Hirdetés
-
16200 - 16101
21853 - 20001 20000 - 18001 18000 - 17901 17900 - 17801 17800 - 17701 17700 - 17601 17600 - 17501 17500 - 17401 17400 - 17301 17300 - 17201 17200 - 17101 17100 - 17001 17000 - 16901 16900 - 16801 16800 - 16701 16700 - 16601 16600 - 16501 16500 - 16401 16400 - 16301 16300 - 16201 16200 - 16101 16100 - 16001 16000 - 15901 15900 - 15801 15800 - 15701 15700 - 15601 15600 - 15501 15500 - 15401 15400 - 15301 15300 - 15201 15200 - 15101 15100 - 15001 15000 - 14901 14900 - 14801 14800 - 14701 14700 - 14601 14600 - 14501 14500 - 14401 14400 - 14301 14300 - 14201 14200 - 14101 14100 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 05:19 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
ArthurShelby
addikt
A dhcp lease-okat (és sok minden mást) szerencsére nem a flash-ba (különben elég hamar kinyírná) - aminek a foglaltságát te látod - , hanem RAMDRIVE-ra, a /tmp-be írja a rendszer. Valami teleírta a /tmp-det, ami a RAM fele (vagy a RAM telt be esetleg). Mivel ez egy RAMDRIVE, így újraindítás esetén "tisztán" indul ismét.
Hogy mi ír a /tmp-be (vagy /var) ennyi adatot nálad, azt neked kell tudnod.Ha már ilyen szakmaibb dolgok vannak, előre is bocsánat az off-ért. Ha én kiosztok fix ip címet a host-on (router-en), akkor ezt hívjuk statikus dhcp-nek?
Ha a dhcp tartományon kívül osztok ki fix ip-t, akkor akkor az még statikus dhcp?
Illetve ha én a host-on adok egy fix ip-t a kliensnek, és a kliensben is megadom a fix ip-t, amivel csatlakoznia kell, de a 2 cím különbözik.
Akkor nem fog tudni csatlakozni a kliens, vagy tud csatlakozni és a kliens akarata érvényesül (meg kapja az általa kért ip-t)? -
mr.perfect
tag
-
krealon
veterán
a \tmp-ben volt még csomó szabad hely
root@AC2100:~# df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/root 8.5M 8.5M 0 100% /rom
tmpfs 60.4M 8.1M 52.3M 13% /tmp
/dev/ubi0_1 93.0M 5.3M 83.0M 6% /overlay
overlayfs:/overlay 93.0M 5.3M 83.0M 6% /
tmpfs 512.0K 0 512.0K 0% /devújraindítás után pedig:
root@AC2100:/tmp# df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/root 8.5M 8.5M 0 100% /rom
tmpfs 60.4M 1.1M 59.3M 2% /tmp
/dev/ubi0_1 93.0M 5.3M 83.0M 6% /overlay
overlayfs:/overlay 93.0M 5.3M 83.0M 6% /
tmpfs 512.0K 0 512.0K 0% /devAzert ujrainditas elott megnezhetted volna, hogy mi foglalja el azt a 7 MB-ot...
ls -la /tmp -
mr.perfect
tag
A dhcp lease-okat (és sok minden mást) szerencsére nem a flash-ba (különben elég hamar kinyírná) - aminek a foglaltságát te látod - , hanem RAMDRIVE-ra, a /tmp-be írja a rendszer. Valami teleírta a /tmp-det, ami a RAM fele (vagy a RAM telt be esetleg). Mivel ez egy RAMDRIVE, így újraindítás esetén "tisztán" indul ismét.
Hogy mi ír a /tmp-be (vagy /var) ennyi adatot nálad, azt neked kell tudnod.a \tmp-ben volt még csomó szabad hely
root@AC2100:~# df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/root 8.5M 8.5M 0 100% /rom
tmpfs 60.4M 8.1M 52.3M 13% /tmp
/dev/ubi0_1 93.0M 5.3M 83.0M 6% /overlay
overlayfs:/overlay 93.0M 5.3M 83.0M 6% /
tmpfs 512.0K 0 512.0K 0% /devújraindítás után pedig:
root@AC2100:/tmp# df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/root 8.5M 8.5M 0 100% /rom
tmpfs 60.4M 1.1M 59.3M 2% /tmp
/dev/ubi0_1 93.0M 5.3M 83.0M 6% /overlay
overlayfs:/overlay 93.0M 5.3M 83.0M 6% /
tmpfs 512.0K 0 512.0K 0% /dev -
vargalex
Topikgazda
sziasztok.. három hét stabil működés után Xiaomi mi AC2100-as routerem openwrt 19.07.5-ös fw-el egyszercsak nem osztott ki DHCP-n IP címeket.. megnéztem a log-ot és azt írja, hogy elfogyott a hely ezért nem tudta írni a dhcp.leases file-t. Namost a hely egyáltalán nem fogyott el. 14% volt foglalt.. csak újraindítás segített most minden O.K. újra.. valaki tapasztalt már hasonlót?
A dhcp lease-okat (és sok minden mást) szerencsére nem a flash-ba (különben elég hamar kinyírná) - aminek a foglaltságát te látod - , hanem RAMDRIVE-ra, a /tmp-be írja a rendszer. Valami teleírta a /tmp-det, ami a RAM fele (vagy a RAM telt be esetleg). Mivel ez egy RAMDRIVE, így újraindítás esetén "tisztán" indul ismét.
Hogy mi ír a /tmp-be (vagy /var) ennyi adatot nálad, azt neked kell tudnod. -
sonar
addikt
Talán segit megérteni az iptables logikáját ha megnézed a következő ábrát: iptables flowchart
Ha a LAN-felől inditasz csomagot akkor a jobb felső sarokból indul a csomagod (Locally generated Packet) -
mr.perfect
tag
sziasztok.. három hét stabil működés után Xiaomi mi AC2100-as routerem openwrt 19.07.5-ös fw-el egyszercsak nem osztott ki DHCP-n IP címeket.. megnéztem a log-ot és azt írja, hogy elfogyott a hely ezért nem tudta írni a dhcp.leases file-t. Namost a hely egyáltalán nem fogyott el. 14% volt foglalt.. csak újraindítás segített most minden O.K. újra.. valaki tapasztalt már hasonlót?
-
Chea
csendes tag
és @sonar
Hála
nektek.
Bár azt továbbra sem értem, hogy miért OUTPUT és miért nem a FORWARD láncra megy a szabály?
LAN > WAN mi ez ha nem forward ???
Mindenesetre nagyon köszi, a hétvégén kipróbálom, mert az időm is szűkös. -
Zsombe
senior tag
Ez szomorú, köszönöm a választ!
Akkor jobban járok, ha visszarakom a gyári FW-t? Azzal próbálkoztam egyébként már korábban, de a stock firmware feltöltése közben mindig megszakadt a kapcsolat, mert túl nagy volt a fw (pedig vágottat használtam).
-
fatal`
titán
Szelessav.net oldalán mérve: letöltés 578mbit/s, feltöltés 317mbit/s.
Speedtest.net oldalán mérve: letöltés 615mbit/s, feltöltés 308mbit/s.Ezek szerint a software offloading segített. Bár még mindig lehetne jobb az eredmény az 1000mbit/sec-től ez még távol áll.
Csak tudnám 5Ghz-en miért ilyen gyenge az eredmény.
149-es csatornán van az eszköz, bitrate-nek 650mbit-et ír.A WiFi-t nem tudom, nem volt ilyen routerem. 40mhz-en megy?
Gigabitet OpenWRT-vel ezzel a routerrel nem fogsz elérni, ahhoz combosabb vas kell. OpenWRT esetén nincsen HW NAT.
-
vargalex
Topikgazda
Kezdőnek nem biztos, hogy az iptables való. Még jó, hogy OpenWrt esetén LuCI-ban ez megadható forrás zóna, forrás IP, vagy MAC cím alapján a forgalmi szabályoknál...
-
sonar
addikt
Sziasztok nagytudásúak!
Újonc OpenWRT felhasználóként rögtön két segítséget is kérnék.
Egy elfáradt TP-Link routert cseréltem örömmel Netgear R7800-ra, de a régi eszközben egyszerűen be lehetett állítani olyan tűzfalszabályt, amivel megadott fix IPv4 címtartományba eső klienseket ki tudtam zárni a WAN oldali forgalomból (a belső hálót elérhették). Na itt az Iptables kifogott rajtam, feladtam. A másik problémám, hogy szeparált, vendég wifit létre tudtam hozni, de nem tudom korlátozni a rá eső bejövő sávszélt.
