Hirdetés

Tápok az erős középmezőnyből

Hirdetés

Az FSP készülékei

Korábbi megatesztünkben győztesként került ki az FSP egyik tápegysége; érdeklődve vártuk, hogy a most kapott 350, illetve 400 wattos egységek milyen benyomást keltenek majd. Első szereplőnk az FSP350-60THN-P Blue Storm fantázianévvel fémjelzett, passzív PFC-vel felvértezett készüléke volt.

Nevéhez illően matt kék színű fényezéssel és 12 centiméter átmérőjű, dupla golyóscsapágyazású ventilátorral keltett feltűnést. A vezetékelés elsőosztályúan lett megoldva, minden kábel a káosz elkerülése végett kötegelve van.

A kellemes hosszúságú (azaz kellően rövid, nem 300 cm hosszú) vezetékek végén szárnyas csatlakozók lógtak. Elméletben ezek megkönnyítik a meghajtók leválasztását, ám gyakorlatban csak hébe-hóba érezhető-élvezhető a különbség a hagyományos molexekhez képest. Az éjszakai sejtelem elhagyhatatlan kelléke a világító főkapcsoló:

Mivel az FSP350-60THN-P Blue Storm csak teljesítményben tér el nagyobbik testvérétől, az FSP400-60THN-P Blue Stormtól, ezért nem is választjuk szét a családot; íme a 400-as:

Mindkét modell szellőzése igen jó – ez a nagy ventilátornak és a méhsejtek rácsszerkezetéhez hasonló kialakítású hátfalnak köszönhető. A tizenkettes ventilátor azonban az igényes csapágyazás miatt (mert a golyós általában hangosabb) kissé brummogós hangú; magasabb fordulatokon ez a hang elhalkul.

A tápok belseje is követi a magas minőségi elvárásokat. Próbáltuk ugyan, de nem sikerült szétszedni egyik FSP tápot sem, erőszakot pedig nem akartunk elkövetni ellenük, így sajnos csak módjával tudjuk bemutatni a belsőt:

Ami tetszett:

  • jó szellőzés,
  • magasabb fordulaton is halk,
  • szárnyas csatlakozók,
  • minőségi felépítés,
  • kellemes hosszúságú vezetékek,
  • elfogadható ár.

Ami nem tetszett:

  • alapfordulaton kissé morgós hangú ventilátor.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés