Hirdetés

Thermaltake Level 10 GT házkülönlegesség

Hirdetés

Tesztelés, értékelés

Szokásos, mai viszonylatban meglehetősen energiaigényes – és ami még fontosabb, jól melegedő – processzorral és nem túl nagy grafikus kártyával ellátott tesztkonfigurációnkat telepítettük a Level 10 GT házba. Összehasonlítási alapnak Casetek CK-1020 házunkat használtuk, de mivel új tesztkörnyezetbe kerültünk, újramértünk minden eredményt.

  • Intel Core 2 Duo QX6700 processzor
  • Cooler Master Hyper TX2 processzorhűtő
  • Asus P5E3 DeLuxe alaplap
  • 2 x 1024 MB Samsung DDR3 memória
  • Radeon HD 4850 videokártya
  • 400 GB-os Samsung SATA merevlemez
  • Cooler Master Real Power 550 wattos tápegység
  • Casetek CK-1020 ház elöl 80 mm-es, hátul 92 milliméteres ventilátorral

Grafikonjainkon a processzormagok nyugalmi és húsz percnyi terhelés után mért maximális hőmérséklete látható háromféle beállítással. A méréseket 21 Celsius-fokos szobahőmérséklet mellett végeztük. Az első menetben a processzorhűtőt percenkénti 1800-as csúcsfordulatán hajtottuk, a Level 10 GT ventilátorai pedig maximális fordulaton jártak.

Lényegében ugynazt a szintet hozta a Level 10 GT, mint korábban az Aerocool Syclone 2. Ezúttal sem a ház ventilátorai, hanem a pörgős processzorhűtő volt a leghangosabb. A hatalmas ventilátoroknak is volt azért hangja „High” álláson, de ez a szokásosnál sokkal kevésbé zavaró, alacsony frekvenciás „lehelés” volt.

A következő menetben percenként 1500-as fordulatra vettük vissza a processzorhűtőt, ami jelentősen mérsékelte a hangját. A ház ventilátorait is lassítottuk, a hűtőrendszer „low” állásba kapcsoltuk. Így már a Syclone 2 megelőzte néhány fokkal, de a Level 10 GT valamivel halkabbnak bizonyult. Talán ez volt az az állás, amiben a legcélszerűbb a Thermaltake házat használni, hiszen az előzőhöz képest alig lett benne melegebb a processzor, hangja viszont jelentősen csökkent.

Amikor ugyanis lekapcsoltuk a ház összes ventilátorát, és a szellőztetést csupán a lassan pörgő CPU hűtőre hagytuk, akkor az alatta lapuló négymagos több mint 11 °C-kal lett melegebb az előző körhöz képest. Igen, valamennyit halkult a rendszer, de a sok szellőzőnyílás miatt így sem volt teljesen néma. A Level 10 GT gyomrába zárt merevlemez még ebben a szellőtlen tesztkörnyezetben is alig melegedett 40 °C fölé, ami teljesen biztonságos hőfoknak nevezhető. Az előző, alacsony szellőzésű menetben a harmincat is éppen hogy csak átlépte terhelés közben.

Értékelés

Ha leszámítjuk, hogy volt a Level 10 GT-nek egy álleejtően gyönyörű elődje, amivel megjelenésben nem ér fel, akkor egy nagyon is korrekt csúcskategóriás házóriást kapunk. Igen, a külső megítélése ízlés kérdése, de így van ez a Cooler Master HAF X-szel vagy a puritán Lian Li és Silverstone konkurensekkel is. Akinek bejön a Thermaltake Level 10 GT megjelenése, és rá szavaz, az egy rengeteg okos részlettel telepakolt, minimális hibákkal bíró óriást kap, melyen legfeljebb az olcsó hatású plasztikot lehet kifogásolni itt-ott. Hűtése gyárilag elsőrangú, szerelni kényelmes, csatlakozóarzenálja bőséges, zsanéros oldallapja és öt hot-swap merevlemeze egyedi. Összességében tetszett nekünk a Thermaltake Level 10 GT, bár hatvenezer forint körüli árával meglehetősen drága darab (ám melyik alternatívája nem?), és biztosak vagyunk benne, hogy 2011-ben nem sokaknak van szüksége ekkora házra.


Thermaltake Level 10 GT ház

rudi

A Thermaltake Level 10 GT házat a Cédrus Kft. bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés