Hirdetés

2019. május 24., péntek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

PROHARDVER!

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#5851) VladimirR válasza lezso6 (#5849) üzenetére

VladimirR
(PH! nagyúr)

xorg.conf-ba massz bele es ott ird at a vga szekcioban a szinmelyseget 16 bpp-re (alapbol asszem 24)
ezutan nem fog szetesni a kep

(#5852) lezso6 válasza VladimirR (#5851) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Bocs, de ilyen konfigurációs téren hülye vagyok a linuxhoz, anno 3 éve az uhu linuxszal próbálkoztam azóta semmi. :B :B :B
Bővebben le tudnád írni mit csináljak? :R

Hol találom meg a file-t? :F

EGyébként csak a boot előtti parancssort tudom elérni, az jó, nem?

[ Szerkesztve ]

Primitív kérdésre nincs helyes válasz.

(#5853) lezso6 válasza lezso6 (#5852) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

ctrl+alt+F1-ig eljutottam, amikor szétesett képpel jön be. Mit kéne beírni, hogy szerkesszem a xorg.conf-ot? :F

(#5854) harry3

harry3
(őstag)

Sziasztok. Tudja valaki, hogy lehet a Compiz Fusion-ban a kockát egérgörgetővel forgatni?
Honnan lehet Linuxos CD/DVD-t rendelni?

Samsung Galaxy A50 & Galaxy Watch Active <3

(#5855) lezso6 válasza lezso6 (#5853) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

HEURÉKA! :C :C
A GUI bejövése után közvetlenül a Crtl+alt+numerikus + megoldotta a problémát :DD

[ Szerkesztve ]

(#5856) lezso6

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Megpróbáltam felrakni a Debiant rendesen (nem virtualPC-re) netinst-tal, de a telepítője nem talál általános CD-ROM-ot, pedig IDE-s és már néggyel is kipróbáltam. Először valami PCMCIA konfigurációt kér (ott nem írok be semmit, ez nem latop) aztán floppyról akar drivert keresni, vagy kiválasztatni velem a megfelelődrivert, de ott se müxik egy se.
Ezt hogy lehet megoldani? :F

[ Szerkesztve ]

(#5857) ngabor2 válasza lezso6 (#5856) üzenetére

ngabor2
(PH! nagyúr)

hmmm... mikor egy szerverre kellett telepítenem, én is így jártam. remélem hamarosan rájövök a megoldás módjára, mert elég rég volt...

(#5858) lezso6 válasza ngabor2 (#5857) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Egyelőre most töltöm a 3 DVD-s verzióból az elsőt, hátha az tud valamit. :F
Nekem gyanúd hogy nem szereti az alaplapi (Marvell) IDE vezérlőt, de ki tudja. IDE kábel cserét is próbáltam, úgyse jó. Esetleg a SATA-s winyó (samu) bekavar? BIOS-ban is próbálkoztam, hátha ott van, de nem találtam semmit. :(

(#5859) lezso6 válasza lezso6 (#5858) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

64 bites verzió dettó.
Linuxon úgy hallottam jobb a hatékonysága a 64bitnek, mint winfoson. Ez igaz? :)

(#5860) lezso6 válasza lezso6 (#5859) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

DVD-vel se látja. Segítsen valaki, plz. :(

(#5861) Vladi válasza lezso6 (#5859) üzenetére

Vladi
(Topikgazda)

Ez meglehetősen nézőpont kérdése. Szerveren pl. biztosan. De desktopon nem sok értelme van. Legalább is én így tapasztaltam mikor kb 1 éve lecseréltem 32 bitesre.

Debiánból nagyon sok telepítő van. Mindet leszedni felesleges. Inkább keress egy jó kis telepítő cd-t.
Aztán nekem valami rendes hibaüzenetet mutass. :)

Jani másszál fel! Maradj a kompon!

(#5862) lezso6 válasza Vladi (#5861) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

32 és 64 bites netinst csomaggal próbálkozom.
Bebootól CD-ről, bejön a telepítő, aztán a CD-ROM érzékelésnél meghal.
Ezt írja ki: "Nem találtam általános CD-ROM meghajtót." Aztán ezután leírja, hogy az IDE-s és SCSI meghajtók támogatottak, de vannak nem szabványos meghajtók és nekem olyan van. Dehát nekem IDE-s van.... :U

(#5863) Sanyix válasza lezso6 (#5859) üzenetére

Sanyix
(PH! addikt)

Biztos, mert linuxon nem csak 64 bites a rendszer meg a driverek, és néhány program amit nagy nehezen találsz, hanem akár minden 64bites lehet, elég könnyen a nyílt forráskód miatt.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#5864) bambano válasza lezso6 (#5858) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

az könnyen lehet, hogy az alaplapi pata vezérlővel nem boldogul. Nekem több asus alaplapon sem hajtja meg a gyári linux a pata vezérlőt, még szerencse, hogy a satát igen.

