Biztonság rovat
-
Biztonsági hibákat találtak a Symantec termékében
A javításon még dolgoznak, addig is köztes megoldásokat ajánl tanácsadójában a biztonsági cég.
-
Az amerikaiak is megtámadták a Tor szolgáltatását
A technológia sajátossága miatt közvetlen adatgyűjtésre minden bizonnyal nem került sor, ám az anonimitást biztosító szolgáltatás működését és lehetséges felhasználóit fel lehetett térképezni.
-
Pornókedvelőkre utazik a „rendőrségi” zsaroló program
A Kaspersky Lab fedezte fel a rejtett részét annak a rosszindulatú kampánynak, amely világszerte bevezette az androidos eszközökre készült Koler programot 2014 áprilisában.
-
Tízből egy androidos alkalmazás vírusos
A legnépszerűbb mobilos platformra írott kártékony kódok száma továbbra is dinamikusan növekszik. A szaporodó fertőzések leginkább megbízhatatlan helyekről érkeznek, méghozzá aktív felhasználói közreműködéssel.
-
Hogyan működik és mit csinál a Dragonfly, az új Stuxnet?
A Symantec szakemberei nemrég egy jó ideje működő, professzionális, a feltételezések szerint állami hátterű kiberkémkedési akciót fedtek fel. Az első beszámolók után a cég részletesen is ismertette a támadások működési mechanizmusát.
-
A menő androidos alkalmazások fele megbukott
A Codenomicon vizsgálata szerint számtalan örökölt hiba fut végig az alkalmazásokon. Ezek egy része szándékos, hogy a fejlesztők adatokat juttassanak el a hirdetőknek.
-
A T-Systems állítja, hogy biztonságosak a Bubi dokkolói
A T-Systems Magyarország határozottan cáfolja a közösségi médiában és a sajtóban megjelent, szerintük téves és szakmai alapot nélkülöző állításokat a bankkártyaolvasók veszélyeiről.
-
Kiberbiztonság? Olyan nincs
Egy nemrégiben lezajlott találkozón a biztonsági szakemberek arra hívták fel a figyelmet, hogy mivel lehetetlen az összes kockázatot megszüntetni, ezért a rugalmas, komplex, előrelátó intézkedések képesek csak csökkenteni a behatálás esélyét, illetve mérsékelni a károkat.
-
Kijött az Oracle szokásos giga javítócsomagja
Sokan használják a termékeiket, így kevéssé érthető, hogy a vállalat miért nem változtat frissítési gyakorlatán, amely meglehetősen elavultnak tekinthető.
-
Norvégiában támadt fel az Anonymous?
Az biztos, hogy koordinált támadás érte a norvég pénzügyi szektort, de a támadók kilétét még homály borítja.
-
Egyre profibbak az ATM-tolvajok
Egy új tanulmány megerősíti a crackerek innovatív tevékenységének mítoszát, emellett rámutat arra, hogy a globális biztonság egyöntetű alkalmazásának hiánya segíti a bűnözőket: Európában ellopják az adatokat, de a pénzt máshol veszik fel.
-
Az okostelefon beépített hackerré teszi az alkalmazottakat
A megkérdezettek harmada úgy használja saját készülékét, hogy nem tudja vagy nem érdekli, hogy mik az arra vonatkozó céges előírások – ugyanakkor egyre nagyobb az igény a céges és privát adatok módszeres elkülönítésére.
-
Még mindig a vírusírók állnak jobban
A Kaspersky Lab kutatói felfedezték, hogy a „régi típusú” 2013-as Miniduke implantátumok ismét megjelentek, s a kormányok és más szervezetek elleni aktív kampányokhoz használják fel őket.
-
Több mint 850 milliárdot loptak el egy vírussal
Magában a támadássorozatban nincs különösebb újdonság, de az RSA kutatói szerint az elsősorban Brazíliát megcélzó bűnözők különösen nagy hatékonysággal csapolták meg az ügyfelek számláit a már jól bevált módszerekkel.
-
Az oroszok bármikor lekapcsolhatják a villanyt?
Az egyik vezető biztonsági cégnek közvetlen bizonyítékai vannak az évek óta napi rendszerességgel folyó akciókra, de az elkövetőket nem tudták még azonosítani. Úgy vélik, mindenképp kelet-európaiak, talán oroszok, akik szabotázsokat is képesek végrehajtani.