Drága lett a Steam Deck? Így is kipucolták a Valve raktárát

Az észak-amerikai készlet 24 órán belül elfogyott, ami ilyen áremelés után rémisztőnek hat.

Hirdetés

Nemrég számoltunk be arról, hogy lassan aranyárba kerül a Steam Deck, ami tökéletes alkalom lett volna a játékosok számára, hogy jelezzék a Valve felé a nemtetszésüket a megrendelések leállásával. Végül nem ez történt, ugyanis Észak-Amerikában 24 órán belül kiürítették a feltöltött készleteket a rajongók, dacára annak, hogy elképesztő mértékű áremeléssel élt a termékeket biztosító vállalat.

Más földrészeken egyébként még elérhető a Steam Deck OLED, tehát nem mindenhol fogyott el a teljes készlet, de a jelenség mindenképpen mutatja, hogy a kiemelkedő érdeklődésnek örvendő termékeknél a vásárlók próbálnak lépést tartani a memóriahiány okozta változásokkal. Ez mindenképpen jó hír a Valve számára, hiszen éppen a Steam Machine bevezetésén dolgoznak, aminek szintén eléggé meghatározhatja majd a vételárát a memóriák és a NAND flash lapkák körüli kellemetlen helyzet..

Hirdetés

  • Kapcsolódó cégek:
  • Valve

Előzmények

Lassan aranyárba kerül a Steam Deck

A megmaradt két OLED-es konfiguráció nagymértékű áremelést kapott.

Ilyen hitelesítéseket kínál az új Steam eszközökre a Valve

A vállalat eddig nem ismert részleteket árult el a Steam Machine és Frame rendszerekről.

Megy a levesbe az LCD-s Steam Deck

A jövőben csak az OLED-es verziók rendelhetők.

Steam Deck OLED: másfeledik felvonás?

A piacra reagálva kénytelen volt a Valve fejleszteni a Steam Decken, kérdés, hogy érdemes-e ezt kérnunk a karácsonyfa alá?