to send to ff02::1%lan@br-lan (Network unreachable)Mon Sep 19 09:10:38 2022 daemon.err odhcpd[1695]: Failed to send to ff02::1%lan@br-lan (Network unreachable)Mon Sep 19 09:10:54 2022 daemon.err odhcpd[1695]: Failed to send to ff02::1%lan@br-lan (Network unreachable)Mon Sep 19 09:11:10 2022 daemon.err odhcpd[1695]: Failed to send to ff02::1%lan@br-lan (Network unreachable)Mon Sep 19 09:11:26 2022 daemon.err odhcpd[1695]: Failed to send to ff02::1%lan@br-lan (Network unreachable)Mon Sep 19 09:11:42 2022 daemon.err odhcpd[1695]: Failed to send to ff02::1%lan@br-lan (Network unreachable)de ezt valszeg a letiltott ipv6 miatt dobalja...
-
Archttila
veterán
Kiprobaltam egy oskovulet 22.03-as snapshot-ot DHCP-n, hogy legyen mihez viszonyitani:
22.03-SNAPSHOT r19290-ad5a507df3 on ath79/generic (tplink,tl-wr1043nd-v4)
Aztan frissitettem a legfrissebb 22.03-SNAPSHOT-ra utana pedig SNAPSHOT-ra.
A regi 22.03-as verzioval legtobbszor megvolt a 6-700 mbit, neha meg 800 fole is sikerult jutnia.
Az ujakkal viszont semmi hatasa nincs flow offload kapcsolagatasanak.
Nagy lendulettel elindul, aztan 380~400 mbit-korul vegez ... DHCP-n!!
A DIGI-t ezek miatt kis sem probaltam vele.Annyit tudsz tenni, hogy figyelemmel kisered azt a hibajegyet, amit linkeltel.
-
xabolcs
őstag
Két routert is sikerült hazavágnom .
Az egyik "simán" tégla, mert ugyan a reset gomb hatására tftp-vel tudok neki firmware-t küldeni, de az nem felel meg neki.A másikra kaptam egy fejlesztőtől egy patch-elt openwrt image-et, azzal viszont a LAN beállítást elrontottam (nem tudom, hogyan lehetséges ez?), ellenben se a failsafe módra nem reagál, se a factory reset-et nem tudom kierőltetni. (azaz a reset gomb nyomásának nincs hatása a boot folyamatra)
Már szétszedtem az előbbi routert korábban, nem törik el, könnyen nyitható. Valójában az érdekel, lehet e hozzá találni működő firmware-t mert így nem sokat ér a router. Már a Xiaomi magyar szervíz képviseletet is felhívtam, beadhatom garanciális javításra (azt mondták, ha nem szólok, h én borítottam meg, simán cserélik), de nekem egy megbízható, kezelhető router kellene.
Izgalmas.
Ha Xiaomi, akkor nalam az AX3200 a befuto (az akcios AX3600 tamogatasa sajnos meg kiforratlan).
A TFTP recovery-s peldanyra en megprobalnek mindenfele sebezheto gyari firmware-t rakuldeni, hogy visszaallitas utan ujra feltorjem es atterjek OpenWrt-re.
Az elallitott halozatos peldanynal - ha tenyleg nem reagal a failsafe-re - nem sok otletem van, hacsaknem az, hogy szinten TFTP recovery-s visszaallas es ujra feltores.
Ennel tenyleg hasznalna egy soros portos hozzaferes. Az AX3600-nal lattam olyat, hogy bar mukodott az OpenWrt-s failsafe, csak eppen a halozati driverek nem lettek betoltve, s igy csak soros porton volt hasznalhato.
A ramips/mt7621 routerek szerintem mindegyike nagyon jo valasztas ugyhogy fel is ajanlom hasznalatra a DIR-860L B1 routeremet, amig nem normalizalodik a helyzeted a szoban forgo Xiaomi routerekkel.
-
Archttila
veterán
Kiprobaltam egy oskovulet 22.03-as snapshot-ot DHCP-n, hogy legyen mihez viszonyitani:
22.03-SNAPSHOT r19290-ad5a507df3 on ath79/generic (tplink,tl-wr1043nd-v4)
Aztan frissitettem a legfrissebb 22.03-SNAPSHOT-ra utana pedig SNAPSHOT-ra.
A regi 22.03-as verzioval legtobbszor megvolt a 6-700 mbit, neha meg 800 fole is sikerult jutnia.
Az ujakkal viszont semmi hatasa nincs flow offload kapcsolagatasanak.
Nagy lendulettel elindul, aztan 380~400 mbit-korul vegez ... DHCP-n!!
A DIGI-t ezek miatt kis sem probaltam vele.Annyit tudsz tenni, hogy figyelemmel kisered azt a hibajegyet, amit linkeltel.
Nagyon szepen koszonom!
Annyit tudsz tenni, hogy figyelemmel kisered azt a hibajegyet, amit linkeltel.
En is igy latom.

-
xabolcs
őstag
Elnezest valoban lemaradt (még a DIGI-s topik jart a fejemben, ott irtam)
- TP-Link Archer C7 v4
- OpenWrt 22.03.0 r19685-512e76967f / LuCI openwrt-22.03 branch git-22.245.77528-487e58a
- Kernel Version 5.10.136xabolcs
Arrol vissza tudok terni (egyszeruen
) stable?
Egyebkent ugy latom ismert issue: [link]Kicsirics77
Remelem nem...
Kiprobaltam egy oskovulet 22.03-as snapshot-ot DHCP-n, hogy legyen mihez viszonyitani:
22.03-SNAPSHOT r19290-ad5a507df3 on ath79/generic (tplink,tl-wr1043nd-v4)
Aztan frissitettem a legfrissebb 22.03-SNAPSHOT-ra utana pedig SNAPSHOT-ra.
A regi 22.03-as verzioval legtobbszor megvolt a 6-700 mbit, neha meg 800 fole is sikerult jutnia.
Az ujakkal viszont semmi hatasa nincs flow offload kapcsolagatasanak.
Nagy lendulettel elindul, aztan 380~400 mbit-korul vegez ... DHCP-n!!
A DIGI-t ezek miatt kis sem probaltam vele.Annyit tudsz tenni, hogy figyelemmel kisered azt a hibajegyet, amit linkeltel.
-
gyurix_sse
csendes tag
Két routert is sikerült hazavágnom .
Az egyik "simán" tégla, mert ugyan a reset gomb hatására tftp-vel tudok neki firmware-t küldeni, de az nem felel meg neki.A másikra kaptam egy fejlesztőtől egy patch-elt openwrt image-et, azzal viszont a LAN beállítást elrontottam (nem tudom, hogyan lehetséges ez?), ellenben se a failsafe módra nem reagál, se a factory reset-et nem tudom kierőltetni. (azaz a reset gomb nyomásának nincs hatása a boot folyamatra)
Már szétszedtem az előbbi routert korábban, nem törik el, könnyen nyitható. Valójában az érdekel, lehet e hozzá találni működő firmware-t mert így nem sokat ér a router. Már a Xiaomi magyar szervíz képviseletet is felhívtam, beadhatom garanciális javításra (azt mondták, ha nem szólok, h én borítottam meg, simán cserélik), de nekem egy megbízható, kezelhető router kellene.