Ha van szűkös Linux ismeretekkel is megvalósítható megoldásotok, előre is megköszönöm.Ha kifelé menő kapcsolatot szeretnél korlátozni akkor az OUTPUT táblába felveszed az IP-ket
iptables -A OUTPUT -d [IPcim] -j DROP
Vagy range-t is megadhatsziptables -A OUTPUT -d 192.168.1.100-192.168.1.200 -j DROP -
Zsombe
senior tag
Szelessav.net oldalán mérve: letöltés 578mbit/s, feltöltés 317mbit/s.
Speedtest.net oldalán mérve: letöltés 615mbit/s, feltöltés 308mbit/s.Ezek szerint a software offloading segített. Bár még mindig lehetne jobb az eredmény az 1000mbit/sec-től ez még távol áll.
Csak tudnám 5Ghz-en miért ilyen gyenge az eredmény.
149-es csatornán van az eszköz, bitrate-nek 650mbit-et ír. -
Chea
csendes tag
Sziasztok nagytudásúak!
Újonc OpenWRT felhasználóként rögtön két segítséget is kérnék.
Egy elfáradt TP-Link routert cseréltem örömmel Netgear R7800-ra, de a régi eszközben egyszerűen be lehetett állítani olyan tűzfalszabályt, amivel megadott fix IPv4 címtartományba eső klienseket ki tudtam zárni a WAN oldali forgalomból (a belső hálót elérhették). Na itt az Iptables kifogott rajtam, feladtam. A másik problémám, hogy szeparált, vendég wifit létre tudtam hozni, de nem tudom korlátozni a rá eső bejövő sávszélt.
Ha van szűkös Linux ismeretekkel is megvalósítható megoldásotok, előre is megköszönöm. -
fatal`
titán
Kábelen ellenőrizd a sebességet és utána lehet a WiFit állítgatni.
-
Zsombe
senior tag
-
fatal`
titán
-
Zsombe
senior tag
-
fatal`
titán
Sziasztok!
A TP-Link Archer C7 v4 routerem 19.07.5-ös OpenWRT-vel nagyon lassú netet biztosít, mind lan-on, mind Wifin keresztül. Digi1000-es netem van, lan-on 220-230mbit/sec letöltést mérek, wifin pedig csak 120-130mbit/sec-et (5GHz-en). A Huawei ONT-ra csatlakozva 450-480mbit/sec érhető el. Szóval a router a ludas, csak nem tudom miért.
Van valami trükk, ami plusz beállítást igényel OpenWRT alatt?Illetve másutt olvastam, hogy a SW NAT OpenWRT-ben lassú ennél az eszköznél. Esetleg ez lehet a probléma? Gyári FW-t nem szívesen tenném vissza rá, főleg hogy korábban nem is sikerült.
Kapcsold be a sw flow offloadot, hátha segít. Én WDR4390-nel mértem anno flow offloaddal 600 megabitet.
-
Zsombe
senior tag
Sziasztok!
A TP-Link Archer C7 v4 routerem 19.07.5-ös OpenWRT-vel nagyon lassú netet biztosít, mind lan-on, mind Wifin keresztül. Digi1000-es netem van, lan-on 220-230mbit/sec letöltést mérek, wifin pedig csak 120-130mbit/sec-et (5GHz-en). A Huawei ONT-ra csatlakozva 450-480mbit/sec érhető el. Szóval a router a ludas, csak nem tudom miért.
Van valami trükk, ami plusz beállítást igényel OpenWRT alatt?Illetve másutt olvastam, hogy a SW NAT OpenWRT-ben lassú ennél az eszköznél. Esetleg ez lehet a probléma? Gyári FW-t nem szívesen tenném vissza rá, főleg hogy korábban nem is sikerült.
-
sonar
addikt
Routerje vállogatja.
Milyen routerről van szó? És melyik openwrt verzió?Más:
Nem régiben nyugdíjaztam a jó öreg 1043nd-t (v1.x)
És hát akkor játszadoznék vele. Vajon 256Mb-s flash-t le tudná kezelni? Vagy próbáljam meg aztán majd kiderül? -
Tarokk79
aktív tag
Lehet, olyat csinálni, hogy éjszakára kapcsolja le a ledeket? Előre is kösz.
-
rErEaT
senior tag
-
vargalex
Topikgazda
-
rErEaT
senior tag
-
rErEaT
senior tag
Sziasztok!
Van egy ilyen hibám:
tudnátok segíteni?

Sun Jan 17 14:53:19 2021 kern.info kernel: [402629.920739] usb 2-1: USB disconnect, device number 8Sun Jan 17 14:53:24 2021 kern.info kernel: [402634.820595] usb 2-1: new SuperSpeed USB device number 9 using xhci-mtkSun Jan 17 14:53:24 2021 kern.info kernel: [402634.865543] scsi host0: uasSun Jan 17 14:53:24 2021 kern.err kernel: [402634.872723] xhci-mtk 1e1c0000.xhci: ERROR Transfer event for unknown stream ring slot 1 ep 4Sun Jan 17 14:53:24 2021 kern.err kernel: [402634.889721] xhci-mtk 1e1c0000.xhci: @000000000ece5070 0ec2d000 00000000 05000000 01058001Sun Jan 17 14:53:24 2021 kern.err kernel: [402634.906164] xhci-mtk 1e1c0000.xhci: ERROR Transfer event for unknown stream ring slot 1 ep 6Sun Jan 17 14:53:24 2021 kern.err kernel: [402634.923118] xhci-mtk 1e1c0000.xhci: @000000000ece5080 0ec2d100 00000000 05000000 01078001Ez a verzió van fent: https://prohardver.hu/tema/asus_router-ek_2/hsz_2972-2972.html
-
Headless
őstag
Szerintem nem itt lesz a bibi.
az a gw a szerver oldali tunnel végpont, ott gondolom a forwardot megcsinálták annak rendje és módja szerint. (mint írtam ezek a szabályok mind push-al jönnek)
ha azt kitörlöm akkor még kliens végpontról sem tudom elérni a remote subnetet.
A felé járok, most hogy valószínű tűzfal probléma, inkább. a vpn kliens router is egyben és így alapvetően forward,input az droppolva van.
ahogy gondoltam egy masquerade-al megoldottam, hogy a szerver azt lássa, hogy a router csatlakozik. (mivel a szerverhez nem férek hozzá)
A gyári vpn kliens beállítása segítségemre volt azért
ugyanis pont az volt beállítva ami kell, vagyis a remote az nem férhet hozzá az én lanomhoz.Valamint engedélyezni/tiltani azokat a kapcsolatokat, amik kellenek:
iptables -N ovpn1iptables -A INPUT -m state --state RELATED,ESTABLISHED -j ACCEPTiptables -A INPUT -i tun0 ! -p icmp -j DROPiptables -A FORWARD -o br0 -j ovpn1iptables -A FORWARD -i tun0 -j DROPiptables -A ovpn1 -i tun0 -j ACCEPTiptables -A FORWARD -m state --state RELATED,ESTABLISHED -j ACCEPTiptables -A -s 192.168.150.0/24 POSTROUTING -o tun0 -j MASQUERADEígy már elérem a kliens gépekről is.
-
Headless
őstag
Szerintem nem itt lesz a bibi.
az a gw a szerver oldali tunnel végpont, ott gondolom a forwardot megcsinálták annak rendje és módja szerint. (mint írtam ezek a szabályok mind push-al jönnek)
ha azt kitörlöm akkor még kliens végpontról sem tudom elérni a remote subnetet.
A felé járok, most hogy valószínű tűzfal probléma, inkább. a vpn kliens router is egyben és így alapvetően forward,input az droppolva van.
-
sonar
addikt
Sziasztok én is vpn kérdés, valahogy mindig fenn akadok ezeken a routolási problémákon...
