Samsung B6000 kontra C6000 LCD TV teszt

Zenedoboz, fotóalbum és a konklúzió

Fotóalbum és zenelejátszó

Hirdetés

Az elmúlt években már alapelvárás az ilyen kategóriájú készülékek esetén, hogy képesek legyenek külső forrásból származó képek és zeneszámok lejátszására. A kérdés már csak az, hogy mennyire kulturáltan sikerül megoldani ezt a feladatot. Az USB port miatt ezeket a legegyszerűbb talán egy pendrive segítségével a tévére küldeni. Mind a B6000, mind fiatalabb testvére azonnal felismeri ezt, és azonnal ebben az almenüben találjuk magunkat. Már csak ki kell választanunk, hogy mit is szeretnénk lejátszani, és máris indulhat a válogatás.

A zeneszámoknál, ha a fájl tartalmaz ilyen jellegű információkat, a modell képes kijelezni az előadót, a szám és album címét, sőt még a lemezborítót is a képernyőre varázsolja. Mindezt ráadásul pofás körítés mellett, jó ránézni a tévékre, ha épp erre használjuk. Éppúgy igaz ez az állóképekre is, ahol természetesen kiválaszthatjuk a Slideshow opciót, így diavetítésszerűen követik egymást a képek. Szerencsére a tévék nem húzzák szét a képeket, meghagyják azok automatikus képarányát.

A tévék hangjával tulajdonképpen semmi gond nem akadt, de nem is ájultunk el tőlük. Természetesen dőreség lenne azt várni, hogy egy-egy ilyen készülék képes helyettesíteni egy komolyabb erősítőt és a hangfalakat. Mindenesetre a mérnökök ötféle különböző, előre beprogramozott beállítással kecsegtetik a felhasználót, melyek: Normál, Zene, Film, Tiszta Hang és Hangosított. Ezek mindegyike magáért beszél (a Tiszta hangot elméletileg a beszélgetős műsorokra optimalizálták), bár, hogy őszinték legyünk, olyan egetverően nagy különbséget nem tapasztaltunk közöttük. A vállalat azt ígéri, hogy az SRS Theater Sound névre hallgató technológiának köszönhetően valódi térhatású hangzást varázsolnak a C6000 típusjelzésű tévék a nappaliba. Ezzel kapcsolatban csak ugyanazt lehet elmondani, mint az összes többi hasonló megoldás esetében. Nem véletlenül gyártanak még mindig külön erősítőket és kölönálló hangfalakat, mélynyomókat....

Értékelés

Miután kipróbáltuk a két televíziót, egyetlen dolog teljesen tisztán látszódott: A fejlődés kézzelfogható, szó szerint szemmel látható. A C6000 szinte minden tekintetben lefőzi elődjét, és ez így is van jól. A külső forrásból származó filmek és a menürendszer tekintetében döntetlen az állás, itt már a B6000 is igen jól teljesített. Bár e modellnél a kikapcsolhatatlan Dinamikus kontrasztot egyértelműen negatívumként könyveltük el.

A C6000 egyszerűen sokoldalúbb, jobb a tévé tunerje, fehasználóbarátabb a távirányítója, ott az MKV-kat kezelő médialejátszója, és még több csatlakozóval is rendelkezik. Nagyon értékeltük mindkét készülék esetében, hogy az LCD-knél gyakori utánhúzás-effektussal nem igazán találkoztunk, amely képes arra, hogy megkeserítse elsősorban a sportközvetítéseket. A dizájn alapvetően hasonló, bár a némiképp letisztultabb C6000 e tekintetben is nyert nálunk.

Ami nem tetszett, hogy sokszor zavaróan tükröződött a képernyő, hogy nem lehetett olyan jól bekalibrálni a modelleket, és hogy az analóg tévéfilmeknél igen sokszor kicsit természetellenesnek tűnt a képi világ. Ez utóbbit valószínűleg pár hét alatt megszokja az emberi szem, úgyhogy ezt nagy hibaként talán kár lenne felróni.

Az biztos, hogy mindkét modell alkalmas arra, hogy egyfajta presztízstermék szerepét töltse be. Sőt a B6000-et a bordó futtatással és a világító betétekkel gyakorlatilag erre találták ki. Azonban, ha az ember huzamosabb időt tölt el a társaságában, akkor bizony kijönnek hiányosságai. Ezzel szemben a C6000 nem okozott csalódást, és hogy tetszett-e nekünk? Hát hogyne!


Samsung UE37C6000

elefant

A Samsung UE46B6000 és UE37C6000 típusjelzésű tévéket aSpeedshop.hu bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés