Hirdetés

  • Lenovo Essential Wireless Combo

    lo Lehet-e egy billentyűzet karcsú, elegáns és különleges? A Lenovo bebizonyította, hogy igen, de bosszantó is :)

  • Hosszabb bemutatót kapott a Steel Seed

    gp A PC-re és konzolokra szánt teljes kiadás valamikor idén debütál, pontos dátumot még nem kaptunk.

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freel

    tag

    Sziasztok!

    Következő a problémám amiben segítséget kérnék. Realtek ALC892-es hangkártyám van integrálva az alaplapra. És állítólag ezzel a chippel kapcsolatban nem sikerült mindent rendesen integrálni a kernelbe (valami ilyesmit olvastam róla valahol). Ezért az alsa (Pulseaudio) csak 2.0-nak látja, miközben tudja a 7.1-et is windows alatt (Manjaro).
    Fel kellene telepítenem a Realtek oldaláról a drivert (3.0 5.18rc8). Letöltöm, kicsomagolom, majd a ./configure lemegy. És a make lefutásának a végén ezt a hibaüzenetet kapom:

    error: macro "__DATE__" might prevent reproducible builds [-Werror=date-time]
    "Compiled on " __DATE__ " for kernel %s"
    ^~~~~~~~
    cc1: some warnings being treated as errors
    make[3]: *** [scripts/Makefile.build:259: /home/freelflowy/Letöltések/a/alsa/acore/info.o] Error 1
    make[2]: *** [scripts/Makefile.build:403: /home/freelflowy/Letöltések/a/alsa/acore] Error 2
    make[1]: *** [Makefile:1402: _module_/home/freelflowy/Letöltések/a/alsa] Error 2
    make[1]: Leaving directory '/usr/lib/modules/4.4.39-1-MANJARO/build'
    make: *** [Makefile:167: compile] Error 2

    Nem tudja compilálni. Feltettem a linux kernel headers-t és mindenféle modulokat ami kell állítólag, de ugyanez a hiba.
    Napok óta bújom a fórumokat (Arch, Ubuntu, Debian, stb), több száz hozzászólást elolvastam és nem találom a megoldást. Xubuntu, Mint alatt is ugyanez a hiba.
    Itt is volt a HA fórumán valaki ilyen problémával 2013 körül, de nem érkezett rá válasz.
    Mi lehet a baj? Hogy kell compilálni?

    Köszönöm.

Új hozzászólás Aktív témák