Openvpn.site to site vpn
felállás:
nem általam kezelt openvpn szerver és subnet
192.168.8.0/24
tunnel subnet
192.168.108.0/24
gw 192.168.108.1Általam kezelt kliens
tunnel végpont:192.168.108.186
gateway (padavan) ezen futna az openvpn is de konzoloban kell beállítanom, mert a gui csak 1 klienst tud kezelni...
ami működik:
openvpn kliensről tudom pingelni a tunnel végpontot, és a remote lan tartoományt is.
kliens tartományból tudom pingelni a tunnel végpontját(192.168.108.186)ami nem megy:
saját subnetből nem tudom pingelni a távoli végpontot (192.168.108.1), se a távoli subnetet 192.168.8.0/24ip route részlet:
192.168.8.0/24 via 192.168.108.1 dev tun0192.168.108.0/24 dev tun0 proto kernel scope link src 192.168.108.186ip addr részlet
tun0: <POINTOPOINT,MULTICAST,NOARP,UP,LOWER_UP> mtu 1500 qdisc pfifo_fast state UNKNOWN qlen 100link/noneinet 192.168.108.186/24 brd 192.168.108.255 scope global tun0ipv4 forward engedélyezve van a kliensen, gondolom a szerveren is (nincs rálátásom).
jelenleg ennyi az egész ami történik a kliens oldalon
openvpn --config /path/to/config
természetesen a mutatott routeok pusholva vannak a szerverről.PUSH: Received control message: 'PUSH_REPLY,dhcp-option DNS 192.168.108.1,ping 20,ping-restart 60,topology subnet,route-gateway 192.168.108.1,ifconfig 192.168.108.186 255.255.255.0'mi hiányzik, hogy a subnetemből is elérjék a szerver oldali subnetet, de fordítva nem.
Ez itt a baj:
192.168.8.0/24 via 192.168.108.1 dev tun0
a 192.168.8.0/24-es hálóban nincsen benne a gatewayed (192.168.108.1)
Koncepcionális nem jó amit csinálsz. -
Headless
őstag
Sziasztok én is vpn kérdés, valahogy mindig fenn akadok ezeken a routolási problémákon...
Openvpn.site to site vpn
felállás:
nem általam kezelt openvpn szerver és subnet
192.168.8.0/24
tunnel subnet
192.168.108.0/24
gw 192.168.108.1Általam kezelt kliens
tunnel végpont:192.168.108.186
gateway (padavan) ezen futna az openvpn is de konzoloban kell beállítanom, mert a gui csak 1 klienst tud kezelni...
ami működik:
openvpn kliensről tudom pingelni a tunnel végpontot, és a remote lan tartoományt is.
kliens tartományból tudom pingelni a tunnel végpontját(192.168.108.186)ami nem megy:
saját subnetből nem tudom pingelni a távoli végpontot (192.168.108.1), se a távoli subnetet 192.168.8.0/24ip route részlet:
192.168.8.0/24 via 192.168.108.1 dev tun0192.168.108.0/24 dev tun0 proto kernel scope link src 192.168.108.186ip addr részlet
tun0: <POINTOPOINT,MULTICAST,NOARP,UP,LOWER_UP> mtu 1500 qdisc pfifo_fast state UNKNOWN qlen 100link/noneinet 192.168.108.186/24 brd 192.168.108.255 scope global tun0ipv4 forward engedélyezve van a kliensen, gondolom a szerveren is (nincs rálátásom).
jelenleg ennyi az egész ami történik a kliens oldalon
openvpn --config /path/to/config
természetesen a mutatott routeok pusholva vannak a szerverről.PUSH: Received control message: 'PUSH_REPLY,dhcp-option DNS 192.168.108.1,ping 20,ping-restart 60,topology subnet,route-gateway 192.168.108.1,ifconfig 192.168.108.186 255.255.255.0'mi hiányzik, hogy a subnetemből is elérjék a szerver oldali subnetet, de fordítva nem.
-
vargalex
Topikgazda
Ez attól is függ, hogy milyen verziójú OpenWrt van a routeren. Barrier Breaker, vagy régebbi build-en a kmod-ipt-nathelper-extra csomag telepítése szükséges, annál újabb buildek esetén a kmod-nf-nathelper-extra. Illetve ezen kívül azt hiszem, hogy 18.06-tól szükség van még a /etc/sysctl.d/tetszolegesfilenev.conf file-ban a
net.netfilter.nf_conntrack_helper = 1beállításra. Majd a legegyszerűbb egy router restart.
-
Toninho13
aktív tag
-
vargalex
Topikgazda
-
Toninho13
aktív tag
Sziasztok!
Openwrt-s router alatt szeretnék VPN-en csatlakozni egy Padavan-os routerhez. Mit kell engedélyezni, hogy menjen? Mobil netről simán tudok csatlakozni, de így nem. -
Stonerice
őstag
-
Galahed
senior tag
-
vargalex
Topikgazda
Az rsync-hez (mint sok máshoz) nincs webes felület, csak parancssorból elérhető.
-
Galahed
senior tag
Mivel játszod le a filmeket a Z10-en? Nem lehet ott valami bufferelést beállítani?
Egyébként gyanítom, hogy nem eredeti UHD Blu-Ray rippeket nézel, de ha mégis, ott maximum 144 Mbps a bitráta. Szóval, ennél csak kevesebb lehet, ennek pedig a 867 Mbps linken azért illene folyamatosan átférnie...Átfér bőven ezért keresem máshol a hibát, a puffer állitási lehetőséget nem láttam.
Megoldom , köszi a tippeket és a segítséget. Majd pár nap múlva meglátom.Az Rsync -nek a LuCi GUI alól elérhetőnek kell lennie? (telepítés után természetesen)
Vagy marad a parancssor? -
Galahed
senior tag
ez jó ötlet, köszi

-
vargalex
Topikgazda
867Mbps a sávszélesség ennyit bir a Z10.
Az, hogy mitol szakad meg néha a hálózatról történő lejátszás, nem tudom. Két router lett beállítva (Asus AC66, -1750Mbps, a Xiaomi Ac2100 - 2100Mbps)
Elvileg este a sávszéllel nem lehet gond UHD esetében sem , vagy a Z10 vagy a NAS görénykedik.A sávszélesség teljesen a letöltésé lenne abban az időben, mivel mint irtam is, ebben az esetben a film amit nézünk már a Z10 belső HDD-ról menne.
Mivel játszod le a filmeket a Z10-en? Nem lehet ott valami bufferelést beállítani?
Egyébként gyanítom, hogy nem eredeti UHD Blu-Ray rippeket nézel, de ha mégis, ott maximum 144 Mbps a bitráta. Szóval, ennél csak kevesebb lehet, ennek pedig a 867 Mbps linken azért illene folyamatosan átférnie... -
vargalex
Topikgazda
Megpróbálom röviden:
Van egy router (AC2100 Xiaomi) amihez kábelen csatlakozik egy NAS (illetve kettő de ez most lényegtelen)
- Ez a NAS tárolja a filmeket, intézi a letöltést és még pár feladatot ellát.
-Van mellette egy Z9s médialejátszó, ami UTP-n csatlakozik, ezzel nincs is gond, játszik szépen a NAS-ról
- Van egy Z10 egy másik helyiségben ahol nincs UTP kábel és nem is lesz. 876Mbps WIFI kapcsolat van az AC2100 router és a mellette lévő NAS között ahonnan a Z10 filmet játszik le (UHD-t is) Ez a lejátszás már nem tökéletes, van , hogy megszakad a kapcsolat, leáll a mozi, mig a Z10 belső HDD -ról ezt nem csinálja.* Az lenne a feladat, hogy a filmeket vagy a Z10 re- kellene közvetlenül letölteni, vagy valami automatikus módszerrel a NAS ról (Rsync) szinkronizálni a letöltött filmeket tartalmazó mappát.
Lehetőség: A Z10 -en van gyárilag ősrégi openwrt , épp ezekben a percekben teszem rá az új openwrt-t.
Probléma, hogy ha a Z10-en használom a transmissiont akkor a Z10-et állandóan be kellene kapcsolni, ez a dolog nem tetszik annyira, hiszen a router vagy a NAS állandóan be van kapcsolva. Tehát 2 dolog lenne, vagy a Router intézi (openwrt-transmission) a letöltést azokban az időszakokban amikor a Z10-en filmet nézünk (addig vár a letöltés a routeren), vagy a NAS-ról szinkronizálom át a mappákat sokkal gyorsabban, mintha letöltés menne a háttérben.