Ha van egy pendrive-od, arra fel lehet rakni egy alap telepítő cuccot és akkor nem lesz ez a gondod.

[ Szerkesztve ]

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#5865) lezso6 válasza bambano (#5864) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Pendrivos cucchoz úgy olvastam kell másik linux is, amivel megcsinálom a pendrive-ot, vagy meg lehet csinálni winnel is?

(#5866) waklarma

waklarma
(újonc)

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy linux alá magyarnyelvű fájlkezelőt tudtok-e ajánlani, ami ftp-t is tudja, mint a total commander. ( SUSE Linux 10.3 alá )

[ Szerkesztve ]

(#5867) ragazzo

ragazzo
(őstag)

Sziasztok! A PCWORLD fórumán kirobbantottam egy jó kis vitát azzal, hogy megvédtem a linux becsületét. Érdemes beleolvasni, és esetleg regelés után hozzászólni. Valszeg bekerül a következő számba is. [link]

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#5868) GD válasza lezso6 (#5865) üzenetére

GD
(PH! addikt)

érdekes a hirdetésed.. nem vagyok egy ms guru, de ha jól tudom az oem licenszek hardware-val együtt mennek, és amihez egyszer aktiváltad, ahhoz érvényes csak, esetleg minimális hw cserével ;)

(#5869) lezso6 válasza GD (#5868) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Felbontatlan csomagolásban még értékesíthető hardware nélkül. :K

(#5870) GD válasza lezso6 (#5869) üzenetére

GD
(PH! addikt)

nekem boltban kereskedők azt mondták, akkor érvényes, ha számlán szerepel olyan hw eszközzel, amivel beépítésre került..

(#5871) GD válasza waklarma (#5866) üzenetére

GD
(PH! addikt)

kruasder, gnome commander, tux commander

(#5872) Vladi válasza GD (#5870) üzenetére

Vladi
(Topikgazda)

Simán vehetsz om xp-t borítékban. Nem kell hw.

(#5873) lezso6 válasza GD (#5870) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Rá van írva, idézem: :DDD

Ha kinyitja ezt a csomagot:
A csomagban található licencek CSAK teljesen összeszerelt számítógéppel együtt értékesíthetők. Ha egy adott licenc asztali számítógép operációs rendszeréhez vagy alkalmazásához tartozik, akkor azt telepíteni kell a teljesen összeszerelt számítógép merevlemezére. Ez az előtelepítési követelmény nem vonatkozik a kiszolgálószoftverekre.

Ha nem nyitja ki ezt a csomagot:
A teljes felbontatlan csomag értékesíthető másik rendszerépítő számára. Mivel a felbontatlan csomag nem minősül "egyedi szoftverlicencnek", ezért az értékesíthető önmagában, hozzá tartozó hardver nélkül.

(#5874) lezso6 válasza GD (#5870) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Gáhh... 2x ment, pedig 503-as Service Unavaible hibát dobott ki.... :(((

[ Szerkesztve ]

(#5875) Vladi válasza ragazzo (#5867) üzenetére

Vladi
(Topikgazda)

Most mi van? Köll az erősítés? :DDD
De mostmár kénytelen vagyok megvenni azt a számot :D

(#5876) bambano válasza lezso6 (#5873) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

te nem vagy rendszerépítő.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#5877) lezso6 válasza bambano (#5876) üzenetére

lezso6
(VARÁZSLÓ)
LOGOUT blog

Hogyisne, akkor hogy kaptam volna? :D
Ingyen küldte a microfos...
Részemről off lezárva, mert jó lenne nem teleoffolni ezt a totyikot... :B
mod: OFF

[ Szerkesztve ]

(#5878) GD válasza bambano (#5876) üzenetére

GD
(PH! addikt)

jah épp ezt akartam írni ;)

(#5879) czappa

czappa
(fanatikus tag)

Egy kérdésem lenne. Azt tervezem, hogy hamarosan gépet veszek. Mivel elég sokat szívtam már az ati-val, így megint ati-ban (jó-jó, amd) gondolkozom :).
Viccet félretéve, ez tetszik:
"Not only is AMD providing the open-source community with their ATI GPU specifications, but they have also been partnering with Novell on the development of a new open-source display driver."
A kérdésem az lenne, hogy kinek milyen gyakorlati tapasztalatai vannak a radeonhd driverrel (lehetőleg HD 3****-n).
Amikor elkezték a driver csinálni egy ideig nem volt 3D, ez - ha jól tudom - már van. De mennyire jó / használható?
Előre is köszi a véleményeket!
(Ha nincs saját tapasztalat, akkor jöhetnek a "barátom azt mesélte, hogy" sztorik is.)

