Mérleg rovat

Rengeteg pénzt kapott az USA-tól az Intel, de Trump kért cserébe valamit

David Zinsner, a vállalat pénzügyi igazgatója megerősítette, hogy megérkezett az 5,7 milliárd dollárnyi, CHIPS-törvény szerinti támogatás.

Greenwashing és zöld sivatag miatt támadják az Apple Watch-ot

A német bíróság úgy döntött, hogy az Apple nem hívhatja többé karbonsemlegesnek az Apple Watch okosórákat.

NVIDIA: az AI-robbanás csak most kezdődik

A befektetők és az elemzők nem felhőtlenül boldogak az NVIDIA legutóbbi előrejelzése után, de a vezérigazgató 4000 milliárd dolláros költekezésről beszél, szerinte most indul csak be az AI-robbanás.

Kiderült, hogy melyik AI-cégeket venné meg az Apple

A jelentések szerint a Mistral és a Perplexity felvásárlását fontolgatja az Apple.

Öngyilkossághoz adott útmutatókat a ChatGPT, perelik az OpenAI-t és Altmant

Öngyilkos lett egy 16 éves kaliforniai tinédzser, szülei szerint tettében a ChatGPT segítette őt – ezért az OpenAI-t és Sam Altmant is beperelték.

Elon Musk egyszerre perelte be az Apple-t és az OpenAI-t

Az AI-verseny és az App Store rangsorolása miatt együtt perelte be az Apple-t és az OpenAI-t Elon Musk.

Aggódnak a cégvezetők, Trump még több Intel-üzletet akar

Az Intel szerint az USA részesedése árthat az eladásoknak. Trump további olyan üzleteket akar, mint amit az Intellel kötött, a cégvezetők aggódnak. A Trump-kormány számos más téren is intézkedik, a digitális adók, EU-s tech törvények és a TikTok kapcsán is.

Hivatalosan is részesedést vásárolt az Intelben az USA kormánya

A 8,9 milliárd dolláros befektetés mellett két korábbi vállalásától is mentesítette a céget a Trump-adminisztráció.

Elon Musk Zuckerberg segítségével vásárolta volna fel az OpenAI-t

Bírósági dokumentumokból derült ki, hogy mi volt Elon Musk terve.

Kína belenyúlna az internetes platformok árazásába

Készül a törvénytervezet, miután a kereskedők és a fogyasztók is tisztességtelen árazásokra panaszkodnak a nagy platformok esetében.

India betiltja a pénzalapú online játékokat

Megszavazták azt a törvényt, amely értelmében betiltják Indiában az online, pénzalapú játékokat – számos app felkészült a leállásra.

Módosítana a CHIPS-törvény kifizetésein a Trump-adminisztráció

A tervek szerint a már odaítélt keretek még nem kifizetett részét Donalt Trump csak részesedésért cserébe adná oda.

Egy friss tanulmány szerint az AI-ban utazó cégek 95%-a csak elégeti a pénzét

A vállalatok mindössze 5%-a volt képes élesben bevezetni az AI-t úgy, hogy abból hasznuk is legyen.

Gondnokság alá helyeztetnék a Google Chrome böngészőt

Minden a Google tulajdona maradna az ötlet szerint, de 10 éves gondnokság alá helyeznék a böngészőt.

Kvantumcéghez csatlakozott a Nokia korábbi vezérigazgatója

Pekka Lundmark befektetőként és az igazgatótanács tagjaként csatalkozott a QMillhez.

Részesedést vásárol az Intelben a Softbank

Az ARM többségi tulajdonosa 2 milliárd dollár értékben invesztál az Intel Foundry üzletágba.

A játékfejlesztők közel 90 százaléka AI-ügynökkel dolgozik

A Google felmérése érdekes trendre mutatott rá: a videojátékok fejlesztői egyre inkább AI-ügynökökkel dolgoztatnak bizonyos feladatok kapcsán.

Vizsgálat indult, a Meta chatbot gyerekekkel folytatott romantikus beszélgetést

Aggasztó beszámoló jelent meg a Meta AI-irányelveiről, a chatbotjaik gyerekekkel folytattak romantikus beszélgetéseket, de hamis orvosi információ is van a terítéken.

Akkor is nehéz dolga lesz az Intelnek, ha részesedést vásárol benne az USA

Az elemzők fontos dolgokra figyelmeztetnek, de a befektetők egyelőre bizakodóak, hogy az USA kormánya részesedést vásárolhat az Intelben.