-
Archttila
veterán
-
xabolcs
őstag
-
Archttila
veterán
Csak miattam ne faradj, de ha ranezel akkor
-
xabolcs
őstag
Elnezest valoban lemaradt (még a DIGI-s topik jart a fejemben, ott irtam)
- TP-Link Archer C7 v4
- OpenWrt 22.03.0 r19685-512e76967f / LuCI openwrt-22.03 branch git-22.245.77528-487e58a
- Kernel Version 5.10.136xabolcs
Arrol vissza tudok terni (egyszeruen
) stable?
Egyebkent ugy latom ismert issue: [link]Kicsirics77
Remelem nem...
Vissza, de ha mar bejelentettek es egy fejleszto se nezett meg ra, akkor nem hiszem, hogy javitva lenne.
Megprobalok keriteni egy ath79-es routert.
gyurix_sse: nagyon tegla lett? Semmi eletjelet nem ad reset gombos bekapcsolaskor? Szet tudod ugy szedni, hogy ne tord szet kozben?
-
gyurix_sse
csendes tag
Sziasztok, nemrég vettem Xiaomi Mi 4A Gigabit routert és bár az acecilia/OpenWRTInvasion eszközzel simán lehetett bejutni, ott azt láttam, ez a hardver 3.0.27 verziót futtat, miközben a letölthető legújabb firmware 3.0.24-es. Ennek következménye lett, hogy amikor tégla lett, nem is tudtam helyreállítani.
Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel a típusú eszközzel? Próbált már valaki serial console-on keresztül kapcsolódni hozzá?
-
Archttila
veterán
Elnezest valoban lemaradt (még a DIGI-s topik jart a fejemben, ott irtam)
- TP-Link Archer C7 v4
- OpenWrt 22.03.0 r19685-512e76967f / LuCI openwrt-22.03 branch git-22.245.77528-487e58a
- Kernel Version 5.10.136xabolcs
Arrol vissza tudok terni (egyszeruen
) stable?
Egyebkent ugy latom ismert issue: [link]Kicsirics77
Remelem nem...
-
tlac
nagyúr
Archer C7 v4 evekig hozta a 700-800 mbps sebesseget Software Offload mellett, viszont az utobbi par honapban valami nem kerek, mert 700 helyett nincs mar csak 250-270. Router nelkul kozvetlen PPPoE siman jon a 980, szoval az OpenWRT-ben cseszodhetett el valami.
Kulfoldi forumokon csak korabbi bejegyzeseket talaltam a hibaval kapcsolatban.Szoft offload termeszetesen ON, hardverek nem valtoztak, csak OpenWRT volt rendszeresen frissitve.
Azt hittem az ISP korlatoz, de latszolag nem errol van szo... Szoval most tanacstalan vagyok, nem tudom merre keressem a hibat...
nem írtad, hogy milyen openwrt verziót használsz
21.02-ben hibás a Software Offload, az ipv6-ot töri: [link]
elvileg a 22.03-ban már javítva, viszont az a relase lehet jobban igénybe veszi a hardvered -
xabolcs
őstag
Archer C7 v4 evekig hozta a 700-800 mbps sebesseget Software Offload mellett, viszont az utobbi par honapban valami nem kerek, mert 700 helyett nincs mar csak 250-270. Router nelkul kozvetlen PPPoE siman jon a 980, szoval az OpenWRT-ben cseszodhetett el valami.
Kulfoldi forumokon csak korabbi bejegyzeseket talaltam a hibaval kapcsolatban.Szoft offload termeszetesen ON, hardverek nem valtoztak, csak OpenWRT volt rendszeresen frissitve.
Azt hittem az ISP korlatoz, de latszolag nem errol van szo... Szoval most tanacstalan vagyok, nem tudom merre keressem a hibat...
Probalj masik OpenWrt verziot!
SNAPSHOT, 22.03-SNAPSHOT, 22.03 -
Kicsirics77
veterán
Archer C7 v4 evekig hozta a 700-800 mbps sebesseget Software Offload mellett, viszont az utobbi par honapban valami nem kerek, mert 700 helyett nincs mar csak 250-270. Router nelkul kozvetlen PPPoE siman jon a 980, szoval az OpenWRT-ben cseszodhetett el valami.
Kulfoldi forumokon csak korabbi bejegyzeseket talaltam a hibaval kapcsolatban.Szoft offload termeszetesen ON, hardverek nem valtoztak, csak OpenWRT volt rendszeresen frissitve.
Azt hittem az ISP korlatoz, de latszolag nem errol van szo... Szoval most tanacstalan vagyok, nem tudom merre keressem a hibat...
simán lehet, hogy valamelyik kondi kezd döglődni a router-ben, kapd szét aztán nézd meg nem-e valamelyik kicsit púpos vagy nincs-e kifolyva.
plussz a dugasztáp is döglődhet.
első körben a tápot cserélném ki ha van rá lehetőség. -
Archttila
veterán
Archer C7 v4 evekig hozta a 700-800 mbps sebesseget Software Offload mellett, viszont az utobbi par honapban valami nem kerek, mert 700 helyett nincs mar csak 250-270. Router nelkul kozvetlen PPPoE siman jon a 980, szoval az OpenWRT-ben cseszodhetett el valami.
Kulfoldi forumokon csak korabbi bejegyzeseket talaltam a hibaval kapcsolatban.Szoft offload termeszetesen ON, hardverek nem valtoztak, csak OpenWRT volt rendszeresen frissitve.
Azt hittem az ISP korlatoz, de latszolag nem errol van szo... Szoval most tanacstalan vagyok, nem tudom merre keressem a hibat...
-
suste
veterán
én az fw készítésnél a "\etc\uci-defaults\" mappában oldanám meg, ahol létrehoznék egy új fájlt a megfelelő parancsokkal:
#!/bin/sh
/etc/init.d/firewall stop
/etc/init.d/dnsmasq stop
/etc/init.d/firewall disable
/etc/init.d/dnsmasq disable
/etc/init.d/network restart
exit 0 -
dane
senior tag
Pedig nekem működött. Én is felraktam a 1043ND v1-re a 21-est, azután rájöttem, hogy az SMB-nek már nincs hely, és hiába próbálkoztam mindig azzal újjal jött vissza. De ezzel a módszerrel elsőre lecserélte. Csinálj egy alapállapotra visszaállítást az újon és utána próbáld megint ezzel a módszerrel.
A metadata csak akkor kell ha jól tudom, ha gyáriról akarsz átmenni OpenWrt-re mert abban van az azonosító amit a gyári frissítő ellenőriz. Azt az fw-t szokták factory-vel jelölni.Nekem 22 volt fent és az lett végül a megoldás, hogy azt engedte hogy visszamenjek 19.x-re. Onnan már simán ment a vargalex féle build. Köszi a helpet

-
kpityu2
addikt
Pedig nekem működött. Én is felraktam a 1043ND v1-re a 21-est, azután rájöttem, hogy az SMB-nek már nincs hely, és hiába próbálkoztam mindig azzal újjal jött vissza. De ezzel a módszerrel elsőre lecserélte. Csinálj egy alapállapotra visszaállítást az újon és utána próbáld megint ezzel a módszerrel.
A metadata csak akkor kell ha jól tudom, ha gyáriról akarsz átmenni OpenWrt-re mert abban van az azonosító amit a gyári frissítő ellenőriz. Azt az fw-t szokták factory-vel jelölni. -
dane
senior tag
Sajnos ezzel sem működik. Az elején panaszkodik hogy hiányzik a fw metaadata de írja hogy ettől függetlenül megcsinálja. A router újraindul de utána újra a legfrissebb verzió indul el.
-
kpityu2
addikt
Köszi szépen, próbáltam de ahhoz, hogy ezt megtegyem kellene hely telepíteni :) nem mennek fel a szükséges csomagok. Emlékeim szerint az utolsó vargalex build mindent tartalmazott ami nekem kell. Próbáltam azt felrakni de valamiért nem megy végig az upgrade (downgrade) process. Van valami speciális módja a visszalépésnek?
Pont így jártam pár hete, szerencsére Vargalex segített. SCP-vel be kell másolni a /tmp-be a firmware-t majd csatlakozni SSH-n és kiadni az alábbi parancsot:
sysupgrade -n -F /tmp/openwrt-tl-wr1043nd-v1-squashfs-sysupgrade_vargalex_1.1.7.bin -
dane
senior tag
A cel erdekeben aldozz fel egy pendrive-ot / microSD-t + olvasot es formazd meg valami Linuxos fajlrendszerre: EXT2/3/4, F2FS.
Erre mar telepithetsz extroot-ot, s lesz helyed "vegtelen sok" softethervpn-t telepiteni.
A 32 MB RAM se tul sok, s az ujabb OpenWrt kiadasokkal igazan szukos tud lenni. 😕
Köszi szépen, próbáltam de ahhoz, hogy ezt megtegyem kellene hely telepíteni :) nem mennek fel a szükséges csomagok. Emlékeim szerint az utolsó vargalex build mindent tartalmazott ami nekem kell. Próbáltam azt felrakni de valamiért nem megy végig az upgrade (downgrade) process. Van valami speciális módja a visszalépésnek?
-
xabolcs
őstag
A cel erdekeben aldozz fel egy pendrive-ot / microSD-t + olvasot es formazd meg valami Linuxos fajlrendszerre: EXT2/3/4, F2FS.
Erre mar telepithetsz extroot-ot, s lesz helyed "vegtelen sok" softethervpn-t telepiteni.
A 32 MB RAM se tul sok, s az ujabb OpenWrt kiadasokkal igazan szukos tud lenni. 😕
-
dane
senior tag
Sziasztok,
TP-Link 1043 v1-en szeretnék egy kis storage-ot növelni a kiegészítőknek. 2mb a teljes kapacitás és szeretném feltenni a softethervpn-t. Tudtok ebben segíteni?
-
xabolcs
őstag
Sziasztok,
Kifogytam az ötletekből, segítsetek légyszi.
Sok éve openwrt van a routereimen, van már tapasztalatom, de most valami banálisnak tünő dolgon nem tudok túllépni.
Asus AC65Pn fut 22.03 as verzió.Transmission állítanék be. A config file a download dir és az incomplete mappája is a felcsatolt mount pointon van.
Továbbá a watch dir is.Ilyen hibákat kapok sys.logban:
daemon.err transmission-daemon[17084]: [2022-09-11 13:00:41.175] watchdir Failed to open directory "/mnt/queue" (2): No such file or directory (watchdir.c:358)
(egyértelmüen létezik a mappa)Couldn't preallocate file "/mnt/incomplete/valami.flac.part" (sparse, size: 28121943): No space left on device (fdlimit.c:219)
Couldn't save file "/mnt/transmission/settings.json": Resource busy (variant.c:1226)
Gondoltam mi sem egyszerübb nincs joga a transmission usernek,adtam rwx jogot mindenre.
Nem segített.
Utánna root nevében futattam a szolgáltatást, így sem volt jó.
Átettem a config filet egy random mappába a routerre. szintén resource busy hibát kapott.Ha kézzel beadtam neki egy torrent filet akkor:
daemon.err transmission-daemon[17084]: [2022-09-11 13:00:45.176] valami] tr_fdFileCheckout failed for "/mnt/incomplete/valami.flac.part": No space left on device (inout.c:95).Biztos valami jogosultság hiba, de nem tudom hol.
Minden más (samba fileshare, dlna) müködik.Köszönöm az ötleteket!
Üdv.
AlexKivancsi vagyok lehet-e reprodukalni (VirtualBox +) x86-os platformmal.
-
alexadh
tag
-
Benoe77
őstag
ez jónak tünik csak elég nehezen fogom fel hogy mit kell tennem.,
valószinüleg ezt:
Next up create the symbolic links to those mount points.. make sure you’re still in the
transmission/home dir..
$ ln -s /mnt/resume resume;
$ ln -s /mnt/torrents torrents;ebből a pdf ből :
https://www.truenas.com/community/threads/how-to-transmission-freenas-shared-mount-points.15962/Hát én azt csináltam, hogy nem használok uncomplete és watch mappákat. Nálam így működik.
-
alexadh
tag
ez jónak tünik csak elég nehezen fogom fel hogy mit kell tennem.,
valószinüleg ezt:
Next up create the symbolic links to those mount points.. make sure you’re still in the
transmission/home dir..
$ ln -s /mnt/resume resume;
$ ln -s /mnt/torrents torrents;ebből a pdf ből :
https://www.truenas.com/community/threads/how-to-transmission-freenas-shared-mount-points.15962/ -
Benoe77
őstag
Sziasztok,
Kifogytam az ötletekből, segítsetek légyszi.
Sok éve openwrt van a routereimen, van már tapasztalatom, de most valami banálisnak tünő dolgon nem tudok túllépni.
Asus AC65Pn fut 22.03 as verzió.Transmission állítanék be. A config file a download dir és az incomplete mappája is a felcsatolt mount pointon van.
Továbbá a watch dir is.Ilyen hibákat kapok sys.logban:
daemon.err transmission-daemon[17084]: [2022-09-11 13:00:41.175] watchdir Failed to open directory "/mnt/queue" (2): No such file or directory (watchdir.c:358)
(egyértelmüen létezik a mappa)Couldn't preallocate file "/mnt/incomplete/valami.flac.part" (sparse, size: 28121943): No space left on device (fdlimit.c:219)
Couldn't save file "/mnt/transmission/settings.json": Resource busy (variant.c:1226)
Gondoltam mi sem egyszerübb nincs joga a transmission usernek,adtam rwx jogot mindenre.
Nem segített.
Utánna root nevében futattam a szolgáltatást, így sem volt jó.
Átettem a config filet egy random mappába a routerre. szintén resource busy hibát kapott.Ha kézzel beadtam neki egy torrent filet akkor:
daemon.err transmission-daemon[17084]: [2022-09-11 13:00:45.176] valami] tr_fdFileCheckout failed for "/mnt/incomplete/valami.flac.part": No space left on device (inout.c:95).Biztos valami jogosultság hiba, de nem tudom hol.
Minden más (samba fileshare, dlna) müködik.Köszönöm az ötleteket!
Üdv.
Alex -
alexadh
tag
-
alexadh
tag
itt
root@OpenWrt:~# df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/root 4.3M 4.3M 0 100% /rom
tmpfs 122.4M 5.6M 116.7M 5% /tmp
/dev/ubi0_1 32.8M 18.8M 12.3M 60% /overlay
overlayfs:/overlay 32.8M 18.8M 12.3M 60% /
tmpfs 512.0K 0 512.0K 0% /dev
/dev/sda1 686.6G 345.6G 306.0G 53% /mnt -
vargalex
Topikgazda
Sziasztok,
Kifogytam az ötletekből, segítsetek légyszi.
Sok éve openwrt van a routereimen, van már tapasztalatom, de most valami banálisnak tünő dolgon nem tudok túllépni.
Asus AC65Pn fut 22.03 as verzió.Transmission állítanék be. A config file a download dir és az incomplete mappája is a felcsatolt mount pointon van.
Továbbá a watch dir is.Ilyen hibákat kapok sys.logban:
daemon.err transmission-daemon[17084]: [2022-09-11 13:00:41.175] watchdir Failed to open directory "/mnt/queue" (2): No such file or directory (watchdir.c:358)
(egyértelmüen létezik a mappa)Couldn't preallocate file "/mnt/incomplete/valami.flac.part" (sparse, size: 28121943): No space left on device (fdlimit.c:219)
Couldn't save file "/mnt/transmission/settings.json": Resource busy (variant.c:1226)
Gondoltam mi sem egyszerübb nincs joga a transmission usernek,adtam rwx jogot mindenre.
Nem segített.
Utánna root nevében futattam a szolgáltatást, így sem volt jó.
Átettem a config filet egy random mappába a routerre. szintén resource busy hibát kapott.Ha kézzel beadtam neki egy torrent filet akkor:
daemon.err transmission-daemon[17084]: [2022-09-11 13:00:45.176] valami] tr_fdFileCheckout failed for "/mnt/incomplete/valami.flac.part": No space left on device (inout.c:95).Biztos valami jogosultság hiba, de nem tudom hol.
Minden más (samba fileshare, dlna) müködik.Köszönöm az ötleteket!
Üdv.
AlexNem lehet, hogy a partíció később kerül felcsatolásra, mint hogy a transmission indulna? Ha csatolás után újraindítod a transmissiont?
-
Lenry
félisten
Sziasztok,
Kifogytam az ötletekből, segítsetek légyszi.
Sok éve openwrt van a routereimen, van már tapasztalatom, de most valami banálisnak tünő dolgon nem tudok túllépni.
Asus AC65Pn fut 22.03 as verzió.Transmission állítanék be. A config file a download dir és az incomplete mappája is a felcsatolt mount pointon van.
Továbbá a watch dir is.Ilyen hibákat kapok sys.logban:
daemon.err transmission-daemon[17084]: [2022-09-11 13:00:41.175] watchdir Failed to open directory "/mnt/queue" (2): No such file or directory (watchdir.c:358)
(egyértelmüen létezik a mappa)Couldn't preallocate file "/mnt/incomplete/valami.flac.part" (sparse, size: 28121943): No space left on device (fdlimit.c:219)
Couldn't save file "/mnt/transmission/settings.json": Resource busy (variant.c:1226)
Gondoltam mi sem egyszerübb nincs joga a transmission usernek,adtam rwx jogot mindenre.
Nem segített.
Utánna root nevében futattam a szolgáltatást, így sem volt jó.
Átettem a config filet egy random mappába a routerre. szintén resource busy hibát kapott.Ha kézzel beadtam neki egy torrent filet akkor:
daemon.err transmission-daemon[17084]: [2022-09-11 13:00:45.176] valami] tr_fdFileCheckout failed for "/mnt/incomplete/valami.flac.part": No space left on device (inout.c:95).Biztos valami jogosultság hiba, de nem tudom hol.
Minden más (samba fileshare, dlna) müködik.Köszönöm az ötleteket!
Üdv.
Alexterminálban kiadott
df -hparancs mit mond? -
alexadh
tag
Sziasztok,
Kifogytam az ötletekből, segítsetek légyszi.
Sok éve openwrt van a routereimen, van már tapasztalatom, de most valami banálisnak tünő dolgon nem tudok túllépni.
Asus AC65Pn fut 22.03 as verzió.Transmission állítanék be. A config file a download dir és az incomplete mappája is a felcsatolt mount pointon van.
Továbbá a watch dir is.Ilyen hibákat kapok sys.logban:
daemon.err transmission-daemon[17084]: [2022-09-11 13:00:41.175] watchdir Failed to open directory "/mnt/queue" (2): No such file or directory (watchdir.c:358)
(egyértelmüen létezik a mappa)Couldn't preallocate file "/mnt/incomplete/valami.flac.part" (sparse, size: 28121943): No space left on device (fdlimit.c:219)
Couldn't save file "/mnt/transmission/settings.json": Resource busy (variant.c:1226)
Gondoltam mi sem egyszerübb nincs joga a transmission usernek,adtam rwx jogot mindenre.
Nem segített.
Utánna root nevében futattam a szolgáltatást, így sem volt jó.
Átettem a config filet egy random mappába a routerre. szintén resource busy hibát kapott.Ha kézzel beadtam neki egy torrent filet akkor:
daemon.err transmission-daemon[17084]: [2022-09-11 13:00:45.176] valami] tr_fdFileCheckout failed for "/mnt/incomplete/valami.flac.part": No space left on device (inout.c:95).Biztos valami jogosultság hiba, de nem tudom hol.
Minden más (samba fileshare, dlna) müködik.Köszönöm az ötleteket!
Üdv.
Alex -
xabolcs
őstag
Azon gondolkozok, hogy miutan letrehozod a linkeket es utana engedelyezed es/vagy letiltod a szolgaltatasokat, vajon a rendszer ki fogja javitani a elrontott linkeket?
En attol tartok, hogy igen.
Ami igazabol szerintem nem is baj, hiszen ugyse kapcsolgatod oket.
Arra viszont mindenkepp figyelj, hogy sysupgrade elott ott legyenek a sehova se mutato linkek!
A mentesbe a rossz linkeknek kell belekerulniuk, hogy frissiteskor felulirjak az odakerulo jo linket. -
yodee_
őstag
-
Lenry
félisten
-
yodee_
őstag
-
Lenry
félisten
Az angol még csak-csak megy, de az egész végrehajtás nem tiszta. Szóval leírom mit gondolok:
Normál állapotban, amikor le van tilva a két szolgáltatás (firewall, dnsmasq) elvégzem a következőt:
ln -s -v -f ../init.d/disabled S19dnsmasqln -s -v -f ../init.d/disabled S19firewallItt a 19-es számot a Luci-ban System / startup fülön néztem ki. Ha ez kész akkor a
/etc/sysupgrade.conffájlban megemlítem őket:## This file contains files and directories that should## be preserved during an upgrade.# /etc/example.conf# /etc/openvpn//root//etc/rc.d/S19firewall/etc/rc.d/S19dnsmasqEzekután készítek egy backupot, és ha ezt visszatöltöm akkor úgy kell visszatérnie hogy a két említett szolgáltatás le van tiltva? Luci-ban is látom vagy csak az említett paranccsal?
ls -l |tailln -s -v -f ../init.d/disabled S19dnsmasqln -s -v -f ../init.d/disabled S19firewallmelyik mappában voltál, amikor ezeket a parancsokat kiadtad?