Ez utóbbi már szimpatikusabb, valószinüleg ez lesz. Ehhez kéne a Rsync csomag a Z10 openwrt-hez, de ott sajna a régi verzióhoz nem létezik, ezért teszem most fel az új openwrt-t a Z10-re éspróbálom összelőni a Synology NAS-al.A kézzel való másolás nem tetszik, eddig a rendszer úgy möködött, hogy bedobtam egy torent file-t egy közönséges mappába és kis idő múlva a Z10 Home theatre -ben megjelent a film boritóval, bemutatóval, leirással. (a többit a rendszer a háttérben önnálóan intézte). Ezt szeretném most is.
Köszönöm az érdeklődést lassan de haladok

update: az új openwrt a Z10-en rendben van de az Rsync sajnos nem megy a Synology nas felől. Ugyanaz a DSM verzió kellene a Z10-re is,

DSM biztos nem lesz a Z10-re, de mi a probléma? Különböznek az rsync verziók? Ha nem lehet azonos verziót telepíteni, akkor csinálhatod azt is, hogy mount-olod a Z10-re a Synology kiajánlott könyvtárát (akár NFS, akár SMB) és így elég a lokális rsync 2 könyvtár között...
-
suste
veterán
867Mbps a sávszélesség ennyit bir a Z10.
Az, hogy mitol szakad meg néha a hálózatról történő lejátszás, nem tudom. Két router lett beállítva (Asus AC66, -1750Mbps, a Xiaomi Ac2100 - 2100Mbps)
Elvileg este a sávszéllel nem lehet gond UHD esetében sem , vagy a Z10 vagy a NAS görénykedik.A sávszélesség teljesen a letöltésé lenne abban az időben, mivel mint irtam is, ebben az esetben a film amit nézünk már a Z10 belső HDD-ról menne.
a wifi sosem lesz olyan stabil, hogy azzal teljesen számolhatsz
egyszer próbáld meg online nézni a kapcsolati sebességet..... állandóan ugrál, és nagyon be tud esni (bármi bezavarhat, pl mikró)
nagyobb pufferrel lehet ellene védekezni esetleg -
Galahed
senior tag
867Mbps a sávszélesség ennyit bir a Z10.
Az, hogy mitol szakad meg néha a hálózatról történő lejátszás, nem tudom. Két router lett beállítva (Asus AC66, -1750Mbps, a Xiaomi Ac2100 - 2100Mbps)
Elvileg este a sávszéllel nem lehet gond UHD esetében sem , vagy a Z10 vagy a NAS görénykedik.A sávszélesség teljesen a letöltésé lenne abban az időben, mivel mint irtam is, ebben az esetben a film amit nézünk már a Z10 belső HDD-ról menne.
-
suste
veterán
Pedig irtam. Amikor filmet nézek a Z10-en, akkor kerülnek rá.
Tehát 2 dolog lenne, vagy a Router intézi (openwrt-transmission) a letöltést azokban az időszakokban amikor a Z10-en filmet nézünk (addig vár a letöltés a routeren), vagy a NAS-ról szinkronizálom át a mappákat sokkal gyorsabban, mintha letöltés menne a háttérben.
Közben úgy néz ki, hogy sikerült a Zidoo-n (Z10) az Openwrt frissitése, az ebben lévő transmission elég pofás (Transmission-web-Control), úgy néz ki működik. Meglátjuk mire jutok vele.
Ez meg azért fura gondolat, mert a Z10 eleve sávszél gonddal küzd a leírásod alapján.
-
Galahed
senior tag
Pedig irtam. Amikor filmet nézek a Z10-en, akkor kerülnek rá.
Tehát 2 dolog lenne, vagy a Router intézi (openwrt-transmission) a letöltést azokban az időszakokban amikor a Z10-en filmet nézünk (addig vár a letöltés a routeren), vagy a NAS-ról szinkronizálom át a mappákat sokkal gyorsabban, mintha letöltés menne a háttérben.
Közben úgy néz ki, hogy sikerült a Zidoo-n (Z10) az Openwrt frissitése, az ebben lévő transmission elég pofás (Transmission-web-Control), úgy néz ki működik. Meglátjuk mire jutok vele.
-
suste
veterán
Megpróbálom röviden:
Van egy router (AC2100 Xiaomi) amihez kábelen csatlakozik egy NAS (illetve kettő de ez most lényegtelen)
- Ez a NAS tárolja a filmeket, intézi a letöltést és még pár feladatot ellát.
-Van mellette egy Z9s médialejátszó, ami UTP-n csatlakozik, ezzel nincs is gond, játszik szépen a NAS-ról
- Van egy Z10 egy másik helyiségben ahol nincs UTP kábel és nem is lesz. 876Mbps WIFI kapcsolat van az AC2100 router és a mellette lévő NAS között ahonnan a Z10 filmet játszik le (UHD-t is) Ez a lejátszás már nem tökéletes, van , hogy megszakad a kapcsolat, leáll a mozi, mig a Z10 belső HDD -ról ezt nem csinálja.* Az lenne a feladat, hogy a filmeket vagy a Z10 re- kellene közvetlenül letölteni, vagy valami automatikus módszerrel a NAS ról (Rsync) szinkronizálni a letöltött filmeket tartalmazó mappát.
Lehetőség: A Z10 -en van gyárilag ősrégi openwrt , épp ezekben a percekben teszem rá az új openwrt-t.
Probléma, hogy ha a Z10-en használom a transmissiont akkor a Z10-et állandóan be kellene kapcsolni, ez a dolog nem tetszik annyira, hiszen a router vagy a NAS állandóan be van kapcsolva. Tehát 2 dolog lenne, vagy a Router intézi (openwrt-transmission) a letöltést azokban az időszakokban amikor a Z10-en filmet nézünk (addig vár a letöltés a routeren), vagy a NAS-ról szinkronizálom át a mappákat sokkal gyorsabban, mintha letöltés menne a háttérben.
Ez utóbbi már szimpatikusabb, valószinüleg ez lesz. Ehhez kéne a Rsync csomag a Z10 openwrt-hez, de ott sajna a régi verzióhoz nem létezik, ezért teszem most fel az új openwrt-t a Z10-re éspróbálom összelőni a Synology NAS-al.A kézzel való másolás nem tetszik, eddig a rendszer úgy möködött, hogy bedobtam egy torent file-t egy közönséges mappába és kis idő múlva a Z10 Home theatre -ben megjelent a film boritóval, bemutatóval, leirással. (a többit a rendszer a háttérben önnálóan intézte). Ezt szeretném most is.
Köszönöm az érdeklődést lassan de haladok

update: az új openwrt a Z10-en rendben van de az Rsync sajnos nem megy a Synology nas felől. Ugyanaz a DSM verzió kellene a Z10-re is,

nem biztos hogy jól értem, de ha nem akarod bekapcsolva hagyni a Z10-et, akkor hogy kerülnek rá a filmek

-
Galahed
senior tag
Az kicsit furának/értelmetlennek tűnik, hogy a routerrel akarsz egy másik hálózati meghajtóra torrentezni. (+ hálózati terhelés)
A routeres torrentezésnek akkor van értelme, ha ezen van a háttértár is, így egyszerűsödik a hálózat, és nem kell külön háttértár vagy egésznap mennnie a PC-nek.
Miért nem a hálózati megosztást csináló eszközön torrentezel?Megpróbálom röviden:
Van egy router (AC2100 Xiaomi) amihez kábelen csatlakozik egy NAS (illetve kettő de ez most lényegtelen)
- Ez a NAS tárolja a filmeket, intézi a letöltést és még pár feladatot ellát.
-Van mellette egy Z9s médialejátszó, ami UTP-n csatlakozik, ezzel nincs is gond, játszik szépen a NAS-ról
- Van egy Z10 egy másik helyiségben ahol nincs UTP kábel és nem is lesz. 876Mbps WIFI kapcsolat van az AC2100 router és a mellette lévő NAS között ahonnan a Z10 filmet játszik le (UHD-t is) Ez a lejátszás már nem tökéletes, van , hogy megszakad a kapcsolat, leáll a mozi, mig a Z10 belső HDD -ról ezt nem csinálja.* Az lenne a feladat, hogy a filmeket vagy a Z10 re- kellene közvetlenül letölteni, vagy valami automatikus módszerrel a NAS ról (Rsync) szinkronizálni a letöltött filmeket tartalmazó mappát.