Részesedést vásárolhat az USA az Intelben

A Trump-adminisztráció elsődlegesen az Intel Foundry életben tartására fókuszálna.

Az OpenAI szerint Musk zaklatási kampányt indított, a bíró nem állt Musk mellé

Elon Musk az OpenAI vádjainak ejtését kérte, de ezt a bíró megtagadta.

Hajmeresztő ajánlat: 34,5 milliárd dollárért vinnék a Google Chrome böngészőjét

Nagyobb ajánlatot tett a Google Chrome böngészőjéért a Perplexity AI, mint amennyit az egész startup ér. Az összeg így is alacsony.

Az AI megeszi a szoftverpiacot?

Európában is lejtőre került sok szoftvercég részvényárfolyama az AI-félelmek miatt.

1 dollárért kapja az USA kormánya a legjobb AI-chatbotokat

Az Anthropic 1 dollárért cserébe biztosítja a Claude AI-modellt az USA kormányának. Hasonló ajánlata volt az OpenAI-nak is.

Távozik a GitHub vezérigazgatója

Új startup indítását tervezi Thomas Dohmke, visszatérne gyökereihez.

Musk és az xAI beperelik az Apple-t

Az App Store rangsorolása miatt Musk azonnali jogi lépéseket jelentett be az Apple ellen.

Korábbi vezetője szerint 40 milliárd dollár kell az Intel versenyképességéhez

Craig Barrett kételkedik benne, hogy ezt a pénzt az USA megadná, így az ügyfeleket kéri arra, hogy finanszírozzák az Intelt.

Hamarosan találkozhat az USA és az Intel vezetője

Lip-Bu Tan már jelezte a dolgozók felé, hogy az elkötelezett az általa irányított vállalat mellett.

Az NVIDIA és az AMD leadja a kínai chipeladásokból érkező bevétel 15 százalékát

Egy amerikai tisztviselő arról beszélt, hogy az NVIDIA és az AMD belement, hogy az USA kormányának adja a kínai chipeladásaikból származó árbevétel 15 százalékát.

Musk feloszlatta a Tesla Dojo szuperszámítógépes részlegét

A részleg vezetője távozott, a megmaradt dolgozókat átcsoportosítják.

Lopás útján fejlesztették ki az Apple Pay szolgáltatást?

Beperelték az Apple-t, állítólag üzleti titkokat lopott, hogy kifejlessze az Apple Payt.

A lemondást javasolja az Intel vezetőjének Donald Trump

Lip-Bu Tant egyre inkább utolérik a Kínához fűződő kapcsolatai, ami megnehezíti a vállalat életét.

Már 500 milliárd dollárt érhet az OpenAI

Szédületes tempóban nő az OpenAI értéke, erre egy tervezett részvényeladás előtt derült fény.

India és az AI a McDonald's jövője?

2027-ig rádupláznak az AI-befektetésekre, ennek fókuszában pedig India lesz.

Greenwashing miatt büntette meg a Sheint az olasz hatóság

Az olasz versenyhatóság szerint félrevezették az ügyfeleket a termékeik környezetre gyakorolt hatásaival kapcsolatban.

Árat emel a Spotify

Szeptembertől több régióban is emelik a prémium csomag havidíját.

Csökkentik a fogyasztást a Google AI-adatközpontok, hogy ne legyen áramszünet

Belement a Google, hogy amikor megugrik az áramigény, akkor az AI-adatközpontjai csökkentik a fogyasztást az USA-ban.

Elszívja a vezetőket a big tech, de ez nem tetszik az EU-nak

Felléphetnek a big tech legújabb gyakorlata ellen a hatóságok.

Egyelőre nagy siker a Nintendo Switch 2

Egyelőre nagyszerűen alakulnak a Switch 2 eladásai, az eredeti modellhez képest kétszer annyi fogyott az első hónapban.

Nem biztos, hogy fenntartható az Apple iPhone-ok menetelése

Felülmúlta ugyan a várakozásokat az Apple, de a vámok miatti emelkedés az iPhone-eladásokban egyesek szerint nem fenntartható.

Eldőlt, hogy lesz-e céges internetadó az EU-ban

Az EU szerint az nem járható út még a digitális fejlődés érdekében sem, hogy hálózati díjat rónak a big tech nyakába.

Kinyitja a pénztárcáját az Apple, hogy behozza a nagy lemaradását

Tim Cook közölte, hogy készek többet költeni, felvásárolni egy nagy AI-céget vagy még több adatközpontot építeni.