Hirdetés
- Milyen nyomtatót vegyek?
- Vezetékes FEJhallgatók
- Melyik hordozható audiolejátszót (DAP, MP3, stb.) vegyem?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Milyen monitort vegyek?
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Mini-ITX
- Computex 2026: nehéz volt visszahozni a Ryzen 7 5800X3D-t
- M.2 SSD hűtés
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
E.Kaufmann
veterán
Engem nem a vállalati környezet érdekel, hanem az, hogy jó pár lépéssel előrébb gondolkodnak olyan országban ahol az alap sávszélesség még mindig csak 50 mega, otthoni internetnél és mobilinternetnél egyaránt.
Ha mindenhol legalább 1 gigabit lesz, érdemes 10 gigabitben gondolkodni, de addig fölösleges
Azért az nem lenne jó, hogy van 2-3 számítógéped amik közös NAS-t használnak, amit majdnem olyan gyorsan érsz el, mintha be lennének építve SATA meghajtók a számítógépedbe?
-
Joci10
őstag
Max neked és annak baj, akinek gyorsabb kellene. A szolgáltatónak több körülményt is figyelembe kell vennie, megéri e a fejlesztés, visszajönne e a belefektetett összeg vagy sem, mert a képed alapján, így sem valami olcsó a szolgáltatás, ez mellett milyen buktatók jönnek közbe, hány helyen állják útját a fejlesztésnek... Nem egyszer lehetett olyanról hallani, hogy annyi szarba akartak belekötni a tervezés esetében is, hogy a szolgáltató inkább hagyta a francba az egészet, mert akkora ráfizetés lett volna a számukra.
Csatlakozom. Bár nem akarom a T-t védeni, de csak azt a szart öntsük a nyakukba, amiről ők tehetnek. Vagyis az, hogy valahol nincs optika, az nem biztos, hogy a T sara. Jelenlegi pártunk és kormányunk vezette be a vezetékadót, így nagyon meggondolják a telkók, hová visznek optikát. Vagyis hogy visszahozza-e az árát, fenntartható maradhat-e, ... (lesz-e elég megrendelő, aki hosszabb távon is fizetne - a jelenlegi megrendelői bázisból látják, hogy hány családban van, és nagyjából lehet következtetni, hogy ebből mennyit érdekelne/mennyien fizetnének egy gyorsabb hálózatra). Ha van rá valamilyen támogatás, akkor könnyebb, de az adót ki kell nekik termelni akkor is az előfizetőkből (a direkt net adó ellen volt nagy felvonulás, ez a mostani indirekt esetében meg mindenki nyugodtan nézi, hogy hogyan fejik meg őt magát is, hiszen 'úgysem érint engem, majd a telkócég fizeti' - ja, csak az ő emelt szolgáltatási árából).
-
Dragon3000
nagyúr
-
makoss
veterán
Max neked és annak baj, akinek gyorsabb kellene. A szolgáltatónak több körülményt is figyelembe kell vennie, megéri e a fejlesztés, visszajönne e a belefektetett összeg vagy sem, mert a képed alapján, így sem valami olcsó a szolgáltatás, ez mellett milyen buktatók jönnek közbe, hány helyen állják útját a fejlesztésnek... Nem egyszer lehetett olyanról hallani, hogy annyi szarba akartak belekötni a tervezés esetében is, hogy a szolgáltató inkább hagyta a francba az egészet, mert akkora ráfizetés lett volna a számukra.
Én tudnák mondani olyan települést ahova abszolút fölösleges volt a fejlesztés
-
Dragon3000
nagyúr
Ez a baj
Ezen már illő lenne változtatni, az itteni polgármester sem érti miért hagyta ki a Telekom a fejlesztésből egy olyan város mellett, ami az ország egyik leggazdagabb városa!