Lehetőség: A Z10 -en van gyárilag ősrégi openwrt , épp ezekben a percekben teszem rá az új openwrt-t.
Probléma, hogy ha a Z10-en használom a transmissiont akkor a Z10-et állandóan be kellene kapcsolni, ez a dolog nem tetszik annyira, hiszen a router vagy a NAS állandóan be van kapcsolva. Tehát 2 dolog lenne, vagy a Router intézi (openwrt-transmission) a letöltést azokban az időszakokban amikor a Z10-en filmet nézünk (addig vár a letöltés a routeren), vagy a NAS-ról szinkronizálom át a mappákat sokkal gyorsabban, mintha letöltés menne a háttérben.
Ez utóbbi már szimpatikusabb, valószinüleg ez lesz. Ehhez kéne a Rsync csomag a Z10 openwrt-hez, de ott sajna a régi verzióhoz nem létezik, ezért teszem most fel az új openwrt-t a Z10-re éspróbálom összelőni a Synology NAS-al.A kézzel való másolás nem tetszik, eddig a rendszer úgy möködött, hogy bedobtam egy torent file-t egy közönséges mappába és kis idő múlva a Z10 Home theatre -ben megjelent a film boritóval, bemutatóval, leirással. (a többit a rendszer a háttérben önnálóan intézte). Ezt szeretném most is.
Köszönöm az érdeklődést lassan de haladok

update: az új openwrt a Z10-en rendben van de az Rsync sajnos nem megy a Synology nas felől. Ugyanaz a DSM verzió kellene a Z10-re is,

-
suste
veterán
Nagyjából nem, legalábbis nem biztos. Van egy másik openwrt-m, ahol transmission fent van, ott elvileg, megfelelő hálózati beállítások esetén, tudok tárolót kijelölni, Ez egy Zidoo ahol az openwrt -ben felmountolt, nem USB eszközre is megy a letöltés.
De mivel kb tegnap óta próbálok jobban elmélyedni az openwrt rejtelmeiben, nézzétek el nekem tudatlanságomat, tévedéseimet.
Az kicsit furának/értelmetlennek tűnik, hogy a routerrel akarsz egy másik hálózati meghajtóra torrentezni. (+ hálózati terhelés)
A routeres torrentezésnek akkor van értelme, ha ezen van a háttértár is, így egyszerűsödik a hálózat, és nem kell külön háttértár vagy egésznap mennnie a PC-nek.
Miért nem a hálózati megosztást csináló eszközön torrentezel? -
Galahed
senior tag
-
vargalex
Topikgazda
Még egy kérdés, ha a transmission nem felelne meg:
Létezik Rsync csomag az openwrt-hez? Egy Synology NAS bizonyos könyvtárát szeretném szinkronizálni a Medialejátszóvl. A Médialejátszón van openwrt ezért gondoltam hátha van rsync csomag is. (ez a kértés költöi, tudom a guglit használni de hátha valaki csípőből tudja a választ
)Nem kell google hozzá, ott láthatod te is a telepíthető csomagok között..
-
Galahed
senior tag
Még egy kérdés, ha a transmission nem felelne meg:
Létezik Rsync csomag az openwrt-hez? Egy Synology NAS bizonyos könyvtárát szeretném szinkronizálni a Medialejátszóvl. A Médialejátszón van openwrt ezért gondoltam hátha van rsync csomag is. (ez a kértés költöi, tudom a guglit használni de hátha valaki csípőből tudja a választ
) -
Galahed
senior tag
Magában az image-ban benne van a repo-k definíciója (19.07.4-es repo-kra mutat):
[gavarga@gavarga-5590 squashfs-root]$ cat etc/opkg/distfeeds.confsrc/gz openwrt_core http://downloads.openwrt.org/releases/19.07.4/targets/ramips/mt7621/packagessrc/gz openwrt_base http://downloads.openwrt.org/releases/19.07.4/packages/mipsel_24kc/basesrc/gz openwrt_luci http://downloads.openwrt.org/releases/19.07.4/packages/mipsel_24kc/lucisrc/gz openwrt_packages http://downloads.openwrt.org/releases/19.07.4/packages/mipsel_24kc/packagessrc/gz openwrt_routing http://downloads.openwrt.org/releases/19.07.4/packages/mipsel_24kc/routingsrc/gz openwrt_telephony http://downloads.openwrt.org/releases/19.07.4/packages/mipsel_24kc/telephonyAzaz akár LuCI-ból is telepíthetőek a csomagok a System->Software menüpontból. Nyomj egy Update lists gombot és megjelennek a telepíthető csomagok. Neked a transmission-web, vagy transmission-web-control csomagok kellenek. A függőségeket majd behúzzák. LuCI-n történő config-hoz felrakhatod még a luci-app-transmission csomagot is. Persze kellenek még a filerendszer csomagok, usb-storage, stb.
Valóban, ott vannak, köszi a segítséget. Nem olvastam el figyelmesen amit irtál, az Available stb gombok alatt nézegettem...
-
Galahed
senior tag
nincs benne USB port szóval a torrentezés ezzel nagyjából értelmetlen..
Nagyjából nem, legalábbis nem biztos. Van egy másik openwrt-m, ahol transmission fent van, ott elvileg, megfelelő hálózati beállítások esetén, tudok tárolót kijelölni, Ez egy Zidoo ahol az openwrt -ben felmountolt, nem USB eszközre is megy a letöltés.
De mivel kb tegnap óta próbálok jobban elmélyedni az openwrt rejtelmeiben, nézzétek el nekem tudatlanságomat, tévedéseimet.
-
Headless
őstag
Sziasztok.
Felraktam miniDlna és transmission szolgáltatást.
Van egy külső usb-s vinyo NTFS file rendszerrel.Sikerült az automatikus felcsatolás startup kor .
Eddig rendben .
Amikor elindult a router elindítja először dlnat majd a torrentet.
Dlna nem tud rescanelni addig míg megy a torrent szolgáltatást kikapcsolom akkor újra működik dlnanak a rescan része.Ez miért lehet?? vagy hogy lehetne ezt beállítani?
Segítségeteket Előre köszönöm.van egy amit mindenképp elfelejtenék.
az ntfs fájlrendszert linuxon ne használj ha nem muszáj.
egyrészt az inotify funkció hiányzik vagyis a minidlna nem fogja tudni, hogy új tartalom került be (csak manuális rescannel fog menni), másrészt lassabb sokkal mint egy ext4 fájlrendszer.
a problémádat talán az okozhatja hogy a transmission lefoglal valami fájlt ami megakasztja a dlna működését. De én inkább azt mondanám hogy a fő problémád az inotify hiánya vagyis az ntfs fájlrendszer.
-
mr.perfect
tag
Sziasztok!
Pár napja találkoztam először az openwrt-vel, elötte csak nyugtáztam, hogy van ilyen...
Tegnap sikerült felókumlálnom egy Xiaomi AC2100-re (Black Cylinder) routerre az openwrt egy darab fellelhető verzióját. ami működik is rendesen, szépen be is állítgattam, viszont nincs benne BitTorrent.Az lenne a kérdésem, hogy létezk valahol (a hivatalos oldalon nem találtam) Transmission add-on egy már feltelepített openwrt-hez, azaz lehet -e utólag telepíteni egyáltalán?
Előre is köszi.
nincs benne USB port szóval a torrentezés ezzel nagyjából értelmetlen..
-
kriszrap
tag
Sziasztok.
Felraktam miniDlna és transmission szolgáltatást.
Van egy külső usb-s vinyo NTFS file rendszerrel.Sikerült az automatikus felcsatolás startup kor .
Eddig rendben .
Amikor elindult a router elindítja először dlnat majd a torrentet.
Dlna nem tud rescanelni addig míg megy a torrent szolgáltatást kikapcsolom akkor újra működik dlnanak a rescan része.Ez miért lehet?? vagy hogy lehetne ezt beállítani?
Segítségeteket Előre köszönöm. -
woodworm
veterán
Sziasztok!
Pár napja találkoztam először az openwrt-vel, elötte csak nyugtáztam, hogy van ilyen...
Tegnap sikerült felókumlálnom egy Xiaomi AC2100-re (Black Cylinder) routerre az openwrt egy darab fellelhető verzióját. ami működik is rendesen, szépen be is állítgattam, viszont nincs benne BitTorrent.Az lenne a kérdésem, hogy létezk valahol (a hivatalos oldalon nem találtam) Transmission add-on egy már feltelepített openwrt-hez, azaz lehet -e utólag telepíteni egyáltalán?
