Hirdetés

Keresés

Hirdetés

  • 54000 tonna

    lo Olvasom félálomban a cikket a fukusimai atomerőműről a Portfólión. 54e tonna így hirtelen nem mondd semmit, kéne valami...

  • Befutott a Redmi Note 14 alapverzió is

    ma A Redmi Note 14 Pro és Pro+ még tegnap ráment a Xiaomi 14T széria bemutatójára, az alapmodellt viszont mára hagyták.

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Ugyan (sajnos az árkeret miatt) nem 2.1-es hangfalat szeretnék venni, de remélem azért tudtok segíteni 2.0 vásárlásban is:
    Egy barátomnak szeretnék venni ajándékba kb. 3000-4000 körül egy egyszerűbb hangfalat PC-hez. Elsősorban filmnézésre, zenehallgatásra használná.
    Tudom hogy nem valami nagy a keret, de azért megpróbálnám ebből az árból a lehető legjobbat venni.
    Miket tudtok ajánlani, akár csak márkát, akár konkrét típust, ami ennnyiért tűrhető lehet, és lehetőleg lenne raktáron is, azaz ma vagy holnap meg tudnám venni Bp.-n.

    Ha egy olyan darab, amin esetleg még lehet segíteni egy kicsit a hangzáson / hangerőn egy kis bütyköléssel, pl. nagyobb pufferkondival, akkor az is jól jöhet, mert ha kell, ezt meg tudom oldani.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz dudika10 #5649 üzenetére

    No közben én is elkezdtem nézelődni, elsősorban az IPON kinálatában: [link] - ár szerint rendezve.
    Egy másik topicban: [link] olvastam a Genius SP-S350-ről, és megnéztem, viszonylag jónak tűnik ebben a kategóriában, mert elvileg 10W RMS, míg a többi ahogy látom inkább 4-8W közötti.
    Árban már van 3300-ért is, de inkább 3700 körül találok csak szerintem, főleg ha ma meg akarnám venni: [link]
    És ami extrája, hogy van Tone control, valami "marketing" 3D (ennek mondjuk semmi értelmét nem látom...), meg előlapi AUX bemenet. Genius honlapján (csak arra kell figyelni, hogy melyik infó melyik típusra vonatkozik, mert félig egyben van a leírás az S120-al és az S200-al, amikből a Tone/3D/Aux hiányzik, és teljesítményben is kisebbek): [link]

    Vagy láttam 4000 körül már 2.1-eseket is, de ennyiért az csak még rosszabb lehet, mint ez az előző 2.0-s, nem ?
    Pl: Labtec Pulse 285 [link]
    2*1W + 4W nem valami bíztató...
    És ez komoly, hogy a mély hangszórója alig nagyobb, mint a szateliteké ? :F :
    Mélynyomó: 4" Max-X reflex nyílással
    Szatelit sugárzók: 3"

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz dudika10 #5651 üzenetére

    Hát igen, valahogy én is így sejtettem a helyzetet a 2.1-es szempontjából. :U

    Vagy esetleg ebből az olcsóbb, kissebb változatok (S120,S200) ?
    Csak megnézem hogy mennyivel is olcsóbb, mert ha nincs 1000ft a különbség, akkor lehethogy nem is nagyon érdemes gondolkodni rajta.
    Márkák közt mennyire van különbség ? Ebben a kategóriában úgyis mindenki spórol, úgyhogy már nem nagyon ?

    Nekem a géphez egy 6-7 éves Altec Lansing 220 van: [link]
    Ahogy nézem ez is 10W, úgyhogy ha tényleg tudná ezt a Genius, az szerintem már bőven jó lenne.
    Ezzel én tulajdonképpen meg vagyok elégedve, legalábbis hangzásilag / hangerőügyileg, mert anyag szempontjából azért már nem a legjobb: kb. 2 éve a bekapcsológomb beesett a házba...
    Úgyhogy azóta csak a hosszabbítóról tudom kikapcsolni.
    A nagyobb gond, hogy ki sem lehet szedni, mert ahogy megnéztem, úgytűnik egybe van öntve az egész. :F
    Erre esetleg nincs valami ötleted, hogy ilyenkor hogyan lehetne szétszedni komolyabb károsodás nélkül ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #5652 üzenetére

    Mod idő lejárt
    No az SP-S120 2W-os, úgyhogy az felejtős: [link]
    Az SP-200 viszont 6W-os, azon már érdemes lehet gondolkozni: [link]
    Mivel több mint egy ezressel olcsóbb, vagy hát ki kell nézni hol lehet kapni, lehet többel is: [link]
    De hiányzik belőle a Tone Controll, és az Aux In is. Utóbbi mondjuk jó dolog, nekem jól jönne ilyen, de szerintem ő nem nagyon használná.
    De a Tone Controll megvalósítása ebben a kategóriában lehethogy nem valami túl jó, nem ?
    Vagy már "annyira IC-sek" ezek az olcsó kis erősítők is, hogy ezt is már integráltan tudják ?

