Tavasszal végleg leállnak a Call of Duty Warzone Mobile szerverei

Míg a nagygépes változattal még mindig sokan játszanak, a mobilos verziónak teljesen befellegzett.

Hirdetés

Az Activision Blizzard hivatalosan bejelentette, hogy a Call of Duty: Warzone Mobile április 17-én végleg leáll, ezzel lezárva a mobilos battle royale kísérlet rövid és problémás történetét. Ahogy mi is írtunk róla, a játék támogatását már korábban visszavágták: 2025. májusában eltűnt az áruházakból, új tartalom pedig azóta sem érkezett. A kiadó közleménye szerint hiába sikerült a Call of Duty: Warzone élményét hitelesen mobilra ültetni, a cím nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket a mobilos játékosok körében, különösen a jóval sikeresebb Call of Duty Mobile árnyékában.

A leállás után a vendégfiókokkal játszók nem léphetnek be többé, míg az Activision-fiókok tovább használhatók maradnak más CoD-címekhez PC-n, konzolon vagy mobilon. A megmaradt CoD pontokat érdemes elköltetni április 17. előtt, mert utána elvesznek, bár bizonyos mobilos feloldható tartalmak átvihetők a Warzone más verzióiba. A rajt sem sikerült túl fényesre: a Pocket Gamer adatai szerint a Warzone Mobile mindössze 1,4 millió dollárt termelt az első négy napban, míg a Call of Duty Mobile ugyanezen időszak alatt 4,2 milliót. A gyengébb teljesítmény és a sorozat általánosan csökkenő játékosszámai együtt vezettek oda, hogy a battle royale mobilos ága hamarosan végleg búcsút int.

Hirdetés

Előzmények

Befellegzett a Call of Duty Warzone Mobile-nak

A játék nem kap több tartalmi támogatást, de a szervereket egyelőre nem lövik le.