Előre is köszi.
Ebben van egyáltalán usb port? Mire töltenél le?
-
vargalex
Topikgazda
-
Galahed
senior tag
Magában az image-ban benne van a repo-k definíciója (19.07.4-es repo-kra mutat):
[gavarga@gavarga-5590 squashfs-root]$ cat etc/opkg/distfeeds.confsrc/gz openwrt_core http://downloads.openwrt.org/releases/19.07.4/targets/ramips/mt7621/packagessrc/gz openwrt_base http://downloads.openwrt.org/releases/19.07.4/packages/mipsel_24kc/basesrc/gz openwrt_luci http://downloads.openwrt.org/releases/19.07.4/packages/mipsel_24kc/lucisrc/gz openwrt_packages http://downloads.openwrt.org/releases/19.07.4/packages/mipsel_24kc/packagessrc/gz openwrt_routing http://downloads.openwrt.org/releases/19.07.4/packages/mipsel_24kc/routingsrc/gz openwrt_telephony http://downloads.openwrt.org/releases/19.07.4/packages/mipsel_24kc/telephonyAzaz akár LuCI-ból is telepíthetőek a csomagok a System->Software menüpontból. Nyomj egy Update lists gombot és megjelennek a telepíthető csomagok. Neked a transmission-web, vagy transmission-web-control csomagok kellenek. A függőségeket majd behúzzák. LuCI-n történő config-hoz felrakhatod még a luci-app-transmission csomagot is. Persze kellenek még a filerendszer csomagok, usb-storage, stb.
Az Update list-ra sajnos nem jelenik meg semmi, üres marad, nézem tovább mit lehet tenni...
jól látom, hogy a csomagoknál architektúra alapján választunk ?
-
vargalex
Topikgazda
Jah, azt hittem az openwrt weblapon vmilyen repo -ra gondolsz.
Amit én feltettem az a Github-ról származik és csak a router flasheléséhez szükséges cuccokat tartalmazta. Szóval abban nincs.
Magában az image-ban benne van a repo-k definíciója (19.07.4-es repo-kra mutat):
[gavarga@gavarga-5590 squashfs-root]$ cat etc/opkg/distfeeds.confsrc/gz openwrt_core http://downloads.openwrt.org/releases/19.07.4/targets/ramips/mt7621/packagessrc/gz openwrt_base http://downloads.openwrt.org/releases/19.07.4/packages/mipsel_24kc/basesrc/gz openwrt_luci http://downloads.openwrt.org/releases/19.07.4/packages/mipsel_24kc/lucisrc/gz openwrt_packages http://downloads.openwrt.org/releases/19.07.4/packages/mipsel_24kc/packagessrc/gz openwrt_routing http://downloads.openwrt.org/releases/19.07.4/packages/mipsel_24kc/routingsrc/gz openwrt_telephony http://downloads.openwrt.org/releases/19.07.4/packages/mipsel_24kc/telephonyAzaz akár LuCI-ból is telepíthetőek a csomagok a System->Software menüpontból. Nyomj egy Update lists gombot és megjelennek a telepíthető csomagok. Neked a transmission-web, vagy transmission-web-control csomagok kellenek. A függőségeket majd behúzzák. LuCI-n történő config-hoz felrakhatod még a luci-app-transmission csomagot is. Persze kellenek még a filerendszer csomagok, usb-storage, stb.
-
Galahed
senior tag
-
vargalex
Topikgazda
-
Galahed
senior tag
-
vargalex
Topikgazda
Sziasztok!
Pár napja találkoztam először az openwrt-vel, elötte csak nyugtáztam, hogy van ilyen...
Tegnap sikerült felókumlálnom egy Xiaomi AC2100-re (Black Cylinder) routerre az openwrt egy darab fellelhető verzióját. ami működik is rendesen, szépen be is állítgattam, viszont nincs benne BitTorrent.Az lenne a kérdésem, hogy létezk valahol (a hivatalos oldalon nem találtam) Transmission add-on egy már feltelepített openwrt-hez, azaz lehet -e utólag telepíteni egyáltalán?
Előre is köszi.
Persze, repo-ból telepíthető.
-
Galahed
senior tag
Sziasztok!
Pár napja találkoztam először az openwrt-vel, elötte csak nyugtáztam, hogy van ilyen...
Tegnap sikerült felókumlálnom egy Xiaomi AC2100-re (Black Cylinder) routerre az openwrt egy darab fellelhető verzióját. ami működik is rendesen, szépen be is állítgattam, viszont nincs benne BitTorrent.Az lenne a kérdésem, hogy létezk valahol (a hivatalos oldalon nem találtam) Transmission add-on egy már feltelepített openwrt-hez, azaz lehet -e utólag telepíteni egyáltalán?
Előre is köszi.
-
mr.perfect
tag
-
mr.perfect
tag
Ki milyen témát használ? én most raktam fel az argon-t és eléggé bejön de hátha van még jobb. [link]
-
CheGhost
aktív tag
Sziasztok! Nekem még mindig olyan a torrent letöltés, mintha az elkészülés után azonnal bontaná a kapcsolatot, semmi seed és minden partner le és fel is zéró. Letöltés oké, jön csutkán. Az szeretném kérni, hogy priviben nem tudna-e valaki (akinek digis optikai szálas dobozt raktak be) egy mentés küldeni (term. a személyes beállításokat törölve). Talán abból ki tudnám bogozni, mit állítottam be rosszul. Köszi előre is!
Szia!
Pár kérdés, ami segíthet a megoldás felé:
- Publikus ip-címet kapsz?
- A megfelelő portok nyitva/továbbítva vannak? -
BSOD
senior tag
~1 hete frissítettem 18.x-ról 19.07-re egy mir3g-n. Minden flottul ment. Openvpn, dyndns (ipdns.hu) és minden egyéb apróság beállítását sikerült simán átvenni, gyakorlatilag ugyanaz a konfig.
Van viszont azóta egy gondom egy Logitech Squeezebox Duet lejátszóval. Elindítom a zenét és pár másodperc után megáll és pár másodperc után folytatja majd újra megáll és így tovább. Jelerősség rendben, ~3 méterre van egy falon túl. 95% a lejátszó szerint, -47 dBm a router szerint. Logban csak a csatlakozás bejegyzése van, lecsatlakozás/újracsatlakozás nincs, nem szakad a kapcsolat. Vezetékkel bekötve nincs probléma.
Nem tudom mi a nyűgje. A WPA2 PSK- különböző szintjeit próbáltam állítani hátha... bár eddig is erős titkosítással ment.Nincs ötletetek? Fúrjak falat?
Bekábeleztem. Így tökéletes.
-
georgeh
tag
Sziasztok! Nekem még mindig olyan a torrent letöltés, mintha az elkészülés után azonnal bontaná a kapcsolatot, semmi seed és minden partner le és fel is zéró. Letöltés oké, jön csutkán. Az szeretném kérni, hogy priviben nem tudna-e valaki (akinek digis optikai szálas dobozt raktak be) egy mentés küldeni (term. a személyes beállításokat törölve). Talán abból ki tudnám bogozni, mit állítottam be rosszul. Köszi előre is!
-
vargalex
Topikgazda
Nem bonyolult a dolog, minden le van írva a wiki-ben, vagy akár magyar leírásokat is találsz (alapvetően az nem baj, ha nem erre a típusra szól, elég ha OpenWrt).
Viszont amit tudnod kell: a routeredre csak snapshot build érhető el, ami nemhogy torrent klienst, de még webes felületet (LuCI) sem tartalmaz. Ezt is utólag kell telepíteni. -
kenand
veterán
Köszönöm a segítséged, mindig újabb probléma jött, végül is az OPENwrt oldalon láttam, hogy a dev romot egyszerűen vissza lehet tenni a minire, úgy már sikerült a breed bootloadert feltenni.
-
TriX2010
tag
-
Headless
őstag
Ennél erősebb alternatíva van (vpn (konkrétan wireguard) miatt kérdezem)?
