Hirdetés
-
17000 - 16901
21853 - 20001 20000 - 18001 18000 - 17901 17900 - 17801 17800 - 17701 17700 - 17601 17600 - 17501 17500 - 17401 17400 - 17301 17300 - 17201 17200 - 17101 17100 - 17001 17000 - 16901 16900 - 16801 16800 - 16701 16700 - 16601 16600 - 16501 16500 - 16401 16400 - 16301 16300 - 16201 16200 - 16101 16100 - 16001 16000 - 15901 15900 - 15801 15800 - 15701 15700 - 15601 15600 - 15501 15500 - 15401 15400 - 15301 15300 - 15201 15200 - 15101 15100 - 15001 15000 - 14901 14900 - 14801 14800 - 14701 14700 - 14601 14600 - 14501 14500 - 14401 14400 - 14301 14300 - 14201 14200 - 14101 14100 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:19 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
bpmcwap
senior tag
Pedig elvileg substring-re szűr. Kézzel kiadva az iptables parancsot, nem panaszkodik valami modul hiányára?
root@OpenWrt:~# echo Blocking youtube from 192.168.0.150. at time interval 14:00
- 15:00
Blocking youtube from 192.168.0.150. at time interval 14:00 - 15:00
root@OpenWrt:~# iptables -I FORWARD -s 192.168.1.150 -m string --string youtube
--algo bm -m time --weekdays Mon,Tue,Wed,Thu,Fri --timestart 14:00 --timestop 15
:00 -j DROP
iptables v1.8.7 (legacy): Couldn't load match `string':No such file or directory
Try `iptables -h' or 'iptables --help' for more information. -
vargalex
Topikgazda
Az időkorlátokat sikerült megtalálnom a menüben
Elnézést, elég új nekem ez az openwrt ebben a formában. Viszont. Próbáltam használni bizonyos tartalmak illetve weboldalak szűrésére az alábbi kódot - a fórumon találtam, de VargAlex FW-ből már ismerős volt és ott működött is, itt viszont nekem ezen a nyer openwrt-n amit feltettem, nem működik... Az egyéni szabályok alá teszem beecho Blocking youtube from 192.168.0.150. at time interval 14:00 - 15:00iptables -I FORWARD -s 192.168.1.150 -m string --string youtube --algo bm -m time --weekdays Mon,Tue,Wed,Thu,Fri --timestart 14:00 --timestop 15:00 -j DROP
Ha youtube.com-ra szűrök, akkor működik, viszont ennek elvileg úgy kéne működnie - legalábbis vargalex szerint,- hogy akár get, de akár még postban lévő kifejezésre is szűr és blokkol... Csakhogy nem - igaz majd hét éves hozzászólás...Pedig elvileg substring-re szűr. Kézzel kiadva az iptables parancsot, nem panaszkodik valami modul hiányára?
-
bpmcwap
senior tag
A netszűrést és bizonyos tartalmak szürését így gondolnám megoldani:
#HétköznapSTRING=xxx, sexLOCAL_IP= 192.168.1.111, 192.168.1.112, 192.168.1.113TIME_START=19:00TIME_END=16:00echo Blocking $LOCAL_IP at time interval $TIME_START - $TIME_ENDiptables -I FORWARD -s $LOCAL_IP -m string --string $STRING --algo bm -m time --weekdays Mon,Tue,Wed,Thu,Fri --timestart $TIME_START --timestop $TIME_END -j DROP#HétvégeF_STRING=xxx, sexF_LOCAL_IP= 192.168.1.111, 192.168.1.112, 192.168.1.113F_TIME_START=19:00F_TIME_END=07:00echo Blocking $F_LOCAL_IP at time interval $F_TIME_START - $F_TIME_ENDiptables -I FORWARD -s $F_LOCAL_IP -m string --string $F_STRING --algo bm -m time --weekdays Sat,Sun --timestart $F_TIME_START --timestop $F_TIME_END -j DROP
Ez így működhet?
A bizonyos oldalakon eltöltött időre viszont ötletem sincs
Az időkorlátokat sikerült megtalálnom a menüben
Elnézést, elég új nekem ez az openwrt ebben a formában. Viszont. Próbáltam használni bizonyos tartalmak illetve weboldalak szűrésére az alábbi kódot - a fórumon találtam, de VargAlex FW-ből már ismerős volt és ott működött is, itt viszont nekem ezen a nyer openwrt-n amit feltettem, nem működik... Az egyéni szabályok alá teszem beecho Blocking youtube from 192.168.0.150. at time interval 14:00 - 15:00iptables -I FORWARD -s 192.168.1.150 -m string --string youtube --algo bm -m time --weekdays Mon,Tue,Wed,Thu,Fri --timestart 14:00 --timestop 15:00 -j DROP
Ha youtube.com-ra szűrök, akkor működik, viszont ennek elvileg úgy kéne működnie - legalábbis vargalex szerint,- hogy akár get, de akár még postban lévő kifejezésre is szűr és blokkol... Csakhogy nem - igaz majd hét éves hozzászólás... -
Starchm
őstag
21.02.1-el neztem, ha jol emlekszem, de nalam nincs napi hasznalatban az a router, csak neha-neha tesztre hasznalom.
-
Geth
veterán
Milyen openwrt verzió? 21.02.1-el úgy olvastam a hw offload törött, és azt látom, hogy ha bekapcsolom valóban leesik a sebesség offload nélkülire. Csak sw offloaddal ugyanez 800/327. Cserébe a 21.02.x IPv6-os csomagvesztős problémával én nem találkoztam.
-
bpmcwap
senior tag
Sziasztok,
szeretnék írni egy tűzfal szabályt 3 eszközre, az alábbiak szerint:
- internet hétvégén csak reggel 7 és este 7 között lehet, hétköznap délután 4 és 7 között,
- ezen időszak alatt eszközönként maximum 90 percet lehetnek fent a youtubon és a netflixen,
- bizonyos tartalmak szűrése szavak alapján pl: xxx, sexVargAlex szabályát ismerem, de abban adott weboldalt szűr és adott időpont között, én pedig adott időpont között mindet szeretnék szűrni és adott oldalakat pedig összesen eltöltött idő alapján. Megoldható ez valahogy OpenWrt alatt és ha igen hogyan?
Köszönöm a segítségetA netszűrést és bizonyos tartalmak szürését így gondolnám megoldani:
#HétköznapSTRING=xxx, sexLOCAL_IP= 192.168.1.111, 192.168.1.112, 192.168.1.113TIME_START=19:00TIME_END=16:00echo Blocking $LOCAL_IP at time interval $TIME_START - $TIME_ENDiptables -I FORWARD -s $LOCAL_IP -m string --string $STRING --algo bm -m time --weekdays Mon,Tue,Wed,Thu,Fri --timestart $TIME_START --timestop $TIME_END -j DROP#HétvégeF_STRING=xxx, sexF_LOCAL_IP= 192.168.1.111, 192.168.1.112, 192.168.1.113F_TIME_START=19:00F_TIME_END=07:00echo Blocking $F_LOCAL_IP at time interval $F_TIME_START - $F_TIME_ENDiptables -I FORWARD -s $F_LOCAL_IP -m string --string $F_STRING --algo bm -m time --weekdays Sat,Sun --timestart $F_TIME_START --timestop $F_TIME_END -j DROP
Ez így működhet?
