Hirdetés

2019. május 24., péntek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

PROHARDVER!

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#5951) GD válasza sacibali (#5950) üzenetére

GD
(PH! addikt)

cat /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_available_govenor

ez mit dob?
valószínűleg kell neked egy modul ami végzi a freki állítást, intelnél nem vagyok képbe, főleg amd-m van, cpufreq, speedstep stb kulcsszavak + linux jó eséllyel kecsegtet a böngészőben

speedstep-centrino talán ő lesz az mondjuk egy cpufreq démonnal már ketten elég jól megcsinálnák a dolgot, csomagkeresődben nyomj rá

[ Szerkesztve ]

(#5952) copin

copin
(őstag)

Meg oldva a probléma, de jött egy másik. Kiírja a program elérési útvonalát és nem történik semmi. Erről ennyit. Suse alatt se megy, de ott fokozottan.

(#5953) Anakin007

Anakin007
(fanatikus tag)

evolution-nál valahogy meglehet oldani hogy hozzáférjen a "Global Adress list" címlistához exchange szerver esetén? Kéri a jelszót de nem fogadja el (ugyanazt, amivel a leveleket is elérem). Esetleg külön jelszó van erre windows-on? Kössz előre is mindenkitől!

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#5954) sacibali válasza GD (#5951) üzenetére

sacibali
(újonc)

Köszi, sikerült megoldanom, nem voltak betöltve a cpufreq modulok.

(#5955) sto1911

sto1911
(PH! kedvence)

.

[ Szerkesztve ]

(#5956) sto1911

sto1911
(PH! kedvence)

Udv!

Van egy virtualis Solarisom VmWare-en, NAT ip-vel. Minden mukodik is, viszont ssh-n nem tudom elerni, ami mondjuk egyertelmu, mert nincs a route beallitva.
Tud vki segiteni?

Virtualis Sol: 192.168.48.x (vmware osztja dhcp-vel)
Host: 192.168.2.2
Router: 192.168.2.1

Bridged networkkel nincs ilyen bajom, de nem mindig tudom azt hasznalni (pl. Virtualboxban nem talaltam ilyet)

[ Szerkesztve ]

(#5957) No-kia

No-kia
(őstag)

én már vagy 3 szor megpróbáltam ezt a windowson belüli telepítést(xp-n) az ubunttu 8.04-el, de amikor a bootolásnál kiválasztom az ubuntut mindgi azt írja ki hogy: Try(h0;0)-NTFS5
és itt nem csinál semmit. mi lehet a gond? (21giga szabadhelyem van azon a partíción és 15 öt választok ki az ubuntunak)

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#5958) delacct

delacct
(tag)

[Elfogtunk egy levelet...] :DDD

Idézet a levélből:

"Andi, SHUT THE F*CK UP. Read the code. Read the patch. Sorry for ever
involving you. I don't want to hear your idiotic whining.

Linus"

No ennyit ma reggel a Linux házatájáról...

postázni nem postázok semmit

(#5959) VladimirR válasza delacct (#5958) üzenetére

VladimirR
(PH! nagyúr)

ne etesd a troll-t, ne valaszolj

(#5960) GD válasza delacct (#5958) üzenetére

GD
(PH! addikt)

ugye nem akarsz itt megjelenni napi szinten a hülyeségeiddel? bőven elég volt amit a miért nem tud lábra kélni vagy milyen nevű topikban olvastam tőled..

(#5961) Vladi válasza GD (#5960) üzenetére

Vladi
(Topikgazda)

#5959!!

Jani másszál fel! Maradj a kompon!

(#5962) GD válasza Vladi (#5961) üzenetére

GD
(PH! addikt)

hö? óvodai pszichológia? ha nem szólunk neki, abbahagyja? ennyire nem mélyedtem el az előzményekben, már az elején sokkot kaptam.. bocsi
jah. megnéztem a kép forrását, értem má... hűűű, felzárkózom a fórum trendikhez

[ Szerkesztve ]

(#5963) GD

GD
(PH! addikt)

Üdv!

Van egy home szerver, a rendszer egy 1 gigás CF kártyán, adatok 200Gb-os SATA samukból raid5-ben (mdadm). A gépen debian etch fut. Gigabites hálókártyán egy szintén gigás switch-be csatlakozik, dhcp-n oszt. Fut rajta egy pureftp és samba is. A win xp kliensnek sambán és ftp-n is a szerver felé vezetéken másoláva max 5Mb/s.. azt szeretném megtudni, mi okozza ezt a lassúságot, hogy még a 100megát sem közelíti meg, nem hogy az 1 gigát..
A raid ennyire lassú lenne íráskor? Régebben is szinkronizáltam erre a gépre, de akkor nem tapasztaltam ilyesmit.. ötletek?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#5964) Anakin007 válasza GD (#5963) üzenetére

Anakin007
(fanatikus tag)

Bocsi a hülye kérdésért, de hátha: CAT6-os kábelek vannak? :)
Raid tempót mérd le:

hdparm -tT /dev/ami_a_raid_tömb_neve

(#5965) GD válasza Anakin007 (#5964) üzenetére

GD
(PH! addikt)

CAT5ös, gyári 1,5 méteres, de 80-100 megának mennie kellene rajta,nemde?

(#5966) VaZso

VaZso
(senior tag)

Annyinak biztos.
Ha CAT 5E, akkor az 1Gbit-nek is mennie kéne.

(#5967) dabadab válasza GD (#5963) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Nezd meg bonnie++ -val, hogy mit produkal a RAID tomb.

Olvasaskor (letolteskor) is lassu?

DRM is theft

(#5968) GD válasza dabadab (#5967) üzenetére

GD
(PH! addikt)

köszi a tippet, olvasást nem volt idő próbálni, most csak szedem össze az ötleteket, hogy mire a géphez jutok, legyen pár variáció :B

(#5969) gorlin

gorlin
(őstag)

Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani valaki hogy lehet létrehozni egy parancsikont azt asztalon ami megnyit egy mappát
Próbáltam jobb gomb parancsikon létrehozása de nem ment
Előre is köszönöm a segítséget!

Mod:megoldódott:Ki kell választani az inditóikonnál hogy hely
:)

[ Szerkesztve ]

'Egy költői metafóra olyan mint egy nő,ha szép senkit sem érdekel hogy nincs értelme''-Rejtő Jenő

(#5970) bambano válasza GD (#5963) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

a raid5 írása erősen proci igényes, ez lehet ok. de láttam már olyan gépet, amin ennek a sornak:
net.ipv4.tcp_window_scaling=0
a /etc/sysctl.conf-ba írásától (és reboot vagy sysctl -p) erősen megjavult a hálózati teljesítménye.
Ez főleg vistás klienseken vagy xp sp3-nál jöhet elő, a régebbi xp-kre nem volt jellemző.

kérdés még, hogy szoftver vagy hardver raided van-e, mert egyes hw raidek igen hulladék módon működnek...

[ Szerkesztve ]

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#5971) GD válasza bambano (#5970) üzenetére

GD
(PH! addikt)

üdv! köszi a választ!

szoftveres raid, ala mdadm
top-ot nem néztem, de annyira nem szar a proci a gépben, 1 éves celeron D kiadás, oké, nem szerver cucc, de home-serverként menni kellene, ment is..
az xp-re nemrég ment fel az sp3, ez lehet ok, kipróbálom az ötleted
esetleg megnézem egy olyan gépről amin még sp2 van

tnx!

(#5972) bambano válasza GD (#5971) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

ftp-vel le lehet tölteni a /dev/zero-t, akkor nincs diszk művelet közben, csak hálózati eredmény.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#5973) GD válasza bambano (#5972) üzenetére

GD
(PH! addikt)

az alaplapi hálókártya volt gázos, egy pci-os már sokkal jobban muzsikált, bár az sem egy őrület, mx 10Mb/s, de leginkább 4.. ftp és samba-n dettó, közben a proci alig moccant

(#5974) bambano válasza GD (#5973) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

Én nemrég mértem, rendesebb vasat, három párhuzamos letöltés wget-tel apacsról összesen 2.5GBit/sec-et produkált... Az a 4 mega elég kevés:)

(#5975) VladimirR válasza GD (#5973) üzenetére

VladimirR
(PH! nagyúr)

procinal az iowait is lent volt?

(#5976) GD válasza VladimirR (#5975) üzenetére

GD
(PH! addikt)

az kimaradt, addig confoltam a gépet puttyal, hogy valamit elb*tam, persze se monitor se billentyűzet, aztán lehet kimaradt az auto eth0 :DD majd következő körben ismét.. volt ez a gép már annyiféle felállásban a homenetwork-on belül, hogy már nem tudom követni..
ha nagyon felhúz, újradobom... bár attól még újra előjöhet a problem..