Ahogy néztem wrt1900/wrt3200 van még, de anno arról sok rosszat hallottam (talán openwrt-nél nem volt hw nat)szia mir3g nekem a 100-as netemet simán viszi wireguarddal 8-9mbyte/s). többet nem teszteltem mert ennyi az upstream kapcsolatom és lanon nem csináltam tesztet.
ha ennél több kell szerintem tedd a vpn kapcsolatot egy szerverre. egy low cost file szerver egy atommal vagy hasonló és az gyorsabb lesz.
-
vargalex
Topikgazda
-
kenand
veterán
-
fatal`
titán
Ennél erősebb alternatíva van (vpn (konkrétan wireguard) miatt kérdezem)?
Ahogy néztem wrt1900/wrt3200 van még, de anno arról sok rosszat hallottam (talán openwrt-nél nem volt hw nat)Nincs HW NAT, ahogy szinte egyik routerrel sem. Viszont van SW offload. Gigabitet röhögve NAT-ol nekem a 3200ACM, kb 1-2% a CPU használat.
Wireguardot nem próbáltam.
-
ArthurShelby
addikt
Ennél erősebb alternatíva van (vpn (konkrétan wireguard) miatt kérdezem)?
Ahogy néztem wrt1900/wrt3200 van még, de anno arról sok rosszat hallottam (talán openwrt-nél nem volt hw nat) -
vargalex
Topikgazda
Köszönöm a választ openwrt/Luci a felület
beállítottam így:
WAN:és LAN
Ezek után a Mini LAN portjába van dugva egy Noti. kap is a NOTI IP címet 192.168.1.230
A net is megy a fő routeren keresztül, de most meg az a gondom, hogy nem tudok SSH-val rálépni a Mi mini (pandorabox/Openwrt routerre) próbálom az ip címét 192.168.2.1 de visszautasít
pedig SSH-n kellene vele mókolnom, hogy a breed loader-t fel tudjam rá tenni, majd annak segítségével a lefordított padavan fw-t a Mi mini routerreHa a 192.168.1.X tartományból kapott IP-t az eszközöd, akkor még nem véglegesítetted a beállításokat.
-
kenand
veterán
Ez segített az SSH-ban
-
kenand
veterán
Saját fő routerem osztja a DHCP-t, nem akarnám változtatni, ez az egész második router csak addig kell, amig SSH-n állítom a 2. routert, de csomagot kell telepíteni rá ezért kell neki InterNET elérés. Elviekben most ahogy átállítottam van net csak nem enged be rá most meg SSH-n...amíg nem változtattam meg, 192.168.1.1 volt az IP címe mint a fő routernek addig ment az SSH, csak addig meg nem volt InternetNET kapcsolata...
-
#60252516
törölt tag
Köszönöm a választ openwrt/Luci a felület
beállítottam így:
WAN:és LAN
Ezek után a Mini LAN portjába van dugva egy Noti. kap is a NOTI IP címet 192.168.1.230
A net is megy a fő routeren keresztül, de most meg az a gondom, hogy nem tudok SSH-val rálépni a Mi mini (pandorabox/Openwrt routerre) próbálom az ip címét 192.168.2.1 de visszautasít
pedig SSH-n kellene vele mókolnom, hogy a breed loader-t fel tudjam rá tenni, majd annak segítségével a lefordított padavan fw-t a Mi mini routerreIgy csináld, és jó lesz. [link]
-
kenand
veterán
Köszönöm a választ openwrt/Luci a felület
beállítottam így:
WAN:és LAN
Ezek után a Mini LAN portjába van dugva egy Noti. kap is a NOTI IP címet 192.168.1.230
A net is megy a fő routeren keresztül, de most meg az a gondom, hogy nem tudok SSH-val rálépni a Mi mini (pandorabox/Openwrt routerre) próbálom az ip címét 192.168.2.1 de visszautasít
pedig SSH-n kellene vele mókolnom, hogy a breed loader-t fel tudjam rá tenni, majd annak segítségével a lefordított padavan fw-t a Mi mini routerre -
vargalex
Topikgazda
Sziasztok!
Van egy mi mini routerem évekig pandorabox (openwrt) futott rajta, de most már padavan megy mindenhol nálam azon könnyebben kiigazodom. Átraknám a minire is. DE a pandora is 192.168.1.1-254 ip címet oszt, mint a fő routerem és amíg ssh-n mókoloma pandorat kellne internet elérés. A másik router mögé kellene raknom. Hogy tudom ezt beállítani az openwrt felületen, hogy másik router mögött van, de kapjon internetet (kapjon dinamikus ip címet a fő routertől és osszon a kliensnek másik tartományban pl 192.168.0.x)Nem ismerem a Pandoraboxot, hogy egyedi felületet ad-e, de LuCI-ban a Network-Interfaces-LAN alatt tudod módosítani az IP címet.
-
Headless
őstag
magyar boltból asus rtac65p vagy 85p de hardver ugyanaz, szóval az olcsóbbat vedd. használtan tudsz szerezni mir3g-t az is jó.
-
gabor#
tag
Sziasztok
Milyen router ajánlott most openwrt -hez, kb 30e a keret de olcsóbb és drágább is érdekes lehet. Pár VLAN és QOS, esetleg VPN szükséges néha.
Köszi -
kenand
veterán
Sziasztok!
Van egy mi mini routerem évekig pandorabox (openwrt) futott rajta, de most már padavan megy mindenhol nálam azon könnyebben kiigazodom. Átraknám a minire is. DE a pandora is 192.168.1.1-254 ip címet oszt, mint a fő routerem és amíg ssh-n mókoloma pandorat kellne internet elérés. A másik router mögé kellene raknom. Hogy tudom ezt beállítani az openwrt felületen, hogy másik router mögött van, de kapjon internetet (kapjon dinamikus ip címet a fő routertől és osszon a kliensnek másik tartományban pl 192.168.0.x) -
TriX2010
tag
Sziasztok!
Van egy Linksys EA7500 v2 routerem.
Szeretném ha lenne rajta torrent kliens, amit böngészőből tudok irányítani.
Ha jól tudom, OpenWRT kell hozzá... És kb eddig tart a tudományom, és sajnos ilyen területen nagyon amatőr vagyok..., ja és az angol tudásom sem terjed ki ilyen szintre...
Szóval, mondjuk találok rá firmware-t, valahogy rávarázsolom... (Ez talán még összejön...)
Mi történik ezután? Valami tök új felület lesz, előttem lesz mindenféle amivel nem tudok mit kezdeni? Vagy nem kell aggódnom, csináljam aztán majd jön a többi?
Ha valami nem oké, simán vissza tudom csinálni?
Bocsi, ha hülye kérdéseim vannak, de mivel routert még soha nem mókoltam, plusz hálózatban nem vagyok penge, így vannak félelmeim...
Viszont fontos lenne megoldani, hogy tudja a fent említett dolgot.
ITT elvileg van valami letölthető firmware... de pl honnan tudhatom, hogy van benne - vagy telepíthető rá - torrent kliens?
Szóval ilyenek...
Remélem lesz aki tud segíteni
ÜDv
-
sonar
addikt
Sziasztok! Adott egy arduino+ethernet shield alapú projekt [link] ami fix IP-t használ a kódban - és fogalmam sincsen hogy valahogyan át lehetne e hekkelni DHCP-re - ha a gépre közvetlenül dugom amiben fix IP-t állítok a hálókártyára, akkor elérem az eszközt. Viszont az amúgy DHCP-s OpenWrt routeren hiába állítok be egy ilyen statikus IP-t az eszköz MAC-jére, csak nem akar megjelenni a listában és pingelni sem lehet... Szerintetek ennek így működnie kellene? Vagy valahogyan máshogy kellene nekifutni?
Nem valószínű. Mert az OpenWRT -ben állított static ip annyit tesz, hogy a DHPC request-re mindig ugyanazt osztja ki. De valszeg a te arduino-dban nincsen DHCP request.
De ha megvan a kód nálad akkor nem túl bonyesz átírni.
-
vadkörte
addikt
Sziasztok! Adott egy arduino+ethernet shield alapú projekt [link] ami fix IP-t használ a kódban - és fogalmam sincsen hogy valahogyan át lehetne e hekkelni DHCP-re - ha a gépre közvetlenül dugom amiben fix IP-t állítok a hálókártyára, akkor elérem az eszközt. Viszont az amúgy DHCP-s OpenWrt routeren hiába állítok be egy ilyen statikus IP-t az eszköz MAC-jére, csak nem akar megjelenni a listában és pingelni sem lehet... Szerintetek ennek így működnie kellene? Vagy valahogyan máshogy kellene nekifutni?