A bizonyos oldalakon eltöltött időre viszont ötletem sincs
-
bpmcwap
senior tag
Sziasztok,
szeretnék írni egy tűzfal szabályt 3 eszközre, az alábbiak szerint:
- internet hétvégén csak reggel 7 és este 7 között lehet, hétköznap délután 4 és 7 között,
- ezen időszak alatt eszközönként maximum 90 percet lehetnek fent a youtubon és a netflixen,
- bizonyos tartalmak szűrése szavak alapján pl: xxx, sexVargAlex szabályát ismerem, de abban adott weboldalt szűr és adott időpont között, én pedig adott időpont között mindet szeretnék szűrni és adott oldalakat pedig összesen eltöltött idő alapján. Megoldható ez valahogy OpenWrt alatt és ha igen hogyan?
Köszönöm a segítséget -
E.Kaufmann
veterán
Legegyszerűbb (ami nekem eszembe jut, de más lehet okosabb) az lenne ha külön alhálóra raknád és tiltanád, hogy adott alhálóról elérhető legyen az internet, de attól még más alhálókkal menne a kommunikáció.
-
-=Jam=-
addikt
Azt valahogy be tudom állítani, hogy a LAN4-es porton egyáltalán ne legyen net, de a hálózat többi gépéről elérhető legyen?
-
ledgeri
nagyúr
-
vargalex
Topikgazda
-
Starchm
őstag
Sziasztok.
Hogyan áll jelenleg az OpenWRT HW NAT ügyben? Szó volt régebben róla, hogy nem lesz benne a későbbi release-ekben.
Egy Asus RT-AC65P routerre tenném fel a 160MHz Wifi kedvéért. Viszont 1000-es digi netem van (pppoe), ahol gondolom nem ártana hw nat.
Érdemes felraknom, menni fog a jelenlegi sebességgel a WAN?Nem AC65P, de szinten mt7621 (newifi d1).
Alapbol sw es hw offload nelkul 450/350 kornyeke. SW+HW offloadot bekapcsolva 900/450 kornyeke szokott lenni, de volt amikor csak 700/400(1-2szer 15-20 meresbol talan).Telekom 1/1-es net, speedtest cli es telekom szerverre mertem mindig.
-
ledgeri
nagyúr
-
vargalex
Topikgazda
Ha a cél, forrás IP-k, illetve protokollok/portok egyértelműen azonosítják, akkor természetesen blokkolhatóak egyszerű szabályokkal is.
-
BSOD
senior tag
"Megoldható valahogy, hogy a hálózat egyik gépéről csak bizonyos programok érjék el az internetet, minden más blokkolva/dobva legyen?"
Az információ, hogy melyik program kommunikál a neten, csak a forrásgépen létezik, ezért kontrollálni is ott lehet egyszerüen.
Hálózati eszközökkel a blokkolás csak Deep Packet Inspection segítségével, fejlett és ezért drága tuzfal rendszerekkel lehet, amik a különböző programok protokolljait képesek értelmezni.
Sejtetettem, hogy nem egyszerű. Arra mondjuk nem számítottam, hogy a csomagokat kell piszkálni, azt reméltem elég egy "pár portszabály" és a forrásgépen a programok standard portjainak piszkálása. Mind1, más megoldás után nézek....
Köszi! -
krealon
veterán
"Megoldható valahogy, hogy a hálózat egyik gépéről csak bizonyos programok érjék el az internetet, minden más blokkolva/dobva legyen?"
Az információ, hogy melyik program kommunikál a neten, csak a forrásgépen létezik, ezért kontrollálni is ott lehet egyszerüen.
Hálózati eszközökkel a blokkolás csak Deep Packet Inspection segítségével, fejlett és ezért drága tuzfal rendszerekkel lehet, amik a különböző programok protokolljait képesek értelmezni.
-
BSOD
senior tag
Az a tapasztalatom, hogy vannak programok, amik akkor is csacsognak, ha a Windows tűzfalban tiltva vannak... Gondoltam routeren tiltanék mindent, és csak a legszükségesebbet engedném ki.
-
BSOD
senior tag
Megoldható valahogy, hogy a hálózat egyik gépéről csak bizonyos programok érjék el az internetet, minden más blokkolva/dobva legyen?
-
#68216320
törölt tag
Sziasztok.
Hogyan áll jelenleg az OpenWRT HW NAT ügyben? Szó volt régebben róla, hogy nem lesz benne a későbbi release-ekben.
Egy Asus RT-AC65P routerre tenném fel a 160MHz Wifi kedvéért. Viszont 1000-es digi netem van (pppoe), ahol gondolom nem ártana hw nat.
Érdemes felraknom, menni fog a jelenlegi sebességgel a WAN? -
E.Kaufmann
veterán
-
vargalex
Topikgazda
Sziasztok! Mitől lehet az, hogy egy Asus RT-AC65P AP módban nem engedi át a LAN ethernet portok felöl a Wifi irányába a DHCP-t egy Mikrotik routerről?
Statikus címbeállítással a kliens eléri az internetet a Mikrotik routert és az AC65P-t is. DHCP, DNSMASQ és Firewall daemonok is lelőve, eszköz többször újraindítva, de semmi.
Próbáltam ez alapján belőni: [link]
Legutolsó stable 21-es fw-vel próbáltam.Nem engedi át a választ, vagy nem megy ki a DHCP kérés? A wifi-t a lan network-höz kapcsoltad?
-
E.Kaufmann
veterán
Sziasztok! Mitől lehet az, hogy egy Asus RT-AC65P AP módban nem engedi át a LAN ethernet portok felöl a Wifi irányába a DHCP-t egy Mikrotik routerről?
Statikus címbeállítással a kliens eléri az internetet a Mikrotik routert és az AC65P-t is. DHCP, DNSMASQ és Firewall daemonok is lelőve, eszköz többször újraindítva, de semmi.
Próbáltam ez alapján belőni: [link]
Legutolsó stable 21-es fw-vel próbáltam. -
BullZeye
veterán
-
zumike
tag
Sziasztok,
használ valaki multicastot openwrt alatt?
Többek közt ez is próbáltam https://openwrt.org/docs/guide-user/network/wan/udp_multicast, de nem igazán működik.
21-es és 19 firmware alatt sem lett jó.
Még a pingre sincs válasz.
ping -I br-lan -t 2 239.255.255.250
Köszönöm előre is! -
vargalex
Topikgazda
-
stopperos
senior tag
-
woodworm
veterán
-
BullZeye
veterán
-
vargalex
Topikgazda
Reseteltem OpenWRT-t és azóta a céges iphoneom nem tud a wifire kapcsolódni.
Tapasztalt más ilyet?