-
Lenry
félisten
csak önmagában az
ls -lparancsot add ki, akkor még látjuk is a lényegeta
| tailannyit csinál, hogy az azt megelőző parancs kimenetének utolsó 10 sorát mutatja csak -
yodee_
őstag
-
xabolcs
őstag
Sziasztok!
Hátha valakinek érdekes lehet: ma reggeltől 24000 Ft az Alza-nál a Xiaomi AX3600. Mondjuk nekem nincs, nem tudom mennyire használható már rajta a robimarko féle build.
Nekem mesh node-kent a 100-as csatornan hatsznalhatatlan volt.
Majd meg probalgatom. Tetszene nagyon egyebkent.
-
vargalex
Topikgazda
Sziasztok!
Hátha valakinek érdekes lehet: ma reggeltől 24000 Ft az Alza-nál a Xiaomi AX3600. Mondjuk nekem nincs, nem tudom mennyire használható már rajta a robimarko féle build.
-
xabolcs
őstag
Az angol még csak-csak megy, de az egész végrehajtás nem tiszta. Szóval leírom mit gondolok:
Normál állapotban, amikor le van tilva a két szolgáltatás (firewall, dnsmasq) elvégzem a következőt:
ln -s -v -f ../init.d/disabled S19dnsmasqln -s -v -f ../init.d/disabled S19firewallItt a 19-es számot a Luci-ban System / startup fülön néztem ki. Ha ez kész akkor a
/etc/sysupgrade.conffájlban megemlítem őket:## This file contains files and directories that should## be preserved during an upgrade.# /etc/example.conf# /etc/openvpn//root//etc/rc.d/S19firewall/etc/rc.d/S19dnsmasqEzekután készítek egy backupot, és ha ezt visszatöltöm akkor úgy kell visszatérnie hogy a két említett szolgáltatás le van tiltva? Luci-ban is látom vagy csak az említett paranccsal?
ls -l |tailAmikor le van tiltva a kivant szolgaltatas, akkor nezd meg az ls -l /etc/rc.d/ eredmenyet!
Es mielott futtatod a link keszito ln parancsokat, lepj be a /etc/rc.d konyvtarba.
Nem tudom mi lesz a Luci-n, de elindulni nem fognak.
-
yodee_
őstag
Nem tudsz angolul? 😕
Azt irtam, amit az altalad is hivatkozott Restore config and startup state of init.d and rc.d services hozzaszolasban is irtak.
Tehat letrehozol egy nem letezo fajlra mutato szimbolikus linket a /etc/rc.d konyvtarban:
root@AX3200-B24 rc.d # ln -s -v -f ../init.d/disabled SValamennyiSzervizAmitLeSzeretnekTiltani'SValamennyiSzervizAmitLeSzeretnekTiltani' -> '../init.d/disabled'root@AX3200-B24 rc.d # ls -l |taillrwxrwxrwx 1 root root 18 Aug 30 12:36 S80ucitrack -> ../init.d/ucitrack <-- ezek zold szinuek, leteznek a /etc/init.d konyvtarbanlrwxrwxrwx 1 root root 18 Aug 30 12:36 S90mesh11sd -> ../init.d/mesh11sdlrwxrwxrwx 1 root root 21 Aug 30 12:36 S94gpio_switch -> ../init.d/gpio_switchlrwxrwxrwx 1 root root 14 Aug 30 12:36 S95done -> ../init.d/donelrwxrwxrwx 1 root root 13 Aug 30 12:36 S96led -> ../init.d/ledlrwxrwxrwx 1 root root 17 Aug 30 12:36 S98sysntpd -> ../init.d/sysntpdlrwxrwxrwx 1 root root 19 Aug 30 12:36 S99bootcount -> ../init.d/bootcountlrwxrwxrwx 1 root root 19 Aug 30 12:36 S99pingcheck -> ../init.d/pingchecklrwxrwxrwx 1 root root 22 Aug 30 12:36 S99urandom_seed -> ../init.d/urandom_seed <-- ez is zold szinu, ez is leteziklrwxrwxrwx 1 root root 18 Sep 9 14:58 SValamennyiSzervizAmitLeSzeretnekTiltani -> ../init.d/disabled <-- ez piros szinu, nem letezikroot@AX3200-B24 rc.d # pwd/etc/rc.dAztan ha megvan ez a fajta "letiltas", akkor ezeket a (piros) szimbolikus linkeket sorolod fel a szobanforgo /etc/sysupgrade.conf fajlban, ahogy a peldaban is:
## This file contains files and directories that should## be preserved during an upgrade.# /etc/example.conf# /etc/openvpn//etc/rc.d/SValamennyiSzervizAmitLeSzeretnekTiltani/etc/rc.d/S19firewall/etc/rc.d/S60dnsmasqAz angol még csak-csak megy, de az egész végrehajtás nem tiszta. Szóval leírom mit gondolok:
Normál állapotban, amikor le van tilva a két szolgáltatás (firewall, dnsmasq) elvégzem a következőt:
ln -s -v -f ../init.d/disabled S19dnsmasqln -s -v -f ../init.d/disabled S19firewallItt a 19-es számot a Luci-ban System / startup fülön néztem ki. Ha ez kész akkor a
/etc/sysupgrade.conffájlban megemlítem őket:## This file contains files and directories that should## be preserved during an upgrade.# /etc/example.conf# /etc/openvpn//root//etc/rc.d/S19firewall/etc/rc.d/S19dnsmasqEzekután készítek egy backupot, és ha ezt visszatöltöm akkor úgy kell visszatérnie hogy a két említett szolgáltatás le van tiltva? Luci-ban is látom vagy csak az említett paranccsal?
ls -l |tail -
xabolcs
őstag
Ezt nem értem ne haragudj. Az egész dolgot a System / Backup/flash firmware / Configuration részben kell megadnom ha jól értelmezem. Jelenleg nekem ez az alap:
## This file contains files and directories that should## be preserved during an upgrade.# /etc/example.conf# /etc/openvpn//root/Ezen felül akkor mit is írjak bele?
Nem tudsz angolul? 😕
Azt irtam, amit az altalad is hivatkozott Restore config and startup state of init.d and rc.d services hozzaszolasban is irtak.
