Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VinoRosso

    veterán

    válasz azbest #3981 üzenetére

    Megnéztem, pontosan erről beszéltem én is, csak szerintem amit én írtam abból nem jutott el a tudatodig a "kellően nagy minta" jelentése. Nem írtam, hogy 50% lenne a valós érték épp ellenkezőleg (értő olvasás? figyelmetlenség?):



    Visszakanyarodva ehhez az olasz halálozási arányt én ez alapján kb 10% köré saccolom ami baromi sok egyébként.
    Az olaszokkal kapcsolatban olvastam olyat is, hogy kifejezetten Észak-Olaszo-ban nagyon magas a légszennyezettség (PM10) ami megnyekkenti a tüdőt, és emiatt magas köztük annyira az elhalálozás. Ez elfogadhatóbb magyarázat, mint a 'rosszul számoltuk a statisztikát, mer nem vettünk fel egy csomó pozitív esetet'. Felteszem az egész ország területén ugyanúgy számolják az eseteket, mivel az egészségügyi rendszer ugyanaz, de a halálozási arány a többi olasz körzetben mégsem ilyen kirívóan magas.

    De... a kérdés továbbra is áll, hogy a médiában orvosok, szakemberek miért használnak olyan módszer alapján számított értéket amiről lerí, hogy rossz? Szándékosan akarják kozmetikázni a statokat, vagy nem értenek hozzá ennyire? Egyik se bíztató...

Új hozzászólás Aktív témák