SSID változatlan, network beállítást reseteltem iphoneon.Hibaüzenet csak annyi, hogy "Nem lehet csatlakozni ehhez a hálózathoz: WifiNeve"
Néha sikerült olyan hibát előhoznom, hogy a router által használt csatorna telített, és indítsam újra a routert. Úgyhogy routeren állítottam channelt egy olyanra ahol semmi nincs, de továbbra se csatlakozik rá.
Androidok tökéletesen működnek, sőt az okosotthon 40 wifi eszköze is hibátlanul csatlakozott.
Volt már ilyenetek? Van esetlet tipp mi okozhatja?
Véletlenül nincs MAC cím szűrés, vagy csak static DHCP lease?
-
BullZeye
veterán
Reseteltem OpenWRT-t és azóta a céges iphoneom nem tud a wifire kapcsolódni.
Tapasztalt más ilyet?
SSID változatlan, network beállítást reseteltem iphoneon.Hibaüzenet csak annyi, hogy "Nem lehet csatlakozni ehhez a hálózathoz: WifiNeve"
Néha sikerült olyan hibát előhoznom, hogy a router által használt csatorna telített, és indítsam újra a routert. Úgyhogy routeren állítottam channelt egy olyanra ahol semmi nincs, de továbbra se csatlakozik rá.
Androidok tökéletesen működnek, sőt az okosotthon 40 wifi eszköze is hibátlanul csatlakozott.
Volt már ilyenetek? Van esetlet tipp mi okozhatja?
-
BullZeye
veterán
A 160 MHz-es antenna nem az IOT antenna. Az eszkoz mindharom radios egyseget lehet hasznalni.
Az IOT antennara kotottet is: lehet konfiguralni 2.4G-re is es 5G-re is, de egyszerre csak az egyikkel hasznalhato.A 160 MHz-es modot lehet mar hasznalni: mukodik, lehet vele teszteket kesziteni, de sokat sztem egyelore nem erdemes tole varni.
Nem az az IOT azt hittem a 160mhz a nagyobb hatótáv és kissebb adatmennyiség miatt dedikáltam az IOT eszközökre lett kifejlesztve a stabilabb hálózatért. Érdekes, köszönöm az infót!
Más AX alternatíva továbbra sincs ugye? (picit a 3 ethernet port még visszatart)
-
xabolcs
őstag
A 160 MHz-es antenna nem az IOT antenna. Az eszkoz mindharom radios egyseget lehet hasznalni.
Az IOT antennara kotottet is: lehet konfiguralni 2.4G-re is es 5G-re is, de egyszerre csak az egyikkel hasznalhato.A 160 MHz-es modot lehet mar hasznalni: mukodik, lehet vele teszteket kesziteni, de sokat sztem egyelore nem erdemes tole varni.
-
BullZeye
veterán
Xiaomi AX3600-nál írtátok, hogy a 160Hz-es antennát (iot) nem tudja még használni, erre várható megoldás, vagy dolgoznak rajta?
-
duffbeer
őstag
\o/

Amugy ugyanezt csinalja (csinalna') a disable_async_io is:
https://github.com/openwrt/packages/commit/ec3225b495ff46dee2da619cd777deeff81625e9
if [ "$DISABLE_ASYNC_IO" -eq 1 ]; then
printf "\taio read size = 0\n"
printf "\taio write size = 0\n"
# sendfile bug: https://bugzilla.samba.org/show_bug.cgi?id=14095
printf "\tuse sendfile = no\n"
fi
-w-Nagyon örülök, hogy sikerült, erre soha nem jövök rá. Régóta rakosgatom ezt a kis (egyébként sok évet atomstabilan lehúzott) NAS-t, most legalább új célt kapott.
-
wigyori
tag
\o/

Amugy ugyanezt csinalja (csinalna') a disable_async_io is:
https://github.com/openwrt/packages/commit/ec3225b495ff46dee2da619cd777deeff81625e9
if [ "$DISABLE_ASYNC_IO" -eq 1 ]; then
printf "\taio read size = 0\n"
printf "\taio write size = 0\n"
# sendfile bug: https://bugzilla.samba.org/show_bug.cgi?id=14095
printf "\tuse sendfile = no\n"
fi
-w- -
duffbeer
őstag
-
wigyori
tag
-
duffbeer
őstag
-
sonar
addikt
-
duffbeer
őstag
-
wigyori
tag
Sziasztok, végső elkeseredésemben írok ide.
Adott egy Zyxel NSA325v2. Kapot nemrég Openwrt-t, mivel ugye évek óta nincs rá SAMBA frissítés. Felkerült a samba4, kapott egy új felhasználót, csatolva a HDD, megosztva a HDD, Windows látja, tudom csatolni windowson belül adott felhasználónévvel, tudok létrehozni mappát, tudok törölni mappát, tudok létrehozni pl szövegfájlt.
A probléma, ha rá akarok másolni pl egy videót pár % után megáll a folyamat mint a szög. Miután megunom, hogy ablakot nem lehet bezárni stb stb. Hálózati kapcsolat megszűntetése után ír ki hibát és tudom bezárni. Újracsatlakozáskor a felmásolt fájl látszik, de nem tudom futtatni. Ugyanez igaz a létrehozott szövegfájlra. Van, de nem tudok tartalmat menteni bele. chmod 777, chown a felhasználóra a csatolt mappán nem segített. Linux nem idegen, pár otthoni szervert állítottam már be sikeresen, de most a sírógörcs kerülget.
Van valakinek valami ötlete?Melyik release-t raktad ra (esetleg trunk-ot)? Nekem a samba-ban az io_uring feature bekapcsolasa korul kezdett el hasonlokepp szarakodni.
-w-
-
duffbeer
őstag
Sziasztok, végső elkeseredésemben írok ide.
Adott egy Zyxel NSA325v2. Kapot nemrég Openwrt-t, mivel ugye évek óta nincs rá SAMBA frissítés. Felkerült a samba4, kapott egy új felhasználót, csatolva a HDD, megosztva a HDD, Windows látja, tudom csatolni windowson belül adott felhasználónévvel, tudok létrehozni mappát, tudok törölni mappát, tudok létrehozni pl szövegfájlt.
A probléma, ha rá akarok másolni pl egy videót pár % után megáll a folyamat mint a szög. Miután megunom, hogy ablakot nem lehet bezárni stb stb. Hálózati kapcsolat megszűntetése után ír ki hibát és tudom bezárni. Újracsatlakozáskor a felmásolt fájl látszik, de nem tudom futtatni. Ugyanez igaz a létrehozott szövegfájlra. Van, de nem tudok tartalmat menteni bele. chmod 777, chown a felhasználóra a csatolt mappán nem segített. Linux nem idegen, pár otthoni szervert állítottam már be sikeresen, de most a sírógörcs kerülget.