(#5977) GD

GD
(PH! addikt)

hali!

kötött már sikeresen valaki hdmi kimenetet linux alatt tv-re úgy, hogy video + hang is megy rajta? hdmi lehet akár vga-n, alaplapon, notebook-on, csak a technikai megoldás érdekelne, hogy látja a linux a hdmi-t...
van egy alaplapi hdmi kimenetem, de nem a lapra integrált vga-t használom, hanem pci-e félét, ez kizáró ok, hogy közben működjön az alaplapi hádéemí?

(#5978) dr_strange válasza GD (#5977) üzenetére

dr_strange
(senior tag)

Hat lehet, hogy hulyeseg, amit irok, de en ugy kepzelem, hogy az alaplapi hdmi kimenetet az alaplapi viedokartya drivere fogja vezerelni, igy ha egy masik kartyat hasznalsz, akkor arra nincs, ami jelet kuldjon.
A PCI-E kartyadnak milyen kimenetei vannak?

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#5979) zoltanz

zoltanz
(PH! nagyúr)

Érdekelne milyen programmal lehet partíciót szerkeszteni nem RAID lemezen, tudtommal a Fedora Coe 9 -ben van rá lehetőség NTFS és EXT3 -hoz, de nem szeretném telepíteni. Elsősorban csökkenteni szeretnék partíciót, de a növelés is érdekel.

Kell töredezettségmentesítés? Hosszú?

:R

[ Szerkesztve ]

Csak a változás állandó XD

(#5980) dr_strange válasza zoltanz (#5979) üzenetére

dr_strange
(senior tag)

gparted - van belole spec. liveCD is

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#5981) GD válasza dr_strange (#5978) üzenetére

GD
(PH! addikt)

dsub, dvi, tv
[link]

(#5982) Sanyix

Sanyix
(PH! addikt)

van egy gép ubunti minimal telepítéssel, amire van rakva egy fluxbox felület. Eddig semmi gond. Csak szeretnék felrakni a gépbe lévő geforce2 mx400-hoz egy drivert, mert kéne azért valami hardveres rásegítés, pl flashhez meg videohoz. Feltoltam az nvidia-glx legacy csomagot, de dpkg-reconfigure xorg-xserver nél annyit kérdez hogy használja ez a kerneles framebuffer izét, meg a billentyűzet milyen. Ezen kívül semmit nem kérdez a videokártyáról, nem tudom beállítani a drivert. Miért nem jelenik meg az a része?

Emellett mit kell az integrált ac97-es hang előcsalogatásához telepíteni?

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#5983) zoltanz válasza dr_strange (#5980) üzenetére

zoltanz
(PH! nagyúr)

Kösz, kicsit óckodom az ilyenektől inkább a vinyó végén hagyok pár giga helyet üresen tartalékba. A oprendszerekhez tartozó lemezterületet meg csak jól meg kell saccolni.

Csak a változás állandó XD

(#5984) Tuschke válasza Sanyix (#5982) üzenetére

Tuschke
(kvázi-tag)

"Emellett mit kell az integrált ac97-es hang előcsalogatásához telepíteni?"
1- engedélyezni kell a BIOS-ban
2- be kell tölteni a megfelelő modult.

Ha az ördöggel táncolsz, az ördög ugyanaz marad - Téged formál a képére

(#5985) 04ahgy

04ahgy
(PH! nagyúr)

Sziasztok.

Linux alatt, egy mezei konzolos felületen hogy oldható meg, hogy bizonyos fájlokat töröljünk egy halmazból. Adott egy könyvtárban 100 000 fájl, és egy adott dátumnál régebbieket szeretnék törölni. Konzol vagy mc. Tud valaki valamit erre nekem?

Köszi: HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior! \ Sponsored by http://pcvizhutes.hu

(#5986) Sanyix válasza Tuschke (#5984) üzenetére

Sanyix
(PH! addikt)

húha erre magamtól nehezen jöttem volna rá. :C

Szóval a kérdés még mindig fennáll.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#5987) Sanyix válasza Sanyix (#5986) üzenetére

Sanyix
(PH! addikt)

levolt húzva a hangerő, de így mindent felhúzva sem működik, bár az alapzajt már hallani. Modulok bent vannak, mégsem szól.

(#5988) Sanyix válasza Sanyix (#5987) üzenetére

Sanyix
(PH! addikt)

aaa mellette még le is volt mutézva. Mi a ráknak van így alapon?

(#5989) Tuschke válasza Sanyix (#5986) üzenetére

Tuschke
(kvázi-tag)

Én pedig ki fogom találni, hogy milyen hangkártyád van. Igy gondoltad?
Mondjuk elmegyek jósnőhöz, vagy valami.
modprobe snd_intel_8x0
ez a tuti. megálmodtam.

