Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • _tk_

    csendes tag

    Sziasztok!

    A következő problémám lenne:
    Van egy zsír új konfigom, a köv:
    ASUS A7N8X Deluxe rev2.0
    AMD 2700+
    2x 256/333 brand (elixir) RAM
    Connect 3D Radeon 9200 128MB/128bit

    Elég ''fura'' probléma van vele:
    Tuningolni próbáltuk. 10x220 még elég stabilan elment, 3DMark2001SE szépen lefutott. 225-ös FSB-vel már leállt a 3DMark (kilépett). Az egész tuning alatt proci FSB 50%-ára voltak állítva a RAM-ok, mondván hogy úgyis dualban mennek. Így automatikusan 5-2-2-2-re állította be a BIOS.
    Megpróbáltuk 9x233-mal. Save&exit-re sötét képernyő az újrainduláskor, csak ki/bekapcsolásra volt hajlandó újraindulni Safe-mode-ban 1500+ ként. Ezután megpróbáltuk kisebb szorzóval 6.5x233-mal. Erre a következő üzenetet kaptuk:

    Bios checksum error,

    please insert system disk

    Ki/Bekapcs. Safe-mode 1500+, ezután megpróbáltuk 7.5x233-mal, hátha.
    Szokásos sötét képernyő (mint mikor nem bír elindulni). Innentől kezdve viszont hiába kapcsolgatjuk, marad a sötét képernyő, egyáltalán nem pittyeg, vinyó felpörög.
    Megpróbáltuk kisütni a BIOS-t, úgy ahogy le van írva az alaplap leírásában, amit eleve furcsállok:
    áramtalanítani, elemet kivenni, kisütő jumpert átrakni rövid időre, visszatenni, elemet visszatenni...
    Ez lenne az első kérdésem hogy ezt biztos így kell-e. Nem értem hogy tudná kisütni, ha sehonnan nem áramot. Vagy kap?
    (Ezt még 2x-3x megpróbáltuk, de semmi)

    Kivettük a videókártyát, hátha pittyeg, de nem. Innentől kezdve arra gyanakodtunk hogy az alaplap elszállt. Kivettük a procit. Erre megszólalt a POST reporter, hogy ''no CPU installed''. A könyvecskében fel van sorolva, milyen hibákat mond be. Itt ez volt az első, ebből gondoltuk hogy olyan sorrendben ellenőriz, ahogy fel van sorolva. A 2. a ~''CPU test failed'', a 3. ~''memory test failed''. Visszaraktuk a procit és kivettük a RAMokat, olyan meggondolásból hogy ha a 3. üzenetet kapjuk akkor a proci működik. De semmit nem mond. Akármit csinálunk vele se nem pittyeg, se nem post reportol.
    Az is lehet hogy a proci a legutolsó beállítással nem hajlandó elindulni és a második teszten nem tud túlmenni. (?) Ezt a részét sem értjük.

    A feszültségekhez nem nyúltunk. A proci fesz 1.65-re volt állatva.
    Nem szikrázott, nem füstölt semmi. Semmi égési nyom.

    Legfontosabb kérdés nyilván az lenne, hogy egyáltalán mivel lehet a gond?
    Tuningolásnál csináltunk vmit, amit nem szabad?
    Mi mehetett tönkre? Proci? Egész alaplap? Csak a BIOS?
    A tuningolás garanciavesztéssel jár? Tehát ha vissza kéne vinni a lapot, megmondhatom hogy tuning közben produkálta ezt a checksum error-t, vagy jobb ha azt mondom hogy egyszercsak bekapcsoltam és ezt írta ki?
    Rá jöhetnek-e hogy tuningolás volt?

    Bocs, hogy kisregényt írtam, de van egy két dolog amit szerintem más is furcsállna (checksum erro után még1x újraindul; nem sikerül a BIOSkisütés; csak a procit hiányolja, másért nem szól/sípol).

    Légyszi segítsetek!

    Előre is köszi!

    tk

  • Lomos

    aktív tag

    válasz _tk_ #2 üzenetére

    amikor a jumpert atrakod, akkor nyomd meg a bekapcs gombot, es 10 mp-t varj kb. Utana jumper vissza, es bekapcs normalisan. Elvileg ez a modja. Igy kap aramot is, illetve impulzust :)

    www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

  • Tommmy

    tag

    Hi!

    Ne parázz, nekem úgyanez a problémám volt. Mindezt a memória produkálja...! Én 220Mhz-en véletlen beadtam neki egy 2-2-2-5-ös időzítést, na akkor történt ugyan ez. Nekem elég volt egy síma cmos törlés, vagyis:
    - gép kikapcs
    - elem ki
    - jumper 1-2 állásból átrak 2-3-ba
    - jumper vissza 1-2-be
    - elem vissza
    - gép bekapcs
    - ismét ment minden (persze újra be kellett állítanom a Biost)
    A biztonság kedvéért ezek után csináltam egy bios update-t is.

    Próbáld ki mégegyszer és ne félj, mert nem ronthattál el semmit. Eléggé be van ez az alaplap biztosítva!! :))

  • _tk_

    csendes tag

    válasz Lomos #3 üzenetére

    Hali!

    Megpróbáltam, de így sem jött össze. Az alaplap könyvecskéjében az áll, hogy áramtalanítsak is (''unplug the power cord''), de ezt egyikőtök sem írta.
    Akkor végülis kell áramtalanítani vagy nem?

    Körbenéztem neten. Külföldi fórumokban egy csomóan panaszkodtak hasonló problémával. Sötét képernyő, nem csipog, nem beszél (egyedül CPUért szól), és hiába sütik ki a BIOS-t, nem segít.
    Vki azt írta, hogy az nForce2-es lapoknál előfordulhat, hogy nem bírja a BIOS elmenteni a változtatásokat, még mielőtt újraindulna a gép. Lehet hogy nálam is ilyesmi volt.
    Éjszakára (+mára) áramtalanítottam + kivettem az elemet. Majd este megnézem, hátha kitörlődtek az adatok...
    :F

    üdv
    tk

  • zetecR

    addikt

    válasz _tk_ #6 üzenetére

    Pedig a CMOS clear-nek mennie kellene. Nekem egy sima N8X produkál(t) ilyet, ha túlhúztam.

    Elem ki, jumper ide, jumper oda, elem vissza és jónak kell lennie.

Aktív témák