Van valakinek valami ötlete? -
vargalex
Topikgazda
-
jézusom
addikt
-
suste
veterán
OpenWrt 19.07.1, r10911-c155900f66-----------------------------------------------------root@OpenWrt:~# df -hFilesystem Size Used Available Use% Mounted on/dev/root 2.5M 2.5M 0 100% /romtmpfs 29.3M 288.0K 29.0M 1% /tmp/dev/mtdblock4 3.7M 228.0K 3.5M 6% /overlayoverlayfs:/overlay 3.7M 228.0K 3.5M 6% /tmpfs 512.0K 0 512.0K 0% /dev
Szerinted?/dev/mtdblock4 3.7M 228.0K 3.5M 6% /overlay
overlayfs:/overlay 3.7M 228.0K 3.5M 6% /eléggé tele van,de 200K körül még szokott menteni (régebben 40-60K-ig), kivéve ha egy eleve nagy config fájlt módosítasz
-
jézusom
addikt
OpenWrt 19.07.1, r10911-c155900f66-----------------------------------------------------root@OpenWrt:~# df -hFilesystem Size Used Available Use% Mounted on/dev/root 2.5M 2.5M 0 100% /romtmpfs 29.3M 288.0K 29.0M 1% /tmp/dev/mtdblock4 3.7M 228.0K 3.5M 6% /overlayoverlayfs:/overlay 3.7M 228.0K 3.5M 6% /tmpfs 512.0K 0 512.0K 0% /dev
Szerinted? -
vargalex
Topikgazda
-
jézusom
addikt
-
vargalex
Topikgazda
Ha tele van a jffs2 partíció, akkor nem tud menteni.
-
jézusom
addikt
Hali!
Az létezik, hogy az openwrt nem képes semmi változtatást menteni? Lehet ilyen hardveres hiba? Egy régi archer c2 lenne az alany, de az istenért se tudom fixre tenni az ip-t, de próbaképp más beállitást sem fogadott el
-
ludnik
tag
Köszi a linket. Végül csak sikerült a licence regisztráció egy korábban kapott email alapján. Még van 600 napom tesztelni így a gyárit, de lehet felpattintom hamarabb.
-
wigyori
tag
Én tegnap kapcsoltam be először kipróbálni a gyári szoftverrel, de kinlódik a licencel, azt írja 1 hónap múlva megáll a működése. Elvileg 3 évig használhatónak kellene lennie. Te kaptál valami gyári 3 éves licenc kódot a csomagban? Próbáltad a gyári firmwaret? Ha nagyon vacakol átállok openwrtre, persze még ki kell keresni, hogy lehet rávarázsolni...
Nem, nem probaltam a gyarit.
Amugy en a vegen szetkaptam es serialon keresztul toltam fel ra az 'upgradet', de elvileg serial nelkul is meg lehet csinalni ez alapjan [1] .[1] https://github.com/openwrt/openwrt/pull/4158/commits/e6b6b50d87b884cf6319503d371f65aeff6c7c42
-w-
-
ludnik
tag
Én tegnap kapcsoltam be először kipróbálni a gyári szoftverrel, de kinlódik a licencel, azt írja 1 hónap múlva megáll a működése. Elvileg 3 évig használhatónak kellene lennie. Te kaptál valami gyári 3 éves licenc kódot a csomagban? Próbáltad a gyári firmwaret? Ha nagyon vacakol átállok openwrtre, persze még ki kell keresni, hogy lehet rávarázsolni...
-
wigyori
tag
-
ludnik
tag
-
zsolti.22
senior tag
Sziasztok!
Kicsit beleolvastam a topicba és azt látom, hogy WDR4300 esetén maximum sw flow offloaddal tudok elérni nagyobb letöltést DIGI PPPoE esetén, különben kimaxolódik a CPU.
Ezzel a nat offloaddal mennyire lehet feltornászni a sebességet és a CPU mennyire erőlködik, ha torrentezgetnek, stb...? -
csabyka666
veterán
Üdv mindenki!
Segítséget szeretnék kérni. Adott egy TP-Link 741ND, amin egy Lucy firmware van, viszont dd-wrt-re lenne szükségem. Ráflashelhetem, vagy ez egyirányú utca innen?
Köszönöm a segítséget előre is! -
suste
veterán
Sziasztok,
Az openwrt routerem alhálója 192.168.1.xxx. Ez a router kliens egy másik, nemopenwrts router hálózatán. Ott kap ip-t ami 192.168.0.186. A dlna az 192.168.1.xxx alhálón jól elérhető.
Van a minidlna config fájljában egy ilyen sor:
option interface 'br-lan'
Ezt ha átírom erre:
option interface 'wan'Akkor azt várnám hogy a dlna az 192.168.0.xxx hálózaton megy. De mégsem elérhető. Ha a böngészőben ...0.xxx ből megnyitom az 192.168.0.186:8200 -at, akkor mindenféle dlna infó előjön, de ennyi.
Tudja valaki hogy hogy megy ez a dlna; itt a router az aktív és az szór, vagy a TV az aktiv és az keres? Ez valami tűzfal probléma? Lehet hogy valahogy port forwarddal vagy static routinggal át tudnám irányítani megfelelő portokat ...1.xxx ról ...0.xxx -re. Csinált már valaki ilyesmit?
Amúgy a br-lan -t nem tudom hogy honnan veszi, /etc/network-ban van "lan", "wan", "dsl" stb de "br-lan" az bizony nincs.
Üdv
br-lan: bridge-lan, vagyis össze van kötve az ethernet és a wifi interfész egy LAN-ba
dlna sajnos nem megy át az alhálók között, ezzel én is szívtam anno
ráadásul még a relayd-en sem, hiába van egy LAN-banvalszeg tűzfalban meg lehetne oldani, de nem tudom milyen portokat kellene átengedni (a 8200 tuti kevés)
a DLNA szerver (vagyis a router) szórja a listáját, amit megtalál a tv mint lejátszó
-
Blasius
tag
Sziasztok,
Az openwrt routerem alhálója 192.168.1.xxx. Ez a router kliens egy másik, nemopenwrts router hálózatán. Ott kap ip-t ami 192.168.0.186. A dlna az 192.168.1.xxx alhálón jól elérhető.
Van a minidlna config fájljában egy ilyen sor:
option interface 'br-lan'
Ezt ha átírom erre:
option interface 'wan'Akkor azt várnám hogy a dlna az 192.168.0.xxx hálózaton megy. De mégsem elérhető. Ha a böngészőben ...0.xxx ből megnyitom az 192.168.0.186:8200 -at, akkor mindenféle dlna infó előjön, de ennyi.
Tudja valaki hogy hogy megy ez a dlna; itt a router az aktív és az szór, vagy a TV az aktiv és az keres? Ez valami tűzfal probléma? Lehet hogy valahogy port forwarddal vagy static routinggal át tudnám irányítani megfelelő portokat ...1.xxx ról ...0.xxx -re. Csinált már valaki ilyesmit?
Amúgy a br-lan -t nem tudom hogy honnan veszi, /etc/network-ban van "lan", "wan", "dsl" stb de "br-lan" az bizony nincs.
