Hirdetés

Aktív témák

  • geotigris9

    tag

    Az op rendszer(Win7) még teljesen el indul az a bekapcsolástól számított 15 perc !.... Amíg be nem kezd boot olni az SDD röl a rendszer akkor már begyorsul. A Vasárnapi északai áram kimaradások után csinálja. Volt vagy négy áramkimaradás amikor ment a gép és az utolsó 2 tett be neki végleg amikor egy fél másodpercre el ment az áram és visszajött aztán megint el ment. Ma kapcsolom be és közel húsz perc elteltével indult el a rendszer. Az alaplapra gyanakszok, hogy ott ment gajra valami, de lövésem sincs mi, hogy ez által hogyan tud így belassulni a gép? Mert szerintem ilyenkor vagy elindul vagy nem. Ha bent vagyok a Windowsba akkor is meg figyelhető, hogy az ablakok lassan tűnek el lassan jelennek meg. A képernyővédő szaggat.(buborékok) HD senti. leteszteltem a 2 két merevlemezt is nem talált hibát!
    A chdsk le futtattam nincs eredmény!
    A ramokat meg néztem külön külön a gépben (Hogy csak 1-1 pár van be rakva.) nincs javulás! A Win7 nem ír ki hibát az alaplapi hangszóró sem pityog és a BIOS ban is minden okénak néz ki csak ugye atom lassú lett főleg az indulás ami amúgy kb. max. 20 másodpercnek kellene lenije!
    (1 SSD rendszer, 1 HDD)Csináltam rendszertakarítást is a Bios -t is alapbeállításokra raktam semmi eredmény. (Pedig van otthon UPS is csak fél éve szarok benne az aksik... :( - ezért nem használom most)

    kiegészítés:Azért gondolom, hogy az alaplappal van valami mert amikor be hozza az alaplap kezdőképét induláskor (normál esetben 1 másodpercre be villan) ott most olyan 6-7 percet el időz. És csak amikor boot ol az SSD röl akkor gyorsul be. És amikor megy a rendszer és az ablakok lassan jelennek meg az az alaplap és merevlemez közötti lelassult kommunikációs kapcsolat következménye lehet.
    És a BIOSban is hosszú percek telnek el amíg pl. egy menüt arrébb tudok menni ...

    cofig:
    alaplap: Asrock p55 Extreme4
    proci: Intel i5 760 @ 2.80GHz
    ram: 8 GB (4*2) Kingston HiperX H2O DDR3
    mervlemez: Samsung SSD 840 PRO Series 256 GB SATA3; Samsung HD103SJ 1000.2 GB SATA2
    videó: ASUS Radeon HD 6850
    táp: Seasonic X750 80+ GOLD

    Ha valakinek van ötlete írjon előre köszönöm! :F

    ((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

  • CoolMan

    MODERÁTOR

    válasz geotigris9 #1 üzenetére

    Üdv!

    Kérdezd meg a Nem indul és mi a baja a gépemnek topic-ban.
    Legközelebb kérlek, ne nyiss feleslegesen új topicot, hanem használd a keresőt.

    Ezt zártam.

Aktív témák