Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vadkörte

    addikt

    válasz Sidorovich #38560 üzenetére

    "Tegnap rendeltem egy 16/512-es M2 Minit, az előzetes becslésük március 8-10 köré szól."
    Február 2-n rendeltem, február 13-15-re jelezték. Február 6-án csomagbontás volt :) tehát 4 nap alatt megfutotta a Shenzen-Kaposvár távot, némi németországi megállóval.

    Más1. Timemachine alá mekkora meghajtó ajánlott? Lesz egy feleslegessé váló 120-as SSD-m és sajnálnám kidobni, egy külső házban TM meghajtónak viszont akár jó is lehet. Vagy tévedek?

    Más2. Leginkább annak szól a következő pár gondolat aki DELL dokkolóban gondolkodik a gépe továbbfejlesztésében. Szükségem volt a több monitorra - itt a több=3 - amit M1 és M2 architektúrájú gépeken csak DisplayLink kompatibilis dokkolóval lehet megoldani - az M2Pro képes kettőnél több monitort kezelni - vettem is egy DELL D6000 dokkolót, természetesen használtan. Van 1x HDMI, 2x DP, 1+1x3,5", és 5x USB (2+2x USB 3.0 Type-A és 1x 3.0 USB Type-C) valamint 1x LAN kivezetése. Az örömöm akkor lohadt le, amikor a HDMI-n kívül semmi nem működött rajta, Win10-es gépen ellenben nem volt vele probléma. Gyanús volt, hogy a Mini-vel az üzemmód visszajelző LED-je nem fehéren, hanem sárgán világít, mint kb. fél nap kutakodás után kiderült nem vagyok egyedül a problémával. A legtöbb esetben a szoftverfrissítés megoldotta az ilyen jellegű hibát. Miután lefrissítettem - figyelem! KIZÁRÓLAG Windows rendszerű gépen lehet frissíteni! - a FW-t (0012-ről 0020-ra) az összes port rendeltetésszerűen kezdett működni (a DP-ket ma tesztelem)

    #38550 RaZroX:
    Ilyen/hasonló HUB-bal terveztem én is. Csak én a kétlemezes - 2,5"+M.2 - verzióban gondolkodtam. Azt más gyártja, nem a Satechi. Aztán minél többet nézegettem őket és olvastam a felhasználói értékeléseket annál inkább elment tőlük a kedvem. Kártyaolvasóra nem volt szükségem, az van és a HUB-é is csak 2.0-s. A 2-4 USB portra sincs szükségem, van egy 4 portos meg egy 7 portos 3.0-s elosztóm, amire azok nem elegek a HUB 2 portja tuti kevés lesz. A végén vettem 1-1 kétlemezes 3,5"-os és 2,5"-os Raidsonic IcyBox RAID házat. A 2,5"-osba majd 1-1 SSD kerül, a 3,5"-os meg tartalék külső tárhely/backup lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv. V. Körte

Új hozzászólás Aktív témák