Tavaly már volt róla szó, hogy az ASUS ki akarja terjeszteni a palettáját az asztali memóriákra, akkor azonban ezt a felvetést még cáfolta cég, mivel sokan azt gondolták, hogy saját gyártókapacitás felállításával tervezik ezt véghez vinni. A helyzet változni látszik, ugyanis a napokban Kínában megrendezett ROG Day alkalmával a tajvani óriás bejelentette az első, kétcsatornás készletét, ami a ROG almárka 20. születésnapját megünneplendő ROG 幻刃 ("Phantom Blade") DDR5 RGB Edition 20 néven érkezik.
A 2x24, azaz 48 GB-os pakk M-die chipjei az SK Hynixtól származnak, és a Biwin az OEM, aki a tényleges gyártásért felel. A modulok kifejezetten magas, tetején – Armoury Crate applikáció segítségével címezhető – Aura Sync világítással díszített alumíniumbordázatokat kaptak, és 1,45 voltos feszültség mellett 6000 MHz-es effektív órajelre, illetve CL 26-36-36-76-os primér időzítésekre vannak hitelesítve.
Az Intel XMP 3.0 és AMD EXPO profilokat egyaránt támogató újdonságok érdekessége, hogy ROG Crosshair, ROG Maximus, valamint ROG Strix alaplapokban használva őket rendelkezésükre áll a BIOS-ban a specializált beállításokat életbe léptető ROG Mode, amely jelen esetben 8000 MT/s-os sebességet, továbbá CL 36-48-48-110-es késleltetéseket konfigurál be, 1,4 volt kíséretében.
A június végén élettartam-garanciával startoló memóriaszett dobozára 6000 kínai jüanos, azaz körülbelül 273 000 forintos összegről szóló árcédulát ragasztanak majd. A történethez hozzátartozik még, hogy az ASUS létrehozott egy ROG-validációs partnerprogramot, amelynek keretében eddig tizennégy vállalat (ADATA, Apacer, Asgard, Biwin, Corsair, G.Skill, Geil, Kingston, Klevv, Lexar, Silicon Power, TeamGroup, V-Color, Viper Gaming) nyerte el a jogot, hogy ROG márkajelzéssel és Aura Sync, illetőleg ROG Mode kompatibilitással forgalmazzon RAM-okat.
Facebook kép forrása: YouTube