Tehat letrehozol egy nem letezo fajlra mutato szimbolikus linket a /etc/rc.d konyvtarban:
root@AX3200-B24 rc.d # ln -s -v -f ../init.d/disabled SValamennyiSzervizAmitLeSzeretnekTiltani'SValamennyiSzervizAmitLeSzeretnekTiltani' -> '../init.d/disabled'root@AX3200-B24 rc.d # ls -l |taillrwxrwxrwx 1 root root 18 Aug 30 12:36 S80ucitrack -> ../init.d/ucitrack <-- ezek zold szinuek, leteznek a /etc/init.d konyvtarbanlrwxrwxrwx 1 root root 18 Aug 30 12:36 S90mesh11sd -> ../init.d/mesh11sdlrwxrwxrwx 1 root root 21 Aug 30 12:36 S94gpio_switch -> ../init.d/gpio_switchlrwxrwxrwx 1 root root 14 Aug 30 12:36 S95done -> ../init.d/donelrwxrwxrwx 1 root root 13 Aug 30 12:36 S96led -> ../init.d/ledlrwxrwxrwx 1 root root 17 Aug 30 12:36 S98sysntpd -> ../init.d/sysntpdlrwxrwxrwx 1 root root 19 Aug 30 12:36 S99bootcount -> ../init.d/bootcountlrwxrwxrwx 1 root root 19 Aug 30 12:36 S99pingcheck -> ../init.d/pingchecklrwxrwxrwx 1 root root 22 Aug 30 12:36 S99urandom_seed -> ../init.d/urandom_seed <-- ez is zold szinu, ez is leteziklrwxrwxrwx 1 root root 18 Sep 9 14:58 SValamennyiSzervizAmitLeSzeretnekTiltani -> ../init.d/disabled <-- ez piros szinu, nem letezikroot@AX3200-B24 rc.d # pwd/etc/rc.dAztan ha megvan ez a fajta "letiltas", akkor ezeket a (piros) szimbolikus linkeket sorolod fel a szobanforgo /etc/sysupgrade.conf fajlban, ahogy a peldaban is:
## This file contains files and directories that should## be preserved during an upgrade.# /etc/example.conf# /etc/openvpn//etc/rc.d/SValamennyiSzervizAmitLeSzeretnekTiltani/etc/rc.d/S19firewall/etc/rc.d/S60dnsmasq -
yodee_
őstag
Ezt nem értem ne haragudj. Az egész dolgot a System / Backup/flash firmware / Configuration részben kell megadnom ha jól értelmezem. Jelenleg nekem ez az alap:
## This file contains files and directories that should## be preserved during an upgrade.# /etc/example.conf# /etc/openvpn//root/Ezen felül akkor mit is írjak bele?
-
Lenry
félisten
ja, hogy ez nem is script? akkor az
ln -s ...nem is fog semmit csinálni, legjobb esetben szintaxis hibára fut az egész -
xabolcs
őstag
Sziasztok!
Szeretném egy upgrade során megtartani a beállításokat a System/Startup szektcióban. A két AP-ként üzemelő routeremen például ki van kapcsolva a firewall és a dnsmasq indítása. Találtam egy leírást, de nem bírom működésre bírni. Hiába csinálom meg a beállítást és néz ki így:
## This file contains files and directories that should## be preserved during an upgrade.# /etc/example.conf# /etc/openvpn//root/# add this folder to also save startup state of installed packages# add link to non-existing file disabled to also save/restore disabled state of any services# example: ln -s -f ../init.d/disabled S60dnsmasqln -s -f ../init.d/disabled S60dnsmasqln -s -f ../init.d/disabled S60firewallUpgrade után ugyanúgy aktív a két szolgáltatás. Mit rontok el?
Abban a fajlban fajlokat es konyvtarakat sorolj fel, s ne kepzelj bele szkriptkent futo dolgot!
Es amit Lenry is irt: abszolut eleresi utban gondolkodj!Tehat a (nem tudom milyen konyvtarakban levo, de a) /etc/init.d/disabled-re mutato szimbolikus linkeket sorold fel abban a fajlban!
-
Lenry
félisten
Sziasztok!
Szeretném egy upgrade során megtartani a beállításokat a System/Startup szektcióban. A két AP-ként üzemelő routeremen például ki van kapcsolva a firewall és a dnsmasq indítása. Találtam egy leírást, de nem bírom működésre bírni. Hiába csinálom meg a beállítást és néz ki így:
## This file contains files and directories that should## be preserved during an upgrade.# /etc/example.conf# /etc/openvpn//root/# add this folder to also save startup state of installed packages# add link to non-existing file disabled to also save/restore disabled state of any services# example: ln -s -f ../init.d/disabled S60dnsmasqln -s -f ../init.d/disabled S60dnsmasqln -s -f ../init.d/disabled S60firewallUpgrade után ugyanúgy aktív a két szolgáltatás. Mit rontok el?
szerintem az útvonalakkal nincs valami rendben.
ez shell script?
ha igen, akkor mi az aktuális mappa?
ahhoz képest a../init.d/könyvtár létezik? -
yodee_
őstag
Sziasztok!
Szeretném egy upgrade során megtartani a beállításokat a System/Startup szektcióban. A két AP-ként üzemelő routeremen például ki van kapcsolva a firewall és a dnsmasq indítása. Találtam egy leírást, de nem bírom működésre bírni. Hiába csinálom meg a beállítást és néz ki így:
## This file contains files and directories that should## be preserved during an upgrade.# /etc/example.conf# /etc/openvpn//root/# add this folder to also save startup state of installed packages# add link to non-existing file disabled to also save/restore disabled state of any services# example: ln -s -f ../init.d/disabled S60dnsmasqln -s -f ../init.d/disabled S60dnsmasqln -s -f ../init.d/disabled S60firewallUpgrade után ugyanúgy aktív a két szolgáltatás. Mit rontok el?
-
tlac
nagyúr
na most már hivatalosan is megjelent ma
OpenWrt 22.03.0 - First Stable Release - 6 September 2022reménykedtem, hogy meg lesz oldva, de az egyik routerem kiesett a körből, meh
wdr4900 v.1.x -
Lenry
félisten
-
kpityu2
addikt
Most akkor hol fut a Samba? Az OpenWrt-n, vagy a mögötte lógó ubuntun?
OpenWrt alatt ugye alapból a loopback és a lan interface-on hallgat csak a samba. De ahogy írtam, lehet, hogy nem is létezik még a client interface a samba indulásakor és ez okozhat gondot.
Bocsi, az Ubuntut csak példának mondtam a kliens módra, az egyik desktopom linux. Természetesen az OpenWrt-n fut az smb. Újraindítottam a samba service-t menet közben, de semmi változás. A LAN interfészhez csatoltam mindent ami csak szóba jöhetett, de szintén semmi. Azt hiszem vissza kell állítanom mindent defaultra és elölről kezdeni.
-
xabolcs
őstag
👌
Es ugye ki is kapcsoltad a DHCP szolgaltatast a "br-lan"-on?
-
Lenry
félisten
Nem duplán NAT-olt, a szolgáltatói eszköz a DHCP szerver, ugyanúgy 1.x-en van, mint a TP-Link, annak pedig a WAN portját egybevontam a LAN-nal, így most simán switchként és WiFi AP-ként üzemel (ez is volt a terv)
-
xabolcs
őstag
AC85P-n egyelőre szuper, megvan a gigabit hw offloaddal (mivel digi, csak lefele).
Nálam ezek vannak felpakolva rá:
wolfssl helyett openssl
dnsmasq és odhcpd helyett dnsmasq-full
stubby
ddns
acme
etherwakeKorábbi verziókhoz képest a pppoe-wan-t ki kellett excludeolni a dnsmasq-nál, mert folyton rápróbált.
A pppoe-wan-t hogyan zarod ki a dnsmasq-nal? LuCI-n nem latszik semmi. A "/etc/config/dhcp"-ben pedig mar van egy ignore bejegyzes a "wan" szekcioban.
Azert kerdezem, mert az nalam is szemeteli a naplot a dnsmasq a pppoe-vel, s nem is ertem, hogy miert nyaggatja.
-
xabolcs
őstag
Nem, mert egyik IP-n se lehetett elérni, a se régin, se az újon. Újraindítottam a gépet és a routert is, semmi.
Kireseteltem a routert, nulláról újrakezdtem az egészet, az új IP beállítása után megint nem volt elérhető.
Egyébként 192.168.1.2-re állítottam volna csak át, hogy ne akadjon össze a szolgáltatói eszközzel (ezen a ponton még nem voltak összekötve)Végül inkább a szolgáltatói eszköz kapott új IP-t.
Orulok, hogy meglett!
De akkor duplan NAT-olt a halozatod es a szolgaltatoi eszkoz masik alhalon van, mint a TP-Link?
-
Geth
veterán
AC85P-n egyelőre szuper, megvan a gigabit hw offloaddal (mivel digi, csak lefele).
Nálam ezek vannak felpakolva rá:
wolfssl helyett openssl
dnsmasq és odhcpd helyett dnsmasq-full
stubby
ddns
acme
etherwakeKorábbi verziókhoz képest a pppoe-wan-t ki kellett excludeolni a dnsmasq-nál, mert folyton rápróbált.
-
vargalex
Topikgazda
Thx. Gondoltam rá, hogy valami miatt nem kapcsolódik az interfészhez az smb, utána kell néznem akkor a konfigolásának. Láttam valami "INTERFACES" paramétert, gondoltam valahogy csak megtalálja magának a forrást, mert kézi kötésre nem találtam lehetőséget. Elvileg a sima kliensnek is kellene tudnia, mert az Ubuntun megy az SMB és az is kliensként lóg a hálón. Megpróbálok egy smb restartot miután él a hálózat.
Most akkor hol fut a Samba? Az OpenWrt-n, vagy a mögötte lógó ubuntun?
OpenWrt alatt ugye alapból a loopback és a lan interface-on hallgat csak a samba. De ahogy írtam, lehet, hogy nem is létezik még a client interface a samba indulásakor és ez okozhat gondot.
-
Lenry
félisten
Nem, mert egyik IP-n se lehetett elérni, a se régin, se az újon. Újraindítottam a gépet és a routert is, semmi.
Kireseteltem a routert, nulláról újrakezdtem az egészet, az új IP beállítása után megint nem volt elérhető.
Egyébként 192.168.1.2-re állítottam volna csak át, hogy ne akadjon össze a szolgáltatói eszközzel (ezen a ponton még nem voltak összekötve)Végül inkább a szolgáltatói eszköz kapott új IP-t.
-
kpityu2
addikt
Thx. Gondoltam rá, hogy valami miatt nem kapcsolódik az interfészhez az smb, utána kell néznem akkor a konfigolásának. Láttam valami "INTERFACES" paramétert, gondoltam valahogy csak megtalálja magának a forrást, mert kézi kötésre nem találtam lehetőséget. Elvileg a sima kliensnek is kellene tudnia, mert az Ubuntun megy az SMB és az is kliensként lóg a hálón. Megpróbálok egy smb restartot miután él a hálózat.
-
vargalex
Topikgazda
Sziasztok. Hogyan lehet az OpenWrt-t wifin keresztül helyi hálózatra csatlakozó NAS-ként konfigurálni? Jelenleg ott tartok, hogy működik az SMB megosztás de csak akkor érem el, ha a router wifije master módban van és arra csatlakozom. Ha átkapcsolom kliens módba, akkor kap IP-t a fő routertől, de nem látszik az SMB megosztás a helyi hálózaton.
Maga a router látszik, mert wifin keresztül be tudok logoni a LuCi-ra. Próbáltam összebridzselni a default LAN-t a WLAN néven létrehozott wifi kliens interfésszel, de semmi változás. A LAN interfészen engedi a bridzselést, de ugyanúgy nem látszik a megosztás, a WLAN interfészen meg nem hajtra végre a módosítást. A LAN-on természetesen ki van kapcsolva a DHCP. OpenWrt 19.07.10 van felrakva.Szerintem a broadcast miatt nem sima wifi kliens kell neked, hanem repeater-relayd.
Esetleg, mivel a routeren van az SMB elég lehet, ha a samba később indul, mint a wifi kapcsolat létrejön. Lehet, hogy mivel nincs még olyan interface, így nem is hallgat azon az smb...
-
xabolcs
őstag
-
yodee_
őstag
Nem az a gond hogy ezekben az új verziókon van az automata visszaállítás? Beállítod és ha 40 másodpercen belül nem lépsz be az új IP-n akkor visszaáll az eredetire?
-
xabolcs
őstag
Az oldal aljan levo mentes gombon van egy lenyilo menu. Azzal mentsd el a valtozasokat!
Utana meg ne felejts el uj IP cimet kerni DHCP-n!Vagy ha nagyon nem birsz vele, akkor a /etc/config/network fajlt szerkezd es mentesd el, majd inditsd ujra a routert!
-
Lenry
félisten
-
kpityu2
addikt
Sziasztok. Hogyan lehet az OpenWrt-t wifin keresztül helyi hálózatra csatlakozó NAS-ként konfigurálni? Jelenleg ott tartok, hogy működik az SMB megosztás de csak akkor érem el, ha a router wifije master módban van és arra csatlakozom. Ha átkapcsolom kliens módba, akkor kap IP-t a fő routertől, de nem látszik az SMB megosztás a helyi hálózaton.
Maga a router látszik, mert wifin keresztül be tudok logoni a LuCi-ra. Próbáltam összebridzselni a default LAN-t a WLAN néven létrehozott wifi kliens interfésszel, de semmi változás. A LAN interfészen engedi a bridzselést, de ugyanúgy nem látszik a megosztás, a WLAN interfészen meg nem hajtra végre a módosítást. A LAN-on természetesen ki van kapcsolva a DHCP. OpenWrt 19.07.10 van felrakva. -
Benoe77
őstag
-
xabolcs
őstag
-
yodee_
őstag
-
kpityu2
addikt
Én felraktam rá a 21-est, működött is de felzabált minden helyet, az SMB megosztás már nem fért fel úgyhogy vargalex segítségével visszaoperáltam a vargalex-buildet.
-
xabolcs
őstag
Ahogy neztem a PR-eket, igen ~ 1 MByte-nyival.
ath79/generic-ben van most a 1043ND V1. At szeretnem tenni az ath79/tiny-be. Ott mas szabalyok szerint forditjak a kernelt meg a squashfs-t is maskepp rakjak ossze.
-
Lenry
félisten
-
tlac
nagyúr
-
Lenry
félisten
akkor várok egy kicsit, aztán meglátom.
nyugodtabb lennék frissebb szoftverrel, de lehet, hogy marad ez, ha ez stabilabb, nem akarok a szomszéd megyébe autókázni, csak mert anyámnál fagy a router
-
tlac
nagyúr
nem is tudtam, hogy van még 19.07.10 is, pedig már a 19.07.9-nél azt írták szerintem, hogy az az utolsó
viszont az előző már ment fél órát, itt lehet még nincs annyi kapcsolatod
a 2. sorban szerintem benne vannak a cache-elt/bufferelt cuccok is
-
Lenry
félisten
-
tlac
nagyúr
az a memóriahasználat nem tűnik vészesnek
kíváncsi vagyok a 19.07.9-en mennyivel kevesebb -
xabolcs
őstag

Megprobalom atrakni tiny-be.
Az ubnt-xm-nel ez ~ 1 MB memoria felszabadulasat jelentette. -
Lenry
félisten
-
xabolcs
őstag
azért ezt még belinkelem neked
Warning about 4/32 devicesA GitHub-on volt nehany PR, amiben nehany tarsat atraktak tiny-be.
Azzal a DTS szerkesztos Image Builderes modszerrel vajon at lehetne koltoztetni?
Az en 1043ND V1-em 21.02-n nem birta a memoria miatt a mesh-t.
-
tlac
nagyúr
ok, megnézem a 21.02-t.
sokmindent nem kell tudnia, semmi extra szolgáltatás nem fog rajta futni.
szüleimnél kihalt a régi 841-es, ami a ház hátsó részébe vitte az internetet és a wifit, aztán ez a 1043 tényleg nem csinált semmit évek óta, úgyhogy ez lesz helyette.
IGMP-t kell, hogy tudja, mert Telekomos set-top-box lesz rákötve, aztán emlékszem, hogy a 841-re anno csak emiatt kellett dd-wrt-t raknom, mert a gyári fw nem tudta, aztán akadozott az IPTV adása.köszi
azért ezt még belinkelem neked
Warning about 4/32 devices -
Lenry
félisten
nekem van egy v4-es a WR1043ND-ből, azon simán megy legfisebb a 21.02.3 is, a tiedre is elérhető, de neked csak feleannyi ram és flash van és az már pont a kritikus határon van
de megpróbálhatod, hogy működik-e
viszont ezekre a 19.07.9 inkább az ajánlott, csak arra már nincs több frissítés, de egyébként nem annyira régi, februáriok, megnézem a 21.02-t.
sokmindent nem kell tudnia, semmi extra szolgáltatás nem fog rajta futni.
szüleimnél kihalt a régi 841-es, ami a ház hátsó részébe vitte az internetet és a wifit, aztán ez a 1043 tényleg nem csinált semmit évek óta, úgyhogy ez lesz helyette.
IGMP-t kell, hogy tudja, mert Telekomos set-top-box lesz rákötve, aztán emlékszem, hogy a 841-re anno csak emiatt kellett dd-wrt-t raknom, mert a gyári fw nem tudta, aztán akadozott az IPTV adása.köszi
-
tlac
nagyúr
nekem van egy v4-es a WR1043ND-ből, azon simán megy legfisebb a 21.02.3 is, a tiedre is elérhető, de neked csak feleannyi ram és flash van és az már pont a kritikus határon van
de megpróbálhatod, hogy működik-e
viszont ezekre a 19.07.9 inkább az ajánlott, csak arra már nincs több frissítés, de egyébként nem annyira régi, februári -
Lenry
félisten
fontos volna az IGMP szűrés, ebben a régi OpenWRT-ben viszont nem találom az erre vonatkozó beállítást
-
Lenry
félisten
sziasztok
elővettem és újra beüzemelném jó öreg 1043 v1-es routeremet. vargalex-féle OpenWRT 1.1.7-tel került a polcra, viszont mivel ez bő évtizedes build, frissíteném, ha van mire.
mit ajánlotok? van még valami aktív vagy nem régi rendszer erre a routerre? -
xabolcs
őstag
Valami nagy trehanysag van a kapcsolatukban.

A kapcsolat romlott par dBm-et, de valahogy nagyon akadozik az adatatvitel: a speedtest alkalmazas lenyegesen tobbszor irja, hogy valami hiba tortent, amikor meg elindul, akkor nagyon nehezen gyorsul be.
Mintha valami CPU governor baja lenne, hogy az elso par csomagnal meg alszik a CPU.

Visszacsereltem DIR-860L-re az AX3200-at (mint fo router es mesh node), de semmi javulast nem hozott. Lesz eleg dolguk Robinak meg Ansuel-nek.
Az mondjuk az AX3600 javara szol, hogy az AX3200-ra DHCP problema miatt csatlakozni nem tudo 19.07-tel szerelt HT-TM02-esem gyonyoruen fellepett a Qualcomm-os Xiaomi wifire.
Viszont az AX3200-as betarcsazasi problema sem jelentkezett (snapshot alatt), nem zaratta ki magat percekig a router ujratarcsazaskor!

-
taki01
őstag
Csak erdekessegkepp. Persze egymas szajaban vannak, de akkor is durvan nez ki ez a linksebesseg.
Wifi 6-os mesh link AX3200 (22.03-snapshot) es AX3600 (robimarko fele pre-snapshot) kozott.
Most viszem at az AX3200-at fo routernek.
Mennyire stabil a két router közötti kapcsolat, illetve iperf-vel mekkor sebesség megy át köztük?
-
xabolcs
őstag
Az emlitett betarcsazasi problema miatt a DIR-860L-et.
Hasznaltam az AX3200-at en is fo routernek es nem is volt kulonosebb bajom, csak feltunt, hogy ujrainditaskor (pl. fw frissites, aramszunet), vagy a heti kapcsolat bontaskor a kelletenel sokkal tovabb tart a belepes.
Majd teszek egy ujabb probat vele.
Csak erdekessegkepp. Persze egymas szajaban vannak, de akkor is durvan nez ki ez a linksebesseg.
Wifi 6-os mesh link AX3200 (22.03-snapshot) es AX3600 (robimarko fele pre-snapshot) kozott.
Most viszem at az AX3200-at fo routernek.
Új hozzászólás Aktív témák
-
17800 - 17701
21853 - 20001 20000 - 19901 19900 - 19801 19800 - 19701 19700 - 19601 19600 - 19501 19500 - 19401 19400 - 19301 19300 - 19201 19200 - 19101 19100 - 19001 19000 - 18901 18900 - 18801 18800 - 18701 18700 - 18601 18600 - 18501 18500 - 18401 18400 - 18301 18300 - 18201 18200 - 18101 18100 - 18001 18000 - 17901 17900 - 17801 17800 - 17701 17700 - 17601 17600 - 17501 17500 - 17401 17400 - 17301 17300 - 17201 17200 - 17101 17100 - 17001 17000 - 16901 16900 - 16801 16800 - 16701 16700 - 16601 16600 - 16501 16500 - 16401 16400 - 16301 16300 - 16201 16200 - 16101 16100 - 16001 16000 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- koxx: Égi szellem karbonból: ATK Blazing Sky Ghost Extreme egér
- Milyen légkondit a lakásba?
- alza vélemények - tapasztalatok
- Fujifilm X
- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- További aktív témák...
- Microsoft és egyéb dobozos és OEM szoftverek
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- Windows 11/10 Pro/Home & Office 2024/2021/2019/365 licencek, ESD/COA kulcsok számlával
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap - 40% KEDVEZMÉNY ÚJ VÁSÁRLÓKNAK!
- BESZÁMÍTÁS! Acer Nitro V15-52 FHD Gamer notebook - i7 13620H 16GB DDR5 1TB SSD RTX 5050 8GB W11
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L380 - i7-8GEN I 16GB I 256SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Macbook Air M2 15" 8GB 256GB 100%
- BOSE Soundlink MINI II hangszóró
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 9 285K 32/64GB RAM RTX 5070 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

) stable?

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)




