Hirdetés

Aktív témák

  • Picike8

    aktív tag

    Első logoszférám.

    Gyors kérdések:

    Miért brokkoli?

    Mert a brokkoli olyan mint egy pici fa. Sok szerteágazó ága van, pont, mint az életemnek. (mindenki élete egy brokkoli. :) )

    Miért éppen nyolc?

    Nyolc főbb témám van.

    Suli
    Család
    A macska
    A könyvem, amit írok
    A vívás
    A zene
    A barátok
    És az "egyéb" mappa

    Hulla fáradt vagyok, holnap talán írok.

    Jo8 logoszféra

  • Picike8

    aktív tag

    No, a nyitóm elég béna lett, ez van. :P
    Bolondokháza van a suliban. Osztályszínpadok (kedves Olvasó, igen, Te ott a kijelző mögött, csak hogy tudd: az Osztályszínpadok Fesztiválja a suli egyik legrangosabb eseménye, ahol a felsősök színdarabokat adnak elő), küzdünk a Lúúúúdas Matyival. A drága jó osztálytársaim pedig magasról pisilik körbe az egészet, pedig nagyon sok energiát feccöltünk bele (igen, megint Neked szólok. Félre ne érts, én egy senki vagyok az előadásban, nem az én munkámat rombolják).
    Aztán most projektmunka, meg évvégi hajrá... Ááá, nem nyavalygok. :B

    -o-

    Úgy örülök a tavasznak! Végre nem fagy meg a kis valagam. :D Már vannak zöldségek, gyümölcsök, ma a tegnapi cukkinit ettem meg, meg három szelet pirítóst, kifejezetten ízlett...
    Idén már epret is ettem, nem is egyszer, kár, hogy ilyen drága. Igaz, alakul már az ára, ma láttam magyart 890-ért.

    -o-

    Kiváncsi vagyok, hogy fogok-e itt írni, múltkor csúfos kudarcot vallottam. :)
    Szép estét mindenkinek! :)

    -o-

    Mai zene: Daft Punk - Get Lucky (official)
    Mai álom: Nexus S

  • Picike8

    aktív tag

    válasz Picike8 #2 üzenetére

    Jobb, ha elfelejtem a mai napot. nem rinyálok. Maradjunk inkább annyiban, hogy örülök, hogy vége a napnak.
    Próba próba hátán. Bruti. Ma legalább haladtunk a díszlettel. :U Igazából egész nap próbáltunk, szóval részletezem egy picit. A Lúúdas Matyit adjuk elő, és annak a részeit gyakoroltuk. Rájöttem, hogy ez így nem túl jó leírva, majd linkelek az előadásról videót, ott megcsodálhattok. ;]
    Aztán edzés... azt hiszem, ma untam rá. Lehet, hogy szólni kéne anyának, hogy szeptembertől szívesebben űznék más sportot? Franc se tudja... :U
    Viszont olyan finom pizzát vacsoráztam: barbecue szósz, hagyma, csirkemell, sajt, és még hasonló nyalánkságok.

    -o-

    Mai zene: Dido - Life for Rent
    Mai álom: Nexus S+Converse cipő

  • Picike8

    aktív tag

    válasz Picike8 #3 üzenetére

    Hú, próbák ezerrel, bolondokháza, matek tézé. Ezek jellemezték a napomat.
    Első két óra kézműves, na ez most kivételesen nem próba volt, hanem projekt. Megtanultunk reneszánszul, meg hihetetlenül béna, de bizonyos szintig cuki sisakot. Átlagos, ideje volt már.
    Szociológia helyett nyelvtan, jó volt, kifejezetten élveztem. Aztán matek, témazáró. Izzadtam, mint k*rva a gyóntatószékben, mert nem nagyon értettem az anyagot, ez egy hosszabb történet, röviden csak annyi, hogy nem voltam ott, amikor a legnehezebb részt tanultuk. Nem alaptalan aggodalmam volt. De sikerült, méghozzá 35 perc alatt! :C
    Maximális pörgéssel mentem dupla-bioszra, jelentem, sikerrel jártam, kaptam egy ötöst. :)
    Majd próba. A két lábon forgó halál, amit mégis élvez mindenki. Másfél órát gyakoroltunk, utána pedig illegálisan (elment a tanár) folytattuk a díszletépítést a folyosón. Nagyon sokat haladtunk haladtak a többiek, mert én a szekrényemet csinosítgattam.
    Először is, kipakoltam mindent:
    2db rajzdoboz (szekrénytársamé, enyém)
    2db Metropol
    Egy tucat papír (többek között régi röpik)
    1db döglött légy
    1db Exit, mozifüzet
    A rajzdobozokat beraktam, a Metropolt szétszedtem, röpiket is, galacsinokat gyúrtam belőle, bedobáltam őket. Erre azért volt szükség, mert gyakran rakosgatunk nehéz dolgokat a szekrénybe, és hogy ne tegyenek kárt a berendezésben, kicsit "kibéleltem" a terepet. :))
    Az Exit-et is szétkaptam, celluxot elő, és felragasztottam a szekrényajtóra. Állat jól néz ki, mozgalmas, színes, látványos...
    Aztán elmentem anyukámhoz a munkahelyére, hazaindultunk, de közbe beugrottunk egy cipőért. Nem hülyéskedek, anyu, aki utál vásárolni 1,5 óráig nézegette a cipőket. Én persze meguntam, elindultam a szokásos "bevásárlóutamra". Először a Takko-ba mentem, nem találtam semmi érdekeset, le is léptem. A New Yorker-t is meglátogattam, kb. a fél kamaszrészleget felvásároltam volna, irtó jó cuccok voltak ám, plusz egy király napszemüveg. Aztán Telenor és Vodafone, meg akartam nézni a HTC One-t, de sajnos nem jártam sikerrel. :( Aztán összevesztem egy apró-csetlő dolgon anyával, hazafele nem nagyon beszéltünk, inkább csak HuMarc-kal chateltem.
    Itthon szokásos bepakolás, vacsi, fürdés, fekvés előtt Logoszféra. Itt fekszem az ágyamban a macskával (sajnos nem a macskanővel ;]), teljes csöndben. Tökéletes befejezése a napnak.
    Jó éjszakát!

