Május 20-tól emelkedik a PlayStation Plus Essential ára az új tagoknak

A drágulás csak az új előfizetőket érinti, a többieknek egyelőre nem lesz változás.

A Sony bejelentette, hogy több régióban megemeli a PlayStation Plus árát az új előfizetők számára. A változás május 20-án lép életbe, és első körben a PlayStation Plus Essential 1 és 3 hónapos csomagjait érinti. Az új belépőknek az 1 hónapos előfizetés ára az Egyesült Államokban 10,99 dollár, Európában 9,99 euró, az Egyesült Királyságban pedig 7,99 font lesz. A 3 hónapos opció 27,99 dollárra / 27,99 euróra / 21,99 fontra emelkedik. Ez az 1 hónapos csomagnál 1 dolláros/1 fontos, a 3 hónaposnál pedig 3 dolláros/3 fontos drágulást jelent. Hazai viszonylatban 1 hónapért 3990 Ft-ot, míg a negyedéves tagságért 10 890 Ft-ot kell majd fizetni az újoncoknak. (3590 Ft és 9890 Ft helyett)

Hirdetés

A PlayStation hivatalos X-fiókja a lépést „folyamatos piaci körülményekkel” indokolta. A közlés szerint a változás nem vonatkozik a jelenlegi előfizetőkre (Törökország és India kivételével) egészen addig, amíg az előfizetésük nem változik, illetve nem szakad meg.