HPC felhasználó támogatási szakértő

Cég: Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség

Feladatok

A Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség által 2020-ban megalapított HPC Kompetencia Központ (HPC KK) feladata a HPC kultúra népszerűsítése, a HPC infrastruktúra megismertetése a potenciális akadémiai és ipari felhasználókkal. A HPC KK biztosítja a felhasználók számára a szuperszámítógépekhez történő hozzáférést. Szakértőink feladata a beérkező projektigénylések elbírálása, valamint gazdálkodás a nemzeti HPC infrastruktúra-erőforrások megfelelő kiosztásával, mely összhangban kell legyen a végezni kívánt kutatás várható tudományos visszhangjával.

- HPC felhasználói támogatói tevékenység végzése
- a HPC infrastruktúra szoftver környezetének fejlesztése, ill. karbantartása
- HPC erőforrás igények értékelésében való részvétel
- HPC erőforrás gazdálkodás
- részvétel HPC-vel kapcsolatos nemzetközi projektek megvalósításában kimutatások
- készítése képzések, oktatások tartása a HPC közösség részére
- HPC szolgáltatásfejlesztés aktív támogatása

Felsőfokú végzettség a természettudományok vagy informatika területén

Nyelvtudás

Aktív angol nyelvtudás szóban és írásban

Kit keresünk

Akinek van:
- Rendszerszintű gondolkodása
- Önálló, felelősségteljes munkavégzése
- Hatékony és megoldáscentrikus hozzáállása
- Precizitás, a munkára való igényessége
- Jó problémamegoldási készsége
- Tanulásvágy és fejlődési igénye
- Tudásmegosztása
- Kiváló kommunikációs képessége
- Kiváló együttműködési és koordinációs képessége

Munkakörnyezet

- Egy izgalmas pozíció, mert a szuperszámítógépek használata nagyon komplex műszaki ismereteket igényel
- 2022-ben érkezik a Szuperszámítógép Központba a Komondor, melynek partíciói összességében a jelenlegi HPC kapacitás tízszeresét, 5 petaflops-ot fognak biztosítani a felhasználók számára.
- Otthoni munkavégzés lehetősége

Szakmai tapasztalat

- UNIX/Linux OS ismeretek
- Szkriptírás (shell, python)
- Programozási alapismeretek (C, Fortran)
- HPC architektúrák ismerete

Ha a hivatásod a munkád, és szeretnél egy elismert IT-specifikus szervezetnél dolgozni, akkor közénk tartozol! Nálunk elsősorban a tudásod, a szakmai tapasztalatod, a tanulásvágyad, az elhivatottságod és nem a végzettséged számít! Dolgozz velünk Te is a magyarországi digitalizáció szolgálatában.

Egyéb juttatások

- Cafeteria
- home office lehetősége

Bruttó fizetés

0 - 0 Ft