Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wienis

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nagy dillemában vagyok és szakértői véleményt szeretnék kérni. Úgy fest, hogy helyszűke miatt le kell cserélnem a szeretett SP-HF 1250X hangfalpáromat egy pár centivel keskenyebb (max 160mm) típusra és kicsit körbejárva a témát, vizsgálva a kínálatot nem igen találtam még (ár/érték arányban is meggyőző) alternatívát.
    Ami a szélességen túli igényt/követelményt illeti fontos, hogy hangzásban, minőségben minimum hozza a 1250X szintet, hangereje jól szabályozható legyen (nem kell falrepesztő teljesítmény), és fontos kritérium, hogy a hangfalaknak legyen terük! végül megoldott legyen a fejhallgató esetleges rákötésének lehetősége (azaz előlapi csatlakozó). Sajnos pont a szélességbeli korlát miatt nem gondolkodhatom aktív monitor hangfalakban és a 2.1 rendszereket is messze kerülném.
    Kb 30 körül szánok rá és az sem gond, ha ezen az áron csak használtan lehet beszerezni valami jobb darabot.
    Jelenleg a kissé komolytalan megjelenésű Creative Gigaworks T40 Series II hangszórókat nézegetem, de az is felmerült, hogy talán célszerűbb lenne egy olcsóbb házimozival vagy mikrohifivel (pl Samsung MM-D430D) megoldani a kérdést.
    Javaslat, vélemény, ötlet, ajánlat?

  • wienis

    csendes tag

    válasz dudika10 #13155 üzenetére

    Válaszod némiképpen reményromboló, de azért köszönöm h megírtad! :)
    Azt azért még elmondod miért nem jó ötlet a T40? Kevés hazai tapasztalatot olvasni a kütyüről, ám külföldi oldalakon jó véleménnyel vannak róla. Meg hozzáteszem reméltem, hogy a 30k-s árért már kínál is valamit a gyártó...

  • wienis

    csendes tag

    válasz harry #13159 üzenetére

    Hidd el rágom kefét a mindössze 3-4cm helyhiány miatt és eszem ágában sem lenne megválni a 1250X-től, de most egy jobb bútorasztalos sem biztos h tudna segíteni.
    A 2.1-es rendszerekkel pedig bevallom egy kicsit előítéletes vagyok egy korai Creative csoda nyújtotta tapasztalataim miatt, aminek a hangzása abból állt hogy szatellitek ciripeltek, a mély meg koncentrált területre búgta a basszust.
    Ezek után az árban akkor még pár ezerrel olcsóbb Genius maga volt a hallójárati orgazmust nyújtó megváltás (persze egy igazi stúdió monitorral nem veszi fel a versenyt).
    2.1-es rendszerekhez visszatérve komolyabb ellenérvként pont a +1 dobozt tudom felhozni. Egy erősítő elhelyezésével még nincs is gond, de a ládát nem pakolhatja az ember akárhova. Így ez a megoldás egyelőre ki van lőve.
    Edifier márkával nincs tapasztalatom, de már szemezek a R1900TII típussal. Méretben tökéletes, az előlapi fejhallgató csatlakozás hiánya nem dönti romokba az életem, viszont a hangerőszabályzás fájóan hiányzik... Aztán lehet mégis csak marad valamilyen Genius vagy dudika10 főmunkatárs által még elfogadhatónak mondott Creative Gigaworks T20.

  • wienis

    csendes tag

    válasz dudika10 #13161 üzenetére

    Ideálisnak még nem mondható, de az 1-1cm nyereség (az 1250x szélessége 180) arra pont elég hogy a mögé helyezett monitor képéből már nem takarjon ki semmit.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés