Hirdetés

Aktív témák

  • Oreg_Nene

    tag

    Van egy Asus A7N8X alaplapom, eddig 3x512/3200 ram volt benne, mentek hibátlanul dualban 200fsb mellett. 2db-ot megvettek de a maradékkal BF2 multi pályái kb 6-7 perc alatt töltődnek be -nem vicc- ezért gondoltam kipótolom a hiányt még 2db 512/3200 modullal, választásom Kingston ramra esett. Itt kezdődtek a problémák:

    - 3 ram egyszerre a gépben = reset, kidob a BF2 az asztalra stb
    - kivettem a régi ramot, maradjon csak benne a 2 új de az eredmény ugyanaz
    - nekiálltam single channelben tesztelni a ramokat a Memtest86 3.2 (!) verzióájával az egyik hibázott a 6. tesztben (kb 1400 hiba)
    - visszaraktam a másikat -a jót- és a gép azóta jól megy dualban, DE:

    Másnap visszavittem a szervízbe mondták, hogy bevizsgálják, az eredmény az lett hogy hibátlanul lefutott a teszt. Viszont ők nem az eredeti programozótól származó Memtest86 3.2 használták, hanem a továbbfejlesztett Memtest+ 1.65-öt. Kértem, hogy ha lehet agyjanak mégis egy ugyanilyen ramot, beleegyeztek. Hazavittem, berakom de ezzel is hibázik a gép :( Ram beállításai: 200fsb/cas 2,5-3-3-8, alap fesz - pontos típus: KVR400x64C25/512

    1. Most melyik tesztnek higgyek, melyik a megbízhatóbb?
    2. Valami ötlet, mit lehet ilyenkor csinálni? Ha visszaviszem megint előveszik a tesztprogit és kiröhögnek -bár talán jogosan- szerintük vigyem be a gépet de én nagyon nem akarom...



    ''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

  • Oreg_Nene

    tag

    up

    ''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz Oreg_Nene #2 üzenetére

    ''A mohóság, jobb szó híján, jó dolog. A mohóság helyénvaló. A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

    Ahogy nézem e szerint viselkedsz is. Kedd éjszaka alig 20 perc után UP-olni a problémádat... hát hadd ne minősítsem.

    Minden esetre én eleve azzal kezdtem volna, hogy felteszem a kérdést az alaplap topicjában [link] esetleg a nagy ramos topicban [link]

    Feel Good Inc.

  • Oreg_Nene

    tag

    válasz Pompi #3 üzenetére

    Köszönöm a választ -az egyiket láttám de ott inkább a Deluxe verzióval foglalkoznak- és a túlzott toleranciáról tanúságot tevő topic dagasztást. Azért uppolok és írok most mert most van rá időm és lehetőségem, de ha akarod beuppolok egyet később is csak, hogy megnézzem itt vagy-e.

    Mohóság téma: mivel adok a kritikára igen, ez engem is jellemez. Mint ahogy kis országunk keresőképes részének 80-90%-át is. Bár még annyit, hogy... Nem ez nem ide való téma, amúgy az idézet Oliver Stone Tőzsdecápák című mesteművéből való, ahol úgy mutatja be a ''mohó vállalkozót'' teljes valóságában mint ahogy mi is tapasztaljuk mostanában.

    ''A mohóság motivál. A mohóság tisztánlátáshoz vezet, összefoglalja az evolúciós lényeget. A mohóság minden formája életért, pénzért, szerelemért, tudásért fellendítette az emberiséget.”

  • Atlantis

    veterán

    Pompinak igaza volt, kérdés elfért volna az általa említett topicokban.

    Zárom.

    >>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

Aktív témák