(#5880) Sanyix válasza czappa (#5879) üzenetére

Sanyix
(PH! addikt)

Hát aztmondják a hivatalos ati driverek már elég jók, de linuxon választék is van, lehet nemhivatalosat használni, lehet fglrx-et(én eddig ilyet használtam radeon9600prau-val), meg még ami van.

Nekem a fő gépemen vindóz van, mert azon szinte csak játszom (bár reménykedem, hogy eljön egyszer az opengl, vagy a linuxra haxolt directx ideje), de a szüleim böngészős gépére ubuntut telepítettem, minimálba, gui nélkül. Kb fél óra alatt netes telepítéssel, és a nemsok linuxos tapasztalatommal, simán összehoztam a rendszert xorg, fluxbox telepítéssel. Nem kellett sokat turkálni benne, de amit kellett az is egyszerű volt, minden olyan logikusan van elrendezve. Minél jobban ismerem meg a linuxot annál összeszedettebb, és profibb rendszernek tűnik :)

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#5881) delacct válasza Vladi (#5875) üzenetére

delacct
(tag)

az a gond kolléga,hogy amit ott abban a fórumban leirt averzióként a jóember az IGAZ.
Lásd: [link]

Ha ez egyedi lenne akkor azt mondanám a linuxos közösség milyen hű de klasz.
De sajnos tudjuk ez nem igaz.

postázni nem postázok semmit

(#5882) Vladi válasza delacct (#5881) üzenetére

Vladi
(Topikgazda)

Most ezt annyira nem értem. :F
link: nézd meg, hogy hányan és hogy szavaztak. Utána a hozzászólásokat.
Hogy is van a mondás: amelyik kutya ug :)) at...

[ Szerkesztve ]

(#5883) dabadab válasza delacct (#5881) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Sajnos, mint tudjuk, nagyon rossz troll vagy.

DRM is theft

(#5884) delacct válasza dabadab (#5883) üzenetére

delacct
(tag)

mamád.

(#5885) VladimirR válasza delacct (#5881) üzenetére

VladimirR
(PH! nagyúr)

mondd csak, irtal ma mar ertelmeset?

(#5886) Vladi válasza VladimirR (#5885) üzenetére

Vladi
(Topikgazda)

:W
Ne kezdjétek már itt is. Megvan ennek a helye. :DDD

(#5887) dabadab válasza delacct (#5884) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

Mondom.

DRM is theft

(#5888) czappa válasza Sanyix (#5880) üzenetére

czappa
(fanatikus tag)

Hello, köszi, hogy írtál.
Az fglrx-et ismerem és szenvedek is vele rendesen.:)
A nyílt ati driver nem rossz, de érezhetően lassabb, mint a zárt fglrx.
Viszont a radeonhd driver - abból amit halottam róla, azaz, hogy amd kiadott dokumentációkat + ő is részt vesz a fejlesztésben - tetszik, már csak gyakorlati tapasztalatokat szeretnék hallani.
to all:
Szóval a téma UP-olva, aki tud vmit. a redeonhd driverről kérem írja meg.

(#5889) Vladi válasza ragazzo (#5867) üzenetére

Vladi
(Topikgazda)

Istenem! Annak a cikknek kb. minden 2 mondata hazugság! :O Sajnálom a rá szánt időt és pénzt. Ez megy a mai magyar médiában. :(( :(((

(#5890) Sianis válasza Vladi (#5889) üzenetére

Sianis
(PH! kedvence)

Megvan valakinek ez a cikk? Érdekelne :K

Sianis

(#5891) Vladi válasza Sianis (#5890) üzenetére

Vladi
(Topikgazda)

Ha keddig nem szerzed be, keress meg. Akkor leszek otthon.
De nem javaslom. :(

(#5892) Sianis válasza Vladi (#5891) üzenetére

Sianis
(PH! kedvence)

1. Pénzt "kidobni" nem fogok. Viszont annyira érdekel, hogy elolvassam.
2. Azért annyira nem vagyok elvakult, hogy egy kis lehúzás után bombát csatoljak a mellemre és berohanjak a szerkesztőségbe. :)

Sianis

(#5893) Vladi válasza Sianis (#5892) üzenetére

Vladi
(Topikgazda)

Jóvan, meg vagyok nyugodva. :D

(#5894) delacct

delacct
(tag)

In a setback for the City of Vienna's three-year-old open-source migration programme, city authorities decided on Wednesday to scrap most of the systems that have so far adopted the city's custom-built Linux distribution, instead approving an €8m migration to Windows Vista.

[link]

Bécsben döglik a Linux.