#34 Márton Ha nem érted a te bajod, így jártál! Érthetően leírtam mi van, olvass vissza, nyomtasd ki és olvasd fel magadnak vagy te tudod....
amúgy meg: [link]
Max neked és annak baj, akinek gyorsabb kellene. A szolgáltatónak több körülményt is figyelembe kell vennie, megéri e a fejlesztés, visszajönne e a belefektetett összeg vagy sem, mert a képed alapján, így sem valami olcsó a szolgáltatás, ez mellett milyen buktatók jönnek közbe, hány helyen állják útját a fejlesztésnek... Nem egyszer lehetett olyanról hallani, hogy annyi szarba akartak belekötni a tervezés esetében is, hogy a szolgáltató inkább hagyta a francba az egészet, mert akkora ráfizetés lett volna a számukra.
-
Márton
nagyúr
Ez a baj
Ezen már illő lenne változtatni, az itteni polgármester sem érti miért hagyta ki a Telekom a fejlesztésből egy olyan város mellett, ami az ország egyik leggazdagabb városa!
#34 Márton Ha nem érted a te bajod, így jártál! Érthetően leírtam mi van, olvass vissza, nyomtasd ki és olvasd fel magadnak vagy te tudod....
amúgy meg: [link]
azta, durván nyomod..
de más topikban is.. -
makoss
veterán
Rossz helyen laksz ilyen szempontból, ezzel nem tudsz mit csinálni, van olyan falu, ahol pl 2/1 gigabites net is elérhető, illetve vannak helyek, ahol már 10 éve van gigabites csomag...
Ez a baj
Ezen már illő lenne változtatni, az itteni polgármester sem érti miért hagyta ki a Telekom a fejlesztésből egy olyan város mellett, ami az ország egyik leggazdagabb városa!
#34 Márton Ha nem érted a te bajod, így jártál! Érthetően leírtam mi van, olvass vissza, nyomtasd ki és olvasd fel magadnak vagy te tudod....
amúgy meg: [link]
-
ViZion
félisten
Bár közben kiderült, hogy felhasználói oldalon volt a hiba, de ma már nem elég csak a garantáltat nyújtani. Az ÁFSZ-ben háromféle sebesség van megadva:
- Maximális sebesség
- Rendes körülmények között elérhető
- Minimális (ez futott régebben garantátnak)Optikán pl. a telekomnál 800Mbit/s a rendes körülmények között elérhető sebesség és 300Mbit/s a minimum. A törvény szerint a rendes körülmények között elérhető sebességet az idő 90%-ban nyújtani kell. Tehát, ha valaki folyamatosan a minimumot alig meghaladó sebeséget mér, akkor jogosan reklamál. Természetesen reklamálás előtt érdemes a saját eszközök hibáját teljesen kizárni.
itt jön az, h hív a polgár, h nincs net. Mint kiderült, szólt a szolginak, h lassú, erre rábeszélték a ruter resetre. Széthullott minden...
-
woodworm
veterán
Bár közben kiderült, hogy felhasználói oldalon volt a hiba, de ma már nem elég csak a garantáltat nyújtani. Az ÁFSZ-ben háromféle sebesség van megadva:
- Maximális sebesség
- Rendes körülmények között elérhető
- Minimális (ez futott régebben garantátnak)Optikán pl. a telekomnál 800Mbit/s a rendes körülmények között elérhető sebesség és 300Mbit/s a minimum. A törvény szerint a rendes körülmények között elérhető sebességet az idő 90%-ban nyújtani kell. Tehát, ha valaki folyamatosan a minimumot alig meghaladó sebeséget mér, akkor jogosan reklamál. Természetesen reklamálás előtt érdemes a saját eszközök hibáját teljesen kizárni.
-
Márton
nagyúr
Nálunk 3 féle sávszélesség van: 15, 30, 50. Ha lentebb megy kb 30 megára 50-ről, már szólok nekik, hogy állítsák vissza.
Legutóbb mondták, ha visszaesést tapasztalok, mérjek pár speedtestet, és küldjem nekik el az ügyfélszolgálatra mail, és utánanéznek...Feladom.
