Villámrajtot vett a 007 First Light: 1,5 millió eladás 24 óra alatt

A játék Nintendo Switch 2-re is elérhető lesz valamikor a nyár folyamán.

Az IO Interactive bejelentése szerint a 007 First Light kevesebb mint egy nap alatt elérte az első komoly mérföldkövét: a játék összeladásai 24 órán belül átlépték az 1,5 millió példányt. A cím május 27-én jelent meg PlayStation 5-re, Xbox Series konzolokra, valamint PC-re, utóbbi platformon Steamen és az Epic Games Store-on keresztül. A fejlesztők már korábban jelezték, hogy készül Switch 2-es változat is, ami a tervek szerint később, a nyár folyamán fut be.

Hirdetés

A 007 First Light egy újraértelmezett, önálló Bond-eredetsztorit mesél el: a fiatal, tehetséges, de sokszor meggondolatlan James Bondot követhetjük, aki egy hőstett után bekerül az MI6 kiképzési programjába, majd egy tragikusan végződő bevetés után mentorával próbál felgöngyölíteni egy mélyebb összeesküvést. A játékmenet a fejlesztők leírása alapján a klasszikus kémes eszköztárra épít: lehet csendben, lopakodva megoldani helyzeteket, de választhatjuk a hangosabb, akcióközpontú megközelítést is, kütyükkel, blöffel vagy tűzerővel.