(#5990) bambano válasza 04ahgy (#5985) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

a find -atime, -anewer opciója érdekelhet téged...

(#5991) 04ahgy válasza bambano (#5990) üzenetére

04ahgy
(PH! nagyúr)

Azaz, köszönöm. :R
Folyamatosan a select háza táján próbálkoztam, de rá kellett jönnöm, hogy az valami programozás-szerű izé. :DDD

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior! \ Sponsored by http://pcvizhutes.hu

(#5992) bambano válasza 04ahgy (#5991) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

és ha már működik a find, akkor az xargs-al lehet egyszerűen törölni...

(#5993) 04ahgy válasza bambano (#5992) üzenetére

04ahgy
(PH! nagyúr)

Azaz, az lett... :R Köszönöm.

find -anewer énfájlom | xargs rm

És szépen törölte az újabbakat. Még jó, hogy egy mesterségesen létrehozott fájlhalmazon kipróbáltam.

find ! -anewer énfájlom | xargs rm

- és voilá...

HGyu

(#5994) Anakin007

Anakin007
(fanatikus tag)

Sziasztok!

1.3.0.0-ás xserver-xorg, KDE3.5, UniChrome Pro IGP [VIA P4M890 Chipset] alaplapi VGA. Bármilyen videót indítok, restartol egyet az X :D
Akármilyen lejátszó, ha full screen-ben, ha ablakban indítom, akkor is. .Xsession-errors-ba semmi, syslogban ez:

Jul 1 12:45:34 talicska mdkapplet[13119]: Mandriva Online seems to be reinstalled, reloading applet ....
Jul 1 12:45:34 talicska gconfd (anakin-13102): 15 szignál érkezett, tiszta leállás következik.
Jul 1 12:45:34 talicska kdm[4074]: X server for display :0 terminated unexpectedly
Jul 1 12:45:34 talicska gconfd (anakin-13102): Kilépés
Jul 1 12:45:34 talicska acpid: client connected from 13492[0:0]
Jul 1 12:45:37 talicska kdm_greet[13500]: Can't open default user face
Jul 1 12:45:45 talicska gconfd (anakin-13700): indulás (2.20.0 verzió), pid: 13700, felhasználó: "anakin"

Többi már szokásos. "viaarena" driver van az xorg.conf-ban. Valami 5let? :F

(#5995) lajosx

lajosx
(senior tag)

Sziasztok!! Bocs hogy nem olvasom végig a hozzászólásokat,(de sietnem kéne),mert lehet ott van már válasz a kérdésemre.Az lenne a lényeg a haver vett egy komplett gépet,amin UHU LINUX 2.1 es van fent,és persze xp szeretne de sehogy se tuudom formázni ,az xp telepitö is megáll, :F Olvastam hogy valamit bekell írni hogy fdisc/mbr vagy mit tudom én mit,de azt is csak ugy tudom hogy ha 98as telepitöt teszek bele,és parancssort elöhozom,de oda se írom be jol tuti :( Mert rossz paracs ezt írja.Légyszi segitsetek hogy a bánatba szedjem le róla a linuxot,mert a winyót,még kivenni se tudom belöle,mert akkor oda a gari...Itt van haverom egész családja tükön ülve várják az új gépüket :O Én meg nem birok vele.Szóval elég sürgös lenne.PLS HELP :O

:R

(#5996) lajosx

lajosx
(senior tag)

ajjjjaaajjj nem jár erre senki :O

(#5997) Tuschke válasza lajosx (#5995) üzenetére

Tuschke
(kvázi-tag)

Ilyesmire itt segítséget?
Használja egészséggel a linuxot :)

(#5998) lajosx válasza Tuschke (#5997) üzenetére

lajosx
(senior tag)

Akkor hol kérjek segitséget??? nekünk nem kell a linux.....

(#5999) Tuschke válasza lajosx (#5998) üzenetére

Tuschke
(kvázi-tag)

Valami fixmbr a parancs. Igazából nem tom, nincs windózom.

(#6000) Sipi válasza lajosx (#5995) üzenetére

Sipi
(PH! addikt)

Ööö, mondjuk mi lenne, ha az XP telepítése alatt, az XP telepítőjéből törölnéd a partíciókat, aztán telepítenéd az XP-t? :F
Nem igazán értem, mi a problémád, meg mit akarsz formázni, meg honnan, meg hogy...

Ha nem tudod, XP telepítés során hogyan kell partíciót törölni, akkor, khm, inkább ne vállald el a feladatot.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.