Még mindig nem válaszoltál arra, miért írtad erre:
"Mert ugye bele van írva a szerződésbe, hogy 300Mb a garantált, és annyi meg is van, esetenként 400."hogy "tartani kellene"
-
Dragon3000
nagyúr
Nálunk 3 féle sávszélesség van: 15, 30, 50. Ha lentebb megy kb 30 megára 50-ről, már szólok nekik, hogy állítsák vissza.
Legutóbb mondták, ha visszaesést tapasztalok, mérjek pár speedtestet, és küldjem nekik el az ügyfélszolgálatra mail, és utánanéznek...Rossz helyen laksz ilyen szempontból, ezzel nem tudsz mit csinálni, van olyan falu, ahol pl 2/1 gigabites net is elérhető, illetve vannak helyek, ahol már 10 éve van gigabites csomag...
-
makoss
veterán
Nálunk 3 féle sávszélesség van: 15, 30, 50. Ha lentebb megy kb 30 megára 50-ről, már szólok nekik, hogy állítsák vissza.
Legutóbb mondták, ha visszaesést tapasztalok, mérjek pár speedtestet, és küldjem nekik el az ügyfélszolgálatra mail, és utánanéznek... -
Márton
nagyúr
Nekem meg még mindig 50 mega van ami szinte semmire nem elég
#18 Csandi Én meg még mindig a netről beszélek nem az otthoni hálózatról aminek (nálam) semmi értelme, mit kezdjek vele?
#21 Dragon3000 Tudom máshol sem jobb, de én az itthoni, közvetlen szomszéd településekből indulok ki, hogy jóformán mindenhol van giganet csak nálunk nincs
#22 niof Nálunk meg a 30 megát is jónak mondják a szolgáltatók az ötven megához képest, de ha ezt náluk oxigénként kellene mérni már rég megfulladtak volna!
#24 jerry311 A netezés 1 dolog, csak messze nem mindegy milyen gyorsan!
És? Ez hogy jön ahhoz, hogy
"Ha benne van a szerződésben, tartani kellene!"
Írta, hogy tartják! -
makoss
veterán
Nekem meg még mindig 50 mega van ami szinte semmire nem elég
#18 Csandi Én meg még mindig a netről beszélek nem az otthoni hálózatról aminek (nálam) semmi értelme, mit kezdjek vele?
#21 Dragon3000 Tudom máshol sem jobb, de én az itthoni, közvetlen szomszéd településekből indulok ki, hogy jóformán mindenhol van giganet csak nálunk nincs
#22 niof Nálunk meg a 30 megát is jónak mondják a szolgáltatók az ötven megához képest, de ha ezt náluk oxigénként kellene mérni már rég megfulladtak volna!
#24 jerry311 A netezés 1 dolog, csak messze nem mindegy milyen gyorsan!
-
niof
veterán
Az is lehet, hogy valami más lett állítva, amivel a qos is bekapcsol. Nem tudom, hogy frissítés esetében változnak e ezen beállítások. Az viszont biztos, hogy a legtöbb esetben a 3-400Mbps korlátozás az a hwnat kikapcsolása miatt van, amit a qos és egyebek szoktak okozni.
Hát, most megnéztem, és a port forwardjaim is hiányoztak. Persze működött alapbeállítással is, de most visszaállítottam, ahogy kell.
Egyébként fogalmam nincs, mi történhetett. Az fix, hogy a QoS-t nem kapcsoltam be szándékosan. Az lehet, hogy egyszer valamit csesztettem rajta, és az bekapcsolta, de nem rémlik, és nem is tudom összekötni semmilyen eseménnyel...
Mindenesetre eztán azért időnként rá fogok nézni a beállításokra... -
Dragon3000
nagyúr
Hoppá! Megtaláltam a problémát. Valamiért a QoS be volt kapcsolva a saját routeremen. Bevallom férfiasan, eszembe nem jutott, hogy megnézzem, mert semmi más probléma nem volt. Szerinted olyan lehet, hogy mondjuk egy frissítés bekapcsolja? Csak mert én tuti nem használtam. A router meg automatikus frissítésre van állítva. Asus TUF-AX5400.