Üdv
-
suste
veterán
extroot exFAT-tal sajnos nem működik, ezért felraktam inkább a vsftpd ftp szervert. Na ezt már tegnap óta konfigurálom egyébként, kb két órát töltöttem azzal, hogy jó legyen. Nem tudom mi volt probléma, de nekem ez a konfig működött végül (hátha valaki más is fog ezzel szívni):
vsftpd.conf:
background=YES
listen=YES
anonymous_enable=NO
local_enable=YES
write_enable=YES
local_umask=022
check_shell=NO
local_root=/mnt/
#dirmessage_enable=YES
ftpd_banner=Hello
session_support=NO
syslog_enable=YESftp felhasználóhoz pedig jelszó beállítása (installnál létrejött)
passwd ftpígy mostmár tudok 12-16MB/s-kel másolni, ami már megfelelő. Köszi a segítséget.
egyébként nem feltétlenül szükséges extroot
sokminden elmegy simán linkelve a rádugott HDD-ről, vagy akár egyéb hálózati meghajtóról -
cipofuzo87
tag
extroot exFAT-tal sajnos nem működik, ezért felraktam inkább a vsftpd ftp szervert. Na ezt már tegnap óta konfigurálom egyébként, kb két órát töltöttem azzal, hogy jó legyen. Nem tudom mi volt probléma, de nekem ez a konfig működött végül (hátha valaki más is fog ezzel szívni):
vsftpd.conf:
background=YES
listen=YES
anonymous_enable=NO
local_enable=YES
write_enable=YES
local_umask=022
check_shell=NO
local_root=/mnt/
#dirmessage_enable=YES
ftpd_banner=Hello
session_support=NO
syslog_enable=YESftp felhasználóhoz pedig jelszó beállítása (installnál létrejött)
passwd ftpígy mostmár tudok 12-16MB/s-kel másolni, ami már megfelelő. Köszi a segítséget.
-
xabolcs
őstag
Samba nincs, mert kevés a hely a flashen, de látom lehet USB-re is telepíteni opkgvel, megnézem. HDD benchmarkot futtattam le, arra tudta a 38MB/s-et, ami bőven jó. Nekem most az a lényeg, hogy egy 50GB-os két órás filmet még bírjon az USB, ahhoz meg elég a 7MB/s, és ezt a tévén is kipróbáltam, tudja.

-
cipofuzo87
tag
Samba nincs, mert kevés a hely a flashen, de látom lehet USB-re is telepíteni opkgvel, megnézem. HDD benchmarkot futtattam le, arra tudta a 38MB/s-et, ami bőven jó. Nekem most az a lényeg, hogy egy 50GB-os két órás filmet még bírjon az USB, ahhoz meg elég a 7MB/s, és ezt a tévén is kipróbáltam, tudja.

-
xabolcs
őstag
Azt elfelejtettem, hogy ezt a sebességet akkor kapom, amikor WinSCP-vel másolok fel nagyméretű fájlt.
Samba megosztasod is van? Ott mennyivel masol?
A WinSCP-s masolasnak az a "baja", hogy a titkositani / visszafejteni is kell az atvitelt, igy inkabb az viszi el a processzor idot, mintsem a lemezmuvelet.
-
cipofuzo87
tag
Hello! A TP-Link Archer C7v5 majdnem tökéletes nekem, de itthon szembesültem vele, hogy az USB2.0 max sávszélességének töredékét sem tudja, inkább ilyen 2MB/s-t. Lehet ezzel kezdeni valamit? Még annyi, hogy exFAT-ra formáztam a HDD-t, számít ez?
Azt elfelejtettem, hogy ezt a sebességet akkor kapom, amikor WinSCP-vel másolok fel nagyméretű fájlt.
-
cipofuzo87
tag
Hello! A TP-Link Archer C7v5 majdnem tökéletes nekem, de itthon szembesültem vele, hogy az USB2.0 max sávszélességének töredékét sem tudja, inkább ilyen 2MB/s-t. Lehet ezzel kezdeni valamit? Még annyi, hogy exFAT-ra formáztam a HDD-t, számít ez?
-
xabolcs
őstag
A Windows tamogatja a tanusitvanyokat is, megis a Firefox a sajat tanusitvanyrendszeret hasznalja, nem a Windows-et.
Ugyanigy a JDK is a sajat tanusitvanyrendszeret hasznalja, s nem a Windows-et. (Ezert is volt olyan izgalmas par eve, hogy bekerult a NetLock tanusitvanya a JDK-ba.
)Ellenben a Chrome bongeszo pont a Windows tanusitvany rendszeret hasznalja.
Legfokeppen az adott programtol fugg, hogy eppen milyen megoldasai vannak az adott problemara. 🤷
-
tlac
nagyúr
Ahogy a linkelt hozzaszolasbol is latszik, azert mukodik a Remmina klienssel, mert az tamogatja a SOCKS5 tipusu proxy-t. A Windows-os mstsc pedig nem.
Peldaul a bongeszok is tamogatjak a SOCKS5 tipusu proxy-t. Igy ha van bongeszobe epulo RDP kliensed, akkor elkepzelhetonek tartom, hogy azzal is meg tudod oldani a feladatot.
de a win10 önmagában támogatja socks5-öt, be tudtam neki állítani és netezni tudtam is rajta keresztül (böngészőben nem állítottam be)
tehát innentől kezdve nem is fontos, hogy támogassa sock5-öt a beépített rdp kliens szerintem
-
xabolcs
őstag
Ahogy a linkelt hozzaszolasbol is latszik, azert mukodik a Remmina klienssel, mert az tamogatja a SOCKS5 tipusu proxy-t. A Windows-os mstsc pedig nem.
Peldaul a bongeszok is tamogatjak a SOCKS5 tipusu proxy-t. Igy ha van bongeszobe epulo RDP kliensed, akkor elkepzelhetonek tartom, hogy azzal is meg tudod oldani a feladatot.
-
tlac
nagyúr
Mert rossz Remote Desktop klienst valasztottal!
A Remmina / FreeRDP tudja!
Egyebkent nezd meg ezt a SO kerdest, pont, mintha mi lennenk!
Elvileg Windows-ra is van FreeRDP binaris.
nem értem, ha pingetni sem tudom, akkor mitől működne egy másik rdp klienssel?
(amúgy pont úgy rémlik, hogy mikor még régebben elsőként, amikor szükségem sem lett volna, hogy elérjem a gépet, remmina-val próbálkoztam, de nem volt jó)
-
krealon
veterán
A megválaszolt hozzászólás már nem elérhető.Álláshírdetést legközelebb az apróhírdetésben adj fel.
-
xabolcs
őstag
Mert rossz Remote Desktop klienst valasztottal!
A Remmina / FreeRDP tudja!
Egyebkent nezd meg ezt a SO kerdest, pont, mintha mi lennenk!
Elvileg Windows-ra is van FreeRDP binaris.
-
tlac
nagyúr
Vpn miért nem lett volna jó megoldás?
Pl túl nagy lenne így a latency?mindkettőn van titkosítás, így szerintem ebből a szempontól hasonló módon terhelhetik a routert
vpn lehet kényelmesebb meg biztonságosabb lenne amúgy, mert azzal kevesebb dologhoz férnék hozzá, de ha már az ssh adott, akkor inkább azt használom
nincs gyakran szükségem rá, hogy elérjem a gépeket kívülről -
ArthurShelby
addikt
Orulok, hogy sikerult!
Remelem tudod, hogy miert!