Esetleg. ha a projekt kódjában olyan IP-t adsz meg, ami beleesik a router tartományába és úgy foglalod le a routerben?
-
fpeter84
senior tag
Sziasztok! Adott egy arduino+ethernet shield alapú projekt [link] ami fix IP-t használ a kódban - és fogalmam sincsen hogy valahogyan át lehetne e hekkelni DHCP-re - ha a gépre közvetlenül dugom amiben fix IP-t állítok a hálókártyára, akkor elérem az eszközt. Viszont az amúgy DHCP-s OpenWrt routeren hiába állítok be egy ilyen statikus IP-t az eszköz MAC-jére, csak nem akar megjelenni a listában és pingelni sem lehet... Szerintetek ennek így működnie kellene? Vagy valahogyan máshogy kellene nekifutni?
-
vargalex
Topikgazda
Üdv,
használ valaki freeradius3-at openwrt alatt?
Nem találom ezt a modult: rewrite_calling_station_id.
Ezek vannak telepítve:
freeradius3 - 3_0_21-1
freeradius3-common - 3_0_21-1
freeradius3-default - 3_0_21-1
freeradius3-democerts - 3_0_21-1
freeradius3-mod-always - 3_0_21-1
freeradius3-mod-attr-filter - 3_0_21-1
freeradius3-mod-chap - 3_0_21-1
freeradius3-mod-detail - 3_0_21-1
freeradius3-mod-digest - 3_0_21-1
freeradius3-mod-eap - 3_0_21-1
freeradius3-mod-eap-gtc - 3_0_21-1
freeradius3-mod-eap-leap - 3_0_21-1
freeradius3-mod-eap-md5 - 3_0_21-1
freeradius3-mod-eap-mschapv2 - 3_0_21-1
freeradius3-mod-eap-peap - 3_0_21-1
freeradius3-mod-eap-pwd - 3_0_21-1
freeradius3-mod-eap-tls - 3_0_21-1
freeradius3-mod-eap-ttls - 3_0_21-1
freeradius3-mod-exec - 3_0_21-1
freeradius3-mod-expiration - 3_0_21-1
freeradius3-mod-expr - 3_0_21-1
freeradius3-mod-files - 3_0_21-1
freeradius3-mod-logintime - 3_0_21-1
freeradius3-mod-mschap - 3_0_21-1
freeradius3-mod-pap - 3_0_21-1
freeradius3-mod-preprocess - 3_0_21-1
freeradius3-mod-radutmp - 3_0_21-1
freeradius3-mod-realm - 3_0_21-1
freeradius3-mod-unix - 3_0_21-1
freeradius3-utils - 3_0_21-1Szia!
Az nem egy modul, csak egy függvény.
-
zumike
tag
Üdv,
használ valaki freeradius3-at openwrt alatt?
Nem találom ezt a modult: rewrite_calling_station_id.
Ezek vannak telepítve:
freeradius3 - 3_0_21-1
freeradius3-common - 3_0_21-1
freeradius3-default - 3_0_21-1
freeradius3-democerts - 3_0_21-1
freeradius3-mod-always - 3_0_21-1
freeradius3-mod-attr-filter - 3_0_21-1
freeradius3-mod-chap - 3_0_21-1
freeradius3-mod-detail - 3_0_21-1
freeradius3-mod-digest - 3_0_21-1
freeradius3-mod-eap - 3_0_21-1
freeradius3-mod-eap-gtc - 3_0_21-1
freeradius3-mod-eap-leap - 3_0_21-1
freeradius3-mod-eap-md5 - 3_0_21-1
freeradius3-mod-eap-mschapv2 - 3_0_21-1
freeradius3-mod-eap-peap - 3_0_21-1
freeradius3-mod-eap-pwd - 3_0_21-1
freeradius3-mod-eap-tls - 3_0_21-1
freeradius3-mod-eap-ttls - 3_0_21-1
freeradius3-mod-exec - 3_0_21-1
freeradius3-mod-expiration - 3_0_21-1
freeradius3-mod-expr - 3_0_21-1
freeradius3-mod-files - 3_0_21-1
freeradius3-mod-logintime - 3_0_21-1
freeradius3-mod-mschap - 3_0_21-1
freeradius3-mod-pap - 3_0_21-1
freeradius3-mod-preprocess - 3_0_21-1
freeradius3-mod-radutmp - 3_0_21-1
freeradius3-mod-realm - 3_0_21-1
freeradius3-mod-unix - 3_0_21-1
freeradius3-utils - 3_0_21-1 -
BSOD
senior tag
~1 hete frissítettem 18.x-ról 19.07-re egy mir3g-n. Minden flottul ment. Openvpn, dyndns (ipdns.hu) és minden egyéb apróság beállítását sikerült simán átvenni, gyakorlatilag ugyanaz a konfig.
Van viszont azóta egy gondom egy Logitech Squeezebox Duet lejátszóval. Elindítom a zenét és pár másodperc után megáll és pár másodperc után folytatja majd újra megáll és így tovább. Jelerősség rendben, ~3 méterre van egy falon túl. 95% a lejátszó szerint, -47 dBm a router szerint. Logban csak a csatlakozás bejegyzése van, lecsatlakozás/újracsatlakozás nincs, nem szakad a kapcsolat. Vezetékkel bekötve nincs probléma.
Nem tudom mi a nyűgje. A WPA2 PSK- különböző szintjeit próbáltam állítani hátha... bár eddig is erős titkosítással ment.Nincs ötletetek? Fúrjak falat?
-
#60252516
törölt tag
Ma átnéztem a panelt, de nincs elfújt ellenállás, kondi.
Volt valami defektje, amiért félre lett rakva annó.. csak tudnám mi.Na mind1, ment a többi bontásra váró cuc közé.
-
Laszlo733
aktív tag
Sziasztok!
Routeren cseréltem a lede-17.01.4 firmware -t az openwrt-19.07.5 firmware -re.
A cserét követően nem tudom mobilról elérni a routeren lévő merevlemezt port forwards -al és szabállyal sem. A DDNS -s működik. Routeren a kmod-nf-nathelper, kmod-nf-nathelper-extra, vsftpr-tls telepítve vannak. A vsftpd.conf így néz ki: [link]
Mobilon ez a hibaüzenet:
-
sonar
addikt
Ha tudod rendesen írni és olvasni akkor a hősokkot kizárhatjuk.
Nézd meg, hogy vmi mást véletlenül nem-e forrasztottál le. -
MasterMark
titán
Új hozzászólás Aktív témák
-
16200 - 16101
21853 - 20001 20000 - 18001 18000 - 17901 17900 - 17801 17800 - 17701 17700 - 17601 17600 - 17501 17500 - 17401 17400 - 17301 17300 - 17201 17200 - 17101 17100 - 17001 17000 - 16901 16900 - 16801 16800 - 16701 16700 - 16601 16600 - 16501 16500 - 16401 16400 - 16301 16300 - 16201 16200 - 16101 16100 - 16001 16000 - 15901 15900 - 15801 15800 - 15701 15700 - 15601 15600 - 15501 15500 - 15401 15400 - 15301 15300 - 15201 15200 - 15101 15100 - 15001 15000 - 14901 14900 - 14801 14800 - 14701 14700 - 14601 14600 - 14501 14500 - 14401 14400 - 14301 14300 - 14201 14200 - 14101 14100 - 14001 14000 - 12001 12000 - 10001 10000 - 8001 8000 - 6001 6000 - 4001 4000 - 2001 2000 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- 27% ASUS VY249HF IPS Monitor! 1920x1080 / 100Hz / 1ms / FreeSync
- Lenovo T495s Ryzen 7 pro 3700U, 16GB RAM, 512GB SSD, jó akku, számla, garancia
- HIÁTLAN iPhone 16 Pro Max 256GB Desert Titanium -2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5563
- LG UltraWide 40WP95XP ívelt 5K2K Nano IPS monitor! 5120x2160 / 72Hz / 5ms / FreeSync
- VADIÚJ Microsoft Surface Pro 12 12" Snapdragon X Plus 16GB 256GB Tüzes Ezüst gar:2028.02.09.
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

megnéztem.. adblock cuccai voltak:
nektek.
149-es csatornán van az eszköz, bitrate-nek 650mbit-et ír.




