Az Intel biztonsági riportja szerint az Intel a legbiztonságosabb

A vállalat elintézte a Qualcommot, az AMD-t, az NVIDIA-t és az ARM-ot is.

Az Intel bejelentette, hogy elkészítették a 2024-es biztonsági riportjukat, amelyből kiderül, hogy az Intel termékek a legbiztonságosabbak. A vállalat a különböző területeken sorrendben a Qualcommot, az AMD-t, az NVIDIA-t és az ARM-ot utasította maga mögé.


[+]

A vállalat szerint a 2024-ben kezelt biztonsági sérülékenységek 96%-át az Intel proaktív termékbiztonsági biztosítási erőfeszítései során fedezték fel, továbbá a cég által kezelt processzorsebezhetőségek 100%-ára belső biztonsági kutatás során akadtak rá.

A fontosabb konkrétumokat tekintve az Intel 2024-ben a CPU-k piacán 52 darab platform firmware-ben található sebezhetőséget jelentett be, míg az AMD 58 darabot, míg a GPU-k esetében 10 sebezhetőséget jelentettek, szemben az AMD 13, illetve az NVIDIA 18 sebezhetőségével. Ráadásul a Santa Clara-i vállalat kiemelte, hogy az NVIDIA esetében mind a 18 hiba súlyosnak számított, és 72%-os valószínűséggel potenciálisan káros kódfuttatást tett lehetővé.


[+]

A jelentéssel a cég arra hívja fel a figyelmet, hogy versenyelőnnyel rendelkeznek a konkurensekhez viszonyítva a biztonság kezelését tekintve.

Hirdetés

  • Kapcsolódó cégek:
  • Intel

Azóta történt

Tovább csúszik az Intel legfontosabb üzemének elkészülte

Az eredeti tervek szerint már idén működnie kellene, de 2030-ig biztosan várni kell rá.

Megint ferde szemmel nézünk DirectStorage-re, pedig most is csak a dolgát teszi

A Monster Hunter Wilds PC-s portjátnak állítólagos gondját elemezte a Digital Foundry.

Bevásárolná magát az Intel Foundry-ba a TSMC

Állítólag az AMD, a Broadcom és az NVIDIA, sőt, akár a Qualcomm is szerezhetne részesedést.

Vélemény: kulcstényező lett a telemetria a meghajtók fejlesztésében

Elképesztően kevés adathoz jut az NVIDIA ebből a modulból, annak ellenére, hogy a legtöbb gépben GeForce van.

Előzmények

Már nem akarja a Qualcomm skalpját az ARM

A Qualcomm vezetője szerint a partnere visszavonta a licencmegállapodás felmondására vonatkozó fenyegetését.

Intel platformon még idén jó lehet a SteamOS

Az NVIDIA GPU-kkal viszont még nagyon sok munka van, így ezekre készülhet el legkésőbb a támogatás.

Eltűntek a mobil GPU-k az AMD és az Intel útitervéből is

Ez azonban nagyrészt az új generációs mobil CPU-knak köszönhető, amelyek egy szempontból nagyon limitáltak lesznek.

Gigantikus vitába kezdett az Intel és a Qualcomm

A Santa Clara-i óriáscég szerint sok Snapdragon X-es PC-t küldenek vissza a vásárlók, de a Qualcomm ezt tagadja.