Mérleg rovat
Rengeteg pénzt kapott az USA-tól az Intel, de Trump kért cserébe valamit
David Zinsner, a vállalat pénzügyi igazgatója megerősítette, hogy megérkezett az 5,7 milliárd dollárnyi, CHIPS-törvény szerinti támogatás.
Greenwashing és zöld sivatag miatt támadják az Apple Watch-ot
A német bíróság úgy döntött, hogy az Apple nem hívhatja többé karbonsemlegesnek az Apple Watch okosórákat.
NVIDIA: az AI-robbanás csak most kezdődik
A befektetők és az elemzők nem felhőtlenül boldogak az NVIDIA legutóbbi előrejelzése után, de a vezérigazgató 4000 milliárd dolláros költekezésről beszél, szerinte most indul csak be az AI-robbanás.
Kiderült, hogy melyik AI-cégeket venné meg az Apple
A jelentések szerint a Mistral és a Perplexity felvásárlását fontolgatja az Apple.
Öngyilkossághoz adott útmutatókat a ChatGPT, perelik az OpenAI-t és Altmant
Öngyilkos lett egy 16 éves kaliforniai tinédzser, szülei szerint tettében a ChatGPT segítette őt – ezért az OpenAI-t és Sam Altmant is beperelték.
Elon Musk egyszerre perelte be az Apple-t és az OpenAI-t
Az AI-verseny és az App Store rangsorolása miatt együtt perelte be az Apple-t és az OpenAI-t Elon Musk.
Aggódnak a cégvezetők, Trump még több Intel-üzletet akar
Az Intel szerint az USA részesedése árthat az eladásoknak. Trump további olyan üzleteket akar, mint amit az Intellel kötött, a cégvezetők aggódnak. A Trump-kormány számos más téren is intézkedik, a digitális adók, EU-s tech törvények és a TikTok kapcsán is.
Hivatalosan is részesedést vásárolt az Intelben az USA kormánya
A 8,9 milliárd dolláros befektetés mellett két korábbi vállalásától is mentesítette a céget a Trump-adminisztráció.
Elon Musk Zuckerberg segítségével vásárolta volna fel az OpenAI-t
Bírósági dokumentumokból derült ki, hogy mi volt Elon Musk terve.
Kína belenyúlna az internetes platformok árazásába
Készül a törvénytervezet, miután a kereskedők és a fogyasztók is tisztességtelen árazásokra panaszkodnak a nagy platformok esetében.
India betiltja a pénzalapú online játékokat
Megszavazták azt a törvényt, amely értelmében betiltják Indiában az online, pénzalapú játékokat – számos app felkészült a leállásra.
Módosítana a CHIPS-törvény kifizetésein a Trump-adminisztráció
A tervek szerint a már odaítélt keretek még nem kifizetett részét Donalt Trump csak részesedésért cserébe adná oda.
Egy friss tanulmány szerint az AI-ban utazó cégek 95%-a csak elégeti a pénzét
A vállalatok mindössze 5%-a volt képes élesben bevezetni az AI-t úgy, hogy abból hasznuk is legyen.
Gondnokság alá helyeztetnék a Google Chrome böngészőt
Minden a Google tulajdona maradna az ötlet szerint, de 10 éves gondnokság alá helyeznék a böngészőt.
Kvantumcéghez csatlakozott a Nokia korábbi vezérigazgatója
Pekka Lundmark befektetőként és az igazgatótanács tagjaként csatalkozott a QMillhez.
Részesedést vásárol az Intelben a Softbank
Az ARM többségi tulajdonosa 2 milliárd dollár értékben invesztál az Intel Foundry üzletágba.
A játékfejlesztők közel 90 százaléka AI-ügynökkel dolgozik
A Google felmérése érdekes trendre mutatott rá: a videojátékok fejlesztői egyre inkább AI-ügynökökkel dolgoztatnak bizonyos feladatok kapcsán.
Vizsgálat indult, a Meta chatbot gyerekekkel folytatott romantikus beszélgetést
Aggasztó beszámoló jelent meg a Meta AI-irányelveiről, a chatbotjaik gyerekekkel folytattak romantikus beszélgetéseket, de hamis orvosi információ is van a terítéken.
Akkor is nehéz dolga lesz az Intelnek, ha részesedést vásárol benne az USA
Az elemzők fontos dolgokra figyelmeztetnek, de a befektetők egyelőre bizakodóak, hogy az USA kormánya részesedést vásárolhat az Intelben.