(#5895) bambano válasza delacct (#5894) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

Ha elolvasod a cikket, az is kiderül, hogy legalább két súlyos hibát vagy disznóságot elkövettek, ami miatt végül ki kell dobni a linuxot.
Először is az egy marhaság, hogy azt hiszik, saját maguk, jószívűségből össze tudnak rakni egy olyan linux kiadást, amin más cégek, közösségek sokkal nagyobb létszámban dolgoznak.

Másrészt meg minek fogadtak el egy olyan rendszert, aminek nem szabványos cuccai vannak. Ha voltak olyan lámerek, hogy hagyták, hogy az ms kirtükközze nem szabványos ie cuccokkal a linuxot a rendszerükből, akkor meg is érdemlik, hogy 8 millió euróért vistát kapjanak.

Itt se lóg ki a lóláb, mert az egész ló lóg ki...

(#5896) Vladi válasza bambano (#5895) üzenetére

Vladi
(Topikgazda)

Az ópen zsuzsi elég német nem? Miért nem azzal próbálkoztak... költői :U

(#5897) Gabson730

Gabson730
(kvázi-tag)

Hello!

Van nekem egy pce17os ahogy írják e17 vagyis dr17 vagyis Enlightenment vagy mi a szösz.
Eredetileg a neve multigamer volt. ( Torrentről szedtem 4 GB volt kb)

Installálni szeretnék rajta pár progit.

Jó lenne egy fájl manager és egy letöltés vezérő ami be tud épülni a firefoxba ami rajta van.

Segítsetek lécci hogy milyen progi a jó hozzá és abban hogy egyáltalán milyen futtatható kiterjesztések vannak ezen a rendszeren...mert a win után csak lesek.

(nem akarok zsonglőrködni különösebben rajta csak használni egy pár dologra már minden progi volt rajta ami kellhet az előzőkön kívül

KÖSZI

(#5898) Lenry válasza Gabson730 (#5897) üzenetére

Lenry
(PH! félisten)
LOGOUT blog

FireFox letöltés vezérlő itt.... ez szerintem jó

kiterjesztések... hááát... a Linuxnak nem nagyon van olyanja hogy kiterjesztés... ha valami futtatható, az futtatható, de nem azért mert az a neve vége, hogy .exe...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5899) DrGonzo22

DrGonzo22
(őstag)

Sziasztok,

egy elég komoly problémába futottam a pár hete letöltött Ubuntu 8.04 LTS PC (Intel x86) desktop CD telepítése közben. Kb. 28-31%-nál cd olvasási hibát ír, és restart-ot javasol a telepítés során, a cd ellenőrzés, sőt a cd-ről való boot-olást választva is. Már két cd meghajtóval is kipróbáltam, mindkettő beolvas akármilyen más cd-t. A cd szintén nem hibás, mert az összes notebook-ba amibe eddig betettem rögtön beboot-ol, vagy végigfut a cd ellenőrzés, stb. Viszont akármelyik pc-be teszem be, 31%-on megáll, és uazt a hibaüzenentet adja. Eleinte a 32-64 bit (64-bit PC (AMD64) desktop CD) problémára gondoltam, de a notebookok is mind 64-esek voltak. Bármi ötlet?

Előre is köszönöm.

(azért teszem fel itt is a kérdést, mert az Ubuntu topikban nem kaptam választ már egy ideje választ, és elég sürgős lenne:) )

(#5900) VaZso

VaZso
(senior tag)

Segítségeteket szeretném kérni. Talán itt olvassa valaki, akinek volna ötlete.

Van egy Mandriván beállított wlan hálózatom.
Itthon problémamentesen üzemel, DHCP-vel.

Suliban viszont úgy néz ki, nem kap IP-t a DHCP-től, holott winben tökéletesen működik.
Olykor viszont megkapja az IP-t és olyankor működik is, tehát az egyéb beállítások rendben vannak. Emellett a gépet ilyenkor újraindítva szintén jó, mivel az előzőleg megkapott IP-t használja, ha a DHCP-től nem kap.

Múltkor próbáltam dhclient-tel IP-t kérni, de nem sikerült (lehet, hogy kevésszer próbáltam :) ).

Néhány log részletet feltettem ide.

Amikor nem jó, erre jut egyébként:

dhclient: No DHCPOFFERS received.

Mi okozhatja a gubancot?
--> Miben különbözik Linux és Windows a DHCP lekérését illetően?

Beugrott az is, hogy kb. egy éve a sulis gépek is ugyanebbe a gondba futottak bele, ott is winből rendben volt, kábeles hálón. Nem tudom, mi lett a megoldás, momentán megkérdezni sem tudom, de én nem tudok pl. statikus IP-t kiosztani magamnak, mindenképpen DHCP mögött kell, hogy legyek.

Mit tudnék esetleg variálni a DHCP működésében?
Bármi javaslatnak örülnék.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.