Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attic

    csendes tag

    LED TV vétel előtt állok. Méretből adódva 32" játszik csak!
    Átolvasva a fórumokat pár Tv-t meglesve kb összeállt bennem egy kép. Illetve lejött az is, hogy a fórumok eléggé elfogultak:D Ezért is gondoltam egy összehasonlító fórum nyitását.
    Árkategória: 150ezer +-10ezer (ami belefér a keretbe)

    Szóval itt vannak a versenyzők 32" amiket eddig láttam:

    - LG LE 5300/LG 5500
    - Philips 32PFL5605H
    - Samsung C5000
    - Samsung C6000RW

    Amihez kell:
    elsősorban TV nézés (digitális) ( ezért került bele a c5000 samu is) illetve mivel van egy Mac Mini-m is, gondoltam, hogy akkor már TV-n netezni is szeretnék. Néha film is HD-ban.
    Viszont tanácstalan vagyok, hogy melyik TV lenne az ideális ebben az ár és méret kategoriában.

    Saját véleményem eddig: LG-k korrektnek tűnnek 5év garival, de valamiért eddig a Philips győzött meg, viszont a vastagságával nem mindig tudok kibékülni.

    Várom a Tippeket Javaslatokat Véleményeket! ;)

  • attic

    csendes tag

    Na redukálodott a lista:

    LG LE5500
    Philips 32" FPL5605

    ha jól vettem ki, mindkét cucc lokal dimminges. LG 5 év garija is kellően jónak hangzik.
    LG LE5500 honna lehet legolcsóbbna beszerezni 5 év garival?

  • attic

    csendes tag

    Sziasztok!

    Vásároltam egy Panasonic 49" FX700E típusú készüléket. Az anyagi keret 150-200K volt a TV-re és a méretbeli korlátok miatt a 49"-50"-os méret jött csak számításba. Alapvetően nem tartom rossz TV-nek, bár vásárlás előtt tudtam, hogy Edge Led IPS és voltak azért fenntartásaim (élőben persze nem néztem meg :) ), de egy jólárasított akció és a fórumozók pozitív hozzászollása, további review-k és az 5 év garancia végül meggyőzött.

    Természetesen nem várom el, hogy ennyi pénzért tökéletes legyen, de van pár zavaró hibája, ami mellett nem tudok elmenni a használat során, ezért gondolkozom egy TV cserén, ameddig el tudok állni az online vásárlástól.

    A TV-t elsősorban PS 4 mellé és esti filmezéshez vettem. A konzol mellett hozza az elvárásaimat, azonban az lenti dolgok kapcsán alulmúlta a TV várakozásaimat:

    - Éjszakai filmnézés: Edgle lit korlátaival tisztában voltam. A bevilágítással azonban nem tudok megbarátkozni, egyszerűen jobbra számítottam, a fekete pedig nagyon nem fekete. Tényleg zavaró.

    - My Home Screen: Annak ellenére, hogy a TV gyorsan boot-ol, és tényleg stabilnak tűnik, azért nem egy olyan rendszer, ami egyszerűen kezelhető és kellően gyors. A távirányító pedig nem éppen kézre álló, böngészéshez pedig tetű lassú.

    - Viera link: ha bevan kapcsolva a viera link és bekapcsolom a TV-t a PS 4 is autómatiksuan bekapcsol, ha kikapcsolom, akkor más eszköz beállítása lesz bonyolult * egyébként lehet, hogy én vagyok a béna

    - Tükrözés iOS/Mac OS-ről: a tükrözés nem egyszerű, ráadásul a Panasonic gyári app-ok szétesnek legtöbbször (az old-skúl designről ne is beszéljek), amikor egy képet/videót akarok kitenni a TV-re.

    A leírtak alapján melyik készüléket javasolnátok a Panasonic helyett? (150-200K és 49" a két sarokpont)
    Előre is köszi a tippet!

  • attic

    csendes tag

    Sziasztok!

    Bízom benne, hogy a témakör szakértői vagytok. Csatoltam egy képet Panasonic FX700 képéről és nem tudom eldönteni, hogy a képen lévő jelenség mi lehet? Pixelhiba, valami más? A TV közepén elég zavaró helyen van. Online LCD tester-el homogén fehér háttérnél készült a kép. A TV még garanciális, cserére szorul?

    Előre is köszi a hozzászólásokat!

  • attic

    csendes tag

    válasz blakey #39977 üzenetére

    Köszi az info-t. Én is gondoltam, hogy bogár lehet ,de tényleg nem értem, hogy kerülhet oda :D

Új hozzászólás Aktív témák