Hirdetés
Nemrég számoltunk be arról, hogy lassan aranyárba kerül a Steam Deck, ami tökéletes alkalom lett volna a játékosok számára, hogy jelezzék a Valve felé a nemtetszésüket a megrendelések leállásával. Végül nem ez történt, ugyanis Észak-Amerikában 24 órán belül kiürítették a feltöltött készleteket a rajongók, dacára annak, hogy elképesztő mértékű áremeléssel élt a termékeket biztosító vállalat.
Más földrészeken egyébként még elérhető a Steam Deck OLED, tehát nem mindenhol fogyott el a teljes készlet, de a jelenség mindenképpen mutatja, hogy a kiemelkedő érdeklődésnek örvendő termékeknél a vásárlók próbálnak lépést tartani a memóriahiány okozta változásokkal. Ez mindenképpen jó hír a Valve számára, hiszen éppen a Steam Machine bevezetésén dolgoznak, aminek szintén eléggé meghatározhatja majd a vételárát a memóriák és a NAND flash lapkák körüli kellemetlen helyzet..