Azert mukodik a masodik probalkozasod, mert ott azt csinaltad, amire gondoltam: szokasos ssh-s portforwardot csinaltal a cel gep RDP portjara. Lasd a "destination" beviteli mezo, illetve a tablazat masodik oszlopa.Pont emiatt nem mukodott az elso probalkozasod, mert ott celnak localhost-ot irtal, ami esetunkben a routert, meg annak a 3389-es portjat jelentette.
Vpn miért nem lett volna jó megoldás?
Pl túl nagy lenne így a latency? -
tlac
nagyúr
Orulok, hogy sikerult!
Remelem tudod, hogy miert!

Azert mukodik a masodik probalkozasod, mert ott azt csinaltad, amire gondoltam: szokasos ssh-s portforwardot csinaltal a cel gep RDP portjara. Lasd a "destination" beviteli mezo, illetve a tablazat masodik oszlopa.Pont emiatt nem mukodott az elso probalkozasod, mert ott celnak localhost-ot irtal, ami esetunkben a routert, meg annak a 3389-es portjat jelentette.
ezt értem miért működik, viszont, amivel elsőként próbálkoztam, a dynamic port forwarding-gal, ott nem
ha ezzel az utóbbi local ssh port forwarding-gal rá tudok látni egy belső hálózaton lévő gépre (192.168.1.2), akkor a dynamic-nál miért nem?
-
xabolcs
őstag
Orulok, hogy sikerult!
Remelem tudod, hogy miert!

Azert mukodik a masodik probalkozasod, mert ott azt csinaltad, amire gondoltam: szokasos ssh-s portforwardot csinaltal a cel gep RDP portjara. Lasd a "destination" beviteli mezo, illetve a tablazat masodik oszlopa.Pont emiatt nem mukodott az elso probalkozasod, mert ott celnak localhost-ot irtal, ami esetunkben a routert, meg annak a 3389-es portjat jelentette.
-
tlac
nagyúr
-
tlac
nagyúr
-
xabolcs
őstag
Nem dinamikus port forwarddal nyiss egy portot a celgep RDP portjarta, es az RDP kliensedben a localhost-ot add meg tavoli cimkent.
(Nem probaltam ki, de igy nez ki a szokasos ssh portforward, szoval mukodnie kell!
) -
tlac
nagyúr
Van egy openwrt-s routerem, ez alatt van 2 win-es gép, amit szeretnék kívülről is elérni RPD-vel, viszont anélkül, hogy a portjait kiengedném a nagy világba.
Az ssh-t elérem kívülről is (nem default port, private key-es login), és dyanamic port forwarding-gal, meg sock5 proxy beállításával tudok rajta netezni is. A proxy-t az oprendszernek állítottam be, nem csak a böngészőnek.
A gépeket tudom ping-etgetni helyi hálón, RDP-ket is elérem onnan.
A gépeket tudom ping-etgetni az ssh konzoljából is, viszont kívülről már nem, ott azon a gépen, ahol a proxy-t beállítottam.Mit kellene még csinálnom, hogy ssh tunnelen keresztül hozzáférjek még az RDP-khez is?
-
BullZeye
veterán
Teszteltem most DIGI routerét, és úgy néz ki, hogy azzal normálisan megy a net.
Ha viszont bridge módba rakom és OpenWRT-t használok, akkor random elmegy az internet (kapcsolat marad, csak nem tölt be sok minden).Ezt mi okozhatja? Volt egy update és Factory Reset és igyekeztem csak a kötelező minimum fájlokat visszarakni a konfigurációhoz az előzőből.
Hol tudom kezdeni a hiba feltárását, vagy esetleg van ötletetek mi okozza?
Hiba röviden: Feleségem néz egy Nosalty oldalt, video nem tölt be vagy csak félig, én nézek egy youtubeot és az oldal ikonjai nem töltenek be. Videot megnyitom hang elindul de kiírja, hogy nincs internet és nincs kép. Ha routert kiiktatom és direktbe használom a Digi által adott routert akkor ezek nem jelentkeznek. -
#89874944
törölt tag
sziasztok!
Asus 65p routerre tettem fel openwrt-t. A net 10 másodpercenként megszakad 2-3 másodpercre. (windowson és linuxon is)
Digi optikai net van, az optika a digis zte routerbe van bedugva, onnan lan kábellel az asusra ami openwrt szerint dhcp-n kapja az ip-t.
Mi lehet a gond ? A régi routeremmel ami a digi másik lan portjába van dugva, semmi gond nincs. -
jézusom
addikt
Szia!
Konfiguráltál rajta bármit, vagy csak LAN-LAN összekötötted az előtte lévő routerrel? Utóbbi esetben gondolom az előtte lévő router nem ugyan abból a tartományból ad IP címet, mint ami az Archer C2 IP-je. Így utóbbit csak akkor éred el, ha a PC-nek abból a tartományból adsz fix IP-t.
Érdemesebb egyébként az Archer C2 LAN interface-ját static IP-ről DHCP-re állítani és akkor oda is az elsődleges router fog IP-t osztani.igen így volt, ezek a tplinkek mindig 1es tartományban vannak. De fixre állÍtom ezt is, mint mindent.
-
vargalex
Topikgazda
Sziasztok!
Most illesztettem a hálóba egy openwrt routert (archer c2) egy switch helyett. Switchként funkcionál szépen, de nem érem el a weboldalát. Kerestem fing appal, meg ipconfiggal, meg más módszerekkel, de szerintem csak ipv6-on működik, vagy nem tudom, de rendes ip4 cÍmeket nem mutat és nem érem el
Hogyan lehetne mégis rá csatlakozni, vagyis a web felületet elérni?
Szia!
Konfiguráltál rajta bármit, vagy csak LAN-LAN összekötötted az előtte lévő routerrel? Utóbbi esetben gondolom az előtte lévő router nem ugyan abból a tartományból ad IP címet, mint ami az Archer C2 IP-je. Így utóbbit csak akkor éred el, ha a PC-nek abból a tartományból adsz fix IP-t.
Érdemesebb egyébként az Archer C2 LAN interface-ját static IP-ről DHCP-re állítani és akkor oda is az elsődleges router fog IP-t osztani. -
jézusom
addikt
Sziasztok!
Most illesztettem a hálóba egy openwrt routert (archer c2) egy switch helyett. Switchként funkcionál szépen, de nem érem el a weboldalát. Kerestem fing appal, meg ipconfiggal, meg más módszerekkel, de szerintem csak ipv6-on működik, vagy nem tudom, de rendes ip4 cÍmeket nem mutat és nem érem el
Hogyan lehetne mégis rá csatlakozni, vagyis a web felületet elérni?
-
silboy
aktív tag
Sziasztok, nem tudom ide tartozik-e, de más ötletem már nincs teljesen hozzá nem értőként.
Szóval nagy "álmom" egy belső merevlemezes média lejátszó amivel tudok torrentezni úgy, hogy a rá telepített applikációval a HDD-re mentem a tartalmakat.
Már a második készüléket vettem (Zidoo Z1000), gondolván, hogy az előző (Zidoo Z10) biztos nem volt rá alkalmas.
