A Telekom nyerte az állami pályázatot, de a Vodafone megtámadta a döntést

A Vodafone arra hivatkozik, hogy évi közel félmilliárd forinttal olcsóbbak lennének az államnak versenytársuknál.

A vállalat tegnap délután jelentette be, hogy a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság (KEF) által kiírt „Mobil távközlési szolgáltatás beszerzés – 2016” keretében a Magyar Telekom lett a nyertese a „Kormányzati hangalapú csomagok” központosított közbeszerzési eljárásnak.

Hirdetés

A döntés szerint a szerződéskötést követő 39 hónapban a Magyar Telekom, illetve leányvállalata a T-Systems Magyarország fogja ellátni a teljes érintett kört, vagyis a kormányzati szervezeteket és a rendszerhez önként csatlakozó intézményeket (önkormányzatokat, intézményfenntartókat, bíróságokat) mobil hang és hozzá kapcsolódó mobil internet szolgáltatással. Az eljárás keretösszege 5 milliárd forint, az érintetti kör összesen közel 200 ezer SIM kártyát jelent, és az intézmények 2017 februárjától kezdhetik meg a szerződéskötést a szolgáltatóval.

Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom vezérigazgatója a szerződéskötés kapcsán közölte: „Büszkék vagyunk arra, hogy a pályáztatási eljárást követően ezzel a jelentős sikerrel kezdhetjük az évet. Kiemelten fontosnak tartjuk, hogy minden érintett megelégedéssel vegye igénybe szolgáltatásainkat.” (A megrendelés egyébként elenyésző tétel a Telekom büdzséjében, pl. idén a tervezett éves bevétel mindössze 0,3 százalékáról van szó.

Nem sokkal a Telekom közleménye után egy másik pályázó, a szolgáltatást az elmúlt években biztosító Vodafone Magyarország is megszólalt, akik bejelentették, hogy az illetékes Székesfehérvári Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságon megtámadták a KEF határozatát, arra hivatkozva, hogy a pályáztató annak ellenére zárta ki a vállalatot a pályázati eljárásból, hogy dokumentáltan ők tették a legjobb ajánlatot: „A verseny végeredményét döntően befolyásoló, a belföldi tarifák összehasonlíthatóságát szolgáló »súlyozott szolgáltatási díjak összesen« bírálati elemre jelen eljárásban a Vodafone 2317 Ft, amíg Magyar Telekom Nyrt. másodikként 3603 Ft értékű ajánlatot tett.” A közleményben szerepel, hogy a KEF a túl alacsony árajánlatra hivatkozva zárta ki a pályázatból a Vodafone-t, kétségbe vonva, hogy a Vodafone Magyarország képes a szolgáltatást finanszírozni.

Hirdetés

Fotóznál vagy videóznál? Mutatjuk, melyik okostelefon mire való igazán!

PR Vásárlás előtt érdemes megnézni, mit kínálnak az aktuális telefonok, ha igazán ütős képeket vagy profi mozgóképeket szeretnénk készíteni.

Azóta történt

Előzmények