  • Picike8

    aktív tag

    Változtam, néha előnyömre, néha meg nem. Úgy érzem, hogy tarthatatlan ez az állapot, a faszkivanon kívül még magammal is bajom van. Utálok kamasz lenni. Rinyapina vagyok, ez is idegesít, de nem bírom magamban tartani, megőrülnék (így is, de így lassabban).
    Pszchihológushoz kéne menjek?

    [ Szerkesztve ]

  • Picike8

    aktív tag

    válasz Picike8 #6 üzenetére

    A mai nap sem volt túl jó, a szokásos hó eleji veszekedésem volt ma meg anyával, remélem több nem lesz ebben a hónapban sem.
    Történt ugyanis, hogy csütörtökön lesz az Osztályszínpadok fesztiválja, én viszont hajügyileg eléggé csumpi vagyok, úgy nézek ki, mint valami homeless. Csütörtökre szerettem volna jól belőtt séróval menni, gondoltam szerdán elszaladok fodrásznénimhez, Ica nénihez, aztán csá. Ica néni nagyon ügyesen és olcsón dolgozik, hozzá nem lehet csak úgy beugrani.
    Igenám, de vasárnap eljött háznézőbe a régi fodrászom, aki most anya fodrásza, aki nagyon szeretett engem, és láttam rajta, hogy kicsit 'mérges' rám, hogy nem hozzá járok. Ettől lelkiismeret-furdalásom lett, elhatároztam, hogy hozzá fogok elmenni szerdán.
    Ma írtam anyának egy Hangouts üzenetet, hogy jelentsen be a fodrászához, mennék hozzá.
    Erre visszaír, hogy én döntöttem úgy, hogy hozzá járok, ne variáljak stb.
    Erre én írtam neki, hogy Ica nénihez nem lehet csak úgy beugrani, jó lesz most a régi fodrász.
    Kénköves pokol, hogy milyen éretlen vagyok és hogy mennyire nem tudok felelős döntést hozni, szánalmas vagyok (erre visszaírtam, hogy nem én piszkálódok).
    Szemtelennek (igaz) és életképtelennek (nem igaz) lettem titulálva.
    Találkozok vele, hazamegyünk.
    Írok apámnak, hogy előadás csütörtökön, jöjjenek.
    Mesélem anyának, mire ő közli, hogy ha apádék jönnek, akkor én nem.
    Diliház az élet, de akár jönnek apáék, akár nem, akkor is azt fogom mondani anyámnak, hogy nem jönnek - azért ez mégse normális... :U

    Ezt leszámítva nagyon jó napom volt, sokat nevettem, jól éreztem magam, meg persze ezerrel készültünk a próbán. :D

  • Picike8

    aktív tag

    Keep calm, egyelőre béke. Apámnál vagyok, a szokásos mindenért b@szakodást leszámítva minden oké. :))

  • Picike8

    aktív tag

    Béke, nyugalom, pihenés.
    Szeretem a nyarat. :)

    Szeretnék iPhone-t. Persze anya nem szeretné annyira (mondjuk az én pénzemből menne, de mindegy), max. 50-et költhetek, úgyhogy keresgélek egy i4s-t. Találtam egyet, de a ... eladó nem válaszol - az ilyen miért rak ki hirdetést? :U

    Szombaton megy el a Moto, aztán telefon nélkül maradok - pfff...

    Drukkoljatok, hogy találjak valami jót. :)

Aktív témák