Hirdetés

Szüreti hardverújdonságok

Hangszórók

Gyakran látni – rendszerint a fiatalokat – hogy csapatba verődve mobiltelefonjaik kriminális minőségű hangszóróiból próbálnak valami zenéhez hasonlót kicsikarni, és még élvezik is. Megnéztük, milyen, jobb hangot produkáló alternatívája van ennek a megoldásnak. Ma már többféle, akár saját áramforrással is rendelkező mobil hangszóró van a piacon. Például a Genius is kínál olyan, saját akkumulátoros hangszórókat, melyek néhány óráig külső áramforrás nélkül is képesek zenélni. Az SP-i 150-nek 1,25 hüvelykes hangszórója van, szóval várhatóan jobban szól a telefonok gombnyi apróságainál. Akkumulátora USB-ről tölthető, és egyszerre akár nyolc órányi zenélésre elég energiát tárol. Egy picivel nagyobb a Genius SP-i 160, melynek már 2 hüvelykes a hangszórója, és a hagyományos, 3,5 milliméteres mellett 2,5 milliméteres jack bemenettel is ellátták. A két Genius mobil hangszóró vételára 3700, illetve 4400 forint körül mozog.

Még egy fokkal ügyesebb a Media-Tech Lavolta BT. Ezt a henger alakú, két kis hangszóróval és akkumulátorral szerelt alkalmatosságot hangforráshoz sem kell közvetlenül, vezetékkel csatlakoztatni, ugyanis Bluetooth-on keresztül kapja az adatot. A zene kezeléséhez alapfunkciókat – lejátszás, megállítás, szünet, előre-hátra léptetés – ellátó gombokat kapott, és aki szeretné vezetéken keresztül megkínálni, annak jutott 3,5 mm-es jack bemenet is. A Lavolta BT egy töltéssel három órán át képes zenélni, teljesítménye honlapja szerint 6 watt (RMS), vételára pedig nem éri el a nyolcezer forintot.

Kicsit más felhasználásra, de mobil eszközök mellé szánták a Choiix Boom Boom Box termékét is. Ez a kicsi, kinyitható „valami” nem kapott saját akkut. Energiával USB-n keresztül láthatjuk el, a hangot pedig 3,5 milliméteres csatlakozón keresztül kapja, amit kábelestül ügyesen a háza köré csavartak. Nem kevesebb mint négy hangszórót telepítettek bele, melyek összteljesítménye nem valami nagy, négy watt. Kialakítása és USB-s táplálása miatt elsősorban netbookokhoz ajánlott a Choiix Boom Boom Box, melynek vételára 5400 forint. Fekete és fehér színben kapható.

Ebben a kategóriában versenyez a Media-Tech Jive Pro is. Két különálló hangszóróházas kialakításának köszönhetően sztereó hatásra is képes, igaz teljesítménye nem valami nagy. A gyártó honlapja szerint mindössze 2,5 wattos, hangszórói pedig 1,5 hüvelykesek. Az elektromos energiát USB-ről, a hangot 3,5 milliméteres jackről kapja, vételára pedig nyolcezer forint alatt marad.

Teljesen más kategóriát képviselnek a Genius HF családjába tartozó hangszórópárok. Nemrégiben felújították a sorozatot, a korábbi, különböző famintázatú rétegelt lemezt most fényes feketére lakkozták. A kisebb HF1201A kétutas, négyhüvelykes fő hangszórót és egyhüvelykes csipogót kapott, zenei teljesítménye pedig 30 watt. Előlapján a hangerő mellett a magasak és mélyek mértéke szabályozható, illetve került még oda hangbemenet és fülhallgató-kimenet. A nagyobb HF1800A lényegében egy négyhüvelykes hangszóróval több, így zenei teljesítménye 50 wattra emelkedett, termetre is egy hangszórónyival magasabb. A két fekete Genius hangszórópár vételára 11 500, illetve 15 500 forint.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Játékos csúcskonfig, ésszel

    Eheti piaci bemutatónkban gamer konfigurációkat állítunk össze, higgadtan, ésszel, jól átgondolva.

  • Terjed az Intel-kór

    Intel processzorok, GeForce GTS 450-ek, egy adag notebook és egyéb érdekességek kerültek eheti piaci beszámolónkba.

  • SSD-k, notebookok és a többiek

    Eheti hardverpiaci seregszemlénkben gyors adattárakat, extra garanciás laptopokat és egyéb érdekességeket tálalunk.

  • Hardveradag szeptemberre

    Tuningos memóriákat, monitorokat, szép nagy házat, játékos egeret és sok notebookot mutatunk be ezen a héten.

Hirdetés