Z87-es LGA1150 alaplapok a felsőházból

Hirdetés

MSI Z87 MPOWER MAX

Az MSI tavaly dobta be a köztudatba az MPOWER nevet, melynek első tagja a korábbi Z77-es chipkészlettel társítva egy nagyon jól sikerült, tudásához mérten kedvező árúnak mondható termék lett.


[+]

Ezek után várható volt, hogy a sikerre való tekintettel az MSI továbbviszi a sorozatot, így az előd nyomdokain megszületett a Z87 MPOWER és Z87 MPOWER MAX, melyek közül most az utóbbit mutatjuk be.


[+]

Meglehetősen nagy mennyiségű tartozékot találtunk az alaplap dobozában, melyek a leírás, driver lemez, hátlapi takaró mellett a következő kiegészítőket jelentik: 3 pár SATA kábel, kártyahelyre szerelhető páros USB 3.0 kivezetés, SLI híd, négy V-Check vezeték, M-Connector nevű kiegészítő. Az eSATA (szintén) egy kártyahelyre csavarozható kiegészítővel érhető el, melynek közreműködésével még egy molex csatlakozót is kivezethetünk a gépházból. Az utolsó tartozék egy Wi-Fi modul, amihez két antennát is mellékelt az MSI, de erről kicsit később.


[+]

Az alaplap matt fekete NYÁK-ra épül, és itt-ott sárga színnel tarkított bordákat tartalmaz. A tápellátáson trónoló bordázat tetejét gyakorlatilag teljesen lefedték, ami a levegő áramlásának nem biztos, hogy olyan jót tesz, mint a megjelenésnek. Az alaplap 6 rétegű ("OC PCB") NYÁK-ra épül, mely az MSI állítása szerint a nedvességgel szemben is ellenállóbb.


[+]

A tápellátáson helyet foglaló bordát eltávolítottuk. Erre most is azért volt szükség, hogy vethessünk egy pillantást a processzor feszültségeinek előállításáért felelős komponensekre. A tápellátás immáron a Military Class háziszabvány IV. verziójára épül, mely összesen 20 fázist foglal magában. A korábban már látott, nagyfrekvenciás üzemhez tervezett, ferritmagos "SFC" tekercsek, valamint a nagy vezetőképességű, Hi-C CAP (Highly-Conductive Polymerized Capacitor) tantálkondenzátorok megmaradtak. A legnagyobb és talán legmeglepőbb változás, hogy az évek óta használt DrMOS nevű megoldás elűnt, és helyét egy konzervatívabb, az extrém mértékű terheléseknek valószínűleg jobban ellenálló, de alacsonyabb hatékonyságú megoldás vette át. Folyékony nitrogénes tuningnál kapóra jöhet két 8 tűs tápcsatlakozó, így a gyártó ebből itt duplázott.


[+]

Az MPOWER MAX összesen 4 darab x1-es PCIe slotot vonultat fel, melyekből a két alsót nem használhatjuk egyazon időben. Teljes hosszúságú PCI Express aljzatból erre a modellre is három került fel, amit grafikus kártyáink számától függően x16, x8-x8, vagy x8-x4-x4 sávkiosztásban konfigurálhat a rendszer, mindezt a 3.0-s szabványnak megfelelően. Az egyes slotok között egy mSATA is meghúzódik, melynek adatsávja az ötödik SATA porttal osztozik, így ezt a két portot sem lehet egyszerre használni. Az aljzatok alatt jó néhány különféle kapcsoló húzódik, melyek közül a bal szélső kettő az autómatikus túlhajtásért felelős OC Genie működéséért felel. Mivel az alaplapot tapasztalt és belevaló tuningosoknak szánják, így itt ennek a funkciónak sok értelmét nem látjuk. Az említett gombokat a bekapcsoló- és reset kapcsoló követi, utánuk a BCLK finomhangolására (plusz–mínusz 1 MHz) hivatott gombok sorakoznak. A sort két PWM-es ventilátorcsatlakozó zárja.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés