Philips 4K tévé saját panellel, bomba áron

Hirdetés

Képminőség

Belépőszint ide vagy oda, a saját fejlesztésű és gyártású, tehát TPV panellel ellátott, Philips 43PUH4900 megkapta a vállalat képmódosító eljárásait tömörítő Pixel Plus HD névre hallgató csomagját. Ennek többek között része a felbontás felskálázására szolgáló Ultra Resolution is. Ez a dolgát megfelelően végzi, tényleg képes valamelyest javítani a képminőséget, növelni a részletességet. De félreértés ne essék, a végeredmény még mindig csak megközelíteni tudja az eredetileg is UHD kamerákkal rögzített anyagokat.

Philips 43PUH4900 Philips 43PUH4900
Philips 43PUH4900 [+]

Csak a legsatnyább SD tévéadásoknál futottunk bele minimális mértékű zajosodásba, de ezen is hatékonyan lehetett segíteni a Zajcsökkentés opció minimális fokozatra állításával. A Színkiemelést sem spórolták ki, de ezt jobb nem bekapcsolni, mert természetellenesen túlszaturálttá teszi a színvilágot. Ezzel egyébként is van egy kis bibi, hiszen a tónusok nem tökéletesen természetesek minden esetben, többek között a bőrszín megjelenítésével akad gond, elsősorban a színesbőrű embereken vehető észre, hogy olykor oda nem illő, aranybarna tónusok tűnnek fel az arcukon. Mivel LED háttérvilágítású LCD tévéről van szó, így egyáltalán nem lepett meg minket, hogy a tökéletes fekete megjelenítésére nincs mód. Normál képmódban 0,2563 cd/m² feketeszintet mértünk, ami 744:1 valós kontrasztarányt jelent. A Dinamikus kontrasztarány bekapcsolható, azonban ilyenkor számolni kell azzal, hogy a finom sötét képrészletek egyszerűen eltűnnek, ami olykor kifejezetten zavaró.

Philips 43PUH4900 Philips 43PUH4900
Philips 43PUH4900 [+]

A mozgásmegjelenítéssel nincs sok gond, nagyon ritkán tapasztaltunk minimális mértékű akadozást, de ez egyáltalán nem volt feltűnő. Utánhúzás sem jelentkezett, tehát a képernyőn gyorsán keresztülvonuló objektumok nem vonszolnak maguk után halvány uszályt. Emellett remegő aurába sem futottunk bele, pedig ezzel az effektussal még más gyártók magasabb kategóriás tévéinél találkoztunk még mostanában is. A betekintési szög nem tökéletes, oldalról nézve észrevehető, hogy finoman kezdenek fakulni a tónusok, vertikálisan pedig még szembeötlőbb a probléma. A háttérvilágítás a homogéntől igencsak távol áll, ez minden egyes alkalommal feltűnik, amikor egyszínű tartalom kerül a képernyőre. Az input lagnál 43 ms értéket mértünk, ami átlagosnak számít.

Philips 43PUH4900 Philips 43PUH4900
Philips 43PUH4900 [+]

A képen is látszanak a felhők, foltok, és a sarkoknál ez az effektus egész látványosan jelentkezik. Habár ez nem túl szerencsés, ugyanakkor tény, hogy hétköznapi használat során, tehát filmezésnél, tévézésnél, játéknál ritka a statikus, egyszínű kép, ahol ez észrevehető lenne. A 16:9 és 4:3 képarányok mellett kiválasztható az eredeti formátumhoz igazodó és a Super Zoom névre hallgató nagyított opció is; utóbbi talán azoknak jöhet jól, akiknek rossz a szeme, de ilyenkor értelemszerűen számolni kell azzal, hogy egyes képrészletek lelógnak a kijelzőről. Ennél sokkal lényegesebb, hogy az automatikus kitöltés funkció hibátlanul működik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés