Hir​det​é​s

2017. november 25., szombat

(#1) mobal

mobal
(MODERÁTOR)

sziasztok! a pcből csak egy 3,5 jack dugó jön ki (a zöld :) ) na és én még + mellé használok egy kicsi genius hangfala + erősítő hangfal + feljhallgató és nagyon körülményes ezeket ,folytom dudgdosni. namost arra akarok kijukadni ,hogy valahol lehet -e kapni vagy ,hogy lehet csinálni egy olyan dobozkát amint van egy 4-es kapcsoló (tuner mind1) és az ''elosztja'' a jacket így mindíg egyfelé ,pont ahoz amihez kell megy a hang. jah + ha lenne rajta egy mic. dugó s az nagy luxus lenne! tehát akor várom a hozzászólásokat.

i = 0x5f3759df - ( i >> 1 );

(#2) Old Death válasza mobal (#1) üzenetére

Old Death
(senior tag)

van 1 to 2 elosztó.. lehet kapni szinte bármely műszaki boltban.. veszel 3-at és 4 felé el van osztva :P nálam is így van...
1 kimenet elsoztva 2 felé: hangfal + ház hangkimenete és oda a füles kapcsolódik ;)

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#3) PapaMaci válasza mobal (#1) üzenetére

PapaMaci
(őstag)

Amire Te vágysz, az egy patch panel...
Én lehet, hogy ugy oldanám meg, hogy vennék egy egyszerü 3,5-ös jack hosszabbitot, és felraknám a végét az asztalra. Ha hangfalat akarok, bedugom a hangfalat, ha fülest, akkor azt. Nem olyan elegáns, mint egy ''varázsdoboz'', de praktikus és olcso.

[Szerkesztve]

...mint az közismert...

(#4) mobal válasza PapaMaci (#3) üzenetére

mobal
(MODERÁTOR)

tom de nekem varázsdoboz kell. ilyen kényelmes típus vok. meg ha lehet ilyet csinálni vagy kapni akko méne. (legalább nem szakad el a cable :) )

(#5) mobal válasza Old Death (#2) üzenetére

mobal
(MODERÁTOR)

kösznönöm szépen a hozzászólásod :) elgondolkodtató... :DD

(#6) bundee

bundee
(újonc)

Media Marktban lehetett kapni audio-hub-nak nevezett cuccost, line-out/spk-out rakotve, es hangfal meg fejhalgato fele elosztotta, lehetett allitani rajta a hangerot, meg egy gombot nyomogatva, hogy epp melyik iranyba menjen a jel.

b

(#7) mobal válasza bundee (#6) üzenetére

mobal
(MODERÁTOR)

hogyan két kimenet rajta?

(#8) Apollo17hu

Apollo17hu
(senior tag)

Hali!

Az én gépemnek is csak 1 db 3,5 mm-es Jack kimenete van, de 2-re van szükségem.
Kaptam kölcsönbe egy elosztót, ami működik is, de - mivel vissza kéne adnom - vettem egyet a MM-ban, ami sajnos nem működik. :(
Később vettem észre, h nem pontosan olyan, mint amit kaptam:
Bővebben: link
A jobb oldali jó, a bal oldali - amit én vettem - pedig nem jó.
A nem jó alatt azt értem, hogy a fejhallgatót és a hangfalakat rákötve csak a fejhallgató működik, a hangfalak búgnak. Ez van a papírjára írva: ''Mono Jack dugó''. Meg vmi ''Radiorecorder''...
A kettő láthatólag abban különbözik, h a jobboldalin eggyel több gyűrű van.
Akkor most az, amit én vettem (baloldali), nem számítógéphez való? Miben más az 1 gyűrűs és a 2 gyűrűs?

(#9) -Jackson- válasza Apollo17hu (#8) üzenetére

-Jackson-
(őstag)

az 1 gyűrűs mint a neve is említi mono. a kétgyűrűs meg sztereo

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#10) Apollo17hu válasza -Jackson- (#9) üzenetére

Apollo17hu
(senior tag)

És akkor azt, amit én vettem, azt is lehet számítógépben használni? Csak azért nem működött a hangfallal, mert a hangfalak sztereók?

[Szerkesztve]

(#11) gykarcsi válasza mobal (#7) üzenetére

gykarcsi
(fanatikus tag)

Csá! Nekem a barátom csinált ilyen elosztót, fém műszerdobozba van beépítve 1 3,5 stereo jack bemenet, és 3 kimenet, egy kapcsolóval tudom váltani, hogy melyik kimenetre adja a jelet. Ha érdekel megkérdezem, hogy mennyiért csinálja.

(#12) somodisoma válasza Apollo17hu (#10) üzenetére

somodisoma
(senior tag)

Attol, hogy a jack mono, te meg ket hangfalat kotsz ra, attol meg mindd a ketto hangfalnak szolnia kellene, csak monoban (mindd a ketton mindig ugyanaz hallhato), ha megsem szol, akkor ott mas a baj...

A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!

(#13) Varga Csaba válasza Apollo17hu (#8) üzenetére

Varga Csaba
(fanatikus tag)

Menj be a SINI-hez.

Ott kapsz minden féle kábelt, elosztót, adaptert stb...

Bővebben: link

Üdv

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#14) Fricc

Fricc
(tag)

Vegyél egy keverőpultot, nemolcsó de jólnézki :C

(#15) SVG

SVG
(lelkes újonc)

Sziasztok!Egy kábelt szeretnék készíteni, aminek az egyik felén egy 3,5-es sztereó jack dugó, a másik felén egy 6,5-es mono jack dugó van, de nem tudom, hogyan kössem be. A kábelben 2 vezeték van + az árnyékolás (vagy testnek nevezik, nem tudom). Tudnátok ebben segíteni? Köszi!

Vissza Vietnámot az Íreknek!

(#16) Fáraó válasza SVG (#15) üzenetére

Fáraó
(őstag)

Sztem a sztereót inkább oszd el két monóra (1db 3.5 --> 2 db 6.2 -ha jól tudom a nagy jack méretét). Így csak az egyik csatornát tudod majd hallgatni, de váltogathatod melyiket!

VIGYORRRGAZMUS..... "Ez Ukrajna! Gyerek voltam, de még emlékszem rá... Nézd! Itt.., itt kezdem Odesszában! Érted? Aztán bedolgozom magam a Krímbe." / "Kifingasz, mielőtt Kijevbe érnél!"

(#17) Buncaman

Buncaman
(lelkes újonc)

Sziasztok!

Ma vettem a fejhallgatómhoz egy elosztót, mert gépbe akarom kötni, de nem működik a mikrofon továbbra sem. Hang tökéletes ugyanúgy, de fontos lenne a mikrofon hozzá.

Tudtok segíteni valahogy?

(#18) Buncaman válasza Buncaman (#17) üzenetére

Buncaman
(lelkes újonc)

Azt hozzáteszem, hogy érzékeli, hogy be van dugva, csak a bemenő hangot nem érzékeli, de a mikrofon jó ( telefonon működik ).

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.