Részesedést vásárolhat az USA az Intelben
A Trump-adminisztráció elsődlegesen az Intel Foundry életben tartására fókuszálna.
Az OpenAI szerint Musk zaklatási kampányt indított, a bíró nem állt Musk mellé
Elon Musk az OpenAI vádjainak ejtését kérte, de ezt a bíró megtagadta.
Hajmeresztő ajánlat: 34,5 milliárd dollárért vinnék a Google Chrome böngészőjét
Nagyobb ajánlatot tett a Google Chrome böngészőjéért a Perplexity AI, mint amennyit az egész startup ér. Az összeg így is alacsony.
Az AI megeszi a szoftverpiacot?
Európában is lejtőre került sok szoftvercég részvényárfolyama az AI-félelmek miatt.
1 dollárért kapja az USA kormánya a legjobb AI-chatbotokat
Az Anthropic 1 dollárért cserébe biztosítja a Claude AI-modellt az USA kormányának. Hasonló ajánlata volt az OpenAI-nak is.
Távozik a GitHub vezérigazgatója
Új startup indítását tervezi Thomas Dohmke, visszatérne gyökereihez.
Musk és az xAI beperelik az Apple-t
Az App Store rangsorolása miatt Musk azonnali jogi lépéseket jelentett be az Apple ellen.
Korábbi vezetője szerint 40 milliárd dollár kell az Intel versenyképességéhez
Craig Barrett kételkedik benne, hogy ezt a pénzt az USA megadná, így az ügyfeleket kéri arra, hogy finanszírozzák az Intelt.
Hamarosan találkozhat az USA és az Intel vezetője
Lip-Bu Tan már jelezte a dolgozók felé, hogy az elkötelezett az általa irányított vállalat mellett.
Az NVIDIA és az AMD leadja a kínai chipeladásokból érkező bevétel 15 százalékát
Egy amerikai tisztviselő arról beszélt, hogy az NVIDIA és az AMD belement, hogy az USA kormányának adja a kínai chipeladásaikból származó árbevétel 15 százalékát.
Musk feloszlatta a Tesla Dojo szuperszámítógépes részlegét
A részleg vezetője távozott, a megmaradt dolgozókat átcsoportosítják.
Lopás útján fejlesztették ki az Apple Pay szolgáltatást?
Beperelték az Apple-t, állítólag üzleti titkokat lopott, hogy kifejlessze az Apple Payt.
A lemondást javasolja az Intel vezetőjének Donald Trump
Lip-Bu Tant egyre inkább utolérik a Kínához fűződő kapcsolatai, ami megnehezíti a vállalat életét.
Már 500 milliárd dollárt érhet az OpenAI
Szédületes tempóban nő az OpenAI értéke, erre egy tervezett részvényeladás előtt derült fény.
India és az AI a McDonald's jövője?
2027-ig rádupláznak az AI-befektetésekre, ennek fókuszában pedig India lesz.
Greenwashing miatt büntette meg a Sheint az olasz hatóság
Az olasz versenyhatóság szerint félrevezették az ügyfeleket a termékeik környezetre gyakorolt hatásaival kapcsolatban.
Árat emel a Spotify
Szeptembertől több régióban is emelik a prémium csomag havidíját.
Csökkentik a fogyasztást a Google AI-adatközpontok, hogy ne legyen áramszünet
Belement a Google, hogy amikor megugrik az áramigény, akkor az AI-adatközpontjai csökkentik a fogyasztást az USA-ban.
Elszívja a vezetőket a big tech, de ez nem tetszik az EU-nak
Felléphetnek a big tech legújabb gyakorlata ellen a hatóságok.
Egyelőre nagy siker a Nintendo Switch 2
Egyelőre nagyszerűen alakulnak a Switch 2 eladásai, az eredeti modellhez képest kétszer annyi fogyott az első hónapban.
Nem biztos, hogy fenntartható az Apple iPhone-ok menetelése
Felülmúlta ugyan a várakozásokat az Apple, de a vámok miatti emelkedés az iPhone-eladásokban egyesek szerint nem fenntartható.
Eldőlt, hogy lesz-e céges internetadó az EU-ban
Az EU szerint az nem járható út még a digitális fejlődés érdekében sem, hogy hálózati díjat rónak a big tech nyakába.
Kinyitja a pénztárcáját az Apple, hogy behozza a nagy lemaradását
Tim Cook közölte, hogy készek többet költeni, felvásárolni egy nagy AI-céget vagy még több adatközpontot építeni.