Hát az újabban sem tudom beállítani a mentés helyének a benne lévő HDD-t.
"Read only" a merevlemezen lévő összes könyvtár.
A Z1000 Pro tulajok szerint azon gond nélkül megy a dolog.
A hardveren kívül, ami különbözik a készülékek közt, hogy azon van Samba, az enyémen nincs, és ez egyesek szerint OpenWRT beéllítés kérdése.
Szerintetek, hozzáértők szerint ez valóban így van? Ha igen, mit, hogyan kellene beállítanom?
A válaszaitokat előre is köszönöm! -
vargalex
Topikgazda
Sziasztok,
Szeretnék segítséget kérni, sikerült elrontanom az Openwrt-ről való visszaváltást egy TL-WR1043ND V2 routerrel és azóta bevan akadva az újraindításnál.
A stripped bin fájl helyett a sima TP-LINK weboldalról letöltöttet küldtem rá a webes felületről, kiírta, hogy nem lesz neki elég hely, tovább nyomtam és bootolás után már nem jött vissza. Megpróbáltam SPC-vel elérni, de nem sikerült illetve keresgelés után a TFTPD-s megoldással sem jutottam messzebb. Jól beállítottam neki az IP-t a stripped fájlt neveztem át "wr1043v2_tp_recovery.bin"-re de a program nem tölti fel a routerre.
Menthető a helyzet még, vagy speckó eszköz kellene hozzá, esetleg nézzek új routert?
Köszönöm előre is!Biztos, hogy mindent jó állítottál be tftp-n? Esetleg nézted wiresharkon a forgalmat? Tűzfal nem fogja meg? Mert ugye itt nem a program tölti fel a firmware-t, hanem a router szedi le a 192.168.0.66-on futtatott tftp szerverről...
-
Kicsirics77
veterán
Sziasztok,
Szeretnék segítséget kérni, sikerült elrontanom az Openwrt-ről való visszaváltást egy TL-WR1043ND V2 routerrel és azóta bevan akadva az újraindításnál.
A stripped bin fájl helyett a sima TP-LINK weboldalról letöltöttet küldtem rá a webes felületről, kiírta, hogy nem lesz neki elég hely, tovább nyomtam és bootolás után már nem jött vissza. Megpróbáltam SPC-vel elérni, de nem sikerült illetve keresgelés után a TFTPD-s megoldással sem jutottam messzebb. Jól beállítottam neki az IP-t a stripped fájlt neveztem át "wr1043v2_tp_recovery.bin"-re de a program nem tölti fel a routerre.
Menthető a helyzet még, vagy speckó eszköz kellene hozzá, esetleg nézzek új routert?
Köszönöm előre is!soros port élesztést még meg lehet próbálni.
ha van kedved forrasztgatni meg van otthon egy usb-ttl átalakítód. -
Guvi86
újonc
Sziasztok,
Szeretnék segítséget kérni, sikerült elrontanom az Openwrt-ről való visszaváltást egy TL-WR1043ND V2 routerrel és azóta bevan akadva az újraindításnál.
A stripped bin fájl helyett a sima TP-LINK weboldalról letöltöttet küldtem rá a webes felületről, kiírta, hogy nem lesz neki elég hely, tovább nyomtam és bootolás után már nem jött vissza. Megpróbáltam SPC-vel elérni, de nem sikerült illetve keresgelés után a TFTPD-s megoldással sem jutottam messzebb. Jól beállítottam neki az IP-t a stripped fájlt neveztem át "wr1043v2_tp_recovery.bin"-re de a program nem tölti fel a routerre.
Menthető a helyzet még, vagy speckó eszköz kellene hozzá, esetleg nézzek új routert?
Köszönöm előre is! -
vargalex
Topikgazda
Aha. Én az authorized_keys fájlt a "/etc/dropbear/" könyvtárban babráltam, ami akkor ezek szerint csak a rootra vonatkozik.
A "home" könyvtárban az az ~/.ssh/authorized_key, ugye? Ezt a adott felhasználóval belépve könnyen megtalálom, de gondolom a rootal belépve tudom csak írni. Aztán ha a rootal belépek annak ~/ pedig a saját home-ja. Az /etc/passwd fájlban van egy-egy könyvtár minden felhasználónak, az lenne felhasználó home-ja?
user1:blabala&#!2342:1001:2000:user1:/mnt/wd/users/user1:/bin/ash
Amúgy a /bin/ash vajon mi lehet, mert az mindenkinek ugyanaz?
@legelek
Sambán is ugyanazok a felhasználók, de más jelszavuk van amit valahogy a "smbpasswd" paranccsal kell megadni. Aztán a felhasználókat a Samba konfig fájlokba is be kell írni. Konfig fájlból van több is, egy a /etc/config/ könyvtárban, kettő a /etc/samba/ könyvtárban. Az utóbbi kettő közül az egyik egy templét, ami nem csak dekoráció, azt is át kell írni, mert a másik fájl (ami alapján a szamba végülis dolgozik) újraindításkor a templét alapján átíródik. A samba3 és samba4 beállítások nem 100% kompatibiliesek. Ha a 4-es szambádhoz 3-as alapján írsz/szedsz le konfigot (vagy fordítva) akkor probléma lehet. A szambán még a könyvtár/fájl hozzáférési jogokkal is vigyázni kell; ha alap userként lépsz be, de a könyvtárat még rootként csináltad, akkor lehet hogy nem látod, vagy nem tudod írni stb.Üdv
A passwd file-van kapcsolatban pl. ezt érdemes lenne átolvasnod.
A
~/.ssh/authorized_keysfile-nak pont az az értelme, hogy csak a tulajdonos tudja írni/olvasni. Kézzel is módosíthatod, de a publikus kulcs átjuttatására való a kolléga által is írtssh-copy-idparancs (persze, ha linux a kliens). -
Blasius
tag
Pont ugy, ahogy a tobbi Linuxnal: a masik felhasznalo home konyvtaraban levo .ssh/authorized_keys fajlba beirod a hasznalni kivant publikus kulcsot. Pl. az ssh-copy-id-val.
OpenWrt Wiki: Dropbear key-based authentication
Van mar masik felhasznalo a routeren?
A nem root felhasznaloknal a dropbear pedig onnan tudja, hogy be kell-e engedni jelszo nelkul a delikvenst, hogy az azonositasra kuldott kulcs benne van az adott felhasznalo .ssh/authorized_keys fajljaban.Aha. Én az authorized_keys fájlt a "/etc/dropbear/" könyvtárban babráltam, ami akkor ezek szerint csak a rootra vonatkozik.
A "home" könyvtárban az az ~/.ssh/authorized_key, ugye? Ezt a adott felhasználóval belépve könnyen megtalálom, de gondolom a rootal belépve tudom csak írni. Aztán ha a rootal belépek annak ~/ pedig a saját home-ja. Az /etc/passwd fájlban van egy-egy könyvtár minden felhasználónak, az lenne felhasználó home-ja?
user1:blabala&#!2342:1001:2000:user1:/mnt/wd/users/user1:/bin/ash
Amúgy a /bin/ash vajon mi lehet, mert az mindenkinek ugyanaz?
