Óriási felbontású kültéri kijelzőket állítanak fel a londoni olimpia alatt

Az OBS (Olympic Broadcasting Organization) bejelentette, hogy a BBC-vel együttműködve a londoni olimpia ideje alatt, július 28. és augusztus 12. között nagyfelbontású köztéri kijelzőket állítanak fel. Konkrétan négy japán, négy angol és egy washingtoni helyszínt érint az elképzelés. Ennek értelmében a Full HD megjelenítőknél 16-szor nagyobb, azaz 7680x4320 képpont felbontású eszközöket vetnek be, amelyeket egy 24 csatornás audio rendszer egészít ki.

Nem ez lesz a nyári játékok egyetlen újdonsága, legalábbis szórakoztatóelektronikai szempontból. Az NBC már korábban bejelentette, hogy jövőre már lesznek háromdimenziós adások, sőt minden egyes versenyszámot élőben közvetítenek valamilyen úton-módon.

Hirdetés

Előzmények

Elkészült passzív 3D-s kijelzőjével a HP

A tavalyi 3D-s kijelző modellfrissítéseként egy passzív változattal rukkolt elő a gyártó.

62 hüvelykes kijelző a zsebben

A Nyxio speciális szemüvegével, a Venture-rel nem csak videozni, hanem játszani, e-könyveket olvasni és zenét hallgatni is lehet.

Félgömb alakú OLED kijelzőt mutatott be a Mitsubishi

696 különálló egységből áll a majd három méter átmérőjű megjelenítő.