    MOD
    Az érzékenységről nem igazán írnak ám semmit. :U
    Jel-zaj viszony viszont ha tényleg ilyen 75dB körül lenne, ahogy írják az jó lenne, de én ezt is eléggé kétlem...

    hallani halottam pár éve
    És ha esetleg emlékszel még rá, mi volt a tapasztalatod ?
    Ez mennyivel jobb kategória, mint amit most akarnék ?
    Csak nem igazán emlékszem már rá, hogy anno mennyibe került (asszem 5e fölött volt talán, de biztosan 10e alatt), meg hogy ez alapján mennyibe kerülhet most egy ilyen.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz dudika10 #5655 üzenetére

    A főbb inkább az a +4W, de hát még gondolkozok, megérne-e ennyit.
    Meg megnézem, hogy melyiket pontosan hol is tudnám ma megvenni, mert szerintem főleg az olcsóbbikból nem nagyon tartanak raktáron.

    Hát ja, ezeken a hangfalakon tényleg csak még rosszabb lehet, ha állítgatod.
    De azért egy finoman paraméterezett equalizerrel szerintem egész jó dolgokat lehet kihozni pl. egy jó fejhallgatóval.
    De az meg végképp szoftveres.
    Bár lehethogy használná közvetlenül MP3 lejátszóról is, meg úgytudom a kisTV-jének döglődik a hangja (de sajnos könnyen lehet, hogy nem a hangszóró, vagy a végfokja), akkor lehethogy esetleg azt is hallgatná róla, ha nem nagyon tudom megcsinálni.

    Ez az Aux In miben más végeredményben, mintha egy Jack elosztót használnék ?
    Csak simán annyi lehet, hogy a hátsó Jack-et lenémítja, ha előre bedugsz valamit ?

  • atesss

    addikt

    válasz dudika10 #5657 üzenetére

    Hát nemtom mennyi értelme van akkor, de azért lehethogy jól jön néha.
    De inkább nem ez alapján kell dönteni, hanem a +4W, kontra az árkülönbség.
    Végül aztán ráér holnap is megvenni, úgyhogy egy kicsit még lehethogy körbenézek a kínálatban. Csak sajnos az IPON-on nem nagyon van leírva semmi, úgyhogy valami más bolt honlapján fogok még körbenézni, talán a PCX.hu jobb, vagy még nemtudom hol.

    Én azt vallom, hogy akkor a legjobb valami, ha nem kell hozzányúlni EQ-val meg hasonlókkal.
    No hát igen, de ezzel sajnos tényleg a pénztárca a gond. :)

  • atesss

    addikt

    válasz blueMerle #5659 üzenetére

    Hát nemtom, lehethogy érdemes megfontolni ezt is.
    De azért hiába jobb a hangzás, a hangerő alapvetően mégiscsak kissebb, nem ?
    Bár a tapasztalatod alapján nem. :U
    Azért az 1W, akkor hiába nem ez számít annyira, akkor se valami sok...
    A másiknak 5W-osak (elvileg) a szatelitjei.
    De hát itt ezekszerint lehethogy tényleg nagy az "elvileg faktor" :U .

    Bár az is igaz, hogy korábban ő is 2.1-et használt (nem tudom már pontosan milyen, de az ilyen kb. 5-6-7e-s árkategória lehetett), csak mióta fél éve nem kolis, azóta használja a Compaq gépbe beépítettet.

    De még azt is ki kéne nézni, hogy hol lehet kapni.
    Bár akár pont az Ipon is jó, ha ma megrendelem. Csak úgytudom csak kettő után hozzák álltalában a cuccokat, igazából dél körül már jó lenne ha meglenne.

  • atesss

    addikt

    válasz blueMerle #5663 üzenetére

    Oks, akkor asszem ez lesz.
    Csak boltot kell még találnom.
    Mekkora lehet az egész rendszernek a súlya, meg a doboz mérete ?
    Csak mert BKV-val mennék, és lehet még máshova is mennem kellene utána, úgyhogy a szállítás nehézkes lehet.

    De közben rájöttem, hogy lehethogy egy barátomnak is ilyen van, így fejből annyi rémlik, hogy Labtec, 2.1, és viszonylag olcsó volt. Mekkora lehet a Labtec választéka ebből ?
    De majd megkérdezem őt este kicsit később (még szerintem külföldön van, későn jön haza).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés