Tagadja, hogy megvenné az Intel épülő gyárát az SK Hynix

A dél-koreai médiában megjelent híresztelés eleve gyenge lábakon állt.

A dél-koreai Csungang Ilbo nemrég olyan hírt közölt, hogy az SK Hynix megvásárolná az Intel ohiói üzemét, hogy azt memóriagyártásra használja majd fel. Sőt, a szóban forgó média szerint már a szükséges engedélyek is megvannak az üzlet létrejöttéhez, ideértve a kormányzati jóváhagyásokat.

Hirdetés

Az SK Hynix a fenti híresztelés megjelenése után egy hivatalos közleményt adott ki, amelyben kijelentették, hogy nincs olyan tény, amely szerint az említett média cikkében szereplő módon döntést hoztak volna arról, hogy felvásárolják az Intel ohiói üzemét.

A memóriagyártó ugyanakkor megjegyezte, hogy folyamatosan vizsgálják az egyes befektetési és felvásárlási lehetőségeket.

Az SK Hynix 2010-ben már felvásárolta az Intel NAND flash üzletágát. A vállalat összességében 9 milliárd dollárt fizetett a kapcsolódó technológiákért, ügyfélkörért, valamint a kínai, Dalianban található gyárért. Megjegyzendő viszont, hogy az Intel ohiói üzeme még nem készült el. Ezt ugyan 2022-ben kezdték el építeni, de számos előre nem várt körülmény miatt folyamatosan csúszott a projekt, és jelenleg ott tart, hogy 2030-ra lehet kész az első gyárépület. Emiatt az eredeti hír eleve furcsa volt, mivel nem egy olyan épületkomplexumról beszélünk, ami eladó lenne, hiszen a Santa Clara-i vállalatnak is szüksége van rá a bérgyártó üzletág beindításához.

Azóta történt

Befejezi a korábban leállított kínai gyárbővítését az SK Hynix

A második daliani üzem 50%-kal növelheti a helyi gyártókapacitást.

Előzmények

Memóriaszegény 2027-re figyelmeztet az SK Hynix

A dél-koreai vállalat szerint a legrosszabb év jön a memóriahiány szempontjából.

Kolosszális beruházási tervvel hagyná le a világot Dél-Korea

Az SK Hynix és a Samsung a következő tíz évben összesen 1350 billió wont fektetne be a chipgyártásba.

Szállítja a HBM4E mintáit a Samsung és az SK Hynix

Mindkét vállalat nagyon hasonló dizájnt tervezett, a különbségek az apró részletekben rejlenek.

Belehúz a cellarétegek növelésébe az SK Hynix

A vállalat idén hozza a 375 cellarétegű 3D NAND flash fejlesztést, és jönnek a további dizájnok is.