Egyből tudott egy ilyet:
Az is lehet, hogy valami más lett állítva, amivel a qos is bekapcsol. Nem tudom, hogy frissítés esetében változnak e ezen beállítások. Az viszont biztos, hogy a legtöbb esetben a 3-400Mbps korlátozás az a hwnat kikapcsolása miatt van, amit a qos és egyebek szoktak okozni.
-
niof
veterán
A routered beállításait is nézd meg.
Hoppá! Megtaláltam a problémát. Valamiért a QoS be volt kapcsolva a saját routeremen. Bevallom férfiasan, eszembe nem jutott, hogy megnézzem, mert semmi más probléma nem volt. Szerinted olyan lehet, hogy mondjuk egy frissítés bekapcsolja? Csak mert én tuti nem használtam. A router meg automatikus frissítésre van állítva. Asus TUF-AX5400.
Egyből tudott egy ilyet:
-
Dragon3000
nagyúr
Van a t-s optikai modem, utána a saját routerem. A t-s cucc wifije és a telefon opció ki van kapcsolva. Ez fix, mert nincs más SSID a közelben, csak a szomszédomé. Mikor bekötötték, egy darabig rendben volt. Azóta be sem léptem rá (a t-sre), mert végül is működött, csak nem volt meg a sávszél. De OK, átnézem a beállításait.
A routered beállításait is nézd meg.
-
niof
veterán
Ha csak ilyen 400 körül megy, akkor megnézném a beállításokat a szolgáltatói eszközben vagy a routerben, attól függ melyiket használod. Pl qos, szülői felügyelet... ki szokta kapcsolni a hw-natot és ilyen esetben az eszköz erőből próbálja megoldani a dolgokat, ezek a gyenge eszközök és 60e alatti routerek 3-400Mbps körüli sebességre lesznek ilyenkor elegek.
Van a t-s optikai modem, utána a saját routerem. A t-s cucc wifije és a telefon opció ki van kapcsolva. Ez fix, mert nincs más SSID a közelben, csak a szomszédomé. Mikor bekötötték, egy darabig rendben volt. Azóta be sem léptem rá (a t-sre), mert végül is működött, csak nem volt meg a sávszél. De OK, átnézem a beállításait.
-
jerry311
nagyúr
Engem nem a vállalati környezet érdekel, hanem az, hogy jó pár lépéssel előrébb gondolkodnak olyan országban ahol az alap sávszélesség még mindig csak 50 mega, otthoni internetnél és mobilinternetnél egyaránt.
Ha mindenhol legalább 1 gigabit lesz, érdemes 10 gigabitben gondolkodni, de addig fölösleges
Neked lehet, hogy felesleges, de nem csak te letezel Magyarorszagon.
-
niof
veterán
OK, ma már sokan teljesen a felhőre, meg a streamingre hagyatkoznak, ott persze a net sebesség a fő. De van egy másik felhasználói kör, akiknél NAS/home server van, médialejátszó, netán cluster is, meg mittudomén mik. Ezen eszközök egy részénél nincs is lehetőség PCIe kártyára, az USB viszont elérhető.
Ez nekik készül, a belső hálót lehet felturbózni, egyelőre nem olcsón..."OK, ma már sokan teljesen a felhőre, meg a streamingre hagyatkoznak, ott persze a net sebesség a fő."
Ott a pont. Erre gondoltam fentebb, hogy esetleg a modemre direktben dugja ezen keresztül az laptopot, és nem wifin szenved. Van azért jópár ultrabook, amin nincs LAN csatoló, a wifi meg olyan amilyen, de közel sem olyan, mint a réz. -
niof
veterán
-
Dragon3000
nagyúr
Akkor néz körbe a fejlett nyugaton, sok helyen sokkal rosszabb a helyzet ebből a szempontból, mint nálunk, de a cikkben lévő eszköz még mindig helyi hálózatra van. A gép és a nas közt nekem is 10Gbe van.
