Hirdetés

20 év után nyugdíjazza a GeForce driver vezérlőpultját az NVIDIA

A vállalat ezzel párhuzamosan kéri az ügyfeleit, hogy térjenek át az újabb NVIDIA App-ra.

Az NVIDIA az első, 610-es sorozatú GeForce driver bemutatásával párhuzamosan bejelentette, hogy nyugdíjazzák a 20 évet megélt Control Panelt, vagyis a meghajtó hivatalos vezérlőpultját.

A vállalat közleménye szerint az új eszközillesztők telepítésekor fennmarad az előző csomagból származó Control Panel az adott rendszeren, de aktív karbantartás nélkül nem tudják garantálni a működését. Ha emiatt valaki eltávolítaná, akkor a meghajtó frissítésekor a tiszta telepítés opciót kell választania, ami eltávolítja a grafikus vezérlőpultot.


[+]

Az NVIDIA arra kéri az ügyfeleit, hogy térjenek át az NVIDIA App programra, amely modernebb felületen biztosítja a Control Panel legtöbb funkcióját. Itt megjegyzendő, hogy majdnem minden beállítás át lett emelve, vagyis az NVIDIA App ilyen formában véglegesnek számít, emiatt is vezényli le most a cég az átváltást.

Kiemelendő, hogy a RTX PRO gyorsítókat használó ügyfelek számára megmarad a régi Control Panel támogatása, méghozzá minimum addig, amíg a professzionális funkciók át nem lesznek emelve az NVIDIA App programba.

Végezetül az NVIDIA a Microsoft Store áruházában meghagyja a Control Panel elérhetőségét, ha valaki utólag valamiért mégis telepíteni szeretné, de a továbbiakban nem adnak hozzá új funkciókat, és a felmerülő hibákat sem javítják, így ha probléma lenne vele, akkor azt nincs értelme jelezni a cég felé.

Előzmények