@legelek
Sambán is ugyanazok a felhasználók, de más jelszavuk van amit valahogy a "smbpasswd" paranccsal kell megadni. Aztán a felhasználókat a Samba konfig fájlokba is be kell írni. Konfig fájlból van több is, egy a /etc/config/ könyvtárban, kettő a /etc/samba/ könyvtárban. Az utóbbi kettő közül az egyik egy templét, ami nem csak dekoráció, azt is át kell írni, mert a másik fájl (ami alapján a szamba végülis dolgozik) újraindításkor a templét alapján átíródik. A samba3 és samba4 beállítások nem 100% kompatibiliesek. Ha a 4-es szambádhoz 3-as alapján írsz/szedsz le konfigot (vagy fordítva) akkor probléma lehet. A szambán még a könyvtár/fájl hozzáférési jogokkal is vigyázni kell; ha alap userként lépsz be, de a könyvtárat még rootként csináltad, akkor lehet hogy nem látod, vagy nem tudod írni stb.Üdv
-
jézusom
addikt
Sziasztok!
Egy archer C2 Openwrt-vel mennyire alkalmas tűzfalnak?
Wifinek van másik eszköz, meg switchnek is, kizárólag a hálózatom védelme lenne a cél, és alatta lenne minden más cucc. Hardveresen elég tűzfalnak ez a tplink? Esetleg az openwrt nem felel meg? -
xabolcs
őstag
Ha több samba felhasználót akarok a routeren, akkor azok is ugyanezek a felhasználók?
Samba? Regen foglalkoztam vele es akkor siman anonimuszkent kiajanlottam mindent mindenkinek.
Hadd valaszoljon mas, nem erzem kompetensnek magamat a temaban.
-
ArthurShelby
addikt
Pont ugy, ahogy a tobbi Linuxnal: a masik felhasznalo home konyvtaraban levo .ssh/authorized_keys fajlba beirod a hasznalni kivant publikus kulcsot. Pl. az ssh-copy-id-val.
OpenWrt Wiki: Dropbear key-based authentication
Van mar masik felhasznalo a routeren?
A nem root felhasznaloknal a dropbear pedig onnan tudja, hogy be kell-e engedni jelszo nelkul a delikvenst, hogy az azonositasra kuldott kulcs benne van az adott felhasznalo .ssh/authorized_keys fajljaban.Ha több samba felhasználót akarok a routeren, akkor azok is ugyanezek a felhasználók?
-
xabolcs
őstag
Sziasztok,
Ha a kulcsot bemásolom az openwrt routeren a /etc/dropbear/authorized_keys -fileba, akkor jelszó nélkül faszán beenged a router. De csak root-ként. Hogyan tudnám ezt a mutatványt megcsinálni úgy hogy ne a root, hanem egy másik felhasználó tudjon bemenni a kulccsal? Nyílván a másik felhasználó kulcsa más kell hogy legyen, különben az is bejutna rootként. Honnan tudja
a dropbear hogy melyik kulccsal kit engedjen be? Mert erre utaló jelet nem látok a authorized_keys -fájlban.Üdv
Pont ugy, ahogy a tobbi Linuxnal: a masik felhasznalo home konyvtaraban levo .ssh/authorized_keys fajlba beirod a hasznalni kivant publikus kulcsot. Pl. az ssh-copy-id-val.
OpenWrt Wiki: Dropbear key-based authentication
Van mar masik felhasznalo a routeren?
A nem root felhasznaloknal a dropbear pedig onnan tudja, hogy be kell-e engedni jelszo nelkul a delikvenst, hogy az azonositasra kuldott kulcs benne van az adott felhasznalo .ssh/authorized_keys fajljaban. -
Blasius
tag
Sziasztok,
Ha a kulcsot bemásolom az openwrt routeren a /etc/dropbear/authorized_keys -fileba, akkor jelszó nélkül faszán beenged a router. De csak root-ként. Hogyan tudnám ezt a mutatványt megcsinálni úgy hogy ne a root, hanem egy másik felhasználó tudjon bemenni a kulccsal? Nyílván a másik felhasználó kulcsa más kell hogy legyen, különben az is bejutna rootként. Honnan tudja
a dropbear hogy melyik kulccsal kit engedjen be? Mert erre utaló jelet nem látok a authorized_keys -fájlban.Üdv
-
zumike
tag
Szia,
én zabbix-ot használok erre a célra, de kell hozzá egy gép amin elfut. -
Tarokk79
aktív tag
Én is nagyon sokat szívtam és nem is tudtam megoldani. Arra jutottam, hogy a routeren állíthatod/tilthatod a pppoe echo-t (internet detection), de nekem nem segített.
Nekem a torrent, ha felmegy 50 peer kapcsolat felé, akkor hal meg a net. De ezen nem sikerült sokat javítani. Lecsökkentettem a kapcsolatok számát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
17000 - 16901
21853 - 20001 20000 - 18001 18000 - 17901 17900 - 17801 17800 - 17701 17700 - 17601 17600 - 17501 17500 - 17401 17400 - 17301 17300 - 17201 17200 - 17101 17100 - 17001 17000 - 16901 16900 - 16801 16800 - 16701 16700 - 16601 16600 - 16501 16500 - 16401 16400 - 16301 16300 - 16201 16200 - 16101 16100 - 16001 16000 - 15901 15900 - 15801 15800 - 15701 15700 - 15601 15600 - 15501 15500 - 15401 15400 - 15301 15300 - 15201 15200 - 15101 15100 - 15001 15000 - 14901 14900 - 14801 14800 - 14701 14700 - 14601 14600 - 14501 14500 - 14401 14400 - 14301 14300 - 14201 14200 - 14101 14100 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Óra topik
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Google Pixel topik
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- E-roller topik
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Gyúrósok ide!
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- További aktív témák...
- Game Pass Ultimate előfizetések 3 - 36 hónapig azonnali kézbesítéssel! 13 hónap ultimate - 45.000 ft
- MEGA AKCIÓ! - Jogtiszta Windows - Office & Autodesk & CorelDRAW - Azonnal - Számlával - Garanciával
- Kaspersky, BitDefender, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- BESZÁMÍTÁS! ASUS B760 i7 13700K 32GB DDR5 512GB SSD RTX 4070 12GB Aerocool P500B Digi ARGB 750W
- Samsung Galaxy A54 5G 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- 27% - Corsair Nautilus 240 RS RGB White Vízhűtő!
- Synology DiskStation DS218play! 2lemezes NAS
- BESZÁMÍTÁS! AMD Ryzen 9 7950X3D 16 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Elnézést, elég új nekem ez az openwrt ebben a formában. Viszont. Próbáltam használni bizonyos tartalmak illetve weboldalak szűrésére az alábbi kódot - a fórumon találtam, de VargAlex FW-ből már ismerős volt és ott működött is, itt viszont nekem ezen a nyer openwrt-n amit feltettem, nem működik... Az egyéni szabályok alá teszem be
)
a dropbear hogy melyik kulccsal kit engedjen be? Mert erre utaló jelet nem látok a authorized_keys -fájlban.