-
Dragon3000
nagyúr
Ha csak ilyen 400 körül megy, akkor megnézném a beállításokat a szolgáltatói eszközben vagy a routerben, attól függ melyiket használod. Pl qos, szülői felügyelet... ki szokta kapcsolni a hw-natot és ilyen esetben az eszköz erőből próbálja megoldani a dolgokat, ezek a gyenge eszközök és 60e alatti routerek 3-400Mbps körüli sebességre lesznek ilyenkor elegek.
-
ViZion
félisten
OK, ma már sokan teljesen a felhőre, meg a streamingre hagyatkoznak, ott persze a net sebesség a fő. De van egy másik felhasználói kör, akiknél NAS/home server van, médialejátszó, netán cluster is, meg mittudomén mik. Ezen eszközök egy részénél nincs is lehetőség PCIe kártyára, az USB viszont elérhető.
Ez nekik készül, a belső hálót lehet felturbózni, egyelőre nem olcsón... -
Csandi
addikt
De még mindig nem az internetről van szó, hanem helyi hálózatról. Fogd fel úgy, mintha egy USB adatkábelről szólna a cikk, ami mostantól 10x olyan gyors. Filmeket másolni magadnak szerverre/szerverről otthon, stb. Nem világháló.
-
Márton
nagyúr
-
makoss
veterán
Ha benne van a szerződésben, tartani kellene!
-
makoss
veterán
Az olyan ország rész vicces, amikor internet sebesség szempontból elég jó helyen áll az ország. Amúgy meg belső hálózat esetében már évekkel ezelőtt is korlátozó tényező tudott lenni a gigabites hálózat.
Lehet, hogy jó helyen áll az ország, de ott ahol nincsen optika, ne a rézhálózatot reklámozza a Telekom, hanem az optikát fejlessze! Nálunk már 8 éve is késő lett volna bekötni az optikát!
-
Protezis
őstag
Úgy, hogy a szolgáltató által biztosított modemen is lehet esetleg olyan csati, ami ezt a sávszélt támogatja, és mondjuk a polgár eszköze meg alapból nem, viszont van egy jóképű USB-C a laptopján, amire ezt a kütyüt rá bírja biggyeszteni, és máris kitárulna a világ a nagy sebességű kapcsolattal, ha lenne. Így jön ide. Persze ez azért utópia, de elképzelhető, egy ilyen forgatókönyv.
Jesszus. Mokay
-
ViZion
félisten
hú'asztabetyár.... kicsit nem túl olcsó. Akkor majd 2 év múlva...
-
niof
veterán
Úgy, hogy a szolgáltató által biztosított modemen is lehet esetleg olyan csati, ami ezt a sávszélt támogatja, és mondjuk a polgár eszköze meg alapból nem, viszont van egy jóképű USB-C a laptopján, amire ezt a kütyüt rá bírja biggyeszteni, és máris kitárulna a világ a nagy sebességű kapcsolattal, ha lenne. Így jön ide. Persze ez azért utópia, de elképzelhető, egy ilyen forgatókönyv.
-
niof
veterán
Szerintem sehol. Nálam 1G-s T optika van, de kb. sosem mértem azt a sebességet. Igazi mocskok. Mert ugye bele van írva a szerződésbe, hogy 300Mb a garantált, és annyi meg is van, esetenként 400. Mikor bekötötték, akkor volt sokszor 850-900, aztán ez egyszer csak eltűnt...
-
Dragon3000
nagyúr
Engem nem a vállalati környezet érdekel, hanem az, hogy jó pár lépéssel előrébb gondolkodnak olyan országban ahol az alap sávszélesség még mindig csak 50 mega, otthoni internetnél és mobilinternetnél egyaránt.
Ha mindenhol legalább 1 gigabit lesz, érdemes 10 gigabitben gondolkodni, de addig fölösleges
Az olyan ország rész vicces, amikor internet sebesség szempontból elég jó helyen áll az ország. Amúgy meg belső hálózat esetében már évekkel ezelőtt is korlátozó tényező tudott lenni a gigabites hálózat.
-
Protezis
őstag
Ebay -> "Mellanox ConnectX". Bár, jó nekem nagy mázlim volt, mert 3 részből raktam össze potom pénzből már valami 5-6 éve a 10GBe-t a NAS és Workstation közt, mert az "üres" 1 portos kártyák fillérekért mennek el, míg az optikai modulok azért nem borravalóért, de találtam egy 2 portos legéett kártyát, amiben volt 2 hibátlan optikai modul, és BANG, kész.
De tekintve, hogy az milyen rég volt, most már talán találsz modult is olcsón. Vagy ha nincsenek messze az eszközök, akkor a használt SFP+ rézkábel sem horror összeg.A gépem egy Mac mini M2 pro, a NAS meg jelenleg egy Synology 918+. Egyikbe se rakok bővítőkártyát.
Nem értem ezeket a 10 gigabites USB/Thunderbolt eszközök 100k feletti árát, amikor egy CRS312-4C+8XG-RM switch kerül 280k-ba (mondjuk néhány hónapja még 250k alatt volt), amin van 12db 10Gbe port. -
janos666
nagyúr
Ebay -> "Mellanox ConnectX". Bár, jó nekem nagy mázlim volt, mert 3 részből raktam össze potom pénzből már valami 5-6 éve a 10GBe-t a NAS és Workstation közt, mert az "üres" 1 portos kártyák fillérekért mennek el, míg az optikai modulok azért nem borravalóért, de találtam egy 2 portos legéett kártyát, amiben volt 2 hibátlan optikai modul, és BANG, kész.
De tekintve, hogy az milyen rég volt, most már talán találsz modult is olcsón. Vagy ha nincsenek messze az eszközök, akkor a használt SFP+ rézkábel sem horror összeg. -
Protezis
őstag
30-40k-ért jó is lenne. No mindegy, egyelőre elég a 2.5Gbe.
Internet mégis hogy jön ide...
-
tibaimp
nagyúr
Engem nem a vállalati környezet érdekel, hanem az, hogy jó pár lépéssel előrébb gondolkodnak olyan országban ahol az alap sávszélesség még mindig csak 50 mega, otthoni internetnél és mobilinternetnél egyaránt.
Ha mindenhol legalább 1 gigabit lesz, érdemes 10 gigabitben gondolkodni, de addig fölösleges
Ezt értem! De na csak az internetet nézd. Például ma már 2,5 Gbit-es háló van egy normál alaplapon is, de egy drágábbon már simán 5Gbit vagy esetleg 10Gbit. Egy belső otthoni hálózat is mennyivel gyorsabb lehet ezzel!
Az internetet azt most engedd el
, sajnos amúgy igazad van, de ez mást tészta. -
makoss
veterán
Engem nem a vállalati környezet érdekel, hanem az, hogy jó pár lépéssel előrébb gondolkodnak olyan országban ahol az alap sávszélesség még mindig csak 50 mega, otthoni internetnél és mobilinternetnél egyaránt.
Ha mindenhol legalább 1 gigabit lesz, érdemes 10 gigabitben gondolkodni, de addig fölösleges
-
tibaimp
nagyúr
-
tibaimp
nagyúr
-
makoss
veterán
Azt megnézném, hol akaszt le 10 gigabitet Magyarországon!
Még 1 gigabit sincs mindenhol
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Eladó eredeti Noblechairs EPIC , HERO, ICON talp
- Intel Core ULTRA 9 285K +32GB 7600MHz DDR5 +GIGABYTE Z890 AORUS ELITE X ICE! Bolti ára közel 700e Ft
- Eladó eredeti Noblechairs EPIC / ICON / HERO teleszkóp Class 4 (1db)
- Eladó eredeti Noblechairs ülésmechanizmus (hintamechanika) 1db
- Eladó eredeti Noblechairs görgő szett (5 db)
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
amúgy meg:

