Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bozsomák

    újonc

    Sziasztok!

    A topik kimeríthetetlen szerintem, éppen ezért remélem, hogy a régi hozzászólások ellenére kaphatok itt segítséget tőletek!

    A történet eleje a szokásos, hasonló, mint amiket itt olvashattunk eddig is. Én azonban idő előtt abbahagytam a Multimédia tanfolyamot, és nem fizettem ki a teljes összeget. Ez 2009-ben volt. Azóta évente egyszer felhívtak a pénzért, új szerződést küldtek a fizetési részletek átütemezéséről stb... de sosem vállaltam semmit. Bírói végzésekre hivatkoztak, stb-stb, amiből én persze sem bíróságtól, sem tőlük nem kaptam példányt. Ma már ott járunk, hogy ügyvéd küldött nekem levelet az iskola követeléséről.

    Olyanok segítségét várom, akik hasonlóan belementek kardvívásba az "iskolával". Mik a következő lépések? Veletek mi történt? Stb..

    Előre is kösz!

  • _Hyperion_

    újonc

    Tisztelt Olvasó!

    A XX Iskola Kft.-t első ízben a Szegedi Munkaügyi Bíróság 2008. év január hónap 2. napján kelt 8.Mv.856/2007/2.sz. ítélete, míg második alkalommal a 24.754-1/2009-4000/4140. sz. határozat folytán 2009. év október hónap 26. napján emelkedet jogerőre.

    A Dél-alföldi Regionális Munkaügyi Központ a 697-5/2010. számú határozatával - melyet a Foglalkoztatási és Szociális Hivatal 13151-1/2010-4000!4140. számú határozatával helyben hagyott -, a XX Informatikai, Idegennyelvi Iskola és Számítástechnikai, Kereskedelmi Szolgáltató Kft.-t 2010 június 18. napjától eltiltotta a felnőttképzési tevékenység folytatásától.

    Ennek ellenére a Kft. továbbra is végzi ezt a tevékenységet XXX Hungary Kft. néven, mert úgy gondolják a 2010. február 01. napjától hatályos cég elnevezés megváltoztatása elegendő egy ítélet figyelmen kívül hagyására!

    Keressünk minden olyan személyt akinek problémája akadt az elmúlt években bármelyik néven eljáró Kft-vel!

    https://www.facebook.com/pages/XX-Iskola-károsultjai

    [ Módosította: KEndre ]

  • ppais

    csendes tag

    Sziasztok!

    Én még emlékeim szerint 2006-2008 körül szaladtam bele ebbe a korrekt kis iskolába.
    Sajnos nem volt annyi eszem, hogy elzavarjam őket, sőt! Annyira hülye voltam, hogy aláírtam a szerződésüket. Ezután pár héttel kaptam egy levelet, hogy szintfelmérő lesz, arra elmentem. A kőkemény infós érettségimmel megírtam 99%-osra a szintfelmérőt, így úgy döntöttem, hogy erre nekem nincs is szükségem.
    Nem foglalkoztam velük addig, amíg ki nem küldték a "tananyagot". Ekkor felhívtam őket, hogy én nem akarok hozzájuk járni, mert 1: nem látom értelmét, 2: elköltözök onnan ahol addig éltem, 3: nincs most pénzem tandíjra.
    Erre kaptam azt az infót, hogy a tananyagot ki kell fizetnem, mivel aláírtam a szerződést, és lehet halasztani a tanulást, és áthelyezni is az oktatást máshova. Mondom OK, hülye voltam, fizetek.
    Ezután kértem őket írásban, hogy szüntessük meg a szerződést, szépen leírtam az okokat, és úgy gondoltam itt vége lesz a sztorinak.
    A következő jel felőlük 1-2 évvel jött, mégpedig hogy tartozok nekik 370ezer forinttal. Innentől kezdve voltam még hülyébb, és dobtam ki minden levelet amit tőlük kaptam.
    Egészen addig, amíg édesanyám kezébe nem került egy levelük. :) Ügyvéd lévén látta hogy valamit kezdeni kell az üggyel, ugyanis már végrehajtónál tartottunk, aki közel 600ezer forintot szeretett volna tőlem elkérni.
    Valahogy sikerült megegyezniük, hogy 180ezer forint, plusz eljárási költségek után le lesz rendezve minden.
    Kifizettem 90et a végrehajtónak, 90et az iskolának, valamint az összes eljárási díjat.
    Ez 2010-2011 magasságában lehetett.
    Most, 2016 januárjában kaptam egy levelet ugyanattól a végrehajtótól, hogy (kerekítve) 1.100.000 forintot a fizetésemből szeretnének levonogatni, amit a cég is megkapott, így ezt gondolom a következő havi fizetésemtől kezdve vonogatják majd.
    Sajnos édesanyám nyáron elment, így nincs lehetőségem tőle újabb tanácsokat, segítséget kérni.

    Arra lennék kíváncsi, (sajnos dolgozom, és hirtelen nincs időm 407 hozzászólást elolvasni, csak bele-bele
    olvasgattam) hogy van-e bárki olyan, aki hasonló szintig jutott velük, és sikerült belőle valahogy úgy kiszállni, hogy ne kelljen az autóját-házát eladni.

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    Üdv.: Peat

  • Papooo

    senior tag

    Jelenleg Békés-Csongrád megyében vadásszák a balekokat.
    Engem most hívtak.
    Első dolgom volt körbeguglizni, és már ide is jutottam. :)

    Ha nem tudsz olvasni, ne várd hogy visszaírjak.

  • Lolita

    újonc

    Az xxxxxx-ról tud valaki valamit? Ők is szegedi cég és hasonlóan szervezik a tanfolyamaikat.

    [ Módosította: KEndre ]

  • DonJoker

    csendes tag

    Sziasztok!
    A xxxxxx iskola engem is érdekelne. Van valakinek infója róla?
    A Facebook oldaluk aktív, de a vélemények 4-5 évvel ezelőttiek. Több helyen, fórumon kérdeztek már róluk, de válasz sehova sem érkezett.
    Köszönöm!

    [ Módosította: KEndre ]

Új hozzászólás Aktív témák