Kiberveszélyben az ausztrál infrastruktúra

Ausztráliában tavaly 10 kiberbiztonsági botrányból 1 a kritikus infrastruktúrát is érintette, így egyre jobban aggódnak.

Hirdetés

Egy ausztrál jelentés szerint tavaly már 10-ből 1 kiberbiztonsági botrány a kritikus infrastruktúrát is érintette, gyakran állami megbízásból támadták a helyi kormányt vagy infrastruktúrát, cégeket.

A kibertámadások már az áramot, gázt, vizet, oktatást és közlekedést is érintik. Az ilyen támadások negyede adathalász jellegű volt, 15 százaléka brute-force akció, 21 százalék pedig a felületetekkel akart visszaélni.

A jelentés azt is aggasztónak tartja, hogy a kiberbűnözők egyre fejlettebb módszerekkel támadnak, továbbá a megzavarás a céljuk, nem a hagyományos kémkedés.

Hirdetés

Előzmények